Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Noseca na dopustu?

Noseca na dopustu?

Zdravo, test je pokazal, da sem noseca. Ce sem prav izracunala sem nekje v 6 tednu, racunano od prvega dne zadnje M. Sem pa ravno na dopustu, se 10 dni in sedaj sem v dilemi, a lahko pocakam, da se vrnem iz dopusta in se narocim na prvi pregled? Strah me je recimo, da srcek ne bije in bi morala na abrazijo- jaz pa tega ne vem. Sicer hvala bogu ne krvavim, kar je verjetno dober znak, ampak se bojim, da ne pride do kaksnih komplikacij. Zame je to prvic, prosim za vase mnenje! Lp, nezi

Ko prideš z dopusta se naroči na pregled.

Brez panike in uživaj na dopustu. Če je vse v redu, je vse v redu brez pregleda, če ni vse v redu, pa tudi abrazija ni nujna naslednji moment …
Mene moja ginekologinja niti ni naročila pred 8. tednom.

Ne kompliciraj. Noseča si ne bolna. Kupi folno kislino v lekarni in to je to.

Ne kompliciraj. Noseča si ne bolna. Kupi folno kislino v lekarni in to je to.

Če se dobro počutiš ti kar mirno uživaj. Lahko pa danes pošlješ email svoji ginekologinji, poveš kot si nam in prosiš za datum pregleda – po dopustu. Pa boš lepo brez skrbi uživala:)
Čestitke!

Pri nas ne naročajo na prvi pregled pred 10 tednom, ker če srček slučajno ne bije, je potem cela panika.

Ne vem, kaj je z ženskami danes, ampak ko sem jaz zanosila prvič in drugič in tretjič, mi je bila najbolj normalna stvar na tem svetu, da bo vse dobro, ker druge opcije itak ni!

Ti si pa noseča 1 dan in že zdaj razmišljaš o komplikacijah!
Resno, no, poslušaj se, preberi se!

Otroci, sploh prvi otrok, prinesejo že itak sto nekih komplikacij v življenju, dobesedno ti življenje obrnejo na glavo, nič več ni in nikdar več ne bo, kot je bilo, da res ni nobene potrbe, da si starši še sami dodatko kompliciramo življenje!

Glede na to, da imaš dostop do neta, predvidevam da nisi nekje na koncu sveta v neki đungli 500 milj do prve civilizacije, tako da ni nobene potrebe za nobeno paniko, ker imajo tudi tam zdravstvene ustanove in zdravnike!
Uživaj dopust, dihaj, dihaj in še enkrat dihaj, sprosti se, če pa nastane kak problem, se ukvarjaj z njim takrat, ko bo, če bo, ne pa si delat problemov v naprej!

Mene je tudi ginekolog naročil na 1. pregled v 8. tednu, tako da sprosti se, uživaj in to je to. Pa kot so ti že svetovale si v lekarni kupi folno kislino in jo začni jemati.
Pa srečno. 🙂

Kako to, da si šele naredila test, pa že razmišljaš o tem, da plodu srce ne bije in bo potrebna abrazija? Jaz prvič slišim za kaj takšnega in upam, da mi ob nosečnosti ne bo to prva misel.

Kot je že ena predlagala, na pregled se naroči zdaj s terminom po dopustu. Pa umiri se, ker če misliš vso nosečnost tako paničariti, potem bo to dosti slabše za otroka kot če boš mirna.

Čestitke in uživaj. Mi imamo še slaba dva meseca do poroda in moja žena je šla na prvi pregled pri štirih mesecih. Pa sva vedela da je noseča.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

No, sej vazno, da znate potem ve vsevednice, dobrohotnice do konca zamorit.Hvala tistim za iskrene odgovore, tistim, ki ste pa bile tako pametne, da mi je to prva misel itd. pa hvala za vaso zagrenjenost. Tudi ko gremo v tujino se zavarujemo, ker obstaja moznost, da se kaj zgodi, verjetno si pa tega ne zelimo, mar ne?

Jaz sem šla na vodni tobogan v Atlantisu, ko še nisem vedela, da sem noseča. Meni je rekla sestra, da naj pokličem ko bo 2 meseca zamuda. Če je kaj narobe itak ne morejo nič pomagati.

Ja, ljuba dusa, ti samo sebe moris!

Ce si v tujini, menda imas zavarovanje za tujino in zo velja tudi za nosecnost!
Ce se mislis pa tako sekirat in obremenjevat s popolnoma nepotrebnimi stvarmi, ja pa pejt nazaj domov, prekini dopust in bezi domov k zdravniku!
Kaj naj bi ti rekle? Nisi ne prva, ne zadnja noseca zenska! Ce ti ze zdaj hormoni tako norijo, kaj sele bo s tabo v naslednjih osmih mesecih?!

Če nosečnost ni zaželjena in bi rada naredila splav, potem imaš res nekaj dni časa, da spakiraš in greš domov.
Drugače pa ne. Pozanimaj pa se, kam lahko greš v primeru, če bo karkoli narobe, kar ni redko.
Potreba po uz je še neutemeljena in komot počakaš še tri tedne.
Raje uživaj!

Naroči se na pregled po telefonu in to je to. V primeru, če zakrvavis, greš k zdravniku na dopustu. Nato ukrepas po nasvetu zdravnika. Do 10 tedna pregled ni nujen, niti naročajo ne prej. Naroči pa le se že sedaj.
Srečno. Kakih vratolomnih športov ti pa ne priporočam.

Uf, kakšni odgovori. Osebno se mi zdi precej naivno začeti nosečnost in ne pomisliti na možne zaplete in si priznati strahove. Seveda si jih nihče ne želi, ampak vztrajati, da so vse, ki tega ne doživljajo kot ”zagotovo bo vse, ker drugače ne more biti” čudaške, je meni milo rečeno smešno. Tista, ki je dala na tak način skozi 3 nosečnosti – super, si pač imela srečo in bodi za to hvaležna in ne obsojaj ljudi, ki ne verjamejo slepo v prisiljeno ”pozitivo”. V bližnji okolici poznam 4 ženske, ki jim je otrok umrl tik pred porodom. Vsaka druga prijateljica je imela vsaj en (nenačrtovan) splav.
A je tako težko spoštovat različnost ljudi in ohraniti vsaj gram empatije, brez tako slaboumnega in za mon značilnega obsojanja in kritiziranja vsevprek??

Draga nosečka. Najprej – iskrene čestitke. Meni se zdi tvoja reakcija povsem na mestu. Edino, kar je zdaj relevantno je, ali je nosečnost v maternici. Če si nekje sredi niča ali kjer je zdrav. oskrba slaba, je morebitna izvenmaternična nosečnost zate lahko nevarna. Zaradi tega ženske še vedno umirajo. Redko sicer in mone tu gor ne vedo za vsak primer, vendar se dogodi. Če si nekje, kjer je UZ dostopen, si ga lahko privoščiš (če oceniš, da je to smiselno), da preveriš ali je plod v maternici. In to je zdaj tudi vse, kar lahko narediš.
Če si nekje, kjer je zdrav.oskrba v redu, mislim, da te ne rabi skrbeti; poskrbi samo, da bodo tvoji spremljevalci seznanjeni s tem, da si noseča, zato da to predajo zdrav.osebju, če se ti kaj zakomplicira (npr krvavitev, bolečine v mali medenici), ker to precej usmeri diagnostični postopek.

Na prve preglede v nosečnosti naročajo pri nas med 8.-10.tednom. Morda pokliči že zdaj, da si zagotoviš termin, ker so zdaj dopusti.

Srečno.

* kot ”zagotovo bo vse v redu, ker drugače ne more biti”

Pomiri se. Na pregled boš šla, ko prideš z dopusta. In zakaj razmišljaš o tem, kaj bo narobe. Razmišljaj o tem, da bo vse OK.

Moja sestrična je imela 3 mrtvorojene, preden je rodila zdravega in donošenega otroka.
Če ne bi bila pozitivna oseba, bi obupala po prvem poskusu.
Kar nekaj sva se pogovarjali takrat, je imela strahove, jasno da jih imaš po taki izkušnji, potem pa še druga in še tretja(!!!), ampak je ohranjala nek svoj pozitivni stav in ti povem, da jo občudujem.
Je pa res, da smo mi familijarno pozitivno naravnani in da hodimo skozi življenje z optimizmom in humorjem. Razumem, da smo si ljudje različni, samo delati sam sebi skrbi brez vsake osnove za skrb,mora biti pa grozno težaško življenje in če vam kdo reče kaj v tem smislu “zagotovo bo ve v redu, ker nima kaj biti narobe”, ni nobene potrebe, da se takoj počutite ogrožene in napadene, ker vam nihče nič hudega noče, ravno nasprotno, želi vam le dobro!

Avtorica kot so ti že predhodnice povedale je prvi pregled možno opraviti tam okoli 8 tedna. Če s plodom ni vse ok bo narava itak sama poskrbeka in bo šlo naprej. Če je z njim vse ok se bo obdržal. Itak pa ti ne bodo nič delali.
Skratka ne paničari, bodi pozitivna ter uživaj zadnji brezskrbni dopust v dvoje.
Res pa ti polagam na srce si samo noseča in nosečnost ni bolezen.

Ma itak narocajo sele okrog 10. tedna oz vsaj 8. Lep dopust

Je pa res, da smo mi familijarno pozitivno naravnani in da hodimo skozi življenje z optimizmom in humorjem. Razumem, da smo si ljudje različni, samo delati sam sebi skrbi brez vsake osnove za skrb,mora biti pa grozno težaško življenje in če vam kdo reče kaj v tem smislu “zagotovo bo ve v redu, ker nima kaj biti narobe”, ni nobene potrebe, da se takoj počutite ogrožene in napadene, ker vam nihče nič hudega noče, ravno nasprotno, želi vam le dobro!
[/quote]

Po dolgih letih sem spet na tem forumu, in se v vsaki temi kar nanizajo nekoristni kritizerski odgovori in to se mi pač ne zdi OK. (Tega tvojega ne štejem med take).

Se ne čutim prav nič napadeno ali ogroženo. Obstajajo tudi drugačne perspektive, ne samo tvoja. Zdi se mi, da ločuješ ljudi na črne (”prehitro ogroženi pesimisti”) in bele (”vaša super truper familija optimistov”). Jz verjamem v odtenke sive:)

Super je biti optimist, ampak menim, da je še bolje biti dobro informiran realist. Npr. če se avtorica teme nahaja v hostlu v odmaknjenem delu Kambodže, ji bo moj post morda prišel prav.

Tvojo sestrično pa tudi jaz občudujem; mora biti res močna oseba z veliko željo po otroku.

Nehaj že vendar strašit po forumu s to zunajmaternično nosečnostjo, če pa že to počneš, potem povej še najpomembnejši podatek: da se diagnosticira ravno v 8. tednu, ki ga večina omenja kot najzgodnejši termin za prvi pregled!
Avtorica bo na dopustu še deset dni, pravi, da je noseča 6 tednov, torej bo domov prišla ravno pravi čas za prvi pregled.
Poleg tega je zunajmaternična nosečnost zelo redka, procent ali dva, in nima pogosto usodnih posledic.

Nehaj že vendar strašit po forumu s to zunajmaternično nosečnostjo, če pa že to počneš, potem povej še najpomembnejši podatek: da se diagnosticira ravno v 8. tednu, ki ga večina omenja kot najzgodnejši termin za prvi pregled!
Avtorica bo na dopustu še deset dni, pravi, da je noseča 6 tednov, torej bo domov prišla ravno pravi čas za prvi pregled.
Poleg tega je zunajmaternična nosečnost zelo redka, procent ali dva, in nima pogosto usodnih posledic.
[/quote]

Funkcionalno nepismena ali just plain stupid? Kakšno ustrahovanje? Sem čisto lepo napisala, da je redko, sem napisala, da je ravnanje odvisno od lokacije dopustovanja – seveda lahko napišeš, da nima pogosto usodnih posledic, če gledaš populacijo, ki se nahaja v SLO, kjer je
ženska ob nastopu simptomov najkasneje v pol ure v bolnišnici. Verjetno situacija ni čisto enaka, če pride do rupture jajcevoda medtem, ko se nahaja na oddaljenem otoku, v državi brez helikopterskega reševanja. Še vedno je izvenmaternična nosečnost eden glavnih vzrokov maternalne umrljivosti v 1. trimesečju.
Pa tudi to ne drži, da se da to diagnosticirat šele v 8. tednu – je precej odvisno od mesta vgnezditve in od klinične slike, ki sega od krvavitev (ali tudi brez), do čisto znosnih ali hudih bolečin v medenici, pa od UZ preglednosti, dinamike beta hcg, itd.

Če zaključim: zelo malo verjetno je, da ima avtorica te teme izvenmaternično nosečnost, vendar se mi zdi prav, da je s tem seznanjena. Če seveda monovski veleumi to dovolite.
Jz s tem zaključujem debato.

New Report

Close