Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se zascititi pred rubezem?

Kako se zascititi pred rubezem?

Zivim v partnerjevem stanovanju, skupaj sva 7 let. Do izpred dveh let sva imela skupne finance(beri; jaz njemu dajala mesecno se 400-500€ poleg njegove place), potem pa sem ostala brez sluzbe in sem bila eno leto doma. V tistem casu sem zivela od prihrankov, on mi ni dal niti za hrano, ces da nima. Sedaj eno leto ze spet dobro zasluzim, a sem tokrat vztrajal da imava locene finance in mu ne dajem vec svojega denarja, razen polovico za stroske. Ker mu financno ne pomagam vec, se mu je nabralo v enem letu nekaj izvrsb. Sedaj pa v cem je problem; strah me je rubeza. Namrec vsa oprema v stanovanju je bila kupljena na moje ime, se pravi da ce pride do rubeza, bodo pobrali moje stvari. Ker je te opreme kar nekaj in to nove(aparati, kuhinja, ipd), bi mi s tem seveda naredili veliko veliko skodo.

Ker sem odlocena da naj partner resi to sam, tako kot sem sama resevala sebe ko sem bila brezposelna, ne bom placala njegovih dolgov – kako se pa lahko zascitim v primeru rubeza? Brez da mi stvari odpeljejo in se potem na sodiscu ukvarjam z dokazovanjem?

Sta res partnerja? Premisli najprej o tem. Kako pa ti bo stal ob strani, če boš zbolela ali ostala brez službe in brez prihrankov? Na rubež se ne spoznam, a mislim, da je odnos med vama temeljno vprašanje.

in vidva drug drugega imenujeta partner, se ves ne kaj je to..
odgovor, rubijo lahko vse, potem pa na sodiscu z racuni dokazujes da je tvoje, je pa drag in dolg postopek.
najbolse pa je itak da se ti in tvoje stvari izselite.

nova
Uredništvo priporoča

Edina pot je, da se nehaš slepit, da sta partnerja, ker to nista in se odseliš, pobereš vse svoje stvari in greš!

Nič ne rečem, vsakemu se v življenju lahko zalomi in partnerji smo si ravno zato, da si pomagamo skozi življenje, ampka ta tvoj tip ni tebi noben partner, nobena opora in nobena pomoč v življenju, ampak eno samo breme!
Misliš, da bi si želela nosit to breme še naslednjih 30-40 let?
Bi si želela takega partnerja za svojo hči?
Ne vem, ti kakor hočeš, a jaz ne bi!

Pobereš svoje stvari in se odseliš;)


Avtorica prosi samo za konkreten odgovor na konkretno vprašanje. Pravi odgovor je tale.

Pri nas bilo podobno, s to razliko, da sem bila brez sluzbe 3 leta, ampak je v tem casu on financiral VSE.
Skromno, ampak sva imela za jest, poloznice dostkrat nisva uspela poravnat.
Tudi sposodila sva si v vmesnem casu dosti denarja.
Sedaj zaposlila in sluzim 3x vec kot on.
Jah, dolgove sem od prve place poravnala jaz in ze 6 mesecev poravnavam racune sama.
Se mi zdi prav, da po treh letih odrekanja v skupno dobro, da mu pripada malo prediha od skrbi za finance.
Prihranki niso moji, ampak najini.
Pred fuzb prvenstvom si je zazelel nov televizor – valda sva ga kupila (po tvojem bi lahko rekla iz mojega denarja).

Glej, stvari so zelo enostavne – ce ni zraven, ko bi ne gre, ga ne rabim tudi, ko mi gre.
Za cas krize me je neprestano bodril – ne se sekurat – sej nekako ze bova. Mislim, da se bila jaz celo bolj nervozna kot on. Padla tud v depresijo. Lezala na kavcu cel dan, niti posode pomila. Prisel iz sluzbe, takoj se spravil pospravit sranje, ki sem ga naredila cez dan, mene pa poslal na kavico in cvek s prijateljico z zadnjimi 10 eur, ki jih je imel v denarnici.

Danes si privosci (vec kot je potrebno), spet, po tvojem iz mojih prihrankov, po mojem iz najinih.

Zivljenje je to – danes imas, jutri nimas. Vprasanje je samo, ali te partner vrze iz colna ko nimas, ali vesla s tebon naprej cez orkan.

Jaz bi si pogledala v oci in se resno vprasala, je res to ta oseba in nacin s katero zelim preziveti zivljenje?

Ce takrat ne bi ravnal kot je – verjemi mi – danes ne bi bil vec moj partner, ker imam sebe, kljub vzponom in padcem, kjer se spoznas v najslabsi luci, prevec rada.

Super odgovor….bravo!

Lepo! Tako bi moralo zgledat vsako pravo partnerstvo. V dobrem in slabem…

vidva sta pa prava partnerja, kaj si mogoče debela pa grda da te noven drug ne pogleda al kaj, daj brcni ga v rit takega nesposobneža malomarneža in lenuha še pes ne bi pvohal

Se strinjam. Ampak taki so včasih iznajdljivi in se potem bockajo za material v skupnem gospodinjstvu. In bi potem morala dokazovati, če gre na sodiščè, da je to izrecno njeno. V tem času bi pa morebitni rubežniki že vse pobrali.

Avtorica, vprašaj na forumu Pravni nasveti. Ker se ne spoznam toliko, a ni tako, da gre izvršba na plačo le do minimalne plače, izvršbe se vrstijo po vrstnem redu, razen preživnin, davkarije? Ne vem pa, koliko časa čakajo, če bi prišli po vrstnem redu šele čez leto, dve na vrsto.

Se strinjam. Ampak taki so včasih iznajdljivi in se potem bockajo za material v skupnem gospodinjstvu. In bi potem morala dokazovati, če gre na sodiščè, da je to izrecno njeno. V tem času bi pa morebitni rubežniki že vse pobrali.

Avtorica, vprašaj na forumu Pravni nasveti. Ker se ne spoznam toliko, a ni tako, da gre izvršba na plačo le do minimalne plače, izvršbe se vrstijo po vrstnem redu, razen preživnin, davkarije? Ne vem pa, koliko časa čakajo, če bi prišli po vrstnem redu šele čez leto, dve na vrsto.
[/quote]

Ko se odločiš, da se takega partnerstva več ne greš, se da vse zelo hitro urediti:
– prekličeš vsa pooblastila ki jih ima partner na karkoli tvojega
– menjaš vsa gesla na vseh napravah
– brez vednosti partnerja si najdeš drugo stanovanje
– male stvari, pomembne dokumente…počasi odnašaš v novo stanovanje
– za en dan, ko veš, da je partner v službi, se dogovoriš s selitvenim servisom in v 5urah ti fantje vse odmontirajo in odnesejo kamor želiš – ali še hitreje

Strošek selitve je minimalen proti rubežu in kasnejšemu vlečenju po sodiščih.

Vse se da;)

Ce rubeznik vzame kaj kar ni njegovo, moras vloziti “ugovor tretjega”. Nato moras k temu ugovoru priloziti ustrezne dokaze (racune).

https://zakonodaja.com/zakon/ziz/64-clen-pogoji-in-rok-za-ugovor

Ko pride v stanovanje rubežnik gledat kaj bi zarubil, mu predložiš dokaze in račune, kaj je bilo kupljeno na tvoje ime. Če teh dokazov nimaš, je bolje, da stvari preneseš drugam.

Kot ti svetujejo že zgoraj, bi ti bilo v življenju veliko bolje brez partnerja. Kot si opisala, vidimo, da te ima samo za izkoriščati. Najbrž mu tudi kuhaš, čistiš in pereš.

je malo problem, ker se šteje, da v času zveze skupaj ustvarjata. Kar se mene tiče, tole ni nobena zveza, ker če sta dva partnerja skupaj, potem se po zakonu šteje, da skupaj služita in skupaj zapravljata. Tadva pa sta bolj seks frenda. Glede na to, da avtorica ne plačuje najemnine za bivanje v njegovem stanovanju, je vprašanje, kdo več profitira in kdo ima zlatega oz. zlato….

New Report

Close