Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek F…k,koliko stane trajekt :o

F…k,koliko stane trajekt :o

Medtem ko je strošek vožnje iz Ljubljane na Krk in nazaj slabih 43 evrov, so stroški prevoza do Dalmacije in otokov na jugu Jadrana izjemno visoki. Tako je na primer strošek za pot do Lastova in nazaj z avtom od 320 do 340 evrov (odvisno ali greste na mejni prehod Obrežje ali Metlika). Od tega je dobrih 180 evrov strošek trajekta iz Splita. Izračun smo opravili za družino z dvema otrokoma.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/astronomski-stroski-dopusta-313272http://www.zurnal24.si

Ah no, pogledaš cenik Jadrolinije in vidiš popolnoma drugačne cene.

Pac ne it, ne? Ali pa za isti denar karte do Grcije nabavite?

Mislim, kje je problem? Stane kolikor stane, nikjer ni zapisano, da si mora biti vsak sposoben to privosciti? Jaz tudi nimam za novege Bentlyja pri roki?

v Bohinju za 5 evrov.

Ja, če hočeš na dopust 600 kilometrov daleč, na otok sredi Jadrana, to pač košta.

Doma bodi. Ko pa na pico + 3 pire gre pa 40€.
In čez eno uro – kanalizacija.

Ogaben si s svojimi nemogočimi, nerealni kriteriji!

Doma bodi. Ko pa na pico + 3 pire gre pa 40€.
In čez eno uro – kanalizacija.

Ogaben si s svojimi nemogočimi, nerealni kriteriji!

Čisto iste so.
Upoštevati je potrebno 2 odrasli osebi, 2 otroka, 1 avto.
Pa seveda povratno karto, saj družina nazaj na celino ne bo plavala. 😉

In kaj potem, če do takšne cene? Če ti je preveč, greš pač drugam. Aja, ne, Slovenc mora na Hrvaško morje. Ok, pol plačaj in šuti.


Katerimi kriteriji?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Saj nikogar ne obdolžujem, pa tudi ne bomo hodili tja dol, pač presenetilo me je, da je to tako velik strošek. Smo dali iz Genove do Korzike A/R 120 evrov v visoki sezoni, s kabino pa bi prišlo 179 evrov, ferry pa neprimerljiv.

Pa ste meli konzerve s seboj, ali ste se v Genovi v Eurospinu ustavili?

Pa ste meli konzerve s seboj, ali ste se v Genovi v Eurospinu ustavili?
[/quote]
A tako ti potuješ, da ti je najprej prišlo to na misel?

Sardinija nas je prišla 800 Eur v obe smeri.

Sardinija nas je prišla 800 Eur v obe smeri.
[/quote]
Mi smo potovali julija, avgusta so najbrž cene zaradi kolektivnih dopustov dražje, a vseeno, poglej razdaljo Split-Lastovo in Genova-Bastia

Sardinija nas je prišla 800 Eur v obe smeri.
[/quote]
Nas 520 EUR v obe smeri. Kupili maja za avgust.

Očitno ste zelo dobro izbrali datume in ure poti.
Ker glede na podatke na spodnji povezavi lahko na določene dneve v glavni sezoni samo v eno smer družino stane pot tudi 160 €.
https://www.traghetti-corsica.it/?from=ADWORDS&gclid=EAIaIQobChMIuPrI7K-t3AIVCJ4bCh0hMQvuEAAYASAAEgIwJ_D_BwE


Katerimi kriteriji?
[/quote]

Kriteriji povprečnega Slovenca:

Potrebni stroški:

1. Avto.
2. Avto.
3. Avto.
4. Najboljši=najdražji mobilni telefon
5. Vsak dan 3-5 pirov (6-10 €). Ali špricerjev.

Docela nepotrebni stroški:

15. Kultura =nepotreben strošek
16. Nakup knjig=metanje denarja stran
17. Plačilo trajekta=če to stane več kot 5 evrov=grozno drago=nepotreben strošek, raje ostanemo doma

Kriteriji povprečnega Slovenca:

Potrebni stroški:

1. Avto.
2. Avto.
3. Avto.
4. Najboljši=najdražji mobilni telefon
5. Vsak dan 3-5 pirov (6-10 €). Ali špricerjev.

Docela nepotrebni stroški:

15. Kultura =nepotreben strošek
16. Nakup knjig=metanje denarja stran
17. Plačilo trajekta=če to stane več kot 5 evrov=grozno drago=nepotreben strošek, raje ostanemo doma
[/quote]

Pretiravat pa znaš.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

spet bo gneča” post_id=12439610 time=1532077560]
v Bohinju za 5 evrov.

DOBRA 🙂

Cres je bistveno ceneje, predvidevam? Ali pa tudi ne? Če kdo ve direktno iz prve roke, samo info me zanima.
Tudi meni se zdi precej ogromen strošek, plus dolga vožnja …

Jaz redno dopustujem na hrvaških otokih in se mi zdijo cene trajekta nizke.
Ampak glupi Slovenci morajo pač povsod z avtom – avto se pa plačam jasno.

Brskalnik MON najde to povezavo, kjer se da najti podatek iz prve roke:
https://www.jadrolinija.hr/hr/schedule/LineSearchResults/Index/2331736/2331771/20072018

enim so predragi Bohinjci, drugim hrvatje, tudi v Logarski dolini bi zastonjkarji radi afne guncali…, hhm, ne bo šlo več tako…

Stane, kolikor stane. Trajekti so polni in vozijo izredne linije.

Če ne zmoreš, pač ne greš. Pika. Ne pa se zdaj metat v tla. Kot rečeno, tudi jaz nimam za Bentleya pri roki. In ga pač nimam. In ne patim zato.

Tole jamranje in slovensko stiskaštvo mi gre totalno nekam! Ne, ne more bit vse zastonj! Ne, ne moreš dobit popusta za vse! Ne, ne moreš se zment za samo zate posebne pogoje!

New Report

Close