Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož me je ubil

Mož me je ubil

Že nekaj časa nam je hudo v družini. Stres se je kopičil in danes zjutraj je dokončno počilo. Nihče ni kriv. Počilo je. Enostavno ni šlo več naprej.
Moji hčeri sta majhni, ena vrtec, ena prva trijada osnovne šole. Krasni punci sta in veliko razumeta. Ne da pa se več razumeti njunega očeta, mojega moža.
Nimam moči na dolgo in široko pisat ampak že mesece je njegova služba prva na seznamu prioritet, njegovi vikend pohodi pozimi na smučanje, poleti na morje z nekimi samskimi sodelavci, so vedno pogostejši. Če so bili prej enkrat na dva meseca so zdaj dvakrat mesečno. Imava vse hišo, brez kreditov sva, lepe službe, nekaj prišparanega, en majhen vikendek.
Mož je precej starejši od mene. Več kot dvajset let. Še vedno me privlači, še vedno ga ljubim, še vedno sem na nek način zaljubljena.
Danes zjutraj se je vrnil z morja na katerem je bil od četrtka, ker naj bi tam nekaj urejali za službo. Prišel je kot tujec. Prvič v življenju mi je izgledal kot tujec. Nekdo ki ga jaz sploh ne poznam. Mali dve sta še spali. Tudi jaz sem bila še v postelji. Zavali se kot klada in se dela kot da jaz spim in da je v to prepričan. Začela sem jokat. Prvič v življenju sem jokala pred njim. Hudo mi je bilo. Slišal je jasno, potem pa zadirčno da kaj mi je če sem spet kaj bolna!! Kaj bolna? Kot da sem kdaj bila bolna!
Nič nisem rekla. Še enkrat je zavpil in sem se bala da bi punčki slišali. Rekla sem da nisem da mi je samo hudo za vse to kar se dogaja v temu zakonu in da ga imam rada.
In potem je čisto hladno začel, da imam vse hišo, denar in še fajn punčki in da kaj še hočem. Pa sem rekla, da samo še njega in da bi me rad imel.
In sem očitno izzvala tisto, kar prisežem nisem želea. Rekel je, da on ni naprodaj, da to ni dobrina in da naj ne cmeram sicer mi bo dal razlog da bom lahko cmerala.
V teku dopoldneva nisva spregovorila niti pet besed. Samo kje so sandalce od deklice to pa je bilo vse. Pri kosilu mi je tko kot vedno pomagal posodo znesti z mize in v kuhinji mi je skoraj boksnil v trebuh in pritisnil ob hladilnik rekoč da se naj jaz kar poskusim ločevat pa sranje delat, da potem me pa huda čaka.
In je šel. Ni ga domov že od pol enih. Vem. Nogomet je, najbrž bo v kakšnem bufetu gledal, domov prišel pa spet nabrkljan in nasilen. Do zdaj nikoli ni bil. To je bilo prvič. Bojim se ga. Strah me je. Ne vem. Težko mi je. Mali spita jaz pa v spalnici z računalnikom zrem v strop in ne vem kaj naj. Kaj me čaka… Nič… Uničeno je vse. Kako lahko nekdo vse skupaj tako uniči. Kako… Nisem popolna, sem se pa trudila. Vem da sem se. Jutri bom šla na bolniško, ker taka ne morem med ljudi. Potem pa ne vem. Izgubila sem se. Upam, da nisem preveč načela vaše nedelje. Prosim za kakšno besedo. Mogoče je šla katera skozi to… Kam se sploh pelje čez to? Kaj sploh sledi? Nimam pojma… Ne vem več.
Lidija ni moje pravo ime zato prosim ne ugibajte katera družina smo.

Okej. Prvo kot prvo, niste preveč načela naše nedelje. Ne skrbite. Ta forum je za to, da svetujemo in pomagamo, kadar je tema na mestu. Če se bojite moža, da bo nasilen in če vas je res boksnil v trebuh, bi potem svetoval, da pokličete policijo. Vem. Radi ga imate in nočete tega narediti. Tudi zaradi punčk predvidevam. Ampak morate. Tudi grozil vam je. Jaz sem samo 18 letni mulc, ki nisem bil še nikoli v kakšnem razmerju, tako da sem verjetno najmanj primeren, da vam svetujem. Samo vedite, da niste sami in da se bo vse to uredilo. Je pa noro ja….ljudje se spremenijo. Danes spoznaš nekoga. Jutri že ne veš kdo je ta oseba, za katero si mislil, da veš. Pokličite policijo, pojdite h prijateljici, vzemite punčke in pojdite na sprehod. Verjetno je klima v stanovanju zelo slaba, in si ne predstavljam kaj doživljate. Vem da nisem bil za v pomoč. Ampak niste sami. Vse bo vredu. Prosim pišite in sporočite kaj se je zgodilo ok?

Nekaj dni me ni bilo tu, pa vidim, da zgodbicam ni ne konca ne kraja….. ehhhhhh

nova
Uredništvo priporoča

Prvo: Ni ti treba prenašati nasilja.
Drugo: Tvojemu partnerju se dogaja ali ljubica ali ljubček.
Tretje: Ukrepaj. Domnevam, da pogovor ni mogoč. Torej ga samo seznani, da boš sprožila postopek ločitve in je v interesu vseh vas, da se to izvede čimbolj civilizirano. Kaj on predlaga? In kaj ti predlagaš?
Četrto: Če konsenza ne bo, potem greš na CSD in jih seznaniš z dejstvi in tvojimi načrti. Zapisnik o tem obisku mora biti narejen.
Peto: Poiščeš odvetnika in vložita tožbo ta razvezo. Svetuje in usmerja te tudi v primeru nasilja, ki bo, kot kaže, še prisotno. Delitev premoženja lahko počaka, lahko pa ga izpeljeta takoj, če bo komunikacija ustrezna.
Najslabše je čemeti, jokati in se spraševati, zakaj te je to doletelo.
Torej v akcijo in veliko sreče!

Kam pelje? Ne vem, tam, kamor boš TI odpeljala.
Jaz sem po prvi streznitvi (spoznanju, da me nikoli sploh rad ni imel) za dobro leto ponovno zapadla v otopelo stanje bega, ko pa se mi je razjasnilo drugič, sem se ločila. Pet dni se je še norčeval iz mene, češ kaj bom reva sama s tremi otroci, potem je dojel, da mislim resno. In sva se ločila. Tudi to ni šlo zlahka, ker me je tožil za skrbništvo nad otroki, ampak sem vztrajala.
Prebolela sem ga pa v bistvu že v obdobju, med prvim in dokončnim spoznanjem. In priznanjem.

Imaš veliko več, kot marsikatera. Taka, ko ne upa uit, ker so krediti ali je celo brez službe.

Jaz ne bi ostala. Na začetku bo težko, nato bo lažje. Ti pa bo veliko lažje, kot vak dan trpeti v strahu: kaj pa če mi bo zdaj kaj naredil? Če ti bo kaj naredil, kliči policijo, brez izgovora. Ta človek ima moč nad tabo, ker ve, da si šibka, da v imenu ljubezni marsikaj preneseš in ima miselnost, da mu nihče nič ne more.

Imaš tudi dovolj financ, da pobereš svoji punci in sebe in greš v najemniško stanovanje. Vse ostalo pa se bo itak delilo na pol, ko bo čas za to.

Nisi šibka; to moč imaš v sebi. Najdi jo, ker otrokom ni treba trpeti tega, niti tebi ne.
Odnos, ki ga ima do tebe … ima ga, ker si mu nekoč v imenu ljubezni dovolila, da si je dovolil preveč. In nato vedno več. Cas je, da se postaviš zase!

snorki123
hvala za tvoje mnenje. Ne ni me boksnil. Šlo je na grobo in malo trši stik je bil. Saj sem napisala da skoraj. Ne vem kaj bi lahko rekla na policiji in zagotovo nimam niti kančka moči in želje da bi to storila svojima hčerkama. Ne vem kaj želim, vem pa da tako jaz in moja otroka ne moremo naprej. Ne gre.
Bojim se ga. Res se ga bojim in bojim se da začne z alkoholom. Nikdar ni imel teh težav, še ko smo imeli goste ali pa smo mi bili v gostih je bilo deci vina, mogoče potem še deci in dovolj. Nikdar več. Zdaj pa vse to. Samo rada bi ga dobila nazaj. Rada bi vedela kaj sem storila da me nima več rad. Mogoče mi boš rekel, kot vsi moški da ima ljubico. Ne vem. Rekel boš da se slepim, ampak jaz nimam tega občutka. Nimam.
16 let sem bila stara ko sva se zaljubila in preden sva začela in šla lahko skupaj sva dajala celo kalvarijo skozi. Od njegove ločitve, do njegovega bolnega sina, do maščevalne bivše žene, do denarnih zadev. Vse sva si v dvajsetih letih prigarala svoje. Zdaj ko je čas, da z družino uživamo pa se je vse podrlo. Kot hiška iz kart.
Ne, na nož z njim ne morem. Da ga prijavljam, ne morem nič dokazati in končno tega tudi ne želim. Ne želim ga izgubit, jaz ga želim nazaj in to takega kot je. Ljubečega, mojega, treznega, očeta… To ampak misliš ti kot moški, da se to lahko spremeni? Da je možno da je vse to povzročil samo stres ali mogoče kakšna situacija ki ga je prizadela, pa mi za njo ne upa povedat? Hvala za tvojo potrpežljivost

to je, ko je moški 20 let starejši!!!

Grozljivo, si ne predstavljam sebe v taki situaciji…

Želim ti, da najdeš moč v sebi in narediš korak k boljšemu življenju…on te bo povsem uničil!!

Starješi ko bo, bolj bo težaven….

LP

Problem danasnjega casa je, da nihce vec ne resuje, ampak takoj locitev.
Nobena zupa se ne poje vroca in vsekakor imamo vsi svoj delez pri zadevi.
Moj predlog: resuj predno vrzes pusko v koruzo.
Znala si napisat, da on hodi okoli. Pa ti?
Si doma? Si postala samoumnevna? Zivis samo za druzino in zanj?
Potem hitro prides v situacijo kjer si.
Zakaj locitev. Gre 2x na mesec na morje? Ostalih 2x pejd ti! In naj bo on doma.
Pa tud ce bos sla sama.
Hitr ga bo zacel zanimat kje hodis in kaj se s tabo dogaja.
Nehaj se trudit zanj in se pricni trudit zase.
S tem tud otroke velik naucis.

Je blo pri nas prevec vecernih izhodov, pa sem se jaz svoje uvefla. Verjela ali ne, sem sedela v bliznjem kaficu 4 ure in nisem vedla kaj pocet sama s sabo. No, brskanje po spletu je vsekakor pomagalo preziveti cas. Spila 2 pijaci in sla zadovoljna domov.
Bistvo je, da prides nasmejan in zadovoljen.
Naslednic sem si kupila karro za koncert in sla sama. Potem vec ni bilo potrebe, da se delam, da sem zadovoljna.
Hitr so se zakljucli njegovi pogosti izhodi in so se zaceli najini skupni.
Pa nehi jokat! To mi zveni, kot da ga izsiljujes custveno.
Al nared nekaj zase al pa glavo dol in poziraj. Ni druge.

Ni nujno , da je tako, če je moški 20 let starejši.Bivši Eks (ne bom rekla “moj, ker to že zdavnaj ni…) je bil samo dve leti starejši od mene…
Težko, če se bo spremenil…
Zakaj pa se je pravzaprav ločil? Ti si bila še zelo mlada, premlada.Ti 16…on 36…ogromna razlika v delovanju in čustvovanju.

Jaz bi naredila tako, kot ti svetuje “mejana”.
Meni se zdi neodgovorno pri njegovih letih in drugem zakonu, da uhaja od doma in mu družina nič ne pomeni.
Pogovori se z njim, kako se vidi v naslednjih petih letih .Marsikatera je bila že na tvojem mestu -tudi jaz…

Aha, torej je že enkrat ločen. Mogoče je sedaj vse prišlo za njim, kar je naredil prvi ženi in otroku. Ne prenese sam sebe, zato se znaša nad teboj s svojo nesramnostjo.

Veste jaz si želim samo nazaj njega. Tak kot je bil. Jaz si ne želim ločitve, jaz bi samo rada da bi bila ljubljena in da bi me zvečer objel. Še kadar sem ga v zadnjem času recimo ko smo bili pred tv, lepo pobožala po hrbtu, nič vulgarnega, sem dobila nazaj kaj ti pa je spet, daj nehaj.
Boli me. Boli, ker ga imam tako zelo rada.
Danes mi je dal vedeti, da se noče ločiti in tudi jaz se ne. Bom sploh še kdaj ljubljena ali bom z njim samo zato, ker ne želi da gremo narazen. Hudo mi je in želim si samo to da bi stopil čez vrata in rekel da je vse skupaj bilo samo… ne vem nočna mora, karkoli. Samo da ne bi bila resnica. Boli me, da bi res izvedela da je šel danes k neki drugi. Čeprav še vedno mislim in verjamem, da ni…

dobr naslov, pomagat bo pa zelo težko, generacijska razlika… Če ti je tako rekel, da bo še hujše, ko je bil napaljen, je stvar preprosta. Tip te je kupil, al je pa kakšen umetnik, boem, da si se ti popalila na njega, lahko tud podjetnik, naštepal ti je dva otroka, tako, da bo imel komu zapustit, to kar ima, ko bo riknil in tukej je zgodba končana.., glup odgovor za človeka, ki ima toliko kot si napisal, da on ni napridaj, hehe…., svaka čast bedakom, da so tud oni bogati… jebi ga…, itak, da, če ti je to rekel, je najmanj to, da se te je naveličal, en rang više je pa, da si je drugo našel, kateri bo naprodaj takrat, ko bo z njo…
evo en komad za tebe avtorica iz časov, ko so ljudje bili še ljudje z dušo in, ko še tebe ni bilo na svetu, verjetno…

https://www.youtube.com/watch?v=jG4OQL8WxUo

Moški, ki enkrat zapusti družino, jo bo brez problema zapustil tudi drugič. Ločiti se seveda ne namerava, zakaj bi delil premoženje in šel (spet) čez kalvarijo ločevanja, če mu je tako čisto ok? Prisiliti, da te bo imel rad, ga ne moreš. Se te je pač že naveličal.

Karma je heba…
Zdej zanjes kar si sjala…
Ze mora biti tako

Verjetno se 20 let nazaj nisi sprasevala kako je njegovi zeni…
Zdej priblizno ves

Sožalje, hudo mi je zate. On nikoli ne bo več takšen, kot je bil. Išči prijateljico ali še bolje prijatelja, ki to bo pomagal prebroditi to, ti dal lepo besedo, mogoče se razvije celo kaj več. Vsak človek hrepeni po ljubezni in če je od njega ni več, bo pa kje drugje.

Nisem pristaš takega letanja naokoli.Zato, da mu dokazuješ, da greš lahko ven tudi ti.Kaj pa deklici? Poleg tega skakanje naokoli na silo ne prinese nobenega zadovoljstva.Zato, da se bo on kao začel zavedati, da ni samoumevno, da je ona sama doma z deklicama.
Dovolj je star, da ve, kje mu je kot možu in očetu mesto.Če se tega ne zaveda in mu več pomenijo prijatelji – arrivederci.
Kje je njegova empatija, kje je njegova odgovornost?
Ko se odločimo za družino , morajo biti žena in potomci na prvem mestu! Pika! Amen! Otroci niso nobeno potrošno blago z omejenim rokom trajanja.Ne moremo jih kar zavreči, ko se nam ne da več ukvarjati z njimi.in njemu se očitno ne da.Vsaj nekdo mora biti z otrokoma.Če že očeta ni nikoli doma, naj vsaj mamica nudi deklicama oporo in varnost.
Jaz bi se skušala temeljito pogovoriti z njim.Če se ne bo dalo, potem veš, koliko je ura.Ločitev.
Rad imeti nekoga je včasih premalo za skupno življenje, če je onemu drugemu vseeno.Ljubezni , empatije in odgovornosti se ne da izsiliti.

Ko si misliš, da partnerja poznaš, pride situacija, ko ne moraš verjeti, da je to tvoj moški, tvoja ljubezen..
Pa ni bilo fizičnega obračuna ampak le besedni obračun. Boli enako ali bolj, kot da bi te brcnil v trebuh.
Pa je takrat izredno hudo, je hudo en mesec, upaš, da bo kriza mimo. Pa se spet ponovi, še bolj besedno agresiven..spet sem mislila, zdaj bo bolje..
Potem sem popolnoma prekinila telesen stik z njim, brez odnosov je bil tako težak, da ni za povedat. Moj moto partnerstva je kolikor daš, toliko dobiš.
Kako je sedaj? Seveda zaradi otročkov iščeš rešitve…
Počasi sva spet midva,.. Začela sem delati na sebi. Zmaga zame na dolgi rok.
Vse se vrača v stare tirnice. Še vedno iščeva pravo pot, sva prebrodila skupaj veliko hujše stvari,..
Pogovor, pogovor, ..
Avtorica ne oblegaj ga, pusti ga malo, daj mu dihat. Ne nadzoruj ga, ne zganjaj cirkusa, kot da ga ni.
Čas bo pokazal kam to pelje.


Se bojim, da v vajini zvezi ni več medu, ki bi ga lahko še kdaj polizala.
Ti mu kar sporočaj, da želiš ostati. Boš videla, kaj boš še morala na ta račun požreti. Nazaj ga ljubečega in prijaznega ne boš več dobila. Ni več pripadnosti. Na živce mu greš, saj to čutiš.
Al pa počakaj in trpi še kakšnih deset let. Medtem lahko narediš tečaj za negovalko.

Meni se pa s tem ponavljanjem, da ga hoče nazaj, res zdi, da gre za provokacijo za popestritev nedeljskega dolgčasa.

Če pa slučajno ne, potem avtorica nima šans. Ker je slepa, podrejena in bo iskala tisoč in en izgovor, da ji ne bo potrebno narediti tistega, kar bi morala.

It’s over & out. Še moja mati pravi, da se nazaj samo bruha….

Če boš ostala z njim…se ti zdi tako obnašanje dober vzorec moškega za tvoji dve hčeri?
Zapiši si , kar ti bom zdajle napisala : Njun oče je prvi vzorec moškega za tvoji deklici! Si želiš, da čez leta prenašata vse to, kar moraš zdaj ti?
Predvidevam, da te bo tvoj mož še velikokrat v naslednjih letih takole dajal v nič – tudi pred deklicama.In nekoč boš tudi v njunih očeh nevredna mama, pa čeprav boš veliko naredila zanju!
Poleg tega ti grozi! Tu se vse neha!!!
On te nima rad, on te NE spoštuje, zanj nisi nič!
Loči se!
Pa ne prosi za njegovo ljubezen, ker jo ne boš dobila.Saj vendar vidiš, kaj ti dela.Tebi in deklicama!
Prosi za pomoč starše in prijateljice! Moraš imeti podporo, da bo on videl, da nisi sama!

Zakaj hodi sam okol? Zakaj ne greste skupaj?
In zakaj jočeš ko se vrne, zakaj nisi vesela?

Ti je jasno zdaj, kaj sta naredila bivši? In po tem, ko te je prislonil na hladilnik, ti je jasno, kdo je doživljal kalvarije prve ločitve?

Če boš ostala z njim…se ti zdi tako obnašanje dober vzorec moškega za tvoji dve hčeri?
Zapiši si , kar ti bom zdajle napisala : Njun oče je prvi vzorec moškega za tvoji deklici! Si želiš, da čez leta prenašata vse to, kar moraš zdaj ti?
Predvidevam, da te bo tvoj mož še velikokrat v naslednjih letih takole dajal v nič – tudi pred deklicama.In nekoč boš tudi v njunih očeh nevredna mama, pa čeprav boš veliko naredila zanju!
Poleg tega ti grozi! Tu se vse neha!!!
On te nima rad, on te NE spoštuje, zanj nisi nič!
Loči se!
Pa ne prosi za njegovo ljubezen, ker jo ne boš dobila.Saj vendar vidiš, kaj ti dela.Tebi in deklicama!
Prosi za pomoč starše in prijateljice! Moraš imeti podporo, da bo on videl, da nisi sama!
[/quote]

Ni druge? -samo ločitev je rešitev?

Loči se in pojdi stran, takoj, ne čakaj.
Tako kot so ti že drugi napisali – hčerki moraš zaščitit pred takšnim odnosom. Nič bolje ne bo, samo slabše. Ljubezni in spoštovanja v odnosu pa se ne da izsiliti. Žal.

New Report

Close