Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ryanair booking – šumniki, preglas, prtljaga

Ryanair booking – šumniki, preglas, prtljaga

Živjo,

z družino bomo sploh prvič leteli z letalom.

Nekje sem zasledila, da je pri bookiranju pomembno, kako vpišeš imena in priimke, ki niso iz angleških črk.
Pri nas imamo šumnike in preglas v priimku – naj napišemo s namesto š in namesto ü u ali eu?
Gotovo je med vami kdo, ki je imel že izkušnje s tem.

Pa še vprašanje glede prtljage.
Vzeli bomo family plus, torej lahko imamo prtlljago tako v kabini in 20 kg oddamo.
Česa ne sme biti v kakšni prtljagi? A mila itd. so lahko v kovčku, ki ga oddamo, brez kompliciranja pri pakiranju po 100 ml?
Ne se smejat – kaj vse moramo oddati posebej na tiste pladnje pri pregledu pred boardingom? A daš gor cel nahrbtnik, mali kovček, ki gre v letalo, ali moramo še posebej dajati vse kovinske stvari ven? Fotoaparat, prenosnik, denarnice ipd?

Hvala za potrpežljivost.

Imena napišeš brez šumnikov. S namesto Š itd. Kako je s preglasom ne vem, ampak jaz bi naredila enako kot pri šumnikih in napisala U namesto U-ja s preglasom.

S prtljago je takole. V prtljago, ki jo oddaš, lahko brez težav pospraviš tekočine, šampone, mila in podobno. Tu za tekočine in podobno ni posebnih omejitev volumna. Vendar pa v tej prtljagi ne sme biti elektronskih naprav in litijevih baterij (računalniki, tablice, telefoni), ampak moraš to imeti obvezno v ročni prtljagi.

Za ročno prtljago pa veljajo posebna pravila, in sicer sta najbolj pomembni:
– prepoved ostrih predmetov (tudi škarjice za nohte ali kovinska pilica sta lahko problem)
– omejitve glede tekočin, gelov, stikov, krem in podobnega

Slednje ne sme presegati skupnega volumna 1 litra. Posamezen kos mora biti v embalaži, ki ne presega 100mL in mora imeti originalen napis. Ne moreš na primer s seboj vzeti 200mL kreme, ki je na pol prazna, ampak mora biti že embalaža kot taka dovolj majhna. Vse tekoče predmete moraš pospraviti v prozorno plastično vrečko, ki se na eni strani zapre (v Ljubljani jih prodajajo na letališču v trgovinici pri vhodu, v tujini so na nekaterih letališčih na voljo zastonj). Predmete lahko razporediš tudi v več takih vrečk, število ni pomembno. Pomembno je samo to, da so te vrečke hitro dostopne, ker jih boš morala pri pregledu ročne prtljage vzeti ven in posebej pokazati. Isto velja za računalnike in tablice.

Kot že rečeno, na pladenj daš kovčke, nahrbtnike, žensko torbice, računalniško torbico – kar pač imaš s seboj kot ročno prtljago. Posebej daš na pladenj samo tekoče stvari v prozornih vrečkah (kot sem zgoraj napisala) ter elektronske naprave, ki so večje od telefona (tablico, računalnik. Za fotoaparat nisem sigurna, najbolje, da je lahko dostopen in jih tam vprašaš ali naj ga vzameš iz torbe).
Pri pregledu moraš imeti pri sebi letalsko karto in osebni dokument, s katerim si kupovala letalsko karto. Običajno ti rečejo, da ju daj na pladenj. Ponekod ju na tem mestu pogledajo, drugje ne.

Če imaš s seboj kakšno jakno, daš tudi to na pladenj, ker boš tako hitreje mimo osebne kontrole. Ponekod moraš sezuti tudi čevlje, če ti tako rečejo.

Pazi na letalsko karto in na svoj osebni dokument, ker brez tega ne boš morala iti na avion. Pred vstopom na avion namreč na vhodu (gate) te dve stvari nujno potrebuješ.

Lepe počitnice vam želim! Če imaš še kakšno vprašanje, pa kar vprašaj.


* ne boš mogla vstopiti (ne vem, zakaj sem danes polpismena)

nova
Uredništvo priporoča

Glede prtljage imate tukaj vse opisano
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Baggage
Načeloma bi morale biti vse informacije, ki jih rabite.
V prtljagi, ki jo oddate je količina lahko večja od 100ml. V ročni prtljagi pa je lahko največ 100ml in spakirano v prozorno vrečko, ki jo na oni pladenj položite posebej (vzamete iz kovčka). Gor pa sicer položite cel kovček, ki gre itak čez rentgen in se notri vse vidi. Glede pametnih naprav pa nisem prepričana, ker sem vedno imela s sabo le pametni telefon, ki sem ga vedno pustila v torbi in niso komplicirali. Na pladenj položite tudi recimo jakno, pas, ključe in podobne stvari, včasih ti rečejo tudi za čevlje. Tako, da že malo v naprej razmislite kako se boste čimbolj praktično oblekli.
Glede imen pa nimam izkušenj.

Vidim, da so ti ze odgovorili. 🙂 Glede pisave si lahko brez skrbi. S s stresico je lahko le S, enako veljajo tudi za nemske crke, ki imajo dve pikici na vrhu.

Dodatek: ključi, denarnice in podobno

Ko greš skozi kontrolo, moraš imeti prazne žepe. Ključev, denarnic, kovancev in podobnega ti ni treba jemati iz torbice, moraš pa pred kontrolo izprazniti žepa in vsebino dati na pladenj ali pa v trob(ic)o. Pas moraš odstraniti, če ima večjo kovinsko zaponko, sicer ne.

Če boš oblečena v ohlapna oblačila z veliko žepi, se boš na kontroli zadržala dlje. Lahko se zgodi, da ti bo pri prehodu skozi senzor piskalo, četudi nimaš na sebi ničesar posebnega. Naj te ne bo strah, ker ni to nič nenavadnega in nihče posebej ne komplicira. Jaz sem recimo sčasoma opazila, da se mi to dogaja pri nekaterih čevljih, ker imajo očitno nekaj kovinskih delčkov itd. Skratka, oni so vajeni, da včasih tudi kak manjši detajl na oblačilih zapiska. Nakit ni problem, večje ročne ure pa raje dajte na pladenj.

Včasih koga usmerijo k njihovemu sodelavcu, ki ti s testnim papirjem potegne po rokah ter prosi, da odpreš osebno prtljago, ter tudi tam naredi isto. Ta listek na licu mesta analizirajo (stvar minute ali dveh). To je testiranje na nekatera kemična oziroma eksplozivna sredstva in ga izvajajo tudi čisto naključno (na slepo), ne samo na sumljivih osebah. Ni nič zaskrbljujočega ali posebnega.

Hvala vsem za tako podrobne opise. Mi je vse bolj jasno 🙂
Torej bo najboljše, da vse vprašljive stvari spakiramo kar v kufer, ki ga oddamo. A tam notri je lahko manikir?

Kako pa je z vodo? Če jo kupimo v duty free-ju, jo lahko nesemo na letalo?


Manikir je lahko v kovcku, voda kupljena v duty free shopu je dovoljena.

Še glede tistih prozornih vrečkic. Jaz sem jih nazadnje kupila v Mullerju (na oddelku kjer imajo čistila in podobno). Za en evro ali dva, mislim, da jih je bilo notri 10. Imam občutek, da znajo biti na letališču precej dražje.

Dodatek: ključi, denarnice in podobno

Ko greš skozi kontrolo, moraš imeti prazne žepe. Ključev, denarnic, kovancev in podobnega ti ni treba jemati iz torbice, moraš pa pred kontrolo izprazniti žepa in vsebino dati na pladenj ali pa v trob(ic)o. Pas moraš odstraniti, če ima večjo kovinsko zaponko, sicer ne.

Če boš oblečena v ohlapna oblačila z veliko žepi, se boš na kontroli zadržala dlje. Lahko se zgodi, da ti bo pri prehodu skozi senzor piskalo, četudi nimaš na sebi ničesar posebnega. Naj te ne bo strah, ker ni to nič nenavadnega in nihče posebej ne komplicira. Jaz sem recimo sčasoma opazila, da se mi to dogaja pri nekaterih čevljih, ker imajo očitno nekaj kovinskih delčkov itd. Skratka, oni so vajeni, da včasih tudi kak manjši detajl na oblačilih zapiska. Nakit ni problem, večje ročne ure pa raje dajte na pladenj.

Včasih koga usmerijo k njihovemu sodelavcu, ki ti s testnim papirjem potegne po rokah ter prosi, da odpreš osebno prtljago, ter tudi tam naredi isto. Ta listek na licu mesta analizirajo (stvar minute ali dveh). To je testiranje na nekatera kemična oziroma eksplozivna sredstva in ga izvajajo tudi čisto naključno (na slepo), ne samo na sumljivih osebah. Ni nič zaskrbljujočega ali posebnega.
[/quote]

Tole z listki po rokah sem prestala sama na letaliscu v Grazu in sploh nisem vedela’zakaj se sploh gre. Trikrat sem morala cez, ker je piskalo in potem so me se pretipali in se tale procedura z listki in vsi strogo resni. Sem se pocutila kot najvecji kriminalec, kolegici sta se mi pa smejali, ko sta me cakali.

Vse kar boš kupovala v dutyju ne odpiraj in pusti v original vrečki z računom, sicer ti bo odvzeto.
Govorim za primer, če boš imela povezan- nadaljni let.
Pilca in škarjice so ponekod dovoljene v ročni prtljagi, drugje ne. Da se izogneš temu, raje vse skupaj pospravi v velik kovček.
Pri kontroli ročne prtljage vzami ven vse elektronske naprave ( mobi, računalnik, tablico, fotoaparat, zvočnike, daljnogled..)
Danes je razširjen elektronski pregled board kart. Kodo karte prisloniš na scener in vratca se odprejo.
Nizkocenovci imajo vnos prtljage zelo omejen. Dobro preberi na njihovi spletni strani dimenzije prtljage, ker se meri.

Na letališču staneta 2 vrečki v škatlici 1€.

New Report

Close