Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Včeraj nam je uničil štiriletno pravljico

Včeraj nam je uničil štiriletno pravljico

Bom kratka partner dve leti pil v glavnem delal pizdarije sva nekako speljala do včeraj zdaj je štiri leta niti kapljice alkohola.Vceraj pa šok uničil mi je sploh še kakšno zaupanje,ne morem verjeti hčerka bila šokirana .Hočem stran od njega imam dva otroka kar imava je vsakega polovica.Kam najprej ,nisva poročena.

Pošlji ga v norišnico, da ga pozdravijo.

Ne dovoli, da bi otroka odraščala v družbi alkohola in posledic le-tega. Situacijo le ti najbolj poznaš, zato ti težko napišemo kakšno mnenje. Drži se, saj bo šlo!

Na CSD uredit skrbništvo in preživnino. Če je hiša pisana na oba, potem v prodajo. Vmes si najdeš drugo stanovanje in se odseliš. Ko se bajta proda si razdelita vsak pol.

Odvisnik je vedno odvisnik.
Če nisi poročena, manj skrbi.
Spokaj z otrokoma in to je to.
Pozabi na to osebo. Pusti pri miru.

A mu ne bi raje pomagala, da izplava še enkrat? Samo nekaj procentov zdravljenih alkoholikov uspe vztrajati tako dolgo brez prekrška. To pomeni, da ima voljo, samo oporo potrebuje.

Zakaj je pa pil (začel piti)?

Pijanc se spreobrne ko se v grob zvrne.

Niso zastonj ti pregovori. V njih je stoletna resnica.

Pijanec ne potrebuje nevemkakšnega vzroka za pitje. Vse je dober vzrok. Vreme, služba, otroci, skrbi, družba. Vse, s čimer se srečujemo tudi ostali. Pa ne pijemo.

Ne, ne. Nisi mu dolžna pomagat.
Situacijo najbolje ti poznaš. Ne vem kaj spada pod predstavo besede alkoholik. Kako ti razumeš to besedo.
Ene bodo može oznacile za alkoholike, če se ob kaki zabavi napijejo, druge jih bodo tako oznacile, če vsak dan spije 2 pivi, tretje bodo alkoholike videle šele, ko bo ležal v jarku vsak teden.
Poglej definicijo alkoholizma. Kdaj je človek alkoholik? Ko bo to razcisceno, ti bom pa dala odgovor in svojo izkušnjo ( oče).

moj je tri leta abstiniral, pred tem sva bila štiri leta v krogu alkohola. po treh letih abstinence je padel, ampak to sem / sva pričakovala. hb zanj, da sem sama te stvari študirala in da sem bila na vse to pripravljena. bluzil je tri dni, se spravil k sebi in zdaj je spet pol leta vse ok. ko je padel se je sam pobral, kar je pomembno, in v tistem času ni naredil nobene pizdarije v stilu pustiti službo, zapraviti ves denar, itd. torej je bilo glede na leta pred abstinenco vse skupaj ok.
sama si ne predstavljam, da bi svojega pustila samega v takem zosu. da se odmaknem ja, da pa ga prepustim samemu sebi pa pač ne. pa nimava otroka in skupnega premoženja.

Glej da moški kaj popije in ga kritiziraš,halo po mojem je tvoja copata,in mu je ze vrh glave vsega

Vsak ima pravico so svoje definicije. Pri zadevi, kot je alkohol, lahko nekdo želi pomagat, stat ob strani, če tako želi. Ene ženske imajo to rade, pomagat, stat ob strani, reševat, jim je žal človeka.

Meni ne. Jaz se s pijancem ne bom ukvarjala. In to po moji definiciji. Popij eno pivo vsak dan, če hočeš, ali dve, to mi ni pijanec. Če pa se bo napil toliko, da se bo majal pred mano vsak, dan ali vsak teden da zase ne bo vedel, ali pač naredil to tolikokrat in na tak način, da me bo začelo motit, potem je konec. Naj si pomaga sam. In nihče nima pravice mi nabijat slabe vesti okoli tega.

Ne rabim definicij od nikogar. Niti nasvetov od nikogar. Poberem se in grem. Posebej še zaradi otrok. Z avtorico sta bila z možem nekaj zmenjena. tega se ni držal. To je vse, kar rabim vedet.

Ne poslušaj žensk v stilu ‘pomagaj mu’, je odrasla oseba in s tem odgovorna sama zase! Ti pa si odgovorna zase in za otroke, zato pa preden ti spet zleze pod kožo s praznimi opravičili, obljubami, se spokaj stran! Je.beš take dece, verjemi, da boš v nasprotnem primeru otrokom zaj.ebala življenje in te bojo pomilovali in zamerili do konca kot odrasli.


Koliko življenj pa ima avtorica, da bo enega od njih zapravila za pomoč pijancu?

toliko o tem kako spoštujete dane “zaveze” … partnerske zveze so izenačene po Družinskem zakonu s poročenimi !!
Preberi si svoje dolžnosti

Kje pa piše, da je mož dolžan pit, znest vso plačo v gostilno, tri dni ne prit domov?
Nisem tega še nikjer videla. O čem govoriš?

Jaz sem svojemu v določenem obdobju zelo pomagala, tudi finančno. Ker sem vedela, da se v težavah ni znašel po lastni krivdi in da se trudi rešit nastalo situacijo.
Alkoholizem ali kakšna druga odvisnost je pa nekaj, kar ne bi podpirala niti sekunde, ker v to zabrede človek čisto zavestno. In kolikor jaz razumem avtorico, mu je enkrat že pomagala, pa je spet naredil isto. Zakaj bi morala ona preživet celo življenje v strahu kdaj se bo spet napil in delal pizdarije? Zakaj bi morali njeni otroci odraščat s pijancem?

Če je bila pravljica, je ne moreš uničit, saj ni spreminjal preteklosti.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kje pa piše, da je mož dolžan pit, znest vso plačo v gostilno, tri dni ne prit domov?
Nisem tega še nikjer videla. O čem govoriš?
[/quote]

je njena dolžnost, da če do tega pride, da mu stoji ob strani, pomaga … v skupno dobro ☺

Odvisno, kakšen je bil dogovor med njima.
Ali je bil dogovor “če boš še kdaj pil, potem grem” , ali je bil kaj drugega.
Če je to že bilo tisto “zadnjič in nikoli več”, potem kakšnega pametnega izhoda ne vidim. Če je pa to prvi “spodrsljaj” bi jaz dala še eno možnost, ker tri leta biti trezen kaže na voljo, da se spremeni, oziroma je izkazam trud, da ostanete skupaj.
S tem, da je obema in vsem kristalno jasno, kaj se bo zgodilo, če se zadeva ponovi.


Koliko življenj pa ima avtorica, da bo enega od njih zapravila za pomoč pijancu?
[/quote]
Koliko življenj ima, bi morala avtorica mislit preden se je spečala s pijancem.
Saj je že prej pil al kako?

Če pa je začel pit šele po tem, pa lahko kar zaključimo, da ona nosi večji del krivde in je začel piti zaradi nje. Kaj pa je bilo včeraj? Kaj mu je najedala, da se je po dolgem času šel napit?

Opa, se že javljajo pijanci, zagovorniki zgub. Vsaka odrasla oseba je odgovorna zase, noben nikomur ne zliva pijače v grlo!


V bistvu imaš prav, tudi ona je odgovorna zase, če je vzela pijanca.
A ni že od prvega dne dalje, ko ga je spoznala, vedela da pije? Veš da je, samo verjetno se ji je takrat to zdelo fajn in zanimivo, jo ni nič motilo. Sedaj pa bi rada med tekmo spreminjala pravila igre.

Jaz ga pa cisto razumem – pri takih psihopatih okoli mene bi se tudi jaz napil.


V bistvu imaš prav, tudi ona je odgovorna zase, če je vzela pijanca.
A ni že od prvega dne dalje, ko ga je spoznala, vedela da pije? Veš da je, samo verjetno se ji je takrat to zdelo fajn in zanimivo, jo ni nič motilo. Sedaj pa bi rada med tekmo spreminjala pravila igre.
[/quote]

S takimi se ne spreminja pravil igre, ampak se igro kar konča.
Vedela – ne vedela , nič na svetu je ne obvezuje, da ostane z njim. NIČ.

je njena dolžnost, da če do tega pride, da mu stoji ob strani, pomaga … v skupno dobro ☺
[/quote]

Veš de. Če je on prekršil svoje dolžnosti, ona ni svojim več zavezana. V skupno dobro je, da se pijanca rešiš čimprej.

New Report

Close