Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Partner me ne nasmeji- ne zdi se mi zabaven

Partner me ne nasmeji- ne zdi se mi zabaven

6 mesecev sem v partnerskem odnosu, v katerem pa ugotavljam, da me partner nikoli ne nasmeji in da ni preveč zabaven. Jaz sem sproščena, komunikativna, priljudna, s smislom za humor…on pa je tak bolj resnoben, v nepoznani družbi preveč nesproščen. In to me vedno bolj moti.

Ker je drugače vredu, ne bi rada zveze prekinila in bi mi bilo kasneje morda žal. Me je pa hkrati strah, da sma zaradi tega preveč nekompatibilna.

Vaša mnenja?

Mene tudi ne. Že 15 let. Ampak jaz zabavam sama sebe. In včasih tudi njega. Imam na sumu, da me zato ljubi. On je sicer krasen človek, ampak ves čas nekaj zaskrbljen. Jaz sem bolj odprta in družabna, on bolj sumničav in zadržan. Če je kaj, kar me skrbi, pa me zna potolažit. Če pa sta oba bolj kisla in pricakujeta drug od drugega animacijo, bo pa težka..

reč, naj ti tiča pokaže, da se malo nasmejiš.

Koliko si pa stara? Ne vem, jaz sem bila 3 leta z nekom, ki me ni nasmejal, ni razumel mojih for in ni mi bilo smešno kar se je njemu zdelo smešno. To da ni razumel sarkazma ali manjše fore, me je najbolj zmorilo. Ni bilo tistega “nazaj” če jaz rečem nekaj mi je vešč da mi potem fant reče nazaj nanekaj da se lahko skupaj pohecama. On pa u bistvu sploh ni dojel fore in me je butasto gledal.
Uglavnem, humor in komunikacija je kar zelo pomembna stvar. Tudi ko bosta stara in ne več tako privlačna je še vedno pomembno da te človek nasmeji saj te s tem privlači. Upram, da sem razumljivo povedala.
Kakor koli, malo mu omeni, pogovorita se kaj si on misli. Če si mlada pod 30 pa imej še odprte oči za druge zabavne fante 🙂

Če te že po šestih mesecih nekaj moti, se boš zaradi tega po šestih letih ločila?

Ma, stara sem ravno malo čez 30. Nimam sreče s tipi. Al je zabaven, dobrovoljen, me nasmeji in po drugi strani neresen, neodgovoren luftar. Pri 30 letih, ne ve kaj bi sam s sabo in ima 1 leto delovne dobe.

Pol pa najdem vredu človeka (odgovornega, pametnega, nežnega, ljubečega, prijaznega), ki pa je zategl oziroma so mu smešne fore, ki so meni debilne. Kot piše ena zgoraj. Zdi se mi, kot da ne bi bila na isti valovni dolžini skratka. In potem se tudi izogibam temu, da ga vabim v svojo družbo, ker se enostavno ne vklopi. Imam filing, da se niti ne potrudi. Kot božji volek je. Prijateljice pa so mi rekle, da deluje v smislu, da mu sploh ni do druženja, da mu je vse odveč, da je nezainteresiran in kao vzvišen.

Loči se! Ni vreden tvojioh prijateljic.

Meni je to – eh ne grem v procente, ampak OGROMEN del zveze.
To, da se midva reživa ko pečena mačka, ko nikomur drugemu ni jasno zakaj, je zelo pomembno, to, da se včasih samo POGLEDAVA, pa nama je štos jasen in se začneva smejat je nepogrešljivo.
Z nekom, s katerim se ne bi smejala skupaj in to veliko, ne bi mogla živeti.

Sam od sebe se reži, če mi v postelji fejst prdne. Kaj naj storim?

A ha! V bistvu si ti problem, ker ne razumeš njegovih for in se jim ne smejiš. Hja, najlažje je na druge s prstom kazat!

tudi tega ni med dolžnostmi po Družinskem zakonu ☺
Nimaš vzroka za pritoževanje nad njim

ma glej, 30 še sploh ni tok.

Če so ti že prijateljice rekle, da se jim zdi kot da mu ni, da bi bil v vaši družbi, potem veš, da nekaj ne štima. Družba je pomembna. Grete na izlete, koncerte, morje, tu pa tam na žur, fajn je da imaš nekoga ki se zašteka s tvojimi kolegi in obratno.

Aja pa to ej tut važno, kakšen je v postelji, če je bolj pri dolgočasih sortah potem raje začni počasi gledat drugam.


Važno, da te v postelji nasmeji če te že ne zadovolji 😂

ma glej, 30 še sploh ni tok.

Če so ti že prijateljice rekle, da se jim zdi kot da mu ni, da bi bil v vaši družbi, potem veš, da nekaj ne štima. Družba je pomembna. Grete na izlete, koncerte, morje, tu pa tam na žur, fajn je da imaš nekoga ki se zašteka s tvojimi kolegi in obratno.

Aja pa to ej tut važno, kakšen je v postelji, če je bolj pri dolgočasih sortah potem raje začni počasi gledat drugam.
[/quote]
čak mal … ti napeljuješ na varanje ☺☺šen nasvet od MONklje ☺

Starši mojega bivšega so tudi rekli, da sem zategnjena. Ker sem resne sorte človek in ker se nisem zabavala, tudi tako da bi pila alkohol. Ne smejim nekim foram, ki zame to niso samo zato, da zadovoljim ali zabavam družbo ter da sem jim simpatična. Meni je bilo res neumno gledati, ko sem videla kakšnim neumnostim ali nemoralnim stvarem so se včasih režali v družbi ali pri gledanju TV, velikokrat malo ali več pod gasom. Takšna pač sem in takšna se sprejemam. Pa še več, rada sem v svoji koži.

Različni smo. Ti pa veš ali si želiš živeti s takšnim človekom kot je tvoj partner. Sprejmi ga kot je ali pa pusti. Samo ne pričakuj od njega, da bo igral klovna, da bo všeč tebi in tvoji okolici, da vas bo zabaval ipd. Bo tudi njemu hitro dovolj …

6 mesecev je malo, po drugi strani pa čas, ko že vidiš razlike v karakterju. Moj mož ni zabaven, sem z njim, vendar za fore, ki so meni všeč poiščem drugo družbo.
Vprašanje je, če ga imaš rada globinsko, se čutiš sprejeta in ljubljena, prijateljice daj na stran

Če ni, ni. To ni to. Z nekom drugim boš srečna. Dolgočasen ti je. Najverjetneje tudi je dolgočasen. Lahko je sicer super, ampak to ni to. Je pa možna tudi druga pot in sicer, da so tvoje šale njemu bedne, ker je preveč pameten in si misli kura zabita čemu se smeje. Seveda možnosti je več, dejstvo pa eno. Nista za skup.

Poroči se s Šarcem. Ali z Rozmanom-Rozo.

Ste pa bedakinje. Eden nima dolgega kot črnec, drugi ni vrhunski komik, tretji ne zna sam popraviti avta…

Pejte se solit. Obvoz,”zahtevnice”.

Kajpa, če ti (recimo) seksaš petkrat slabše, kot najslabša slovenska prostitutka, a na to pa ne pomisliš?

Ko se združita introvertirana in ekstrovertirana oseba. Nezrela sta, oba.

Ah, pri meni tudi tako.
Prej sem bila v dolgi vezi z nekom, s katerim sva bila zelo povezana, sva se ogromno pogovarjala, ogromno presmejala. Vcasih kar tako… Naj povem, da je imel obupen smisdl za humor – tako obupen, da sva se ze temu smejala. 🙂 je pa obozeval moj smeh in jaz njegovega. Je bil pa splosno bolj luzer, ni znal reci ne, prijatelji drogerasi, pijanci.. Nezrel v glavnem.
Zdaj imam pa odgovornega, zrelega tipa. Ki pa se ne smeji dostikrat. Njegove fore so meni glupe, moje so njemu glupe. Njegovi frendi so meni glupi, moji frendi njemu. Enako z druzino, pri njegovi druzini bi mogla bit 3 ure na dan, pri moji pa pol ure na teden.
Sicer peleva tole ze 3 leta, ampak je skoraj da kristalno jasno, da je ze vse skupaj bolj navada oziroma oba imava korist od te zveze, zato je tudi ne koncava kar tako iz danes na jutri.
Ce bi bile drugacne okoliscine, bi to zvezo ze koncala. Raje sama, kot v slabi druzbi 🙂

Toliko o opevani različnosti in sprejemanju le – te. Ah, še partnerja ne znate sprejeti malo drugačnega od sebe, pa bi sprejemali popolnoma različne begunce z drugo vero, drugimi navadami, pogledi na svet … Pre-polna rit vsega bom rekla. Kar se mene tiče, imam 1000 x raje odgovornega, zrelega tipa, ki je resen, kot smejočega tipa, na katerega se ne morem zanest. Vsak pa po svoje. Avtorica, ti kar pusti tega tvojega moškega, za takšne kot je on je z leti vedno več povpraševanja.

Nisem brala komentarjev drugih,tako da ne vem kaj so pisali.
Amm,je še kaj drugega mogoče in nisi povedala,ali te moti samo njegova nesproščenost med ljudmi?Kot razumem je tudi nesproščen s tabo ali sem samo narobe razumela napisano?Če bi nekdo bil z mano po pol leta še kar nesproščen moram priznati,da bi mi bilo neprijetno.Bi pa probala od partnerja ugotoviti razlog?Zakaj je temu tako?Če pa je iskren,pošten pa me verjetno ne bi več pometilo.Saj to dvoje največ šteje.Vsaj pri meni je tako 🙂

Nekateri so samotarji, malo v družbi, malo prijateljev, držijo se ene punce, ne zanima jih seks s prijateljicami od punce, zato mu je družba odveč, težje naveže stike.

Introverte verjetno tudi ne zanimajo prireditve z muziko, hodijo bolj na umirjene prireditve.

Kar se TV tiče verjetno ne gledajo resničnostnih šove, ampak bolj resne oddaje.

zgledajo vzvišeni pa ponavadi niso.Ponavadi so sramežljivi,pa čeprav se sliši čudno.Ja zna biti da je sramežljiv.Malo ga bolj opazuj.Mogoče se motim.Samo mnenje svoje sem rekla.Kot bi o meni govorila.Če je zabaven,pa ni resen omg no.Če je resen in vse kot tvoj pa je tak ja nesproščen.Daj nehaj.To jaz pišem al kaj?Videt je kot bi imel polno nekih strahov,skrbi in zavor

Toliko o opevani različnosti in sprejemanju le – te. Ah, še partnerja ne znate sprejeti malo drugačnega od sebe, pa bi sprejemali popolnoma različne begunce z drugo vero, drugimi navadami, pogledi na svet … Pre-polna rit vsega bom rekla. Kar se mene tiče, imam 1000 x raje odgovornega, zrelega tipa, ki je resen, kot smejočega tipa, na katerega se ne morem zanest. Vsak pa po svoje. Avtorica, ti kar pusti tega tvojega moškega, za takšne kot je on je z leti vedno več povpraševanja.
[/quote]

Od kje vam spet neki posplošeni predsodki, da če je partner odgovoren in resen, potem nima smisla za humor, če pa je duhovit, ima smisel za humor pa je avtomatično nezanesljiv, neodgovoren, nezrel?

Kaj res živite v tako črno belem iluzornem svetu?

Človek, ki ima smisel za humor, je duhovit, se zna pohecat tudi na svoj račun, je ponavadi tudi bolj inteligenten, prilagodljiv, v stiskah in težavah lahko skozi humor omili situacijo, ki ni rožnata, preko humorja potolaži in razbremeni stisko, in pokaže sočutje, skratka je lahko še kako odgovoren, zanesljiv, empatičen.

Za avtorico:
Lahko je tvoj partner še tako dober, humor je izredno povezovalna življenjska nit, nekateri pravijo celo ena od najpomembnejših, ki dva združuje v timsko sodelovanje, in rešuje tudi zelo zahtevne, težke in žalostne dogodke in situacije, ki jih življenje skozi leta prinaša.

Tako da, če tega ni, to ni to.

New Report

Close