Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Težava!

Težava!

Na spletni trgovini Next sem hotela opraviti spletni nakup. Ravno, ko sem se veselila, ker sem naročila nekaj, kar sem si zelo želela pa sem videla, da moram vpisati Secure Code. Malo sem se po internetu pozanimala in videla, da zato potrebuješ čitalec kartice, ki ga jaz seveda nimam. Ali lahko to kodo še kako drugače dobiš, ti jo recimo na banki lahko povedo? Če pa to ni možno ali lahko čitalec kupiš na banki ali le v trgovini s tehniko?
Hvala že v naprej.

Citalec ti izda banka… kaksna tehnicna trgovina?!

So pa zoprni s tem, da rabis citalec, ker ga pac nimas vedno pri roki. Pozanimaj se, ce je mozen v android app…

A ni to una trimestna koda nekje na kartici?

Kaj pa blebečeš , mislim resno. Secure code ti bo poslana na mobilno številko, ki si jo dala banki. Verjetno ob napovedi secure code vidiš telefonsko številko, kamor pošljejo kodo. To potem vtipkaš not in fertik deu.

Ne, nobene telefonske ni bilo.

Next ima zaščito Verisign secured, kar pomeni, da ti pošljejo geslo na telefon.

Tukaj si preberi:
http://www.activa.si/pametnaKartica/securecode.asp

Nisi opazila mogoče. Sistem na nakupni strani ti bo javil, da hočejo zaščitno kodo. Ti samo pritisni ok. Na telefon boš dobila sms s kodo, ki jo vpišeš spodaj, kjer je prostor za to. Nato potrdiš in dobiš potrdilo o plačilu.
Imam čitalec namreč pa ga zato res ne uporabljam in mi ga še nikoli ni bilo treba.

Hvala vsem, da ste si vzeli čas zame in mi odgovorili na vprašanje.

Jaz plačujem preko Pay pall in sem vnesla ideal kartico. Lahko tudi kakšno drugo. Diners naprimer. Je bilo čisto ok.

Problem je v tem, da imam samo Mastercard kartico.

Z mastercardom plačujem na vseh mogočis spletnih trgovinah in povsod do sedaj je bil sistem enak. Vpišeš podatke, ki jih zahtevajo – ime, priimek, št kartice (najdeš jo na sprednji strani), veljavnost (mesec, leto) in tisto trimestno varnostno številko (na zadnji strani). Ko zadevo potrdiš se ti odpre stran, kjer piše, da boš dobila sms s kodo. Še enkrat potrdiš, nato dobiš sms s kodo, ki jo vpišeš kamor je pač treba na spletni strani. Še enkrat potrdiš in zadeva je zaključena.
Še nikoli se mi ni zgodilo, da bi bil postopek drugačen od tega.

Secure codo dobiš na telefon, kot so ti že povedali. Nobenga čitalca ne rabiš.

Najlažje pa bo, če si narediš račun na PayPalu. Greš na spletno stran, ustvariš račun in tam dodaš svojo Mastercard kartico. Kadar boš plačevala preko PayPala, ti v bistvu trgajo z Mastercarda, ampak gre preko posrednika (PayPal), kar je veliko varnejše, pa še tem kodam se izogneš. Poskusi, račun boš imela ustvarjen en, dva, tri.

A se moraš nekako prijaviti oz. kam vpisati svoji telefonsko številko na banki ali njeni spletni strani? Vse podatke sem vnesla le te kode ne morem, ker mi nikjer nič ne piše, da bom dobila kakšno koli sporočilo. Res nevem.
P.S vem, da sem obupna, ampak to delam prvič v življenju.


Po mojem boš morala tukaj kartico registrirati, da dobiš to kodo. http://www.activa.si/pametnaKartica/securecode.asp

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Meni ni bilo treba. Vse to uredijo, takrat ko urejaš oz naročiš kartico. Če ne pa pokliči na banko, ti bodo zagotovo razložili kje dobiš to kodo.

Ja, grem danas popoldne raje vprašat na banko, da ne bom kaj narode naredila.
Hvala vsem še enkrat, da ste mi pomagali.


to je varnostno. Ko plačuješ v postopku plačila dobiš od banke to poslano v smsu na telefon. in jo vneseš.
To je varnostno zaradi kraje kartice.
Mislim,da moraš imeti to z banko urejeno, da ti pošiljajo sms-e, če nimaš pokliči na banko in se zmeni,da uredite in potem lahko kupiš.


poskusi kar poklicati na banko pri kateri imaš kartico. Mogoče ti lahko na daljavo uredijo.

New Report

Close