Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako je živeti v Loški dolini?

Kako je živeti v Loški dolini?

Z možem nameravava iti na svoje (končno!). Imava tudi dva otroka (3 in 5 let). Ker pa denar ne raste na drevesu, si prav drage nepremičnine ne moreva privoščiti. Zato sva malo pobrskala po internetu. Loška dolina: poceni. Večkrat smo se že peljali skozi Loško dolino proti HR. Nama je kar všečna (mir, narava, lepa pokrajina …). Ampak to je tudi vse kar veva o njej. Zato bi vas vprašala tu gor. Ali je kdo tu iz teh koncev?

Zanimajo naju naslednje stvari:

– Kako je z avtobusi? Saj veste, otroci in šola.
– Ljudje sicer niti ne toliko, ampak vseeno, če nekaj časa tam živiš, moraš vedeti, kakšni so.
– Ali imaš v St. trgu vse nujno pri roki? Torej pošta, trgovine … Ali se moraš do Cerknice peljati?

No, to je to. Hvaležna bova za vsako informacijo!

bo bolje da pri sedanjem vedenju ostaneta. Tko zabačenga kraja in butastih ljudi malokje srečaš. So pač sosedje Butal.

Pederčina je od tam sicer po rodu, tako da beri njegove poste, pa boš dobila sliko
Nekaj pa je tudi normalnih.

nova
Uredništvo priporoča

Imajo vse, kar si naštela, tudi prevoze s šolskim avtobusom imajo pošlihtane, zihr pa tudi tam naletiš na take in drugačne ljudi (kod povsod) in take in drugačne probleme (kod povsod). Sicer pa se marsikaj izve na netu, že na občinski strani https://www.loska-dolina.si/

No končno nekaj novega o meni! 😉 Kak pa kaj mojih 6 otrok?

No končno nekaj novega o meni! 😉 Kak pa kaj mojih 6 otrok?
[/quote]

štirje samo štirje

Izbira lokacije bivanja je zame najprej pogojena z lokacijo službe.

Bejž stran od tam. Resno. Bolj zabačenega kraja ter predvsem folka ni nikjer.

štirje samo štirje
[/quote]

To pa ne bo držalo, kajti samo jaz sem sposoben imeti dve noseči ženski hkrati! Ja? Al te brcam do nove štifte, da se spomniš?

Razen ljubljane ter v ljubljani! Resno.

Avtobusi so urejeni. Če gledate stari trg ga itak ne boste potrebovali. Trgovina, pošte ipd. so v starem trgu. Upravna enota je v Cerknici. Več trgovin (oblačila in to) tudi.
Ljudje….kaj pa vem. Če ti je všeč vaško/podeželsko življenje ti bo verjetno všeč. Ravno odprti niso no, ampak kje na podeželju v sloveniji pa so. Če boš imela boljši avto kot soseda ne boš najbolj priljubljena pač :). Dejavnosti za otroke je kar nekaj, ni pa to mesto. Večinoma tam živijo domačini. Čeprav v starem trgu je kar nekaj priseljencev. Narava je krasna drugače če vam je to pomembno. Infrastruktura se je z leti res izboljšala. Pozimi je popularen tek na smučeh in smučanje na Ulaki (je organizirano za otroke). Poleti je festival plavajoči grad pri gradu snežniku.
Jaz tam nebi mogla več živet. Ampak jaz imam rada mesta in stvari, ki jih pač tam ni. Če vam je všeč podeželje in tak način življenja pa priporočam. Ljudi ne bo težko spoznat, sploh ker imate otroke. Če hodite pa še v cerkev vas bodo pa takoj posvojili :).

Sem domačinka in ti bom na kratko napisala kar te zanima:v centru Starega trga imamo dve trgovine z odlično mesnico, pošto, banko,dve cvetličarni,zdravstveni dom in lekarno,šolo in vrtec, knjižnico,tri frizerske salone,tri gostilne,črpalko,pozimi smučišče z vlečnico,lastno občino,župnijo, TIC. Avtobusni prevoz za šolarje je dobro organiziran tako kod podaljšano bivanje. Avtobusne proge v LJ so tudi dobre. Ponavadi gremo po večjih nakupih v Cerknico kjer je hofer in evrospin. Ljudje se med seboj poznamo in vemo eden o drugem več kot človek sam.Za novo leto imamo silvestrovanje v šotoru in razne prireditve čez leto. Ljudje pa kot vsepovsod eni dobri eni slabi.Znan je tudi grad snežnik v L.Dolini. Lahko se včlaniš v pevsko drušvo, prostovoljno društvo medgen gaber, balinarje,streljanje,jogo, pozimi telovadbo ki jo vodi Andreja Podobnik,tekaško skupino…Zaposlitev se dobi v Kovinoplastiki Lož ali na marofu.Mislim, da imamo še vedno lepo, neokrnjeno naravo. Če ste hribolazci greste lahko na snežnik ali na slivnico.To bo na kratko, če te še kaj zanima vprašaj in dobrodošli v naši lepi dolini!

Že že, samo tisto vaško narečje tam…da se preselim pa da mi otrok začne govorit v tistem narečju… na vajm, vajš, vajm …pa kaku, taku taku…še stu lajt ne ba taku kukr je blu

Absolutno drži. Katastrofa. Bejž stran kot te noge nesejo.

Lepo, da se je oglasila ena iz JU, ki hodi dol za vikend in meša drek. Sesuvanje vetrne elektrarne itd.

Lepo, da se je oglasila ena iz JU, ki hodi dol za vikend in meša drek. Sesuvanje vetrne elektrarne itd.
[/quote]
Nisem vikendašica ampak domačinka!

Nizke cene nepremičnin so tam z razlogom. Voda včasih nepitna, včasih je ni, včasih poplave-komunalne storitve pa med najdražjimi. Prva prava kavarna v Postojni ali Kočevju. Raje na Bloke, pa če tudi hudiču v roke :)!

Da mene nekdo postavi tja, umrem.

Polno migrantov. Po poljih, gozdovih. Nikar tja! Aja, vem iz prve roke, ne iz TV in novic!

Tako lepo si opisala, da bi se še jaz preselila iz mesta k vam 😉

Daj mi prvo povej od kod bi se naselila v Loško dolino, pa ja ne iz bolane ? Čew to potem ti odsvetujem ker se ljudje ne bodo prilagodili tebi ampak se boš ti morala okolici, to pa ne boš naredila…
Drugo, kam boš vozila na šiht, pa ja ne spet v bolano, moraš računat na sneg na cestah tega pa mestni niste vajeni,potem bo pa posebno obvestilo na radiju da imajo v Loški dolini nepremičnino na cesti.
Tretje otroci, kako jih boš pobirala iz šole, ok imajo prevoze, če je kombi pač otroke prevzame šofer, ampak mlajše moraš na postaki prevzeti iz kombija pa ti, ti boš pa tedaj v nekem zastoju na AC

Nobena stvar na svetu ni brez razloga poceni. Niti mrtva ne bi šla v tisti konec, še samo na izlet ne, kaj šele, da bi živela tam.

Ljudje se med seboj poznamo in vemo eden o drugem več kot človek sam.
[/quote]

Glavni razlog zakaj se izogniti temu okolišu.

New Report

Close