Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Noseca pri 51

Noseca pri 51

Zgodilo se je, da sem pri 51 letih zanosila. Imam ze 2 odrasla otroka in 5 vnukov. Ker sva se z mozem odlocila, da pri teh letih ne bova imela vec otrok bom sla splavit. Obema z mozem nama je hudo ampak drugace ne gre. V petek sem narocena pri ginekologu. Mi lahko katera pove kako poteka splav. Grem ze zjutraj v bolnico? Se osti dan domov? Koliko casa traja? Grem lahko tudi popoldan? Vem, da bom v petek vse izvedela ampak bom vseeno hvalezna odgovorov. Hvala

Upam, da ne splaviš. Veliko moških pri teh letih ima dojenčka. Ti je namenjen.

Daj ne seri in pusti zensko, ce se je odlocila. V vsakem primeru prides zjutraj in gres domov popoldne. Ce bo pod narkozo, sploh ne bos vedela. Ce bo z vakumom, verjetno malo cutis. Ce bo tabletka pa pravijo, da je najslabsa mozna izbira tako za telo, kot tudi za psiho. S tabletko proces traja vec dni.

Karkoli se nam zgodi v življenju je z namenom. Poznam podobno zgodbo, na koncu je zadnji otrok zelo pomagal staršem na stara leta – brez njega bi bilo zelo težko.
Druga možnost, za katero ne vem zakaj se še ni u veljavila pri nas je donositev otroka, ki ga date v posvojitev paru, ki otrok ne more imeti. V Ameriki je takih primerov ogromno, tako najstnice, kot pari srednjih let in starejši pari. Tudi nekaj filmov je na to temo.
Odločitev je tvoja, če se vseeno odločiš za splav, tudi vse dobro.

Karkoli se nam zgodi v življenju je z namenom. Poznam podobno zgodbo, na koncu je zadnji otrok zelo pomagal staršem na stara leta – brez njega bi bilo zelo težko.
Druga možnost, za katero ne vem zakaj se še ni u veljavila pri nas je donositev otroka, ki ga date v posvojitev paru, ki otrok ne more imeti. V Ameriki je takih primerov ogromno, tako najstnice, kot pari srednjih let in starejši pari. Tudi nekaj filmov je na to temo.
Odločitev je tvoja, če se vseeno odločiš za splav, tudi vse dobro.
[/quote]
Ne razumem zakaj morate človeka ki se je odločil prepričevat v svoj prav. Onadva sta se že odločila, sem prepričana da odločitev ni bila lahka ampak je njuna. Zakaj sedaj jima dajati nek dvom.
Glede splava pa ne vem jaz sem imela SS z narkozo in se šla isti dan popoldan domov.

Ja, veliko moških pri teh letih… kaj pa žensk? Nobene ne poznam, poznam pa jih tja do 46 leta in v tem primeru bi bilo moje mnenje drugačno… Lahko pa, da ji je namenjena izkušnja splava, čeprav je težko to govorit. “Skode1ica” postavi se v njeno kožo…
Avtorica, če si se že odločila za splav, potem boš v petek res vse izvedela. Ti dnevi se ti bodo gotovo vlekli. Upam pa, da si za svoje stanje (nosečnost) ugotovila kmalu, ker prej ko je, bolje je. Kolikor poznam zadeve, boš res šla lahko še isti dan domov.

Ce to ni namisljena tema, jaz ne bi sla na splav. Ja, 51, jbg, pa kaj. Ko bo otrok 18,bos ti 69, kar se vedno niso leta za umret. Otrok ti bo dal energijo, ti pa njemu svojo umirjenost. Sama ves, da babice najbolj razvajajo svoje vnuke, tako bos ti zdaj svojega otroka. Ti je poslan z namenom. Verjamem, da je velik sok, ampak se vecji sok bo obdobje po splavu, ki te bo zaznamovalo do konca zivljenja. Ta dusica te je izbrala za mamico, z namenom. Pusti zdaj, kaj mislijo in kaj si bodo mislili drugi. Naj furajo naprej svoja zivljenja. Pri tolikih vnukih ti tudi za materialne stvari ne bo treba veliko skrbeti.
Prepusti naravi. V teh letih je ze zanositev cudez, se vecji cudez bo donositev. Ce bos spontano splavila, se bos lazje sprijaznila, kot ce gres sama na splav.
Sprosti se, nosecka, uzivaj v trenutku in v veliki danosti, ki veliko zenskam v rodni dobi kljub vsemu mantranju ni nikoli dana.
Javi, kako se bo razpletla zgodba!

* Hitro v lekarno po folno kislino!

Ali bo sedaj Primc z Zevnikovo razpisal referendum o tem ali gre lahko gospa narediti splav?

Če znam brat, avtorica sprašuje kdaj se po splavu gre iz bolnišnice in nič o vaših marnjah.


Zakaj ti je hudo in ne gre drugače?
Si želiš otroka?

Imaš zdravstvene težave, te je strah odziva družine in okolice, misliš, da finančno ne bi zmogla, te skrbi, da si prestara za materinstvo …?

Že isti dan greš domov.

Ja, veliko moških pri teh letih… kaj pa žensk? Nobene ne poznam, poznam pa jih tja do 46 leta in v tem primeru bi bilo moje mnenje drugačno… Lahko pa, da ji je namenjena izkušnja splava, čeprav je težko to govorit. “Skode1ica” postavi se v njeno kožo…
Avtorica, če si se že odločila za splav, potem boš v petek res vse izvedela. Ti dnevi se ti bodo gotovo vlekli. Upam pa, da si za svoje stanje (nosečnost) ugotovila kmalu, ker prej ko je, bolje je. Kolikor poznam zadeve, boš res šla lahko še isti dan domov.
[/quote]

Glede na to, da sem bila deset let na umetnih oploditvah, bi z velikim veseljem imela otroka pri 51 in. Uspel je en otrok, a sem si želela še kakšnega, ki pa kljub velikemu trudu ni uspel.


Zakaj ti je hudo in ne gre drugače?
Si želiš otroka?

Imaš zdravstvene težave, te je strah odziva družine in okolice, misliš, da finančno ne bi zmogla, te skrbi, da si prestara za materinstvo …?
[/quote]

Kristjanka je lepo povedala, da gre narediti splav – torej je že vse premislila in se odločila. Ti pa, ki si privoščljiva, pojdi v bližnjo cerkev, zmoli tri krat Oče naš, pet krat Zdrava Marija, pusti denar v skrinjici in naredi še 10 prevalov pred spovednico, če si v kiklici!

Glede na to, da sem bila deset let na umetnih oploditvah, bi z velikim veseljem imela otroka pri 51 in. Uspel je en otrok, a sem si želela še kakšnega, ki pa kljub velikemu trudu ni uspel.
[/quote]

Itak, preveč sta se trudila. Boga zahvali ali kogar hočeš, da imaš enega in to zdravega.

Sicer ne odgovarjam na vprašanje (oprosti, avtorica), ampak na odgovore. Prekleto, nehajte moralizirati. Avtorica piše, da jima je z možem že tako hudo, je treba še nabijati slabo vest?! Pri teh letih je ženska valjda prestara za materinstvo. Moja stara mama je zadnjič rodila pri 44, dva vnuka sva starejša od svoje najmlajše tete. Stara mama je sploh ni imela več moči vzgajati in je vsa zabluzena. Seveda je težko reči, da bi bilo bolje, če je ne bi bilo, ampak če bi jaz zanosila pri teh letih, bi tudi vsekakor splavila. Otroke je treba spravljati na svet odgovorno in vedeti, da jim boš lahko nudil primerne pogoje. Tega se pri teh letih ne da. Pika.


Amen, sister!

Ne vem kako poteka dandanes, jaz sem v MB abortirala v narkozi, kasneje ni bolelo nič bolj kot malo močnejša menstruacija. Kaj so delali in kako, me ne zanima, nisem nikoli vpraševala in nikoli nisem imela slabe vesti zaradi tega. Takrat pač ni bilo nobenih možnosti in tudi na srečo, da sem se tako odločila, ker se je kasneje pokazalo, da bi bil oče otroka prav prevelika baraba in je baraba še danes. Sem tvojih let. Če bi ponovno zanosila, bi se verjetno ponovno tako odločila, ker si ne predstavljam predvsem ne tveganja, da bi po treh zdravih otrokih in dveh vnukih rodila otroka z okvaro, ki bi mu na moja stara leta morali pomagati sorojenci, pa tudi ne manj zapletenih zadev, kot je ponovnega nočnega vstajanja, pehanja v šolo na govorilne, puberteta pri 65 letih,… Če misliš, da ne boš obžalovala, ne razmišljaj o splavu kot na odpravi otroka, ampak kot poseg, ki ga pač moraš dat skozi. Čustvena si zaradi hormonov, ko teh ne bo več, bo razmišljanje ponovno povsem racionalno.

Lej, kaj cmariš in komu, sama sebi, iščeš avdienco? Odpri svojo temo.
Saj te ne sprašuje tega, nauči se kot v oš, odgovori na vprašanje!

Kristjanka je lepo povedala, da gre narediti splav – torej je že vse premislila in se odločila. Ti pa, ki si privoščljiva, pojdi v bližnjo cerkev, zmoli tri krat Oče naš, pet krat Zdrava Marija, pusti denar v skrinjici in naredi še 10 prevalov pred spovednico, če si v kiklici!
[/quote]

Sem zagovornica splava, sem pa mnenja, da ko se odločiš zanj, moraš biti prepričana, da je to najboljša izbira v danem trenutku.
Avtorica je napisala svoje sporočilo tako, da je razbrati, da še vedno tehta, kaj narediti, zato je po mojem še vedno bolje, da v naslednjih dneh jasno razčisti s sabo, svojimi dvomi in razlogi za takšno odločitev, kot pa da kasneje morebiti obžaluje, ker se za splav odločila zaradi napačnih razlogov.


Splav je trenutna rešitev, ki jo bo imela na vesti do konca življenja…
Ja, vse se zgodi z razlogom…

Ne sodi samo po sebi.

Poznam kar nekaj Abrahamovk, za katere me, glede na njihovo fizično, finančno in družinsko stanje, ne bi prav nič presenetilo, če bi zanosile.


Splav je trenutna rešitev, ki jo bo imela na vesti do konca življenja…
Ja, vse se zgodi z razlogom…
[/quote]

Ah, daj trapej. Tiste, ki smo izgubile otroke ne po lastni krivdi, imamo enak hud čustveni pritisk. Zato ne laži. Sicer se pa brigaj zase, ona se je pa že odločila. In prav je tako.

Sem zagovornica splava, sem pa mnenja, da ko se odločiš zanj, moraš biti prepričana, da je to najboljša izbira v danem trenutku.
Avtorica je napisala svoje sporočilo tako, da je razbrati, da še vedno tehta, kaj narediti, zato je po mojem še vedno bolje, da v naslednjih dneh jasno razčisti s sabo, svojimi dvomi in razlogi za takšno odločitev, kot pa da kasneje morebiti obžaluje, ker se za splav odločila zaradi napačnih razlogov.
[/quote]

Si zagovornica splava v kiklici? Potem bi morala narediti 20 prevalov?

Ah, daj trapej. Tiste, ki smo izgubile otroke ne po lastni krivdi, imamo enak hud čustveni pritisk. Zato ne laži. Sicer se pa brigaj zase, ona se je pa že odločila. In prav je tako.
[/quote]
Ja seveda, isto je če mami umre otrok v nesreči ali pa če ga sama umori!
Pomisli kaj pišeš, saj nisi tako zabita kot se delaš.

Otrok ti je bil namenjen. Verjemi da bo nekaj najlepsega ce ga ne bos splavila

New Report

Close