Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Starčki za volanom

Starčki za volanom

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/darsove-kamere-ujele-voznico-ki-je-na-avtocesti-vozila-v-nasprotno-smer.html

To je to. Pa že leta norim zaradi starčkov za volani in sem označena za nestrpno do starejših. Kdaj bo sploh kak nadzor nad tem? Vsak dan, VSAK DAN srečujem starejše za volanom, ki so dobesedno neposobni vozit. Pripelje mi nasproti v enosmerno, se komaj umaknem na pločnik, stari mi pa prijazno maha in skomiga, češ, eh, smo mal pozabljivi. Pa v rondojih cele drame, ko ne vejo, kam in kako bi zavili, v križiščih mencanje, refleksov nobenih, včasih se peljem za kom in sem prepričana, da notri sedi en do konca nabasan, ker take počne po cesti, je pa seveda en 90letnik, za katerega se čudim, da sploh lahko še hodi, kaj šele pelje. Prijateljičina babica je stara 91 in še vozi, kar brez izpita, možev dedek je skoraj 90 in vozi še malo fajhten, če se da. Pa v ulici – starejša ženska ne zna rikverc naredit niti 5 m, peljat zna samo naprej, potem pa vpije name, naj se ji umaknem, čeprav se ji nimam kam.

Saj razumem, da je težko sprejet staranje in izgubit samostojnost, ki jo da vozniški izpit, a če že država ne poskrbi za urejena pravila na tem področju, dajmo bit vsaj malo samokritični, no, za splošno varnost.


Spet ena prepotentna baba za volanom!
Baba je za šporget, ne za volan!
Potem jo pa vse moti, ker ne pride dovolj hitro od jebača do moža, vmes pa še do frizerja in drogerije, pa še froca pozabi v vrtcu


Nesramno in egoistično kot si , zagotovo nisi kaj bog ve kaj voznica, ne glede na starost. Ve se kdo povzroči večino vseh nesreč, to niso stari, ampk neumni kot si ti trola butasta. Me zanima kako bo kokoška govorila, ko bo sama stara in če se boš strinjala s tem, da te kar odrežejo od mobilnosti?

Meni se zdijo najbolj zanimivi takrat, ko te izsilijo na polno, niti ne opazijo, da se je kaj zgodilo in se potem sami sebi zdijo neskončno varni, ko se peljejo ali 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pod omejitvijo ali pa s stalno hitrostjo 70 povsod.

neprimerno več prekrškov naredijo tisti med 20. in 30. letom, kot tisti med devetdesetim in stotim.

Saj po 80. letu morajo opravljat zdravniški pregled, mislim da na 2 leti. Zaradi refleksov in zaradi vida. Kogar je zadela kap in da je še pokreten, itak ne dobi zdravniškega spričevala.
Avtorica, malo se zamisli nad sabo! Človek brez sposobnosti empatije ni Č od človeka. le ego, ego…

No ja, eni so dobesedno nesposobni voziti, ti pa vzorna voznica in delaš napake v pisanju, čeprav nehote. Si torej kaj boljša od starčkov ?

A ne vozijo tako kot so jih učili – počasi in nevarno?


To pa zato, ker je za volanom veliko več 20-30-letnikov kot pa starčkov. Če bi računali procente, bi bil podatek zelo drugačen. Je pa nemogoče izračunati procente brez štetja na cestah, ker veliko starčkov ima izpit, a ne vozijo več ali pa vozijo zelo poredko oziroma na krajše razdalje. Mlajši pa vozijo vsi in več, zato tudi več možnosti za nesreče.


Upaj, da boš umrla mlada in ne boš nikomur v napoto!

Pa si se ti že vozil-a s starčkom, ki mu je zdravnik dal spričevalo, da je še sposoben vozit? Če še nisi, kar probaj. Jaz sem že z mojim 88 let starim očetom, in nikoli več. Raje vozim jaz. Zame ta zdravnik ni Č…


To pa zato, ker je za volanom veliko več 20-30-letnikov kot pa starčkov. Če bi računali procente, bi bil podatek zelo drugačen. Je pa nemogoče izračunati procente brez štetja na cestah, ker veliko starčkov ima izpit, a ne vozijo več ali pa vozijo zelo poredko oziroma na krajše razdalje. Mlajši pa vozijo vsi in več, zato tudi več možnosti za nesreče.
[/quote]

Pa še nekaj – 20-30 letnik bo nevarno situacijo poskušal rešit refleksno, če ne drugače. 90-letnik bo pa samo zabodeno gledal, ker so mu refleksi umrli 30 let nazaj.


Samo da starejši ne vozijo tako na meji in ne prihajajo v situacije, ko bi ga morali refleksi reševat.

Se strijam z avtorico. Pozam nekaj takih starčkov in me vsakič kar stisne. Eden se je hvalil, kako je dobro preslepil zdravnika, ki mu je nato izdal dovoljenje. Drugi je izjavil, da hoditi več ne zmore, zato pa gre z avtom.
Poznam tudi situacije z rondoji, kjer sem srečala starčka, ki se je odločil, da zapelje v kontra smer.

Na cestni je zato potrebna večja previdnost in strpnost. Policaji in vlada, bi morali bolj ukrepati.


A mulci, ki drogirani in pijani divjajo po naseljih te pa ne skrbijo?

A upokojenci, drogirani od demence, pa nikogar ne skrbijo?


To pa zato, ker je za volanom veliko več 20-30-letnikov kot pa starčkov. Če bi računali procente, bi bil podatek zelo drugačen. Je pa nemogoče izračunati procente brez štetja na cestah, ker veliko starčkov ima izpit, a ne vozijo več ali pa vozijo zelo poredko oziroma na krajše razdalje. Mlajši pa vozijo vsi in več, zato tudi več možnosti za nesreče.
[/quote]

ajaaaa, kdo bi si mislil!

kolk s’ pa ti pameten, a znaš tud’ kamne deleč metat?:-)))

Jaz pa ne vem, zakaj ste tako užaljeni. Avtorica ima popolnoma prav. Moja mama je bila nesposobna za vožnjo (sem se enkrat peljala z njo, jao), izpit so ji pa podaljšali, čeprav nima nobene prostorske zaznave več. Sosed – zaradi njega je mlada ženska invalidka. Če starejši povzročijo manj nesreč, ne pomeni, da jih ne.
Malo več kritičnosti bi bilo potrebne do podaljševanjih izpitov. Jaz sem si ga morala podaljšati zaradi vida, so me razstavili na prafaktorje, 70-letnik pa gladko skozi? Z začetkom alzheimerjeve? Ne se hecat s prometno varnostjo, ker boste naslednji mogoče vi ali vaš otrok. S tem ne zmanjšujem ogrožanja zaradi drugih, ampak ker so druge skupine rizične, ni tale nič manj. Starejši so na cesti nevarni in ovirajo promet. Ne vsi, ne bom posploševala, veliko pa. In take bi morali rapidno s ceste izločit, ne pa jim podajševat izpitov do 100. leta!

marsikaj od tega je res.
ampak, ali si tako kritičen tudi do mnogih trideset, štiridesetletnikov, ki imajo pamet kot prvošolčki in divjajo po cestah kot da jim nihče ne more pripeljat nasproti?

Ti si pa verjetno tista super voznica, ki si me pred dnevi skoraj zbila na prehodu za pešce. Ko mi je avto na prvem pasu ustavil, ti na drugem pa si veselo švignila mimo mene.
Ker si imela odprto okno, sem ti lahko brez težav zavpila, da si nora baba kar si takoj tudi potrdila. Saj si ustavila sredi krožišča ter začeli kriliti, mahati ter vreščati za mano. Ustavila si ves promet, kolona za teboj ti je divje trobila, ti pa si še dalje cvilila.
Skoraj prepričana sem, da so to bila ti, NORA BABA :-ppp

Pa še nekaj – 20-30 letnik bo nevarno situacijo poskušal rešit refleksno, če ne drugače. 90-letnik bo pa samo zabodeno gledal, ker so mu refleksi umrli 30 let nazaj.
[/quote]

Tebi so možgani umrli že ob rojstvu.

marsikaj od tega je res.
ampak, ali si tako kritičen tudi do mnogih trideset, štiridesetletnikov, ki imajo pamet kot prvošolčki in divjajo po cestah kot da jim nihče ne more pripeljat nasproti?
[/quote]

Seveda. Od kdaj se to izključuje?


Samo da starejši ne vozijo tako na meji in ne prihajajo v situacije, ko bi ga morali refleksi reševat.
[/quote]

Reci, da se hecaš? Nekdo, ki nima prostorske predstave, butne iz stranske ceste, tudi če vidi avto. Ker se njemu zdi, da je še daleč. Zasluga, da ni več nesreč, gre samo voznikom z boljšimi refleksi, ki ne divjajo.

Starčki za volanom se tudi slinijo po mladih voznicah, začetnicah.

Seveda. Od kdaj se to izključuje?
[/quote]

ne vem, vprašaj avtorja te teme.
in sebe…

New Report

Close