Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj naj neseta

Kaj naj neseta

Mami in ati sta povabljena domov k tašči in tastu na spoznavno srečanje. Ker se spodobi kakšno malenkost nesti, moja mami in ati pa nista vešča obiskov..ne obiskovanja ne gostitve, mami skrbi kaj bo nesla tašči in tastu. Doma nimamo kakšne njive ali vrta, da bi nesla kakšno košarico pridelkov z vrta ali izdelkov, zato prosim za vašo pomoč v obliki predlogov. Steklenica vina in kava sta nekako iz igre 😉 Hvala za pomoč 😉

Moja starsa sta nesla en lep rocno narejen pladen od Mateje ?(pozabila), gor pa…tudi pozabila. Verjetno kaj sladkega.

http://www.majolka.si/index.php?option=com_fwgallery&view=gallery&id=69:mateja-horvat&Itemid=272

nova
Uredništvo priporoča

Jaz ne bi nič komplicirala. S šopkom rož ne zgrešiš.

Jaz bi nesla kak liter dobrega olja (oljčno, bučno….) in kak kos sira, recimo nanoški ali tolminski.

Pri nas se buteljke tudi samo nabirajo.

Za tasta jegermajster, za taščo pa kakšno dobro bonboniero ali čokolado, pa mal kufeta.
Ali pa kaksno dobro domače pecivo ali torto, na enem lepem krožniku.
Ali pa kos pršuta, kos dobrega sira, kozarec oliv na eni lepi leseni deski.
Mogoče kozarec dobre marmelade, medu, bučno ali olivno olje, na kakšnem lepem pladnju.
Ali pa servirni pladenj, pa kakšno žgano pijaco in 6 kozarčkov zraven.

Mogoče 6 visokih kozarcev za ledeno kavo, 6 žličk, liter ledene kave, smetano v dozi in banjico sladoleda.

Kaj se ti sekiraš kaj bosta nesla? To naj onadva skrbita.

Glede na to, da sta vabljena na obisk, bo tašča najverjetneje imela pripravljeno, kaj bo postregla. V taki situaciji uletet z banjico sladoleda je malo nesramno. Isto si mislim o pecivu in podobnih stvareh, za katere se kar nekako predvideva, da so mišljeni za takojšnjo postrežbo. Sir in olje sta druga zgodba.

Predvsem pa gre za prvo srečanje. Ne poznajo se, starša ne vesta, kakšen okus ima tašča in kaj od porcelana in pribora ima že doma. Zato odpadejo kozarci, žlice, pladnji, ipd. Ne spravljajte človeka v položaj, da bo moral potem nekje doma na vidnem mestu imet en pladenj, ki ga je nekoč dobil od snahinih staršev, pa se mu v bistvu zdi ful grd.

a tvoj fant nima nobene ideje, kaj je njegovim všeč, oz. kaj ja in kaj ne?
moji fantje vedo, da vsi praholovci pri nas odpadejo, ideja o dobrem olju oz. nečem, kar je res ekstra in v mali embalaži se mi zdi ok … nekaj dobrega, kar kmalu porabiš in se ti ne valja po hiši 🙂 pa tudi kakšna rožica vedno lepo izpade.
za bolj osebna in pristna obdarovanja, pa bo čas kasneje …

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Brezveze se sekiraš kaj nesti, itak ne bo iz te veze nič.

Če sta omnivora, torej jesta tudi meso in suhomesnate izdelke, eno košaro “domačih mesnin-ampak ne tistih takomercialnih iz štacun, slovensko domače), kot že svetovano kak liter dobrega hladno stiskanega olja še noter ( sončnično, bučno),.
Č eje pa kateri do njinju vegetarijanec, pa košaro mešanega sadja, lahok tudi kakšne suhe krhlje hrušk, borovničke, pol litra medice zraven… Pa mašno na ročaj, pa bo.

Košaro pa lahko tašča še za v trgovino uporabi.

če piše “tast in tašča”; potem sta že porinčkana…… Če bi pisalo “bodoči tast in tašča”, pa še ne bi bila porinčkana

Košara suhomesnatih izdelkov pride takoj 50 eur plus. Tako darilo je meni osebno preveč za prvi spoznavni obisk. Jaz bi nesla za gospo lončnico za gospoda pa kako dobro domačo suho salamo.

Meni je pa čudno nesti suho salamo za darilo nekomu, ki ga ne poznaš.

Šopek je preverjena klasika, razen če ni kdo od njiju alergičen na cvetni prah pa to.

tastarejši so vedno veseli tudi suhomesnatih izdelkov – ker zrežejo potem (drugim) obiskom. Ne skrbi torej.

tastarejši so vedno veseli tudi suhomesnatih izdelkov – ker zrežejo potem (drugim) obiskom. Ne skrbi torej.
[/quote]

Predvidevam, da gre za ljudi, stare od 50 do 55.

FAK, kaksen kic. A je zraven se sibrovka, da se gres s tem lov na glinaste golobe?!

Se motiš, glede šopka – moja tašča ne mara rož, npr. Ja, neverjetno, a resnično. Živijo v hiši: nobenih “teglcov” na oknih … na vrtu brez rož …

Oh ne te praholovce:)
Če mami speče kako dobro sladico, se zmenite, da jo tvoji prinesejo. Lahko tudi naroči torto, ker gre za posebno priložnost:) in jo prineseta. Šopek rož je vedno lepa gesta.
A alkohol druga stran pije? Če ga ne, je steklenica vina čisto zgrešena.
Kaj pa mož pravi? On najbolje pozna svoje starše;)

PS: samo iz firbca: a na vajini poroki staršev ni bilo?

Se motiš, glede šopka – moja tašča ne mara rož, npr. Ja, neverjetno, a resnično. Živijo v hiši: nobenih “teglcov” na oknih … na vrtu brez rož …
[/quote]

No, ji ga vsaj ni treba dolgo gledat a ne. Medtem ko bi kako majolko težje stran vrgla 🙂

Ampak drugače pa no, če gremo upoštevat vse muhe in posebnosti vseh dveh milijonov Slovencev, potem itak odpade VSE. Razen mogoče denarja?

Mene bi preveliko darilo spravilo v zadrego. Šopek je ravno prav (no, razen za tvojo taščo in alergike).

No, ji ga vsaj ni treba dolgo gledat a ne. Medtem ko bi kako majolko težje stran vrgla 🙂

Ampak drugače pa no, če gremo upoštevat vse muhe in posebnosti vseh dveh milijonov Slovencev, potem itak odpade VSE. Razen mogoče denarja?

Mene bi preveliko darilo spravilo v zadrego. Šopek je ravno prav (no, razen za tvojo taščo in alergike).
[/quote]

saj ravno v tem je govora: splošno darilo, pa je nekomu čisto mimo. Tako da …

No, ji ga vsaj ni treba dolgo gledat a ne. Medtem ko bi kako majolko težje stran vrgla 🙂

[/quote]

Točno tako. Poanta je ravno v tem, da šopek rož ni trajna dobrina. Tašča se lahko (magari skozi stisnjene zobe) zahvali in ga zabriše v kanto takoj, ko obiski odidejo. Se ne pričakuje, da bo ob naslednjem obisku razstavljen na častnem mestu v vitrini.

Pa nehajte s to hrano težit no. Tašča je povabila goste, namerava in želi jih postreči. A boste res spodbudili dvoboj dveh prekaljenih kuharic z izjavo, da “oh, naša mami pa tako fajn grmado naredi, jo bomo kar s seboj prinesli”? Saj se zavedate opcije, da si tašča to interpretira, kot da njene sladice pa niso tako fajn, ane? To bo res super popotnica za bodoče odnose, da bo že pri prvem srečanju tekmovanje, čigava hrana je boljša, gostiteljeva, ali tista, ki so jo gosti s seboj prinesli.

Že zdaj ste začeli komplicirat, kaj šele bo.
Mislim, da sta dovolj stara, da bosta sama presodila, kaj bi, če sploh bi, nesla s sabo. A teme za pogovor že tudi izbiraš?

Točno tako. Poanta je ravno v tem, da šopek rož ni trajna dobrina. Tašča se lahko (magari skozi stisnjene zobe) zahvali in ga zabriše v kanto takoj, ko obiski odidejo. Se ne pričakuje, da bo ob naslednjem obisku razstavljen na častnem mestu v vitrini.

Pa nehajte s to hrano težit no. Tašča je povabila goste, namerava in želi jih postreči. A boste res spodbudili dvoboj dveh prekaljenih kuharic z izjavo, da “oh, naša mami pa tako fajn grmado naredi, jo bomo kar s seboj prinesli”? Saj se zavedate opcije, da si tašča to interpretira, kot da njene sladice pa niso tako fajn, ane? To bo res super popotnica za bodoče odnose, da bo že pri prvem srečanju tekmovanje, čigava hrana je boljša, gostiteljeva, ali tista, ki so jo gosti s seboj prinesli.
[/quote]

?
hja, lej, če človek nima rož, potem je več kot očitno jasno, da jih ne mara, kot je moj primer. IN če človek ne pije kave, je ravno tako mimo darilo ..itd…
tole kar pa ti naštevaš: je pa nedoraslo. Da bi se odrasli zaradi hrane “grdo gledali” …

New Report

Close