Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Neznosni odnosi v službi

Neznosni odnosi v službi

Aaaa prav ne morem več tega prenašat, grozni odnosi v službi, menjala sem pred pol leta službo in prišla v …. sploh ne vem kateri izraz uporabit, kam. V mojem oddelku so me od prvega dne hotele zgizit ženske, uredilo se je začano, ko je slišala direkotrica kaj se dogaja, vendar tudi ostali oddelki niso bolje, pridejo in kričijo nate, nobenemu se ne da nič narest, vse bi na druge preložili, prav iščejo napake…. prav ne vem koliko časa bom še zdržala. Drugi mi pravijo, da drugje ni nič bolje, res je da se na določenih področjih še uvajam in se ful lovim in sem nesamozavestna, pa vendar to ni način…. Sploh ne vem kaj narest, samo res nisem vajena kolektiva, ki se krega in ves čas daje cinične pripombe, išče napake itd. Sem pa odvisna od vsakega oddelka malo, pač tako delovno mesto, da dejansko ne moreš opravljat dela, če nisi v dobrih odnosih z njimi oz vsaj na ravni da funkcioniraš, samo tukaj gredo res zelo na osebno raven z žalitvami, zaničevanjem….

Kako pa ostali sodelujete s sodelavci v službi?

Pred nekaj meseci sem zapustila tako delovno mesto, kjer sem zdržala eno leto. Poskusila sem prav vse, da bi bila sprejeta in spoštovana. Takrat je odšlo še nekaj ljudi. Slišala sem tudi, da so se že v preteklosti spravljali na novince, s šefom na čelu. Zaradi nenehnega krča na delovnem mestu sem zbolela. Zdaj sem drugje in ne, ni isto.

Nasvet, išči drugje, ne bodo se spremenili.

Odnosi v kolektivu so slika odnosov v vodstvu. Dobro vodstvo dobri odnosi in obratno.

nova
Uredništvo priporoča

Verjetno se moraš samo malo utrditi. Kakšne pa so tvoje izkušnje pred to službo? Ko prideš nekam na novo, je drugače, ker te veliko ljudi vidi kot konkurenco in si moraš izborit svoje mesto oziroma vzpostaviti zaupanje z novimi ljudmi, ki seveda ves čas prežijo nate in vidijo vsako napako (ker si pač njihova konkurenca, čeprav v recnici morda sploh nisi).

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pa veš, da je res.
Pri nas so bili odnosi še kar. Ok, ne fajni, ampak ne pa neka katastrofa. Se je zamenjalo vodstvo. Stvari drvijo samo navzdol. Iz še kar odnosov je prišlo v obup. Komaj čakam, da najdem drugo službo, ker je postalo za znoret.
Avtorica, jaz na tvojem mestu bi iskala drugje. Jaz sem take obupne odnose prenašala dolgo oz. še prenašam in verjemi, se pozna na zdravju. Zato iščem drugje.

Ja, tudi utrditi se moram, absulutno, vendar mi tako že na psiho vpliva da se bojim, da se bom v takem stanju težko… Prej sem imela samostojno službo, po terenu, odnosi so bili podobni, vendar sem bila samostojna, od nobenega zelo odvisna…. V predhodnjj službi pa so bili dobri odnosi oz sem se dobro razumela s sodelavkami, tudi pred tem sem vedno dobro sodelovala z oddelki, samo tukaj je pa res tako primitivno, da ne zmorem biti taka, ne znam.

Naj še sama napišem svojo zgodbo… V službi se dobro razumem ssvojim nadrejenim. Svoje delovne naloge se trudim 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izpolniti, če se le da. Delam sama, ne v skupini. Vse bi bilo lepo in prav, če se nekatere sodelavke nebi toliko obremenjevale z menoj. Delam v pretežno ženskem kolektivu. Večina teh žensk me pozna samo imensko in po videzu, vendar imajo vedno neke pripombe. Sama ne vem kaj delam narobe saj ne opravljam, ker me take stvari ne zanimajo. Rada imam družbo in pogovor vendar se ne morem uklopiti v družbo, ki konstanto opravlja. Tudi nobenih “privilegijev” nimam, kot nekatere govorijo saj moram vse isto delati, kot ostale ( samo drugačno delo, ker sem na drugem oddelku). Večina teh žensk ni z mano spregovorila več kot 3 besede, a čez mene imajo veliko za povedati. To so večinoma mlade punce (23-26 let, najdejo se tudi nakatere, ki so 45+). Ne vem več kaj naj, težko je delati v kolektivu, ki ti meče polena pod noge…Ne vem je problem, ker sem mlada in vedno urejena ali je problem v dobri komunikaciji z nadrejenim?

Se mi zdi, da ženske povečini opravljajo, da se na ta način najhitreje povežejo med sabo, čvekanje res razbremenjuje in vsak ima nad sabo svoj oblak, ki se takrat malo razprši.

Vzamem, da tako pač je. Na nek način pričakujem, da me bodo opravljali, sem potem še bolj pozitivno presenečena, če me ne. 🙂 Se trudim, da dobro naredim svoj del dela, da imam okoli svojega deleža stvari jasno skomunicirane, da nimam slabe vesti glede službe same. Kaj potem drugi govorijo, prepuščam njim. Vedno sem odprta za izboljšave, dostopna za mnenja. Kar je za hrbtom pa pustim, naj bo tam. Če se zaradi tega bolje počutijo ali se za moment s čvekanjem razbremenijo, naj. 🙂 Enkrat bo na tapeti ena, drugič druga, krvavi pod kožo smo itak vsi. Ne stresiraj se v smislu seganja k popolnosti, da bi bila njim všeč. To na dolgi rok izčrpa, po nepotrebnem.

V kačje gnezdo??.. kake škodoželjne monovke, ki iz pisarn pišejo svoje zblojenosti..:D

Sem sama svoj šef in tako mi najbolje odgovarja. Poskusi razmisliti v tej smeri… priložnosti na trgu je veliko. Mene so trj negativci tudi motili… a vse je za nekaj dobro😊

Neznosni odnosi bodo povsod, kjer boš imela opravka z ljudmi (ber nesposobnim vodstvom), če se sama ne boš spremenila. Žal je tako, da te drugi prisilijo, da pričneš kazat zobe. Slovenci smo narod nesamozavestnih in zaradi tega dejstva boš našla več takih, ki druge teptajo, kakor pa obratno.

Nič nesamozavestni, nesamozavestni so levaki, oni ne upajo nič sami, poglej samo pretekle vlade , tanič komada, kup nekih analiz in posvetovanj, razulltat pa NIČ !
Desničarji smo samozavestni, recimo moj primer, bila sva dva , vodji izmen, vsi so vpili da bi lahko več naredila , dobivala sva veno nove naloge, na koncu sem prvo šel sam, kolega nekaj mesecev za menoj ker ni zdržal, danes najino delo dela šest, ja šest ljudi pa še komaj shajajo.
Sam sem danes direktor, dva imam zaposlena, pa nikoli ni problem, tako kot nekdaj ni bil, saj me poznata že od prej ko sem bil še šef, ve se ko se dela se dela ko se afne gunca se pa afne gunca, tudi pir pred koncem “šihta ” se nam zgodi..

Večinoma so odnosi povsod bolj na psu, le da je ponekod še bolj izrazito in podlo. Med ženskami je še mnogo slabše. Tudi mene vedno znova čudi, kako veliko se ve in v kaj vse se spušča pri ljudeh iz drugih oddelkov, ki jih niti ne poznajo. Opravljanje je očitno način povezovanja.
Na dolgi rok išči novo službo, sicer pa distanca, nobenega izstopanja ne v dobro ne v slabo, nič govora o osebnih stvareh, dvoje delo opravi tako, da si krita in po regelcih, in ne tako, kot bi bilo mogoče najbolj logično, prav, morebitnemu uporabniku prijazno, poenostavljeno. Žal.
Ah, kje so časi, ko smo radi hodili v službo med prijatelje, se krili, si pomagali.

Takšno vedenje ponavadi povzročajo osebe, ki so slabiči, in nato žalijo in “tunkajo” druge, a bi sami vsaj malo zgledali in se počutili bolje.
Avtorica, na tebi je, ali se boš borila, ali pa odšla. Predlagam, da imej vključeno snemanje na telefonu in nato posnemaj vse žalivke in vpitje, ki si ga deležna. To jim kasneje, ko boš imela dovolj dokazov pomoli pod nos. (Zberi jih čim več, sicer bodo izgovori, da je bil slab dan.) Po moje bodo tako takoj utihnili in spremenili vedenje. Če pa še ne boš imela miru, to nesi nadrejenemu. Nadrejeni je odgovoren za odnose in mobing v podjetju. Nekateri so tudi že plačali odškodnino.

Najlepša hvala odgovore. Problem je, ker sem res rada imela to službo, zdaj pa vedno z večjim odporom hodim… Večinoma te ženske mi direktno nič ne povejo, vendar hodijo v pisarne ( ena celo k direktorju) in se pritožujejo, na moje “enostavno” delo, na dobre odnos z mojim nadrejenim… takratko pa vedno sama potegnem… začeli so me pošiljati na druga delovno mesta, ki pa mi ne ustrezajo (vendar se trudim delo dobro opraviti). Problem je, ker šefi poslušajo te ženske, ki so dlje časa zaposlene, nikoli pa ne vprašajo za mojo plat zgodbe… Ne vem ali je bolje, da zamenjam službo ali da počakam, če se bojo zadeve malce umirlie…

jah, glej, odvisno je tudi od tega, kako delo opravljaš. Praviš, da se trudiš, da pa ti ne znese najbolje. Ali morajo za teboj popravljati napake? Morajo delati tvoje delo, ker ga ti ne zmoreš dobro opraviti? Je delo pretežko zate?
Vse to se šteje! Mi imamo tudi že 20 let zaposleno eno, ki svojega dela ne obvlada in ker naredi slabo, ga moramo drugi popravljati, saj nam tako naloži šef. Ona potem dela veliko manj od drugih, dobi pa isto plačo in več privilegijev kot ostali. Na bolniški je ogromno časa. Normalno, da gre to drugim na jetra.
Če je s teboj tako, potem povej po pravici, da dela (še) ne obvladaš dobro, da pa se učiš. Povej, da si pripravljena delati tudi nadure, da svoje delo opraviš, kot je treba. Pač tako je v službah, nimaš kaj.

jah, glej, odvisno je tudi od tega, kako delo opravljaš. Praviš, da se trudiš, da pa ti ne znese najbolje. Ali morajo za teboj popravljati napake? Morajo delati tvoje delo, ker ga ti ne zmoreš dobro opraviti? Je delo pretežko zate?
Vse to se šteje! Mi imamo tudi že 20 let zaposleno eno, ki svojega dela ne obvlada in ker naredi slabo, ga moramo drugi popravljati, saj nam tako naloži šef. Ona potem dela veliko manj od drugih, dobi pa isto plačo in več privilegijev kot ostali. Na bolniški je ogromno časa. Normalno, da gre to drugim na jetra.
Če je s teboj tako, potem povej po pravici, da dela (še) ne obvladaš dobro, da pa se učiš. Povej, da si pripravljena delati tudi nadure, da svoje delo opraviš, kot je treba. Pač tako je v službah, nimaš kaj.
[/quote]

jah, glej, odvisno je tudi od tega, kako delo opravljaš. Praviš, da se trudiš, da pa ti ne znese najbolje. Ali morajo za teboj popravljati napake? Morajo delati tvoje delo, ker ga ti ne zmoreš dobro opraviti? Je delo pretežko zate?
Vse to se šteje! Mi imamo tudi že 20 let zaposleno eno, ki svojega dela ne obvlada in ker naredi slabo, ga moramo drugi popravljati, saj nam tako naloži šef. Ona potem dela veliko manj od drugih, dobi pa isto plačo in več privilegijev kot ostali. Na bolniški je ogromno časa. Normalno, da gre to drugim na jetra.
Če je s teboj tako, potem povej po pravici, da dela (še) ne obvladaš dobro, da pa se učiš. Povej, da si pripravljena delati tudi nadure, da svoje delo opraviš, kot je treba. Pač tako je v službah, nimaš kaj.
[/quote]

Svoje prejšnje delo sem nadpovprečno dobro opravljala, bila večkrat tudi nagrajena, za dobro in kvalitetno oporavljeni delo (sodelavke to niso vedele, ker jim nebi bilo prav)… na novem delovnem mestu mi gre, nihče nima dodatno delo zaradi mene. Samo da me je prejšnje delo veselilo, za razliko od trenutnega.

Svoje prejšnje delo sem nadpovprečno dobro opravljala, bila večkrat tudi nagrajena, za dobro in kvalitetno oporavljeni delo (sodelavke to niso vedele, ker jim nebi bilo prav)… na novem delovnem mestu mi gre, nihče nima dodatno delo zaradi mene. Samo da me je prejšnje delo veselilo, za razliko od trenutnega.
[/quote]

Se opravičujem, sem napačno citirala, hotela sem odgovoriti avtorici posta (to po nicku sodeč nisi ti, ali pač?), ki pravi, da se še ful lovi pri delu, da je nesamozavestna in dela zgleda napake. Možno je samo, da gredo sodelavkam na jetra njene napake in da načeloma proti njej osebno nimajo nič.

Riba smrdi pri glavi: organizacijska nesposobnost vodstva. Če si se pritožila na vodstvu in ta nič ne ukrene oz. dopušča neprofesionalnosti nekaterih delavcev, je po moje škoda živcev, da vztrajaš v takšnem kolektivu.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Se opravičujem, sem napačno citirala, hotela sem odgovoriti avtorici posta (to po nicku sodeč nisi ti, ali pač?), ki pravi, da se še ful lovi pri delu, da je nesamozavestna in dela zgleda napake. Možno je samo, da gredo sodelavkam na jetra njene napake in da načeloma proti njej osebno nimajo nič.
[/quote]

Avtorica posta ima že kakšni dve leti drugo delo, če je bila pametna ali pa je v tem času stvar rešila ali se sprijaznila.

Nika ima težavo v tem trenutku.


Če imaš možnost zamenjave, zamenjaj.

Odgovarjam na post Nike94:

Glede na to, kako resnično grozni, tekmovalni, sovražni, polenometalski so lahko odnosi v službah, se mi zdi, da ti v resnici nimaš nobenega problema. Opravljanja bodo; če so ta opravljanja bolj družabne narave in ne laže nihče o tebi naokoli z namenom, da te onemogoči v službi, potem skušaj ta opravljanja preprosto preslišati, pa bo. Seveda je pametno kaj reči, če postanejo čveke prehude (ker – saj vemo – iz malega raste veliko; iz male svinjarije lahko zraste velika), a preveč obremenjevati s eti pa ni treba. Pravzaprav imaš krasno službo.

Take stvari se nikoli ne popravijo. Staroselci vedno delajo težave tistim, ki kasneje pridejo. Lahko se navadiš na to situacijo in pač potrpiš, se prilagodiš kolikor moreš, ali pa zamenjaš službo. Nikoli se ne bodo spremenili. Samo vedi, da boš tudi v novi službi spet nova in tudi tam bodo staroselci. Edino upaš lahko, da te bodo nadrejeni dovolj spoznali in začeli ceniti tvoje delo, za to pa potrebuješ potrpljenje.

tak način komunikacije je v zloveniji, pijanost tudi

New Report

Close