Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Farmacija

Farmacija

Pozdravljeni! Sem prvi letnik farmacije in to leto se mi je vse zelo zalomilo. Ostali so mi štirje izpiti za jesenski izpitni rok. Ali mislite, da je to izvedljivo? Zacela sem dvomiti ali je farmacija res prava stvar zame. Ze pri samem vpisu na ta studij sem dvomila in farmacija mi je v glavnem vredu, ni pa ravno moja strast. Na ta faks sem se vpisala bolj kot ne zaradi pritiska starsev, ki so mi stalno govorili da naj grem v smer, v kateri je prihodnost in sluzba. Med letom sem razmišljala o prepisu ampak je ta vlak zdaj ze odpeljal. Ali se splaca potrudit in vztrajati na farmaciji, ali mislite da je bolje da se nekam prepisem v drugem vpisnem roku?

Odvisno, kako težki so ti izpiti … Se pa da. Če jih ne uspeš narediti, lahko drugo leto, da ne zapraviš ‘bonusa’, pavziraš, opraviš izpite in v še nekaj mesecih dobro razmisliš, ali je ta študij zate. Če ti pri študiju res nič ni všeč, je bolje, da se vpišeš drugam. V kolikor ti je vsaj malo zanimivo, pa mogoče vztrajaj.

Ce mislis ostati v tej banana republiki in imeti solidno sluzbo… vztrajaj naprej… morda se medicina ostalo je nula tu…

nova
Uredništvo priporoča

Uhh pritisk staršev za študij nečesa v čemer je prihodnost..Klasika, starši delate škodo ker silite da grejo študirat nekaj, pa čeprav jih ne zanima. Sploh pa težki faksi.. Raje ne študiraj, kot pa da se matraš in obstaneš nekje v 2. letniku na faksu ki ti ni všeč. 4 izpiti v jeseni? Odvisno koliko predmetov lahko neseš naprej. Če vsaj enega, potem se da, vendar boš avgust in september vegetirala. Lahko se prepišeš že zdaj, pa se greš konec septembra izpisat če ti ne uspe ali se odločiš da to ni to. Pri izbiri faksa je najprej kar te zanima, potem pa perspektiva, to dvoje nekako uskladiš.

Uhh pritisk staršev za študij nečesa v čemer je prihodnost..Klasika, starši delate škodo ker silite da grejo študirat nekaj, pa čeprav jih ne zanima. Sploh pa težki faksi.. Raje ne študiraj, kot pa da se matraš in obstaneš nekje v 2. letniku na faksu ki ti ni všeč. 4 izpiti v jeseni? Odvisno koliko predmetov lahko neseš naprej. Če vsaj enega, potem se da, vendar boš avgust in september vegetirala. Lahko se prepišeš že zdaj, pa se greš konec septembra izpisat če ti ne uspe ali se odločiš da to ni to. Pri izbiri faksa je najprej kar te zanima, potem pa perspektiva, to dvoje nekako uskladiš.
[/quote]

Ah seveda, najboljse je studirati na nekem levem faksu, na smeri ” mesanje megle me veseli”, potem pa leta in leta zdeti na zavodu ali delati v Lidlu.
Tudi tujina zahteva konkreten studij, z diplomicami tipa: ekonomija zgornje scavnice, lahko samo prodajate na benciskih pumpah.
Sem ze zadnjic napisala, da vecina pac ni sposobna za realni faks, zato je tak mnozicen vpis na fakse, ki so lazji od pametne gimnazije. Pa se od tistih jih mora tricetrt vrniti stipendije, ker ne rata.


Uhh pritisk staršev za študij nečesa v čemer je prihodnost..Klasika, starši delate škodo ker silite da grejo študirat nekaj, pa čeprav jih ne zanima. Sploh pa težki faksi.. Raje ne študiraj, kot pa da se matraš in obstaneš nekje v 2. letniku na faksu ki ti ni všeč. 4 izpiti v jeseni? Odvisno koliko predmetov lahko neseš naprej. Če vsaj enega, potem se da, vendar boš avgust in september vegetirala. Lahko se prepišeš že zdaj, pa se greš konec septembra izpisat če ti ne uspe ali se odločiš da to ni to. Pri izbiri faksa je najprej kar te zanima, potem pa perspektiva, to dvoje nekako uskladiš.
[/quote]
Kako se bo prepisala, če marca sploh ni oddala prijave za vpis? No, mislim, da je konec avgusta še enkrat. Itak pa tam, kjer so že zapolnjena, ne bo razpisanih mest …

Ah seveda, najboljse je studirati na nekem levem faksu, na smeri ” mesanje megle me veseli”, potem pa leta in leta zdeti na zavodu ali delati v Lidlu.
Tudi tujina zahteva konkreten studij, z diplomicami tipa: ekonomija zgornje scavnice, lahko samo prodajate na benciskih pumpah.
Sem ze zadnjic napisala, da vecina pac ni sposobna za realni faks, zato je tak mnozicen vpis na fakse, ki so lazji od pametne gimnazije. Pa se od tistih jih mora tricetrt vrniti stipendije, ker ne rata.
[/quote]

1. Si študirala? Verjetno ne
2. Sem že povedal: Raje ne študirat kot it kar nekam samo ker je perspektiva, pa čeprav je faks zajeban. Ne vem če je 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vpisanih ki jim rata zaključit tak študij ki jih ne zanima.
3. Kam bi po tvojem šli vsi ki ne bi šli študirat.

Čakam odgovor

Kot mama otroka, ki je študiral zelo zahteven in drag študij v tujini, ti povem, da se potrudi in vztrajaj. Staršem dam tukaj prav. Ne smeš kar takoj odnehati in obupati. En lep kos študija si že opravila in to ti pove, da si zmožna iti dalje. Najprej dokončaj študij in potem boš lahko izbirala. Staršem boš še hvaležna. Prav je, da študiraš nekaj perspektivnega, kjer boš imela takojšnjo možnost zaposlitve, tudi v tujini. Veliko študentov z nekimi x faxi je nezaposlenih ali pa delajo neka druga x dela. Poznam nekoga, ki je doštudiral farmacijo in še en drug podobno težek faks. Splača se ti vztrajati.

1. Si študirala? Verjetno ne
2. Sem že povedal: Raje ne študirat kot it kar nekam samo ker je perspektiva, pa čeprav je faks zajeban. Ne vem če je 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vpisanih ki jim rata zaključit tak študij ki jih ne zanima.
3. Kam bi po tvojem šli vsi ki ne bi šli študirat.

Čakam odgovor
[/quote]

Študirala 2 faksa takrat, ko je bila edina dvoletna fakulteta Pedagoška akademija, vse ostalo pa univerzitetni študiji.
Nikoli težav s službo, zadnjič menjala pred kratkim, pri 50 +
Težko rečem, ali gre bolj za težke fakse ali razvajeno generacijo.
Kdor ne študira, gre lahko delat z rokami. Če nič drugega, se to trenutno finančno nabolj splača
Ljudi z nepomembnimi diplomami srečujem dnevno. Verjel ali ne, najmanj 200 se jih prijavi na vsak razpis. Meni se smilijo, zato mladino spodbujam ali konkreten študij ali delo. Za oboje pa je potrebno pošteno zavihati rokave.
Res pa naredi vsak po svoje, ker tudi vsak potem živi svoje življenje. Me pa recimo resnično zanima, kaj avtorico veseli študirati. Predvsem pa, kje sebe vidi čez 5 let. Od naših ciljev je odvisna naša motivacija? Se strinjaš?

Podpišem.
Potrudi se, je vredno. Sta pa prva dva letnika na FFA najtežja, sploh fizika v prvem. Kasneje je lažje in tudi bolj zanimivo.

Študirala 2 faksa takrat, ko je bila edina dvoletna fakulteta Pedagoška akademija, vse ostalo pa univerzitetni študiji.
Nikoli težav s službo, zadnjič menjala pred kratkim, pri 50 +
Težko rečem, ali gre bolj za težke fakse ali razvajeno generacijo.
Kdor ne študira, gre lahko delat z rokami. Če nič drugega, se to trenutno finančno nabolj splača
Ljudi z nepomembnimi diplomami srečujem dnevno. Verjel ali ne, najmanj 200 se jih prijavi na vsak razpis. Meni se smilijo, zato mladino spodbujam ali konkreten študij ali delo. Za oboje pa je potrebno pošteno zavihati rokave.
Res pa naredi vsak po svoje, ker tudi vsak potem živi svoje življenje. Me pa recimo resnično zanima, kaj avtorico veseli študirati. Predvsem pa, kje sebe vidi čez 5 let. Od naših ciljev je odvisna naša motivacija? Se strinjaš?
[/quote]

Kakorkoli, temo si speljala v povsem tretje vode. Vseeno je ali so brezposelni z načeloma manj perspektivnim faksom ali srednjo šolo. Po podatkih je največ brezposelnih ravno teh s srednjo izobrazbo. Torej delo z rokami? Kje bojo pa delali z rokami, če še za zdajšnje ni dovolj delovnih mest? Vse kar bi bilo, bi bil še večji {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} brezposelnih s srednjo izobrazbo. Ne, ne gre za razvajene generacije ampak zafuran šolski sistem

Študirala si v povsem drugačnem času. Takrat je bila še ekonomija še za “jebivetre” perspektivna, gimnazijci so šli pa kar po srednji lahko že delat na banko. Tisto so bili časi ko so za djabe po srednji šli v tovarne.

Sama sem bila v popolnoma enakem položaju, isto na ffa. Sicer nisem imela nič od poletnih počitnic, sem pa naredila vse štiri izpite in naprej je bilo veliko lažje, čisto brez težav. Od prvega letnika naprej sem vse izpite naredila v prvo. Isto sem se na zaćetku vpisala na ta faks izključno zaradi perspektive in pritiska staršev, sploh me ni zanimalo, a vseeno me je zdaj v višjih letnikih počasi začelo zanimati in pa farmacija je tako raznolik študij in prav tako ponuja toliko različnih zaposlitvenih področij, da zagotovo najdeš nekaj kar te veseli. In pa še vedno se najde, da v prostem času delaš nekaj kar te zares veseli, tako da nisi za nič prikrajšan. Tako da absolutno je treba vztrajati!

https://interaktivesforum.de/

Zanimivo. Študij je zate pretežak, ali pa ne veš, kaj je tvoja dolžnost. Tvoje edino DELO je študij.

Druga, še pomembnejša stvar, je tvoj dvom v smer, ki si si jo izbrala. Najprej se vprašaj, kaj bi rada počela. Tam, nekje v možganih, je predal in v njm so tvoje želje. Če ne najdeš nič, potem ne spadaš med tiste, ki točno poznajo svoj cilj. Eno izgubljeno leto ni nič v primerjavi s celim življenjem.

Jaz osebno sem zavozila. Nisem šla v tisti smeri, ki sem si ju želela. Saj ne rečem, privadiš se na vse, a želje ostanejo. Še danes rada berem vse, kar vidim o tem in mi je fascinantno, kaj vse odkrijejo. In še vedno mi je žal, da tam nisem pustila svojega pečata😤.

Študij ni delo, študij je pranje možganov.

Doma imam kar nekaj literature, ki se tudi dotika področja farmacije. Imam kemijski priročnik. Potem imam še eno izredno zanimivo knjižico, ki jo je izdala Tehniška založba Slovenije z naslovom: Kako deluje? ZDRAVILA STRUPI DROGE.

Kaj tega zadrogiranga butca res nihče ne more deportirati na zaprti oddelek psihiatrije, kamor sodi?
Oglaša se v vsaki temi in jo pokvari s svojimi neumestnimi komentarji, ki nikamor ne sodijo.
Nikogar ne zanima, kaj ima nek zadrogiran psiho doma.

Zaprti oddelek, hvala za nadaljevanje teme. Brez vas bi se tema zaustavila. 🙂

Forum na katerem se nahajate je več kot vrhunski. Imamo več kot interaktiven forum.

🙂

Nahajam se v AstraZeneca. Nihče me ne vidi.

🙂

Človek je bitje vrhunske inteligence.

🙂

New Report

Close