Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje ste vzeli kredit za stanovanje

Kje ste vzeli kredit za stanovanje

Kupujem stanovanje in rabim najeti kredit…
Proporočila katera banka …?

Izposoja denarja Hasan Fukic in druscina z.o.o. Pridejo tudi na dom.

Pri banki.
Pri kateri pa boš vidla, ko jih obiščeš.
Stvari se spreminjajo, a ne?

nova
Uredništvo priporoča

Ce je tu kdo, ki je v zadnjih 3 tednih vzel kredit in pred tem obredel 8 bank, imel v izboru dve in se nazadnje odločil za eno, lahko izkusnjo deli tukaj. In prihrani lomu tri dni dopusta, kolikor stane ena temeljita akcija iskanja banke, ki ponuja najboljse pogoje.

Banka, ki je glede na individualne znacilnosti primera najboljsa zame, je morda najslabsa zanj. Zato tle bliznjic ni in njegovo vprasanje ni le nelogicno, je predvsem bedasto.

Sicer smo jemali kredit pred nekaj leti, a smo takrat istočasno kupovalli stanovanje trije, midva, prijatelji in brat. Vsi trije smo najeli kredit pri treh različnih bankah, ker kar je bilo najboljše za naju, za brata in prijatelje ni bilo in obratno.

Dobrodošla infomacija je edino o trenutnih bančnih akcijah kreditov, ampak to se pa tudi preprosto pogugla.

S tem, da je se pri oglaševanju akcij potrebno zelo pazit, kaj boš izbral. Na daleč se v teh akcijah vidi “supertruperfajnnajboljsa” obrestna mera, kar večina ljudi edino pogleda.

Epilog je lahko zalosten: tudi 10.000 EUR dodatnih stroškov iz ostalih produktov, ki jih poleg zahtevajo. Plus poroka z banko za dobo odplačevanja kredita.

Predhodniki so dobro povedali:
– najprej se odloči, kaj sploh potrebuješ.
– potem pojdi vprašat na banke, kaj ponujajo.
– ne pusti se nategnit (predvsem raznim paketom).

Moje izkušnje, sicer ne zadnjih 3 tednov ampak pol leta, so naslednje. NLB – predrage bančne storitve. Abanka, DH – so imele previsoke OM. Sberbank dokaj ugodna, vendar moraš imeti 25 ali 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lastnih sredstev (ostale po 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). BKS zelo ugodne OM, vendar ne ravno najcenejše storitve. Sparkasse ugodne storitve (za pozitivno vrednost na računu), kredit pa ne tako ugoden kot pri BKS. Potem ene banke gledajo GURS in ne tržnih vrednosti, zato rabiš še cenilca. Pri nekaterih moraš za ugodno OM skleniti še življenjsko zavarovanje.

Podpis.

Razlika med naštetimi je kot dan in noč. Se ena opomba: NLB je res dokaj draga, ampak je v primerjavi z ostalimi kvaliteta (znanje svetovalcev, hitrost plačilnega sistema, širok nabor produktov…) daleč najboljša. Govorim pavšalno, ker na paciente, ki se jim ne da delat naletiš vsepovsod.

In potem smo zopet tam: kaj ti je najbolj pomembno?

Nizka cena, kvaliteta, nizka cena, kvaliteta,… Oboje…? 🙂

Joj, se nekaj, da ne bo napačnih info: življenjskega zavarovanja ni potrebno skleniti na nobeni banki. Vsaka mora imeti ponudbo tudi brez tega.

“Obvezno” je le, če vzameš cel paket (in se zapicis le v nizko obrestno mero). Ampak to ni pogoj, ker imajo ponudbo tudi brez tega.

Na forumu Vaš link je dolgo trajajoča in ažurna debata o tem.

Nihce ni omenil banke nkbm, tudi dokaj ugodna banka.
Najlazja pot je, da si priskrbis nekaj ponudb. Z najugodnejso gres na svojo banko in ti bodo dali enako ponudbo. Tako gre najhitreje in najlažje, brez menjave banke. Obresti so sedaj povsod zelo ugodne.

Pred enim letom sem vzela kredit pri Unicredit.
Obrestna mera je fiksna 2,50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Dobila sem 75.000 €.Zastavila sem stanovanje.Sklenila sem zivljenjenjsko zavarovanje (Generali).Placujem po 399 € na mesec.Kredit sem vzela za dobo 20 let.

Uspesen nakup stanovanja ti zelim…

Bil sem prej na NLB, pa sem imel vsakič težave s prevzemom klik certifikata, zraven so računali za certifikat, stroške vodenja računa, stroške spletne banke, za vsako položnico velika provizija itd. Ko sem bil na okencu 1000 vprašanj kam mislim svoj denar vložit, razne nepomembne pripombe o denarju na računu, izvor denarja ki ga dvigujem, štetje več 10k€ na okencu itd.

Banke morajo dati ponudbo za kredit tudi, če pri njih nimaš odprtega računa in nakazila primarnega prihodka. Vendar ti dajo OM takšne, da te srat prime. Za razna ŽZ dobiš za 0.1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali pa 0.2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljšo OM.

Ja, naletel si na enega izmed omenjenih pacientov (ali poslovalnico). Specifika NLB je, da v eni poslovalnici naletiš na tako sliko, v drugi pa so tako prijazni, da komaj verjameš, da si na isti banki. In ko to ugotoviš, ne toleriras vec tega in greš preprosto v drugo poslovalnico. Sicer se je treba potem malo zapeljat, ampak se zna splačat. 🙂 Je pa res, da je to meni osebno pomembno (vrhunski odnos) In dam mirno za strošek vodenja 12 EUR/mes. Samo potem tudi pričakujem, da se moj bančnik zna obnašat. Če tega ne rabiš, greš na Delavsko Hranilnica in daš za vodenje 1,50 EUR/mes.

Obrestna mera: fora je, da je ponudba bank pri nas narejena na “maso”. In masi se v Sloveniji ne da “zayebavat” z iskanjem ponudb (veliko je pa tudi v tem, da ima na žalost ogromno ljudi šibko finančno znanje). In kaj je potem lažje vzeti, kot oglaševanje “ugoden” paket?

V slovenskih financah beži stran od paketov. Ker paket je za stranko ugoden samo in le v primeru, če misli VSE sestavine paketa tudi celo dobo kredita uporabljat. Drugače pa samo z dodatki nastane tudi čez 10.000 EUR dodatnih stroškov.

Vprasanje: za 10 jurjev razlike pri prenovi bajte bi se vam najbrž dalo par dni letat okoli po različne ponudbe? 🙂

Zgleda, da sem bil magnet za slabe NLBjev bančnike :). Pri banki mi je pomembno, da ima čim manjše stroške, ter da lahko večino stvari naredim elektronsko. Fizično sem na banki nekajkrat na leto, po navadi za pologe/dvige gotovine. Strošek banke na letni bazi me stane okrog 30€ (vsi dvigi gotovine doma in v tujini, položnice, direktne bremenitve, spletna banka, vodenje, MC itd.).

Potem si dobro izbral 🙂 Ves, kaj ti je pomembno in dobiš to za čim bolj ugodno ceno.

Mene pride letni strošek banke 140 EUR. Dodano se turistično zavarovanje za tujino za celo družino (ki ga rabim vsaj 4x letno in bi na njem drugače bankrotiral). Plus osebna bančnica, s katero sva od začetka točno zmenjena kako in kaj in jo preprosto rabim, da mi kdaj “odnaša rit” 🙂

Hja, jst vedno pravim da je banka tako kot pes, nikol ne veš kdaj šavsne 😀 Zaenkrat sem zadovoljen 🙂

4 tedne nazsa pri skb

hahaha….ti pa si pacient.

Zgleda, da sem bil magnet za slabe NLBjev bančnike :). Pri banki mi je pomembno, da ima čim manjše stroške, ter da lahko večino stvari naredim elektronsko. Fizično sem na banki nekajkrat na leto, po navadi za pologe/dvige gotovine. Strošek banke na letni bazi me stane okrog 30€ (vsi dvigi gotovine doma in v tujini, položnice, direktne bremenitve, spletna banka, vodenje, MC itd.).
[/quote]

2,5 evra na mesec? Ne delaj vendar norca iz ljudi. Že samo članarina za MC je okoli 15 evrov.

bankrotiral? za 30 eur se dobi celoletno turistično zavarovanje s precej višjim kritjem kot v nlb.

Kdo pa pravi, da imam turistično zavarovanje v NLB? Tam bi ga moral doplačat, vsaj če bi hotel, da mi velja se kje drugje, kot na Hrvaškem.

Napisal sem, da ga imam za komplet družino. A to si našel katerega za 30,00 EUR letno?

2,5 evra na mesec? Ne delaj vendar norca iz ljudi. Že samo članarina za MC je okoli 15 evrov.
[/quote]

Kar pomeni da me banka pride cca 1€/mesec brez vključene MC.

A je možno dobit kje 120.000 kredita brez da daš hipoteko, poroka in brez lastnega vložka. S plačo 1500?

New Report

Close