Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fant najel kredit, da sva obnovila mojo hišo, sedaj sva šla narazen

Fant najel kredit, da sva obnovila mojo hišo, sedaj sva šla narazen

Pozdravljeni, ne vem, ali naj se prvo obrnem na odvetnika, ampak poskusila bom, mogoče ima kdo podobno izkušnjo.

S fantom sva bila skupaj skoraj desetletje, nisva pa živela skupaj, ker sva bila na drugih koncih Slovenije. Odločila sva se, da bova živela v hiši moje pokojne babice, ki bi jo v vsakem primeru podedovala po moji mami, a tega pravno nismo uredili. Sem edini otrok in se mi ni zdelo smiselno, saj bi v vsakem primeru dedovala vse premoženje.

Tako sva s fantom začela obnavljati hišo v lasti moje mame, kjer sva nameravala živeti. Oba s partnerjem sva dala v hišo nekako pol pol – oziroma jaz malo več. Sama sem imela prihranke, nekaj sem vzela kredita, moj fant pa je vzel kredit, brez hipoteke.

Sedaj je tako, da greva s fantom narazen ravno sedaj, ko so večina del končana. O razlogih ne bi tukaj. Fant hoče denar od mene nazaj, oziroma od moje mame, ki je formalna lastnica hiše. In to hoče v celoti, vse kar je plačal, kar se mi zdi nepravično. Hiša je urejena sedaj tudi po njegovem okusu, in ne vem, zakaj bi morala plačevati za nekaj, kar nisem niti izbrala in kar bi izbrala cenejše. Kako ste rešili podobno situacijo, ima kdo kakšne izkušnje?

Okus ni važen, važen je denar, ki ga je vložil.
Če ima račune nimaš kaj, bi se pa uprla takrat, ko je kupoval, ne potem, ko je že notri.

in kako se tebi zdi fer? Če obrneš situacijo, in bi bila ti tista?

nova
Uredništvo priporoča

pripada mu vsaj polovica vložka v hišo, kar sta skupaj vlagala. formalno torej celo več, kot pa je dejansko vložil, če si ti osebno vložila več.

lahko greš do odvetnika in plačuješ še njega, ampak na koncu boš morala tipa izplačat.

Vrni mu, kar je vložil, ane? Eni ste prav za tepst.

odvetniške pisarne imajo svetovanja po 40€/15 minut. Svetujem, da jim na mail pošlješ opis stanja in se potem dogovoriš za obisk.

Fer se mi zdi, da fantu izplačaš, kar je vložil v hišo.

To je malo hecno, da ne želiš vrniti, ker ni po tvojem okusu. Ne vem, če lahko s tem kaj nižaš vrednost vračila. Pošteno bi bilo, da mu vrneš vse, kar je vložil, ne glede na to, kako je “ločitev” nate vplivala. Ampak ponavadi vedno vpliva tudi način ločitev oziroma vajin karakter. Imel sem zelo podobno zgodbo, če ne kar identično. Povrnjeno sem dobil vse, kar sem vložil gotovine. Svojega dela, ki ga ni bilo malo, pri tem nisem računal, to sem vzel v zakup oziroma kot neko izkušnjo. Če bi zahteval še to, bi to bilo pododno temu, kar želiš ti in to bi gotovo povzročilo težave pri reševanju “spora”.

Odšteješ amrtizacijo in pa stroške bivanja.

Z mamo se dogovori za darilno pogodbo oz. prepis hiše, fantu vrni, kar je vložil. Pika.

Črni scenarij: tvoja mama je verjetno še razmeroma mlada, lahko se poroči in v tem primeru ne boš več edini dedič, če bo umrla pred možem. Lahko si nakoplje kup dolgov in bodo zasegli tudi to hišo, nimajo razloga, da je ne bi.

kaj bolj neumnega pa še nisem slišala. Tebe delno še razumem (no tudi mama ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), fanta, ki je šel vlagat v eno tujo bajto pa sploh ne.
Glede na to, da v bajti nista živela, ne moreš niti obrabnine odračunati.
Edino pošteno bi bilo, da tvoja mati vrne tvojemu bivšemu znesek v višini najetega kredita.
Obresti in delo naj mu bo pa v poduk, da se v bodoče izogne računom brez krčmarja.
Če pa boš denar vračala ti, pa nujno prej narediti prepis (ne košta veliko, ker gre za prvi dedni red). Če imaš že novega loleka, se splača kredit vzeti tebi, saj boš spet imela loleka, ki bo vlagal v tvojo nepremičnino.

Pozabi na take “finte”. To lahko edino kakega naivneža nategneš, sicer pa povzročiš jezo nekoga, da te gre tožit.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

čak mal … sploh par nista bila? Nista živela skupaj!
Sta bila pofočkana kot par na UE?
Po moje je poba pušnil, ker je vlagal v tujo lastnino (domnevam da brez pisnega dovoljenja lastnika)
Tole bo šlo v tožbo na sodišču

v tem primeru se nič ne odšteje, saj nista živela v tej hiši.
Poskusi hitreje misliti kot pisati.

..pa še dodajam: reci samo še to, da niti nista živela tam? Se pravi obnavljala, živela pa vsak pri sebi?

+1

Če je tako butast, da je obnavljal hišo tvoje mame, potem ne skrbi. Raje mu povej, kaj je potrebno še obnoviti, bo dal še kaj zraven.

mislim, da ne rabiš živeti skupaj na istem naslovu, da se zveza šteje za formalno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

No, tako neumna pa celo slovenska sodišča niso. Kakšna lovska je tole.

mislim, da ne rabiš živeti skupaj na istem naslovu, da se zveza šteje za formalno.
[/quote]
beri otvoritev teme .. tadva si tudi cimra nista bila. Nobene življenske skupnosti nimata ☺
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO7556#

S fantom sva živela ob vikendih skupaj in odkar je hiša popravljena, da se da v njej živeti, sva v njej preživela vikende skupaj, v juniju je tudi dva tedna živel tu.

Posamične sobe res niso bile izdelane, ampak osnovno; sanitarije; kuhinja, spalnica pa ja. Tako da je kakšne pol leta preživel tukaj.

Saj bi mu vrnila premoženje, a bi raje videla, da bi tiste stvari, ki jih je sam izbral, vzel. Npr. so bile določene stvari, ki so bile samo njemu všeč in drage stopniščna ograja, vhodna vrata, luči… nekatero pohištvo… a si lahko zmislim, da naj pride in vzame? Mora on to upoštevati?

Meni se enostavno ne zdi fer, da moram plačati polno ceno za nekaj, kar mi sploh ni bilo všeč – glede na to, da sva zvezo končala zaradi njegovega varanja, se počutim dodatno ogoljufana. dala bi mu kakšno manjšo odškodnino in to je vse.

zakaj sta šla narazen, a te ni več zadovoljil v postelji ali kej drugega. ker nista bila poročena to ni zveza dveh kar pomeni, da ne velja noben zakon po toliko letih da kar sta vlagala in tako dalje da se deli na pol, veljajo samo računi in kdo je kaj plačal, edino tako bosta oba dokazovala na sodišču svoj vložek, če ti nimaš računov in dokazov recimo prič, potem tudi če si kaj vložila ne boš dobila nič in isto velja za njega

dokler ga ni drugje namočil, si imela pa načrt 30+ let živeti s to ograjo, vrati, lučmi itd?
Mislim, da bo najmanj dela, če mu vrneš višino kredita. Za koliko se pa gre?
Sicer bo tudi on imel težave na sodišču dokazovati, da je točno za to porabil, ima sploh račune?
Po drugi strani je pa življenje prekratko za dolgotrajne sodne bitke.

itaq ja, mal nas vlečeš, sicer pa hočeš povedati, da je dejansko vlagal, živela pa v tem sploh še nista, se pravi niti na amortizacijo se ne moreš “obesiti”, je tako?


enostavno ne priznaš, da sta bila po družinskem zakonu skupnost in je on pušnil vse.
To lahko podkrepiš s tem, da je nabavljal stvari brez tvojega soglasja ☺
Če pa je vlagal denar brez soglasja lastnika … je pa sploh stran metal

New Report

Close