Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mozsporogtujec

Mozsporogtujec

Moz je zelo nesramen do mene. Ko pridem iz suzbe domov, grem takoj za stedilnik, hisa je kot iz skatlice.
Razpolozenja menja zelo hitro. Zeli, da se z njim pogovarjamo nezno, d pravim tonom, skratka v rokavickah. Sem umirjena in se pogovarjam cloveku z razumom normalno. Zadnje case fura hard macho stil in hoce ukazovati. Za vsako stvar se ujezi in zacne delati skodo po hisi. Ce mu kaj ni pogodu, me zacne zalit in ustrahovati. Ima mogoce shizofrenijo? Vsak dan je novo presenecenje-nikoli ne vem kdaj bo pocilo. In to zelo nepricakovano. Zali me in imam obcutek, da zeli, da se mi zmesa.
Trpim a mu ne povem. Sam sebi s3 smili, koliko dela ima in da je on oh in sploh uspesen v sluzbi in prinese veliko denarja, jaz z minimalcem pa …skratka nimam za burek mi je rekel…

Vsaka butasta baba si takega dedca tudi zasluži. Nekdo mora tudi take kre.tene pobrat, pametne ženske se jih izognejo, na koncu jih pa dobijo take, kot si ti.

Več kot očitno ima mož nekakšne težave, ki jih ne zna ali ne zmore sam predelati. Iz zapisanega gre sklepati, da pri vas stvari stojijo stabilno. V zakonu prihaja do vzponov in padcev in zaobljubila sta se drug drugemu v dobrem in slabem. Zdaj je čas, da skupaj prebrodita slednje. Verjetno gre pri vašem možu za izčrpanost (worn-out) oz. kot nekateri napačno rečejo “izgorelost”, kar je navidez podobno, a v osnovi čisto nekaj drugega. Prav bi bilo, da se ne pretvarjate, da vam njegovi izpadi ne pridejo do živega. Celo več. Povejte mu o svojih občutkih in ga pripravite do tega, da si poišče strokovno pomoč. Če gre za to, za kar domnevam, bo trajalo nekaj mesecev, pa tudi do leta ali dveh, da bo “spet tisti stari”. In v tem času bo zares potreboval znatno mero pozornosti in nege. A glavnina ostaja, kakor pri vseh boleznih na njem. Pravilna prehrana, počitek in veliko sproščujočih aktivnosti, ki ugodno vplivajo na imunski sistem.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Sem mu povedala o svojih obcutkih…pa sem dobila pod nos. On je zrtev v vsej tej zgodbi. Da me s svojim vedenjem psihicno unicuje mu sploh ne zelim povedati znova, ker vem kaj bo sledilo. Moje besede obraca. Kot, da bi hotel da se mi zmesa. Celo grozil mi je ze…

Dragi mož,
samo še enkrat se poskusi z menoj pogovarjati na tak način, pa bom tisti trenutek spakirala kovčke in šla za vikend na dopust. Ti si pa kuhaj, pospravljaj in peri sam, jaz ti ne bom več. Če se boš opravičil, ti mogoče z dopusta pošljem kartico.
Tvoja žena.

Potem pa res tako naredi. Ampak dvomim da boš. Sumim namreč, da tudi tebi paše biti žrtev v tej zgodbi glede na to, koliko časa si tolerirala tako moževo obnašanje ter dopustila, da je vse skupaj šlo tako daleč.

Seveda. Csd mi bo pa otroke vzel in jih dal njemu…Da sem zrtev mi pa niti malo ne pase…

New Report

Close