Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko sem sposobna?

Koliko sem sposobna?

Rada mi se postila nekaj dni preden zacnem z zdravim prehranjevanjem…tole je obup jem dokler me zacne tiscat zelodec:( Sem velika 172 in imam 70 kg…koliko dni posta( voda, caj, sokovi) mi priporocate + izkusnje so dobrodosle

Lp

Bolj razmišljaš o tem, bolj se bašeš. Najprej v glavi pošlihtaj, pa ne rabiš niti stradat. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Iz skrajnosti v skrajnost? Zmanjšaj porcije, začni uporabljat telo za kaj več kot od moze do hladilnika. Če se misliš pa postit, začni z enim dnevom, da ne bo ob tvojem režimu organizem zadel fršlok. Ne glede na morebitno postenje, dolgoročnega učinka ne bo, če bo potem vse po starem. In boš kvečjemu še kaj pridobila.
Samodisciplina, ne iz skrajnosti v skrajnost.
Koliko tekočine spiješ – vode, ne razne kavice, sokce in ostalo cukrano? Ljudje dostikrat hidracijo nadomestijo s hrano.
Res da nimaš ekstremne teže. Dvakrat sem tu gor prebrala osebi, ki sta šli kot zadnjo možnost na operacijo zmanjšanja želidca. Pri obeh je bil učinek cca 5-6 let, potem po starem nazaj oz še slabše – kile so bile večje kot pred opracijo. Torej ne zaleže prav nič, če človek nima vsaj samodiscipline. In pri tem še vedno lahko zaužije kakšno pregreho.
Ali si zmožna spremeniti dolgoročno dosedanje navade, ampak ne s skrajnostmi, kot si si jo sedaj zadala?

nova
Uredništvo priporoča

celi dan boš delala, za neumnosti razmišljat ne boš imela časa jedla pa boš samo proteine.

Najprej poskusi z eno-dnevnim postom. To pomeni, da večer prej vzameš odvajalo ali pa si narediš klistir s klistirno vrečko ali gobico (kupiš v lekarni). Post je pravilno začeti z izpraznjenim črevom. Piješ vodo ali nesladkane čaje, lahko vodo z elektroliti..

Lahko delaš intermittent fasting, kot je ena že pisala te dni, en dan ješ, en dan ne…

Jaz sem tudi začela s tem, da kakšen dan nič ne jem, sploh nisem lačna, imam dosti več energije tist dan …. in vrne se lesk v oči !

Zaradi alergij na hrano sem pred leti šla skoz čistilni post za jetra (je pomagalo, alergije so postale znosnejše)- Najhuje je bilo začet, prva dva dni se mi je mešalo, šele tretji dan se je telo privadilo, da ni hrane. Kako za boga se pripravite, da en dan jeste in en ne???

celi dan boš delala, za neumnosti razmišljat ne boš imela časa jedla pa boš samo proteine.
[/quote]

Bo verjetno samo pomota pri citiranju?
Ker nimam težav s težo in aktivnostjo ter prehranjevanjem.

Iz ene skrajnosti v drugo. Preprosto pojej malo in počakaj, da se hrana “vsede”.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close