Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenski kraji

Slovenski kraji

Takoj se vidi, kje so ljudje v redu in kje ne. Če je kraj prijeten, so ponavadi fajn tudi ljudje. Če je kraj grd, so ljudje žleht in opravljivi.

Zanimiva ugotovitev, bi jo podkrepila s kaksnim primerom?

Velikokrat je ravno obratno. Ram, kjer imajo najlepše rožice na oknih, so najbolj žleht.

Velikokrat je ravno obratno. Ram, kjer imajo najlepše rožice na oknih, so najbolj žleht.
[/quote]
🙂 evo si mi takoj polepšala dan. Vsaj vem zakaj mi rože ne uspevajo, ker nisem žleht. Pa je res v vsaki stvari nekaj pozitivnega.
No jaz drugače nisem še tega opazila, da bi bil zgled kraja kakorkoli povezan s prijaznostjo ljudi. Bolj pa opažam da ko gremo ven iz ”osrednji Slovenije” da so večna ljudje bolj sproščeni in tudi jaz sem bolj sproščena, bolj odprte.


🙂 evo si mi takoj polepšala dan. Vsaj vem zakaj mi rože ne uspevajo, ker nisem žleht. Pa je res v vsaki stvari nekaj pozitivnega.
No jaz drugače nisem še tega opazila, da bi bil zgled kraja kakorkoli povezan s prijaznostjo ljudi. Bolj pa opažam da ko gremo ven iz ”osrednji Slovenije” da so večna ljudje bolj sproščeni in tudi jaz sem bolj sproščena, bolj odprte.
[/quote]

Ma gre samo zato, da tam, kjer imajo vse popedenano do zadnjefa suhega listka pri rožah, se preveč ukvarjajo s tem, kako se stvari vidijo na ven. Tako gledajo nase in na vse druge, zato se ustvarijo neka pravila sprejemljivosti, ki se jih ne sme prekršiti. Če imajo vsi lepe rože na oknih, jih moraš imeti tudi ti, če vsi hodijo k maši, moraš tudi ti, če vsi pridejo na skupen piknik ali gasilsko veselico, moraš tudi ti. Takšni kraji na zunaj delujejo lepo urejeno in lepo, a to je zunanji vtis, ki nima veze z lastnostmi ljudi.

Preprosto rečeno: tam, kjer se veliko ukvarjajo z rožicami na oknih, se imajo čas ukvarjati tudi z drugimi ljudmi. Kar pa ni vedno pozitivno.

Ene vrste kraji: Novo mesto, Štanjel, Vipava, Lesce, Celje
Druge vrste kraji: Žužemberk, Dravograd, Hrastnik, Litija

Sama imam lepe rožiče na oknih in pri vratih ;samo bo bolj redko pometam listke in glej mi zadnjič sosed reče,če mi posodi metlo ;sama sem se samo nasmejala, metlo mi je pa res prinesel, kakšen je bil rezultat si pa lahko mislite:)

Ne poznam dovolj ljudi v določenem kraju, da bi lahko sam kraj sodila po njih;)
Si mi simpatičen ali pa ne, velja tako za človeka kot kraj:) Tako preprosto gre;)

New Report

Close