Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali bi splavile, če bi ultrazvok pokazal, da bo imel bodoči otrok Downov sindrom?

Ali bi splavile, če bi ultrazvok pokazal, da bo imel bodoči otrok Downov sindrom?

Ali bi se bile pripravljene odreči bodočemu otroku zaradi Downovega sindroma ali ne?

Bi.

Si razmisljala ob onini zgodbi?

Jaz mislim, da dejansko tega ne ves dokler nisi sam v situaciji…

nova
Uredništvo priporoča

Samo na podlagi iz zagotovo ne, ker se s tem ne ugotavlja DS. Na podlagi amniocenteze pa ja.

ja

Niti pod razno.

Odvisno od številnih okoliščin, načeloma pa ne. Downov sindrom ima tudi precej širok razpon težav oziroma njihove intenzivnosti, od pravzaprav normalnega IQ in razmeroma dobrega zdravja do nizkega IQ in hudih zdravstvenih težav. Ne vem, koliko je mogoče že z UZ ugotoviti okvaro srca …
Recimo, da bi bila stara 40, težko zanosila in bi to bil prvi otrok, ki bi bil zelo zaželen tudi pri partnerju. Potem verjetno ne bi delala splava. Če bi bil pa to 4. ali 5. otrok, midva pa ne ravno najmlajša, potem bi verjetno raje šla delat splav. Tukaj je treba vedno upoštevati tudi to, da če otrok ne bo nikoli samostojen, kako bo z njim po smrti staršev. Ni ravno idealno urejeno.

Pa če bi se ti to zgodilo pri 52, tvoj partner jih šteje na primer že 60, ima že sam zdr. težave, starejši otroci na vrhuncu najstniškega divjanja hormonov in bi bila že nekajkrat na sodišču zaradi njih, šola porazna, droge, traparije. Tvoji starši malo čez 80, eden že nepokreten in bi rabila veliko tvoje pomoči?


Enako.

Pa če bi se ti to zgodilo pri 52, tvoj partner jih šteje na primer že 60, ima že sam zdr. težave, starejši otroci na vrhuncu najstniškega divjanja hormonov in bi bila že nekajkrat na sodišču zaradi njih, šola porazna, droge, traparije. Tvoji starši malo čez 80, eden že nepokreten in bi rabila veliko tvoje pomoči?
[/quote

Ne, v tem primeru bi uporabljala kontracepcijo, ker bi nosečnost pomenila hud zaplet – ne glede na DS. Tudi zdrav novorojenček je izjemno naporen. Itak se pa nosečnost ne zgodi kar tako – je potrebno imet prej nezaščiten spolni odnos.

Bi.

Pa smo spet tam, ko eni mislijo, da je kontracepcija 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in nikakor ne more zatajit.

Se pred dvema letoma bi splavila, sedaj pa močno dvimim v to.
V tem obdobju življenja ne bi, ker mislim, da sem sposobna obvladati težave na moji življenjski poti.
Videla sem že ogromno prizadetih ljudi, otrok in bolnih, zato menim, da bi bila kos tudi tej siruaciji. Moralno vprašanje če je tak otrok in kasneje odrasel človek zaradi svoje motnje in sebicne odločitve staršev, da ostane živ, pa ne znam razrešiti. Jaz bi zmogla imeti prizadetega otroka, tudi bolnega. Drugo je pa to koliko je to moralno do otroka. Ampak glede na to, da sem proti evtanaziji, bi se odločila za prizadetega otroka. Pred leti pa ne, takrat nisem bila dovolj močna in izkušena, da bi sprejela odločitev za.

Pa kaj je narobe z vami, da bi rodile prizadetega otroka, čeprav se to da preprečit?
Se sploh zavedate, kakšno mučenje je to starše? In dostikrat oče odide in vse ostane na mami. Ko mama umre pa ostane tak človek prepuščen raznim institucijam.
Kaj hočete biti mučenice, si kupit vstopnico za nebesa?
Človek ima eno življenje, zakaj bi si ga otežil, če mu ni treba?

Normalen IQ imajo samo osebe, ki imajo redko obliko mozaikalnega sindroma. To pomeni, da nimajo vse celice v telesu en kromosom preveč, ampak jih je nekaj tudi normalnih. Pravi downovci imajo nizek IQ, normalnega pa ne.

Abortus vabi.

Sicer pa komaj cakam na cankarjanske matere in vse verske fanatike, ki se bodo zdaj spravili na nas. Pa vse tiste, ki bodo zaceli razlagati o “sonckih” in o evgeniki.

Nisem. Fant z ogromno nuhalno je danes 21 letnik, študent gradbeništva. Vsi so me prepričevali kakšni reveži bomo, vsa družina, ob takem otroku. Kasneje, pri naslednji nosečnosti, sem zavrnila nuhalno in amniocentezo, čeprav bi mi glede na starost pripadali.
Nikoli ne bi šla delat splava. V nobenem primeru.

Najverjetneje bi naredila splav, glede na VSE možne raziskave in preglede ter mnenje zdravnikov.

V imenu Ljudstva ti podarjam:

Lento “glupa loterija” tretjega reda
Medaljo “jaz sem boljsa kot vi” v srebni izdaji, in
Castno znacko “jaz sem najbolj pametna, tud ce druge zjebem” s komemorativnim vencem “ne cepim”

Da.

Pozabile ste vprašanje: kako bi se odločili vaši partnerji?

Nimas prava glasanja. Imas pravico do mnenja, odlocitev je pa njena – razen, ce bos ti gostil retardiranega parazita 9 mesecev?

Samo informativno. Uz ne pokaze ds. Obstaja nuhalna svetlina na podlagi katere izracunajo tveganje za da. Potem se odlocis za potrditveno metodo. Biopsija horionskih resic ali amniocinteza. Na podlagi tega izvida se lahko karkoli odlocis. Ce je ze debata. In bo kdo to bral da ne siris neresnic.


Še prej bi šel na amniocintezo potrdit, ampak odgovor je ja…

Nimas prava glasanja. Imas pravico do mnenja, odlocitev je pa njena – razen, ce bos ti gostil retardiranega parazita 9 mesecev?
[/quote]
Ne mejkaš any sensa.


Samo na podlagi nuhalne ti zagotovo nihče od zdravstvenega osebja ni rekel za splav. Nikoli in nikdar. Ker je rezultat NS samo statistična VERJETNOST. Vedno se potem opravijo dodatne preiskave – amniocenteza ali biopsija horiontskih celic, kjer pa se ugotovi dejansko stanje ploda.
Pravzaprav se čudim, da nekatere sploh hodite na takšne preiskave, če ste že vnaprej odločene, da bost otroka v vsakem primeru obdržale. Predvsem pa, da vam sploh ni jasno za kakšno preiskavo gre in kaj dejansko pove rezultat? Potem pa širite neumnosti, kot je tale zgoraj.
Sicer pa – sem šla na preiskave, opravila tudi samoplačniško AC in bi v primeru genetske okvare opravila splav.

New Report

Close