Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek najemnina – znesek na pogodbi

najemnina – znesek na pogodbi

Pozdrav vsem.

Nekaj me zanima. Predstavljejte si situacijo – z lastnikom stanovanja se dogovoriš za najem, pove ceno recimo 450 + stroški. Vse kul, se podpiše pogodba za 11 mesecev, sklenjena v obliki notarskega zapisa, skratka vse po reglcih. S to malenkostjo, da je znesek mesečnega najema v pogodbi 300 €. Moje hipotetično vprašanje se glasi, ti kdo kaj more, če redno plačuješ 300, namesto ustno dogovorjenih 450?
Ok, da varščine ne bo nazaj, mi je jasno. Še kaj drugega?

Tebe izselijo po preteku odpovednega roka, njega pa po je be davčna in policija če imaš dokaz da te je izsiljeval za višjo najemnino kot je v pogodbi.

Odpovedni rok je 3 mes. Neumno vprašanje: se lahko pogodba s strani najemodajalca odpove brez razloga?

Odpovedni rok je 3 mes. Neumno vprašanje: se lahko pogodba s strani najemodajalca odpove brez razloga?
[/quote]
Ja madona a misliš da je najet stanovanje kot it kupit senčnik na Mimovrste? Seveda se lahko odpove brez razloga, kaj pa ti je lastnik dolžan če imaš odpovedni rok?

In zakaj nočeš plačevat 450, torej toliko,kot sta se zmenila?

In zakaj ne bi plačeval toliko, kot je napisano v notarsko overjeni pogodbi??

In s strani kazenske zakonodaje in še s strani morale:

– dogovoril/-a si se za 450. Kako imaš potem čas in faco podjebavat in plačevat 300? Kaj je vredno tega krega? Kakšen človek si? To, da ne verjameš v svetega Petra, je še najmanj.

– ko se odkrije, da si dogovoril/-a 450, podpisal pa 300, si po davčni in kazenski zakonodaji soutajevalec.

Kaj bi vas stalo, da bi bili častni možje in žene in kar se dogovorite, tudi držite? Zakaj je treba slepomišit?

Ni vse po reglcih. Preden si bil pri notarju si prebral osnutek pogodbe, poleg tega se je pogodba še 1x prebrala pri notarju. Torej 2x si imel možnost za vprašat in povedat napako. Ali je bila napaka namerna ali ne je drugo vprašanje.

Zakonsko gledano ti nihče nič ne more. Kar se pa etike in morale tiče, najbrž nebi bil vesel, če bi ti banka dala kredit po višji meri kot si se dogovoril. A takrat bi bil tudi tiho?

In kaj je fora da je manj napisano? A ne bo to malo kuhinje? 300 mu bo nakazal, 150 pa na roke?


Ti ne razumeš. On je soutajevalec, ampak njega je najemodajalec prisilil za plačilo višje najemnine kot je po pogodbi. Tu ni dogovarjanja, samo izsiljevanje. Človek vendarle nima drugega doma in je prisiljen plačevati več. Ovadba se zavrže.

S strani fursa my ass.
Si eden od najemodajalskih nategatorjev, nede?

Fora je v tem ker najemodajalec od zneska v pogodbi plačuje davek. Jaz sem imela najemnino 400 eur v pogodbi 100 eur. Če bi želela zaprosit za subvencijo najemnine, bi si s pogodbo na keteri je znesek 100 eur bolj malo pomagala.

Najemodajalec lahko pogodbo odpove v zakonsko določenih razlogih (npr. uničevanje, neplačevanje), sicer pa je dolžan najemniku najti drugo primerno stanovanje.

Ampak vaša pogodba je najbrž sklenjena za določen čas, zato se bo najemodajalec že potrudil, da pogodbe ne bo podaljšal. Podaljšanje se mora sicer dogovoriti 30 dni pred potekom.

Kot rečeno, si sam vedel, v kaj se spuščaš, ko si sklenil pogodbo za nižjo ceno od dogovorjene. Si res misliš, da bo zate vse enostavno, če se lotiš plačevati manj?

V teoriji ti ne more nič. Je pa Slovenija zelo majhna in hinavskih najemnikov nihče ne želi pod svojo streho, lastnik stanovanja bo pa vedno našel najemnika.

Kdo bo uredil trg najemnin?

pa saj večina tako dela. NEKAJ TAKO, NEKAJ NA ROKE… Polovica najemnikov pa pogodbe sploh ne da ali samo eno pavšalizacijo…Odkrito ti povedo, da je pogodba nična, davkov ne mislijo in ne nameravajo plačevati itd… Dajo malo nižjo najemnino, zato jim najemnikov ne manjka.

Kdor dobi od najemnika pogodbo, kot je treba, je lahko zelo zadovoljen. Razumljivo je bolj glede štajerskih predelov kjer so najemnine manjše, za LJ je pa to popolnoma nerazumljivo in je oderuštvo.

napaka: dvakrat sem napisala najemnik namesto najemodajalec.

Po Jazbinškovem zakonu so si nekateri nakupili več stanovanj in z njimi obogateli. Veliko je tajkunov , ki živijo še v bivšem sistemu, tudi odvetniške službe imajo na svoji strani. S temi ne moreš nič, največ jih je pa v LJ.

Hočem odgovoriti, da se ne najemniški trg ne bo uredil dokler bo na oblasti stari sistem.

Najemodajalec, ki je dejansko sestavil pogodbo in ki od zneska, napisanega na pogodbi, pa je najbolj pošteno bitje v zgodbi …

Najemodajalec, ki je dejansko sestavil pogodbo in ki od zneska, napisanega na pogodbi, plača davek, pa je najbolj pošteno bitje v zgodbi …

Naivno bitje s starim sistemom. Kapital je vedno zaščiten, tako v starem, novem in še kakšnem sistemu.

Avtorju izvornega prispevka: jokcanje po forumu ne pomaga. Ob podpisu pogodbe je bila možnost opozoriti na znesek v pogodbi. Sicer pa je vedno alternativa, da kupiš svoje stanovanje in se izogneš takim pripetljajem. Velja morda razmisliti še o nakupu enega za oddajo?

Morda ti, če boš kupila stanovanja in jih po zelo ugodni ceni oddajala v najem? Zakonito seveda.

Kupi svoje stanovanje in ne boš imela težav. Socializma je konec že zdavnaj.

Zakonsko velja dogovorjena cena in ne tista napisana. Najemodajalec te lahko tudi uspešno iztoži. Ustna pogodba je veljavna takšna pisna pogodba pa je lahko nična, ker ne odraža resnične volje strank, ampak tebi to nič ne spremeni pri tvojem dogovoru z najemodajalcem.

Če je 300 na pogodbi, plus 150 na črno, je teh 150 stroški in to je to.
Od jebite goljufivci!


Kakšna ustna pogodba, če se nista nič dogovorila? Najemojemalec je v dobri veri sklenil pisno pogodbo, nato pa se je pričelo izsiljevanje.


Kakšna ustna pogodba, če se nista nič dogovorila? Najemojemalec je v dobri veri sklenil pisno pogodbo, nato pa se je pričelo izsiljevanje.
[/quote]

Jaz sem prebral tole: z lastnikom stanovanja se dogovoriš za najem, pove ceno recimo 450 + stroški. Vse kul, se podpiše pogodba za 11 mesecev, sklenjena v obliki notarskega zapisa, skratka vse po reglcih.

Mogoče sem bral drugo objavo?

New Report

Close