Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A se kdaj vmešate v odnos med tastom in taščo

A se kdaj vmešate v odnos med tastom in taščo

A se kdaj s partnerjem pogovarjate o odnosu med njegovimi starši (ali obratno seveda). Verjamete v to, da bodo vajini odnosi takšni, kot so njuni? Npr. da ne spita v isti postelji pri še ne taki starosti … ipd.?

Do vmešavanja ne pride, imava pa občasno tudi do takšne pogovore. Sam v te stvari precej verjamem, večja pa je verjetnost posnemanja svojih staršev čim dlje je oseba oz. partner preživel s svojimi starši ter bolj kot je bil čustveno navezan.

Redko komentirava odnose drugih. Spomnim se dogodka, ko je iz hude jeze drugače zelo miroljuben tast ob neki priložnosti potisnil taščo. Mož je takoj stopil med njiju, ga s pogledom umiril in mu na kulturen način dal vedeti, da je tako vedenje nesprejemljivo.

Mi na misel ne pride.

Ne v njun odnos se ne vtikava, seveda pa včasih med seboj o mentirava. Jaz pa ugotavljam, da vse bolj postajam podobna svoji mami in da vse kar mi je šlo pri njej na živce delam zdaj jaz. Ter ugotavljam, da tudi mož postaja tak kot sta tašča in tast.
Ravno včeraj sem rekla moji hčerki, da ko si bo zbirala partnerja naj pogleda kak odnos imajo med sabo njegovi starši. Kljub temu, da smo na začetku drugačni z leti postajamo isti. In če npr. Tašča ne ceni svojega moža tudi njen sin ne bo svoje partnerice. Izjeme so vendar redke.

Pogovarjava se seveda o teh stvareh. Tudi vmešati se je že bilo potrebno. Jaz ne, moj mož pa (torej njun sin). Tast in tašča se kregata non stop. Spita v ločenih spalnicah, ves čas en drugemu grozita da se bosta ločila, in tako že leta. Ona venomer nekaj pika, tast vzroji in prepir je tu. Za najmanjšo bedarijo. Pa ne samo za 4 stenami, ampak kjerkoli. Da drugim tega ni za poslušat, ju očitno ne zanima. In tako smo imeli pokvarjenih že nešteto družinskih kosil, pokvarila sta 30 letnico njune hčerke, pa naš skupni dopust (nikoli več). V takih primerih pa sin res poseže vmes. Je tak karakter, da naredi red in mir v sekundi.

ja pogovarjava se, ker so bili odnosi v primarnih družinah slabi.
Da bi se pa vmešavala, pa ne, brez veze drek mešat.
Sta pa “morala ” sinova v preteklosti ustaviti nasilnega tasta. Čez čas pa vidiš, da ljudje, ki vztrajajo v takih odnosih, tudi v resnici zelo skupaj pašejo.

Sicer se strinjam z napisanim, tudi jaz sinobom pravim, da pri izbiri partnerke pogledajo odnos med njenimi starsi…
A smo izjeme. Sem popolno nasprotje mojih starsev, moz pa svojih. Sicer najini primarni druzini nista nic posebnega, niti sva midva zdaj kaj posebnega, sva se pa izognila vsem napakam najinih starsev in delava svoje lastne napake :))

Ne, se ne vmešavava v življenja najinih staršev, jih niti ne poznava tako podrobno, ker ne živimo skupaj.
A ja, pa midva tudi ne spiva v isti sobi, ker jaz smrčim kot tanker. In začuda sva skupaj že 21 let, imava dva otroka in živiva normalno. Predvsem pa naspano 🙂
Če pa te moti seks, pa ti povem, da se da tudi drugje in ob drugem času, kot v spalnici zvečer 🙂 in to kar redno, sedaj ko sta otroka malo večja in več od doma.

New Report

Close