Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj starci ne znajo uporabljat urbane?

Zakaj starci ne znajo uporabljat urbane?

Jaz se veliko peljem z avtobusi. Sem iz Ljubljane, in tukaj noben starec ne zna uporabljat tega sranja. Pridejo na avtobus in tisto kartico kr nekam rinejo. Šofer reče ”gospa ne tam spodaj” pa so očitno vsi starci gluhi ali zabiti mogoče oboje. Še kr naprej to rinejo pa rinejo ooooo groza res. To me tako živcira. Tko jezen ratam. A imate vi tudi podobne izkušnje?


Anej, pa ti si en tak primitivc. Ki niti jezika ne obvlada, kaj šele uporabo Urbane! In kaj te to briga? Si šofer? Ker če si pri LPP ti morajo takoj dat odpoved. Če pa si samo eden od kretenov, ki se vozjo z LPP, si pa končno avto kupi! Ker tudi drugi ratamo jezni, ko beremo takele kretene. OOOO groza pa to!

Počakaj,da boš ti starec.Pa potem poročaj,kako boš takrat obvladoval nove tehnološke pridobitve.

nova
Uredništvo priporoča

Veš tudi ti boš nekoč star.
Brez zamere, ampak meni pa se ne zdi prav nič čudno, da starejši ne znajo tega uporabljat. Se pač ne vozijo vsi vsak dan z busom. IN ko gredo prvič, jim pač ni jasno.
Ne, niso vsi gluhi, še manj zabiti. Ne sodi vseh starih po svojih starših.
Aja, sem pa mlada.


Anej, pa ti si en tak primitivc. Ki niti jezika ne obvlada, kaj šele uporabo Urbane! In kaj te to briga? Si šofer? Ker če si pri LPP ti morajo takoj dat odpoved. Če pa si samo eden od kretenov, ki se vozjo z LPP, si pa končno avto kupi! Ker tudi drugi ratamo jezni, ko beremo takele kretene. OOOO groza pa to!
[/quote]

Ne sem samo stranka ki se veliko vozi. STRANKA SEM. Plačal sem storitev in če en starc tm vse to zavlečuje in men se zelo mudi to ni moj problem. Avtobusi se morjo držat časovnega okvirja. Če v 10 sekundah ne plačaš z urbano moraš dol. Če bi bil šofer bi lastnoročno vse te starce vn pometal

Mi smo nova generacija. ko bom str bom vse to štekal ker že zdej poznamo tehnologijo. Današnji starci so pa kot zombji. Ne razmišljajo niti za sekundo. Jooj kok ratam živčen ko to vidim. Res prav živcira me.

Dragi moj, čez 40-50 let boš na njihovem mestu. Tehnologija gre z veliko hitrostjo naprej in oni tega niso vajeni, težje se učijo novih reči. Tako so tebe starši naučili uporabljati žlico, tako boš ti čez par let (ali pa že zdaj) njih, kako uporabljati GSM. Ne pozabi, da boš kmalu na njihovem mestu in ne bo ti vseeno, če bo en mulc se delal pametnega, ne bo pa imel toliko sivih celic v glavi in empatije, da bi starejšemu pomagal. Sram te je lahko (pa na žalost vem, da te ni).

J**** vam urbano! Seveda je ne znam uporabljat, če nisem Ljubljančanka in jo uporabim enkrat na leto. Že to je dovolj nesramno, da moramo ne-Ljubljančani kupiti urbano, da se lahko peljemo s trolo. Še povsod po svetu sem lahko plačala bus z gotovino, če pa ne, pa so bile avtomatske blagajne za kupit karto. Ampak ne, v Ljubljani moraš kupit urbano! In ne, ne da se pri vsakem operaterju plačati s telefonom.

Veš tudi ti boš nekoč star.
Brez zamere, ampak meni pa se ne zdi prav nič čudno, da starejši ne znajo tega uporabljat. Se pač ne vozijo vsi vsak dan z busom. IN ko gredo prvič, jim pač ni jasno.
Ne, niso vsi gluhi, še manj zabiti. Ne sodi vseh starih po svojih starših.
Aja, sem pa mlada.
[/quote]

Kolko si stara? Mlada si še ne pravociraj mala. Kolko si stara? Ne pravociraj no mala res…mlada si še hahaha

Ne ni me sram. In če bom str in toliko zabit se bom prej rajš fentu. Nevem kako te starci lahko sploh živijo. ”gospa spodaj spodaj” reče šofer ona pa kr rine pa rine pa rine pa faking rine ta v 3 PM…..”kje kje??’ vpije joooojjjj……grooooozaaaaa

Ne sem samo stranka ki se veliko vozi. STRANKA SEM. Plačal sem storitev in če en starc tm vse to zavlečuje in men se zelo mudi to ni moj problem. Avtobusi se morjo držat časovnega okvirja. Če v 10 sekundah ne plačaš z urbano moraš dol. Če bi bil šofer bi lastnoročno vse te starce vn pometal
[/quote]

Da bi jim pomagal, pa ne bi šlo?
Sicer pa hodi peš, pa boš imel mir.

Aja, tud jaz se veliko z LPP vozim, pa se nisem opazila upokojencev s takimi težavami. Dnevno pa opažam kar nekaj prepotentnih mladcev ali malo manj mladcev ala ti, ki se bodo razpočili od napihnjenega ega.

Ne ni me sram. In če bom str in toliko zabit se bom prej rajš fentu. Nevem kako te starci lahko sploh živijo. ”gospa spodaj spodaj” reče šofer ona pa kr rine pa rine pa rine pa faking rine ta v 3 PM…..”kje kje??’ vpije joooojjjj……grooooozaaaaa
[/quote]

Dej fenti se že zdej ob vsej grozi, ki jo dozivljas.

ko boš ti star, se boste prevažali z cestodroidi. In boš moral znat registrirat svojo pristotnost z metodo, ki ti ne bo šla dobro od tvojih takrat oslabelih možganov. In bodo drugi za teboj nervozni, kot si ti danes na mestnem LLPju.

Tako kot današnji starostniki niso vsi na tekočem s prijemi in metodami sodobne tehnologije tudi v javnem prevozu, tako tudi ti ne boš čez 50 let vsega obvladoval, verjemi.

Grem pa stavit, da ne veš, da se je včasih vozilo z ljubljanskim LPPjem tudi s papirnatimi žetoni z luknjo na sredini – cca 35 let nazaj….. Dvomim, da ti danes veš, kam so se ti žetoni vstavili…. 😛

Ne ni me sram. In če bom str in toliko zabit se bom prej rajš fentu. Nevem kako te starci lahko sploh živijo. ”gospa spodaj spodaj” reče šofer ona pa kr rine pa rine pa rine pa faking rine ta v 3 PM…..”kje kje??’ vpije joooojjjj……grooooozaaaaa
[/quote]
No enega od pogojev da se fentaš že imaš, zabitost!!

Kolko si stara? Mlada si še ne pravociraj mala. Kolko si stara? Ne pravociraj no mala res…mlada si še hahaha
[/quote]

Ti, ko boš star, ne boš nič dohajal takratne tehnologije.
Že sedaj, v mladih letih, se ti vidi, da si nerazgledan, sam praviš, da si že sedaj ves živčen. Po pisanju sodeč si verjetno en najstnik, vsaj glede razuma.
Tako, da v starih letih boš ti eno ubogo revše. Že sedaj si ubogo revše, takrat boš pa še večje revše.

Aja pa še to: vaš sistem Urbane je beden. Tako kot predhodnica omenja, je totalno neumno.
Greš na Dunaj, v Prago, London, … povsod imajo normalne sisteme. Ko prideš kot turist, obiskovalec tja, te ne gnjavijo z Urbano. Samo v LJ ste si izmislili eno bebavo Urbano. Komu na čast?
In res je, ne moreš z vsakim mobilnokom plačevat.

Mladi še telefona ne znajo pravilno obrnit, ko ga naslanjajo na terinal, pri plačevanju z boni.

Pač, nimaš kaj, ljudje v povprečju nimajo pojma o tehnologiji.

Ne ni me sram. In če bom str in toliko zabit se bom prej rajš fentu. Nevem kako te starci lahko sploh živijo. ”gospa spodaj spodaj” reče šofer ona pa kr rine pa rine pa rine pa faking rine ta v 3 PM…..”kje kje??’ vpije joooojjjj……grooooozaaaaa
[/quote]

Pol se dej pa že zdej! Fentat namreč! Bo za vse boljš! Kreten! Kaj maš od tega, da tukile pisariš? Ti je dolgčas al si na … Kva pa pravjo tvoji starci! So tud tolk faking prfu…m da tebe gledajo pa še futrajo. Groza no!

Gospa pa dober kva bi vi radi? Če žvite v nekem selu potem logično da ne veste kaj je urbana. LETO 2018 JE!!!!! Itak da se ne plačuje več z gotovino. JOOJ mi greste na živce. Vi pomoje govorite da je vsa tehnologija slaba in neki. Sovražm take starce kot ste vi. In ja LJUBLJANA JE METROPOLA. Nismo Maribor ki propada in je Evropska prestolnica umorov na prebivalca. In mimogrede starec v Novem Mestu, Novi Gorici in v Kranju bo uvedena urbana. Tko da če ste iz tam se boste morali hitro prilagoditi. Svetujem da čim prej.

Ne ni me sram. In če bom str in toliko zabit se bom prej rajš fentu. Nevem kako te starci lahko sploh živijo. ”gospa spodaj spodaj” reče šofer ona pa kr rine pa rine pa rine pa faking rine ta v 3 PM…..”kje kje??’ vpije joooojjjj……grooooozaaaaa
[/quote]

Da nisi ti tisti, ki ti (pupe) pravijo “spodaj, spodaj…”, pa kar rineš …

Anej, glede na tvojo polpismenost, bi rekla, da nisi niti najstnik. Namreč najstniki so vsaj za silo pismeni. Ti pa še vedno nisi pismen, niti na pol.
Predlagam, da se že kar sedaj fentaš, da ne boš na plečih države visel. Ker taki zmazki polpimseni, sigurno živete na plečih države. Ja, tudi na plečih teh starcev, ki jih ti zaničuješ.

Da bi jim pomagal, pa ne bi šlo?
Sicer pa hodi peš, pa boš imel mir.

Aja, tud jaz se veliko z LPP vozim, pa se nisem opazila upokojencev s takimi težavami. Dnevno pa opažam kar nekaj prepotentnih mladcev ali malo manj mladcev ala ti, ki se bodo razpočili od napihnjenega ega.
[/quote]

Mi je pod častjo da grem peš.

Dej fenti se že zdej ob vsej grozi, ki jo dozivljas.
[/quote]

haha. TI to naredi. Jaz sem popolnoma srečen tako da ni potrebe ane (:

Ma briga me za faking žetone. Zdej je bova doba tukaj. In ko bom str in če ne bom dohajal se bom fentu. Easy fix.

Gospa pa dober kva bi vi radi? Če žvite v nekem selu potem logično da ne veste kaj je urbana. LETO 2018 JE!!!!! Itak da se ne plačuje več z gotovino. JOOJ mi greste na živce. Vi pomoje govorite da je vsa tehnologija slaba in neki. Sovražm take starce kot ste vi. In ja LJUBLJANA JE METROPOLA. Nismo Maribor ki propada in je Evropska prestolnica umorov na prebivalca. In mimogrede starec v Novem Mestu, Novi Gorici in v Kranju bo uvedena urbana. Tko da če ste iz tam se boste morali hitro prilagoditi. Svetujem da čim prej.
[/quote]

Kva-kajo žabe pri nas pravimo.
Daj poskusi biti malce pismen.
Ampak se pa vidi, da dalje od LJ še nisi segel. Če bi kdaj bil v res kaki metropoli (LJubljana nikakor ni metropola), bi ugotovil, da je javni prevoz v LJ totalna katastrofa. Vključno z Urbano.
Recimo Dunaj, ki ima skoraj 1,8 mio prebivalcev, ima neprimerno bolj enostaven sistem kot je Urbana. Ne boš verjel, ko prideš tja, ti noben ne teži, da moraš imet Urbano. Imajo bistveno bolj logičen način plačila kot je vaša Urbana.
Ko odrasteš in mogoče kdaj greš res v kako metropolo, boš ugotovil, da je vaš LJ javni promet zanič in da je Urbana totalno mimo, ker ne upošteva, da v LJ pridejo tudi turisti in drugi obiskovalci.

Ti, ko boš star, ne boš nič dohajal takratne tehnologije.
Že sedaj, v mladih letih, se ti vidi, da si nerazgledan, sam praviš, da si že sedaj ves živčen. Po pisanju sodeč si verjetno en najstnik, vsaj glede razuma.
Tako, da v starih letih boš ti eno ubogo revše. Že sedaj si ubogo revše, takrat boš pa še večje revše.

Aja pa še to: vaš sistem Urbane je beden. Tako kot predhodnica omenja, je totalno neumno.
Greš na Dunaj, v Prago, London, … povsod imajo normalne sisteme. Ko prideš kot turist, obiskovalec tja, te ne gnjavijo z Urbano. Samo v LJ ste si izmislili eno bebavo Urbano. Komu na čast?
In res je, ne moreš z vsakim mobilnokom plačevat.
[/quote]
Res, v Londonu plačuješ s funti? Si prepričana? Pa na Dunaju tud? Res? Daš velik več samo zatom da ni treba kartice nabavt. Kakšni primitivci!
Sicer pa, kdo te sil v mest. Ostan v svoji vukojebini! S svojimi starci! Ki te gledajo pa futrajo pa žvijo. Jest ti pa izobraževanje plačujem! Kreten! Mrš!
S kerim mobijem pa ne morš plačat? A s tist8im, ki ni nč gor? Ker so ti že zdavni ukinl moneto!

New Report

Close