Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne vem kako morajo biti ljudje tako ne hvaležni

Ne vem kako morajo biti ljudje tako ne hvaležni

V Dalmaciji smo lansko leto kupili manjšo hišo. V njej sta dva stanovanja. Za nakup sva se odločila z možem,saj se nama je ponudila ravno ta možnost,ker je mož po njegovih starših precej podedoval,no nekaj pa sva morala primakniti še sama,pa to niti ni pomembno.
Apartmajev ne oddajamo,jih imamo le za lastno uporabo. Sama imava dva otroka že s svojimi družinami tako,da je redko kdaj sploh prosto,sploh zdaj v glavni sezoni.
Pa mi pravi prijateljica,če bi vseeno naredila izjemo in ji odstopila stanovanje za en teden. Sama vem,da je v precej slabem finančnem stanju zato sem naredila izjemo,saj se mi smili no predvsem njuna še precej majhna otroka. Pa smo se tako dogovorili za teden dni.
Rekla sem ji,da naj si le posteljnino in brisače vzame s seboj,ker to tudi mi domači tako prakticiramo.
Pa je rekla,da ji je to najmanjši problem. Ko sem jo vprašala kako se imajo in če jim je všeč mi je zatrjevala,da je vse perfektno in da boljše sploh ne bi moglo biti. Sem bila pri sebi prav vesela in pomirjena,da sem jim lahko to omogočila. No danes pa me pokliče neka druga kolegica pa pravi,da se je pogovarjala s to kolegico,ki je bila pri nas na morju in da nas je zelo šinfala. Kako je apartma ves ne dodelan, ga namreč še urejamo a gre bolj počasi,ker ne moremo biti ves čas tam,niti zdaj v vročini ne moreš delati. Bomo te stvari dokončali zdaj v jeseni in čez zimo. Pa tudi nič kaj ne hitimo,ker je stanovanje čisto spodobno in primerno za bivanje.
Hočem povedati to kako so ljudje ne hvaležni. Ponudiš jim vse na dlani in to zastonj,potem pa doživiš tako kritiziranje,da mi je postalo kar slabo,ko mi je povedala. Saj mi je vseeno več ali manj kaj si drugi mislijo, ampak čisto mimo kot,da ni nič pa tudi ne morem. Počutim se prav ne prijetno,ker zdaj nekateri mislijo,da smo jim apartma ponudili samo zato,ker je še ne dodelan in v slabšem stanju,pa sem jim hotela le pomagati,da preživijo vsaj teden dni na morju pa zdaj vidim,da sem naredila napako.

Takim ne oddaš več. Ker apartmaja ne potrebuje.
Njeno šinfanje, gobecanje… je hujše od fin.stanja v katerem je.
Če ti kaj teži…povej da je poden od podna.
Da je poden ker nima denarja za počitnice. In naj bo doma, naj si rit namaka na vrtu ko bo ob priliki dež.

Na ostro s takimi.

Saj ne veš, kaj sta se onidve dejansko pogovarjali. Mogoče jo je pa ta kolegica vprašala, kako se je imela, in je odgovorila: Bilo je super, zelo lepo to in ono, malo je sicer še nedodelano, ampak drugače pa krasno, lepo urejeno bla bla bla.

In tvoja kolegica si je od tega zapomnila samo to besedo nedodelano.
In ti nesla naprej. Sploh ne vem, zakaj ti je to govorila. V tem primeru se mi zdi ta smotana ta “prenašalka”.

nova
Uredništvo priporoča

Kaj pa če ta druga naklada, zato, da bo avtorica v dokaz, da je apartma OK, drugo leto še njej odstopila.
Avtorica, sooči obedve kolegici, pa boš videla katera laze.

Tudi meni.

Veš kaj, povej ti njej kaj si slišala in se zmenita. In če je nedodelano in je to rekla, to ni šinfanje, ampak resnica. Kaj pa pol če je rekla, da stanovanje še ni urejeno, saj ni lagala, ti lahko rečeš ona pa ne sme? Preveč osebno si to vzela, zato pa se pogovori z njo. Prijateljica.

Zato pa jaz nimam prijateljev prijateljic ….kar mi tudi paše.Kaksrn čvek v službi med malico mi je dovolj pa s sodelovali ki je včasih domov pripelje na kakšno kavo.Ne pogrešam jih kar je družinskih članov in naše živalice,ki so najboljši prijatelji,če že omenjamo to besedo.DOBROTA je SIROTA

Mah dej no dej.
Ena tam soseda prenaša ene nepreverjene informacije o drugi, in ti takoj v jok in na drevo.
Posodila si prijateljico zaa en teden apartma, v želji da ji omogočiš nekaj dopusta, ker finančno sama ni bila tega zmožna.
Sama ti je potrdila da se ima fajn in da je vse ok.
Če je še pustila vse tako, kot je dobila, je to to.

Zakaj sploh trzat na neke tretje nevpletene osebe, ki se nepotrebno vpletajo, ker od vročine nimajo pametnejšega posla, kot blebetat neke polresnice?

Pa tudi če bi bilo vse res, kar trdi ta tretja oseba.
Kaj te matra?
Svojo “dobrodelnost” si izpolnila.
To, da drugi strani ni bilo vse ok, je pravzaprav njena žalost in izguba (morda tudi ljubosumje?).

Koliko izdelano, dodelano, nedodelano imate, je povsem nepomembno mnenje kogarkoli, vpletenega ali pa tretje osebe, prenašalke, bolj verjetno gluhega telefončka.

Nedodelan, nehvaležen itd. se piše skupaj. Ena beseda je to, nikalni pridevnik. Za vejico in drugimi ločili je presledek. Mož je podedoval po SVOJIH starših, ne njegovih – to bi pomenilo, da je podedoval po starših nekega drugega moškega.
Neberljiva provokacija.

Avtorica, ti verjamem, da se ti zdi zamalo. Tudi mi hiše ne dajemo nikomur. Tudi če celo sezono stoji prazna.

Moja svakinja, ki je btw, polna keša, ampak res polna, je prvo leto prišla in bila 14 dni zastonj. Naša posteljnina in naše brisače. Po 14 dneh se ji ni zdelo vredno niti pospraviti za sabo. Še zdaj vidim lijak poln njenih las. In ker moj mož ni hotel svoji sestri nič reči sva se skregala. In potem ni prišla več. Še danes ji najbrž ni jasno, zakaj ne. Njej se zdi normalno, da vse zanjo naredijo drugi in je pričakovala, da bom za njenim zastonjskih 14 dnevnim dopustom pospravila jaz.

Jaz skoraj ne verjamem. Daš roko v ogenj za to kolegico, ki ti je prinesla “slabe novice”, da govori resnico?
Povej tej prvi na štiri oči, kaj ti je prišlo na uho in bodi pozorna na reakcijo. Potem pa sama oceni, katera laže.

Preveč poslušaš obrekovanje iz vseh koncev. Oddala si ji, to je to.

Šola za naprej. Ne oddaj nobenemu več in če te vprašajo za apartma, rečeš ne in poveš zakaj. Sploh če te vpraša ta, ki te je menda prešinfala. Če ti pa prav ne da miru, kot ti je nekdo svetoval, povabi obe na kavo in razčistite, kaj je na stvari. Apartmaja pa v nobenem primeru ne oddaj več.


Jaz mislim, da druga kolegica laže in ni res, da je prva ki je bila v apartmaju šimfala.

Dejstvo je, da ne veš kaj je točno kdo rekel in če je ta druga prijateljica, ki ti je informacijo prenesla prenesla na prav način. Povem ti, da so eni res mojstri v obračanju besed, da delajo zdraho. Celo bolj se nagibam k možnosti, da je druga prijateljica malo začinila besede osebe, ki je šla na morje v tvoje stanovanje.
Na kavo povabi prijateljico, ki sta ji oddala stanovanje in jo sooči s tem, kar je rekla druga prijateljica. Pusti, da obrazloži. Boš videla kaj bo rekla. Ti pa povej, da se ti zdi nesprejemljivo,da nekdo gleda podarjenemu konju v zobe.
Sicer pa sem tukaj že večkrat slišala glede nehvaležnosti, ko nekomu nekaj odstopiš in ni hvaležen.

A ni bilo od vedno tako, da če sta prijateljici dve, še nekako gre, če so prijateljice tri pa je že kreg in foušarija?

Ta druga mi deluje kot neka lisica in bi se sama zelo zamislila nad tako osebo, gotovo pa ji ne bi nikoli nič zaupala.

No ja, na tak način kolegico že kar obtožiš. Jaz osebno bi razmislila, če se bom še družila z nekom, ki me obtoži na podlagi tega, ker je nekdo rekel, da sem rekla…

No, baš neka prijateljica ni, če komaj čaka, da bo drugi nesla kaj sočnega na nos.

Jaz mislim, da je tole šlo v stilu telefona. Prijateljica je rekla, da je bilo super, da apartma sicer še ni do konca urejen in je morala mogoče malo improvizirati, ta druga je pograbila to sočno kost kot sestradan bosanski pes in izjavo napihnila v to, da je bilo stanovanje v razsulu in bivanje v njem nekaj najbolj groznega po holokavstu.

Ista oseba, isti stil pisanja, spet laž in izmišljena zgodbica… rajš pejt po tleh pomivat!

New Report

Close