Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj papež Framčišek s strani vernikov ni ravno priljubljen?

Zakaj papež Framčišek s strani vernikov ni ravno priljubljen?

No, en razlog poznam. Migranti. Ampak to ni edino, kar vernike moti na tem papežu. Kaj je še tako motečega?

Nimam občutka, da papež Frančišek pri vernikih ni priljubljen. Poznam jih kar nekaj, ki vanj polagajo velike upe, da bo pokidal gnoj, ki se je nabral v RKC. Seveda pa njegova moč ni neomejena. Nasprotovanje klerikov, ki radi živijo v razkošju in se vdajajo svojim razvadam, je ogromno.

Nasprotno, zelo je priljubljen, in to ne samo med verniki.


Ideal levicarjev je.

Tip je populist. Niti pod razno se ne more primerjati z Janezom Pavlom II.

Isti kot vsi papeži “lepo govori” nič pa ne naredi za ljudi. Neskončno pa naredi za svoje …..

Edini papež, ki mi je bil všeč je bil Pavel Janez II.
Frančišek je v nekaterih stvareh sicer OK, a kljub temu ni to, kar bi moral papež biti. Nekaj me moti, pa ne vem kaj. Slej ko prej se bo pokazalo…

Verjetno je več razlogov. Eden od razlogov je, da se je lotil pedofilov, korupcije, pranja denarja in mafijskih navez itd. in da hoče imeti čim bolj skromno bivanje. S tem pa vzbuja slabo vest kardinalom, škofom itd. ki si želijo razkošno živeti. Struje proti katerim se bori so močne. In vse to se pozna marsikje.
Zanimivo kaj vse se pričakuje, da bo en papež zdaj vsa mafijska posla v njihovih vrstah ki so se nakopičila v nekaj desetletjih spucal do temelja in da bo vse probleme rešil.

Jezuit, kar pove vse. Črni oapež, kar pove vse.
Morilec argentinskih civilistov, kar ga odreja med zločince proti človeštvu.
Pedofil, uradno polnomočno obsojen, pa nikdar sedel.
Pankrt zločinca proti človeštvu, generallisima Franca, katerega ime si je samovšečno nadel.
Skratka, ni vreden zemlje, ki ga nosi.

Sem katolik, tu je primer, zakaj je Frančišek definitivno papež, za katerega si želim, da čimprej odstopi: Pred kratkim je dal spremeniti katekizem, da zdaj popolnoma obsoja smrtno kazen, v celotnem mandatu pa ni niti enkrat obsodil splava.

Po domače povedano, tip se udinja levakom na vsakem koraku, uvaja tiste protismrtne ukrepe, ki so njim všeč (smrtna kazen je zdaj fuj), molči o protismrtnih ukrepih, ki jih levaki, ideologi smrti sovražijo, to je splav in evtanazija.

V rit leze levakom, ki ga ne bodo nikoli sprejeli medse, ker je katolik, a nas, prave katolike zanemarja, nam uničuje doktrino, spreminja katekizem in bogsigavedi kaj še. Večina pedofilskih škofov v Ameriki pa njegovih sodelavcev ali ideološko liberalnih kot je on.

Skratka, katoliška cerkev potrebuje tradicionalista, ki bo začel pljuvati v obraz liberalcem, da nam pravim katolikom pomaga vrniti cerkev nazaj na vrh.

Ej, hvala za tole. Zdaj mi je malo bolj jasno razmisljanje kolegov v sluzbi.

Meni je ta Argentinec najbolj všeč od zadnjih 3 papežev.

Kot lahko preberem na forumih, sedanji papež ni priljubljen med tistimi bolj militantnimi verniki (predvsem pa klerom), ki bi želeli, da se vera ohranja s politično močjo – tako nekako. Ampak to ni nič novega – tudi Izraelci so v Jezusu videli “novega kralja”, ki bo njihov položaj branil z vojaško močjo. Pa jih je razočaral: “moje kraljestvo ni od tega sveta”.

Tistim, ki pa se trudimo živeti po Evangeliju, pa je novi papež všeč. Meni je in še dosti takih poznam. Trudi se v pravo smer. Včasih “fali” kot vsak človek. Ampak kritiki potem vsako napako napihnejo ali si celo kaj izmislijo. Je pač treba uporabiti vsa sredstva, da se onemogoči tistega, ki ti je stopil na žulj.

Vsem, ki tako radi pljuvate po Cerkvi in njenih voditeljih, priporočam, da preberete knjigo dr. Metoda Benedika “Papeži od Petra do Janeza Pavla II.” Boste notri našli obilo snovi za zmerjanje katoličanov. Res je zanimivo, da katolištvo še ni propadlo kljub “takim in onakim” papežem. Mora že biti zadaj nekdo, ki je rekel: “Jaz bom z vami vse dni do konca sveta”.

Edinole, da tak tradicionalist nima sans da bi kjerkoli vrnil cerkev nazaj na vrh.

Ze od 2. Vat. k. je v RKC velik problem med tradicionalisti, ki zagovarjajo kvaliteto in liberlanci, ki zagovarjajo kvantiteto. Drugace povedano, imamo eme, ki bi popustili vsakemu, samo da bi ga vsaj nominalno pristevali medse in one druge, ki zelijo stroga pravila, pa tudi ce izgubijo en kup “vernikov”.

Ker je pac denar sveta vladar, liberalna struja konstantno zmaguje, ce se pa slucajno kaksen tradicionalist vrine na vrh, pa ga hitro upokojijo, ker se zameri pevec ljudem, kot je bil primer z Benediktom.

Nehaj pa ze enkrat srati okoli splava, ker je to zgolj pesek v oci. Danes je situacija v tem, da ljudje ne zelijo imeti otrok na splosno in jih pac nimajo. Splav je le eden od kazalcev tega.

Papež naj bi naredil čudeže in vzpostavil katoliški konservativni fundamentalizem? Nemogoče, počasi gre 2000 letno nategovanje RKC kulta proti koncu.
Čudež je, da ga niso njegovi že zdavnaj zastrupili glede na to, da je dregnil v mafijsko duhovščino in njihovo razkošje.

Katolik ki podpira smrtno kazen? Zanimivo. Mogoče bi še enkrat šel čez 10 zapovedi. Posveti se peti.

In pravi katolik oz. vernik v boga (dobro) ne bo nikoli nikomur pljuval v obraz. Niti ne bo želel “si izboriti moč”.

Tvoje sorte “katoliki” in na splošno katerekoli vere samo izrabljate vero za to da se postavljate nad druge. V resnici ste zelo negotovi in zlobni ljudje. Vera je pa dobrota. Ne jeza, sovraštvo, želja po nadmoči…. Bolj dlje kot ste od smisla vere ljudje kot ti si že težko. Jo samo izkoriščate za svojo zlobo. Kot izgovor za svojo zlobo. Niste verniki. V bistvu ste vse kar je grešno in totalno nasprotje kaj vse vere sveta učijo. Ste glavni razlog zakaj ljudje gledajo na vere kot na nekaj slabega.

Katolik ki podpira smrtno kazen? Zanimivo. Mogoče bi še enkrat šel čez 10 zapovedi. Posveti se peti.

In pravi katolik oz. vernik v boga (dobro) ne bo nikoli nikomur pljuval v obraz. Niti ne bo želel “si izboriti moč”.

Tvoje sorte “katoliki” in na splošno katerekoli vere samo izrabljate vero za to da se postavljate nad druge. V resnici ste zelo negotovi in zlobni ljudje. Vera je pa dobrota. Ne jeza, sovraštvo, želja po nadmoči…. Bolj dlje kot ste od smisla vere ljudje kot ti si že težko. Jo samo izkoriščate za svojo zlobo. Kot izgovor za svojo zlobo. Niste verniki. V bistvu ste vse kar je grešno in totalno nasprotje kaj vse vere sveta učijo. Ste glavni razlog zakaj ljudje gledajo na vere kot na nekaj slabega.
[/quote]
Ne podpiram smrtne kazni, samo podajam primer papeževe hinavščine, ko poudarja prepoved smrtne kazni in je hkrati tiho pri splavu. Poznam pa nekaj katolikov, ki podpirajo smrtno kazen, poudarjajo pa predvsem semantične razlike med “usmrtitvijo” in peto zapovedjo, ki prepoveduje “uboj”. Ampak jaz nisem eden izmed njih.

Pravi katolik si želi živeti v krščanski družbi, brez podrejanja tiraniji sekularizma. Pravi katolik v liberalizmu prepoznava sovražnika, ne sodelavca.

Vero izrabljajo predvsem liberalni post-Vatican II hipi verniki. Taki se ponašajo z odnosom češ, kako boljši sem od tebe, kar je logično, saj ne prevzemajo nase zgolj krščanske morale, temveč tudi liberalno moralo, ki je danes mnogo bolj razširjena.

To je morala “odprite meje, rasisti, nihče ni ilegalen nestrpneži grdi!” Taki, in njihovi ateistični sodelavci, aka pravi liberalci, ti so tapravi “verniki” o katerih govoriš.

Jaz sem v prvi vrsti grešnik, ki se posuje s pepelom, tako kot bi se morali vsi kristjani, ki kolaborirajo z današnjim razvratom. Vendar pa je to njihova odločitev.

Jaz molim zase in za ljudi okoli sebe, da bi vsi skupaj opustili grešnost.
Pa zato nisem nič boljši od tebe. Želim pa si, in tu ne bom lagal – da bi bila Cerkev manjša a bolj kompaktna, bolj verna in bolj ognjevita pri oznanjanju vere.

Da bi se vrnila nazaj v dobo pred Vatikan II, še dlje, nazaj v rimske čase, ko je bila prav tako kot danes zavetje pred izrojenostjo in razvratom. Da bi dala ljudem upanje, namesto da jih sili naj sprejmejo brezbožnost, kot to počne Frančišek.


Ne podpiram smrtne kazni, samo podajam primer papeževe hinavščine, ko poudarja prepoved smrtne kazni in je hkrati tiho pri splavu. Poznam pa nekaj katolikov, ki podpirajo smrtno kazen, poudarjajo pa predvsem semantične razlike med “usmrtitvijo” in peto zapovedjo, ki prepoveduje “uboj”. Ampak jaz nisem eden izmed njih.

Pravi katolik si želi živeti v krščanski družbi, brez podrejanja tiraniji sekularizma. Pravi katolik v liberalizmu prepoznava sovražnika, ne sodelavca.

Vero izrabljajo predvsem liberalni post-Vatican II hipi verniki. Taki se ponašajo z odnosom češ, kako boljši sem od tebe, kar je logično, saj ne prevzemajo nase zgolj krščanske morale, temveč tudi liberalno moralo, ki je danes mnogo bolj razširjena.

To je morala “odprite meje, rasisti, nihče ni ilegalen nestrpneži grdi!” Taki, in njihovi ateistični sodelavci, aka pravi liberalci, ti so tapravi “verniki” o katerih govoriš.

Jaz sem v prvi vrsti grešnik, ki se posuje s pepelom, tako kot bi se morali vsi kristjani, ki kolaborirajo z današnjim razvratom. Vendar pa je to njihova odločitev.

Jaz molim zase in za ljudi okoli sebe, da bi vsi skupaj opustili grešnost.
Pa zato nisem nič boljši od tebe. Želim pa si, in tu ne bom lagal – da bi bila Cerkev manjša a bolj kompaktna, bolj verna in bolj ognjevita pri oznanjanju vere.

Da bi se vrnila nazaj v dobo pred Vatikan II, še dlje, nazaj v rimske čase, ko je bila prav tako kot danes zavetje pred izrojenostjo in razvratom. Da bi dala ljudem upanje, namesto da jih sili naj sprejmejo brezbožnost, kot to počne Frančišek.
[/quote]

Ti to resno? V rimskih časih ni bilo izrojenosti in razvrata? Zgodovino pa ravno nisi študiral ne?
In glede hipi vernikov kamor si me očitno vrgel, jaz tudi ne podpiram splava, na splošno nobenega nasilja (zato mi je še manj jasno kaj ti je tako všeč v rimskih časih), ne podpiram ilegalnih prestopov mej in ne vem kaj še vse si napisal. Ampak isto ne podpiram rasizma, seksizma, domišljanja si da si boljši kot nekdo samo zato ker si bil slučajno tukaj rojen, obsojam ljudi (čeprav to ni ravno krščansko :)), ki posplošujejo in vse ljudi določene rase/vere/česarkoli pač v en koš mečejo. Podpiram pomaganje ljudem ki se jim je zalomilo ali pa bežijo iz nevzdržnih razmer, podpiram svobodno voljo ljudi, svobodo odločanja…. Verjamem v to da ljudje lahko počnejo karkoli dokler ne škodijo drugim ali pa vsiljujejo svojega mišljenja drugim. In ne nisem hipi :). Se pa trudim bit dober človek.
Pa ravno katoliško ni zapirat vrata ljudem ki potrebujejo pomoč. Saj so ti razložili o noseči Mariji pa Jožefu da sta iskala prenočišče pa so jima vrata zaloputnili pred nosom. Se ti zdi da je bil kakšen nauk v tem?

Mene so pač vzgajali v veri da si je naš stvarnik želel boljši svet za nas in da je na nas da ga naredimo boljšega za vse. Ne samo zase :).

Kristus je vedno govoril v prispodobah, pravil je prilike. Tako je tudi treba razumeti njegov nauk, vedno v duhu časa. To je tudi bistvena razlka z islamom, kjer ga jemljejo dobesedno, potem so pa problemi.
Je pa res, da cerkev malce zaostaja s tem razumevanjem v duhu časa….po eni strani razumljivo, po drugi ne.sicer je pa že bog dsl človeku svobodno voljo za odločanje po svoji vesti, dal je pa tudi zgled. Ne prisiljuje nikogar, da se ga mora 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} držat….dopustno je grešiti, važno je kesanje in pokora .

Torej je popolnoma ok, da se verniki v celoti ne strinjamo s papeževi besedami, imamo svobodno voljo in ni narobe, če smo proti uvozu črncev v evropo ( to ne pomeni, da jim ne želimo pomagati)., da smo proti kontracepciji, proti celibatu v rkc itd, itd…..jaz take reči recmlimo v debati glasno povem župniku in škofu, vedno prisluhnejo, povejo svojo stran, pogosto se strinjajo z mano, vendar recimo temu, da ni dobro, da to na glas povedo…..

A všeč da ti je?
Kot vernica lahko moriš nedolžne ljudi, kot jih je on? Nekaznovano.
Dovoljuješ posiljevanje otrok, kot jih je on? Zanimivo.
Obstajajo namreč priče, ki so ga ovadile in zaradi česar je bil spoznan za krivega, ter obsojen! Posiljevanja otrok, da se razumemo!
Kje, natanko, piše, da je to katoliško? Če lahko razložiš.
Frančišek ni papež, pač pa je črni papež, če veš, kaj to pomeni- lastilec satana!
In še to, v Vatikanu sta hkrati dva papeža, oba zločinca proti človeštvu.
Še prejšnji pa je bil v enotah SS!
Zanimivo, kaj?
Pa nimam nič proti vernikom, da se razumeva. To je popolnoma druga kategorija.

Ti to resno? V rimskih časih ni bilo izrojenosti in razvrata? Zgodovino pa ravno nisi študiral ne?
In glede hipi vernikov kamor si me očitno vrgel, jaz tudi ne podpiram splava, na splošno nobenega nasilja (zato mi je še manj jasno kaj ti je tako všeč v rimskih časih), ne podpiram ilegalnih prestopov mej in ne vem kaj še vse si napisal. Ampak isto ne podpiram rasizma, seksizma, domišljanja si da si boljši kot nekdo samo zato ker si bil slučajno tukaj rojen, obsojam ljudi (čeprav to ni ravno krščansko :)), ki posplošujejo in vse ljudi določene rase/vere/česarkoli pač v en koš mečejo. Podpiram pomaganje ljudem ki se jim je zalomilo ali pa bežijo iz nevzdržnih razmer, podpiram svobodno voljo ljudi, svobodo odločanja…. Verjamem v to da ljudje lahko počnejo karkoli dokler ne škodijo drugim ali pa vsiljujejo svojega mišljenja drugim. In ne nisem hipi :). Se pa trudim bit dober človek.
Pa ravno katoliško ni zapirat vrata ljudem ki potrebujejo pomoč. Saj so ti razložili o noseči Mariji pa Jožefu da sta iskala prenočišče pa so jima vrata zaloputnili pred nosom. Se ti zdi da je bil kakšen nauk v tem?

Mene so pač vzgajali v veri da si je naš stvarnik želel boljši svet za nas in da je na nas da ga naredimo boljšega za vse. Ne samo zase :).
[/quote]
Še enkrat si preberi, kaj sem napisal: Cerkev je bila zavetje pred izrojenostjo in razvratom. Tega je bilo v pozni antiki, torej od drugega stoletja po Kristusu le nekoliko manj kakor danes.

Da je bila Cerkev sila, ki se je temu razvratu s svojim obstojem in delovanjem uprla, priča že samo zgodba sv. Avguština. Bi danes lahko dobili sodobnega sv. Avguština? Glede na to, kako se vede cerkveni vrh in kakšen odnos ima do družbe pontifex, resno dvomim.

In to je moja glavna zahteva, da cerkev znova postane zavetje vernih pred brezvernim, praznim in brezsmiselnim življenjem kratkotrajnega uživanja in dolgoročne dušne bede. In za kaj takega se bo morala, kot je že konec 60ih rekel kasnejši papež Benedikt XVI skrčiti, zmanjšati, postati znova skupnost manjšine goreče vernih posameznikov.

Ti govoriš o sprejemanju beguncev in migrantov, kar dokazuje tvojo navezanost na ateistični liberalni svet. Jaz pravim, ateistični liberalni svet je sprožil državljanjske vojne in nemire v muslimanskih državah, kjer so kristjani in muslimani stoletja živeli v miru in sožitju.

Te državljanjske vojne so islamski skrajneži, ki jih je ateistični liberalni svet finančno podprl, izrabili za genocid nad Kristjani. Ateistični liberalni svet je sovražnik Kristjanov. Danes so to storili tem ubogim ljudem v Afriki in na Bližnjem Vzhodu, jutri bodo nam.

In kaj jim lahko pri tem najbolj pomaga? Povečanje števila muslimanov v Evropi. Zato tudi favorizirajo muslimansko prebivalstvo, kristjanov med begunci ne sprejemajo, v sprejemnih centrih pa pustijo, da muslimani z njimi obračunajo, jih tudi pobijajo.

Jaz pravim, najprej Kristjani, ti praviš: pustimo brezvernikom, da nas pobijejo s svojo politiko.

Lahko je skromno živeti, ko veš, da imaš milijarde pod ritjo in cel planet zemlje. Kaj se ukvarja s pedofili, korupcijo, kaj fantaziraš. On je tu zaradi sebe in da obdrži oblast sebi in svojim kretenom. Kaj se bo on ukvarjal s pedofilijo in krajo. Mu ne pride na misel. Pedofilijo v cerkvah in v družinah odkrivajo ljudje, ki se s tem ukvarjajo ne pa crkvenjaki.

Cerkev je bila zavetje pred izrojenostjo in razvratom. Tega je bilo v pozni antiki, torej od drugega stoletja po Kristusu le nekoliko manj kakor danes.

Misliš? Že življenjepis Sv. Avguština ti o tistem času kaj pove.

ti praviš: pustimo brezvernikom, da nas pobijejo s svojo politiko.

Sem prebrala, kar ti je odgovoril “fejk”, pa nisem zasledila te trditve.
Torej?


Te trditve nisi zasledila, ker nisi upoštevale moje interpretacije.

Tako je, Janez Pavel II. je znal veliko bolje pedofile skrivat.

New Report

Close