Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hallux valgus

hallux valgus

Pozdravljeni,
opraviti bom morala operacijo hallux valgusa. Sem upala, da se bom lahko izognila, pa ne bo šlo. Prosila bi vse, ki imate z operacijo pozitivne izkušnje, da mi poveste, kje ste operacijo opravili. Tema se zagotovo ponavlja, ker foruma ne spremljam redno, zato se vsem že vnaprej opravičujem.

Hvala in lep pozdrav!

Sama sem imela operacijo pred osmimi leti. Priblizno 2.5 meseca na bd. Zelo zadovoljna in ce me vprasas, bi se danes enako odlocila. Je pa res, da se mi ze ponovno dela, vendar me se ne boli. Operirana na ortopedski kliniki v Lj.
Imela blokado v hrbtenico, vse slisala. Naslednje dni so me malo bolela rebra, od premikanja- suvanja na operacijski. Moras vedeti, da je obcutek, kot bi ti s kladivom in dletom udarjalu, zato te malo premerava. V palcu sem potem imela nwko zelezo, pribl 5 cm mi je to strlelo ven, no meni se je po treh tednih pricelo gnojiti, zato so mi ga ven potegnili. Dobis napotnico za piseben cevelj, ki ga moras it iskat v Sanolabor, ampak ti ga bos sla bolj tezko iskat, se pravi nekdo od domacih in pa bergle, ko se to zaceli in neha bolet pa se fizioterapija in kontrola.
Upam, da sem ti s tem opisom kaj pomagala. Pojdi na operacijo, ne bo ti zal, napram bolecinam, ki jih imas verjetno sedaj.

Najlepša hvala! Sliši se različna mnenja, zato sem vesela, da je pri tebi dobro uspelo. Vsekakor se bom odločila za operacijo, razmišljam samo, kam bi se naročila.

Niso vse operacije za to diagnozo enake. Enim tolčejo stran del kosti in hrustanca, ki raste. Drugim pa ravnajo in nameščajo kosti v pravilen položaj. Vse torej odvisno od oblike nepravilnosti.

Res je, niso vse operacije enake.Tudi jaz sem imela žico v drugem prstu, vendar imam zdaj ta drugi prst trd.To pomeni, da ga ne morem upogniti.Pojasnilo ortopeda je bilo, da to tako je, ker je pač nekaj moral prerezati, da je lahko sprostil.In da bo tako ostalo.Je pa res, da mi tega ni povedal pred operacijo.Meni je sicer ta kazalec rasel čez prvi prst.Tako da ima moja operacija pozitivno grenak priokus, bi lahko rekla.Operirana lani na ortopedski v Ljubljani,dr. slavni L.S.

Koliko casa si cakala na operacijo?

3 leta po tem čacu sem jih dregnila, če bo kaj.Potem sem v 2 m prišla na vrsto.

Mejana, ja, vem, da niso vse operacije enake in približno vem, kaj me čaka, ker sem že bila pri ortopedu (na samoplačniškem pregledu, zato zdaj iščem informacije o operaciji na koncesijo). Zern, uf, hvala za tvojo izkušnjo. Te drugi prst tudi boli ali samo moti, ker je negiben?

ne boli, saj ga skor ne čutim, je pa čuden občutek na njem oz sam prst.

Na desni nogi operirana 2014, na levi 2016. Kaj naj recem. Prvič v življenju lahko obujem japonke brez sramu. Ni mi zal da sem dala to čez.

Mene so operirali v Valdoltri, zelo nezadovoljna, v bistvu so me zašuštral, popravljali so mi v Ptujski bolnici kar se je sploh popravit dalo. Še dobro, da sem se odločila samo za eno nogo, nikoli več ne bi šla.

Lahko zaupas kaksne posledice imas od operaccije? Ne cutis prstov, so negibljivi ali je le estetsko grdo?

Uf, Zern, mora biti zoprno 🙁
Zala 01, mene je ravno tega strah … Za “Tud jaz” – lahko napišeš, kje so te operirali, prosim? Fino prebrat pozitivno izkušnjo.

New Report

Close