Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek za ženske – hitro mastni pobarvani lasje

za ženske – hitro mastni pobarvani lasje

Kaj narediti? Imam dolge barvane lase čez ramena. Umivati si jih moram vsak drugi dan, ker če ne imam tretji dan pri lasišču že mastne in se ne počutim v redu. Umivam si jih seveda s šamponom za barvane lase. Šampona, ki bi bil za mastne in barvane pa ne poznam.
Ima katera podoben problem? Si kako pomagate?
(ne velja, če ste na morju, kjer je itak potrebno vsak dan umit lase)

Že dolgo ne uporabljam več šamponov za barvane lase. Ko gre za šampon, se ravnam po zahtevah lasišča.

Enako, barvane lase imam že 20 let in NIKOLI do sedaj nisem prala las s takim šamponom za barvne lase. Vedno imam šampon ki vsebuje olja makadamije. Poskusi najprej s šamponom za mastne lase, ko se ti to uštima pa uporabljaj kak blag šampon za pranje vsak dan ali drugi dan. Sicer pa poleti itak peremo pogosteje lase ker se znojimo.

Imam kar konkretno dolge lase, poleg tega še zelo goste. Kljub temu, da si jih barvam in da sem imela težave s prhljajem in mastnostjo (tudi že pred barvanjem), si jih sedaj perem enkrat tedensko. In čisto lepo zdržijo cel teden, s tem da kar aktivno športam.
Vem, težko verjet, ampak ko sem se pred nekaj leti po dolgoletni kalvariji sprobavanja takšnih in drugačnih šamponov odločila, da imam tega dost, sem se s trmo in, priznam, mižanjem na obe očesi (da nisem gledala tiste mastne slame na glavi), tega le rešila.
Najprej sem začela uporabljati blage otroške šampone, sedaj pa se že nekaj let perem z Receptom. Edino balzam pa uporabljam za barvane lase.
Enkrat vmes sem slučajno uporabila Syoss šampon za barvane lase. O, katastrofa, lasje naslednji dan mastni za znort.

Pri umivanju uporabljaj skoraj hladno vodo in se ne bodo tako hitro mastili.
Šampon je najboljši zeliščni ali otroški.

Se ne barvam.
Ampak mogoc pa sampon za barvane vsebuje neki da jih namasti da niso tok suhi.
Pri lasiscu veste da je ze v 14dnev viden nebarvab las in to je pol prematno.
Poskus si umit pac z enim za mastne lase tko sam bolj pri lasiscu .mal se namuci.
Pol po dolzini pa za barvane .
Majo pa tud suh samponampak kup tazga k je neviden. Tist bel prah prevec da 3rd n tak siv od{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}enek.

Ja, saj problem je prav to, da se bojim, da šamponi, ki so za mastne lase in niso za barvane povzročijo, da barva prej zbledi. Vsaj tako mi je rekla frizerka. Zato ne vem, kako bi bilo optimalno, da bi ne bili mastni in hkrati barva obstojna. Drugače pa hvala za nasvete. Če ima še katera kakšen nasvet, naj kar pove.

Zakljucno splahovanje z rozmarinovim cajem ali z mesanico vode in kisa. Malo poguglaj o tem, veliko je napisanega.

Drugače pa kak dan spni lase pa bos tako pocasi podaljsevala cas

Eh, dandanašnji so barve take, da kar hitro zbledijo. Tudi jaz sem pobarvana, pramena, k frizerju hodim na 3 mesece. Lase prav tako perem na 2 dni. Če je vmes vikend in nikamor ne gremo, kakšen dan podaljšam brez pranja. Sem se sprijaznila, poskusila tudi že več šamponov, najbolj mi pa v bistvu odgovarja od Subrine (Ilirija) šampon za normalne lase. Mi ga je enkrat priporočila ena prodajalka in sem zadovoljna.

New Report

Close