Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dokler penzionisti dajete v pušco papirnat denar, ne jamrajte zaradi prenizkih penzij!

Dokler penzionisti dajete v pušco papirnat denar, ne jamrajte zaradi prenizkih penzij!

To mi pa res dvigne tlak. Stalno jamranje zaradi prenizkih penzij, a glej ga zlomka za v pušco se pa vedno najde 20 €. Ja, toliko se daje v pušco. Sem bila včeraj pri maši za obetno mašo dedka. Nisem mogla verjeti, da so starke po 10, 20 € dajale v pušco. Če to delajo vsak dan, so v tednu dni ob 100 €! Potem pa jamranje zaradi prenizkih penzin. Resno?!

Prosim, brez zavisti. Pokojnine so res prenizke, bi morali močno povišati, ker samo mi starejši skrbimo za Cerkev, od vas mlajših ni nič, zato bi pokojnine morale biti višje, ker samo mi ohranjamo krščansko kulturo in tradicijo. Poglejte raje, kako skromen avto vaš gospod župnik vozi, gotovo podobnega kot naš, ki ima že skoraj pet let starega z veliko porabo in nenehno težave z avtomatskim menjalnikom, veliko gre tudi za popravila. Tudi streho je treba vsaki dve leti popravit in orgle obnovit, to pa veliko stane, zato je treba darovati. Sej v Cerkvi nihče ne obogati, vse gre za tekoče stroške. Zadeve morajo biti urejene, da ne delamo sramote Bogu.

Se modernizirajo. Odslej je nekje že mogoče plačevanje s kartico.
Nisem vernica, pri cerkvenem pogrebu pa dam. Iz spoštovanja pokojniku.


Koza, kakšna pa je to OBETNA maša?
Se vidi da nimaš tri čiste o temi, katero odpiraš.


Ne širi laži. Med tednom se nikoli ne pobira denarja, razen če je zapovedan praznik. Samo ob nedeljah. Zato ne klati neumnosti in ne dalaj še večjega budala iz sebe, kot že upravičeno si.


Ne širi laži. Med tednom se nikoli ne pobira denarja, razen če je zapovedan praznik. Samo ob nedeljah. Zato ne klati neumnosti in ne dalaj še večjega budala iz sebe, kot že upravičeno si.
[/quote]

Pri nas se je tudi pobiralo na pogrebni, pa je bila med tednom. Očitno ponekod tako, drugje drugače.

Pri nas se je tudi pobiralo na pogrebni, pa je bila med tednom. Očitno ponekod tako, drugje drugače.
[/quote]
Jaz se ne spomnim,da bi kdaj bila pri maši in ne bi prišli nabirati. Tudi na pogrebni med tednom ja, enako.


Včeraj pri maši, od kdaj se pa med tednom pobira kot vem samo ob nedeljah in crkvenih praznikih, jst pa ne morem verjet, da so vsi na minimalcu avtomobili pa vsi cena +15k evrov, da o nepremičninah niti ne debatiramo, zakaj jamrate zaradi plač očitno so še previsoke, če si lahko privoščite avto, hišo, počitnice v tujini itd.

To mi pa res dvigne tlak.

Merkaj, da te ne bo kap. Raje doma ostani drugič. Pa kaj ti bo udeležba pri maši za pokojnika, če pa okoli sebe zijaš, kaj drugi delajo. Potem pa še opravljaš na forumu.
K maši za pokojnega sorodnika se gre zato, da v sebi obudiš spomin nanj in zanj moliš – velja za verne. Opravljivke in fovšljivke pa doma bodite.

Pokojnik verjetno nima neke posebne koristi od tega, da si lahko gospod župnik privoščijo boljši avto. No, verjetno se Majda ne bo strinjala.

Treba se je pač prilizovat bogu, ki v nebesih sedi s kalkulatorjem v roki in računa, kdo bo končal nad črto, kdo pa pod njo.

Šalim se …

Bog ne rabi kalkulatorja.

Pri nas se je tudi pobiralo na pogrebni, pa je bila med tednom. Očitno ponekod tako, drugje drugače.
[/quote]
Pogrebna je izjema, sem pozabila. Pri pogrebni ja, drugo pa ne.


Na račun k. boga se lahko šališ. Dovolijo. Na račun šaljenja m. boga, bi tanko piskal-a-

Si še špremlada, da bi vedela: tvoje omenjene “starke” so dale v pušico tappirnatga, ker jih je dedek vedno dobro “popedenal” 🙂


Pogrebna je izjema, sem pozabila. Pri pogrebni ja, drugo pa ne.
[/quote]

No, sej avtorica verjetno piše o pogrebni, tako da ne obtožuj vse povprek, to ni nič kaj krščansko.

Domov so jo odnesi, pa jo na kredenco postavi…..


Na račun k. boga se lahko šališ. Dovolijo. Na račun šaljenja m. boga, bi tanko piskal-a-
[/quote]

k. in m. bog je en in isti bog, ker so ga muslimani povzeli po SP

k. in m. bog je en in isti bog, ker so ga muslimani povzeli po SP
[/quote]
Posmehuj se, pa potem poročaj.

Kakšna pa je to obetna maša? Misliš maša za obletnico? V tednu se nikoli ne pobira v puščico, izjema, če je kakšen praznik. Večina ljudi pri maši daruje 1 euro ali 2, z izjemo nekaterih, ki dajo 5, 10, ali 20 eurov, ampak to so bolj izjeme. Temu se reče miloščina in od tega cerkev ne bo obogatela.
Avtorica, ne širi neresnic in ne bulji okrog sebe.

In zaradi teh petih tetkic smatraš, da imajo vsi upokojenci v Sloveniji dovolj denarja? Te od včeraj očitno imajo dovolj in lahko dajo kamor hočejo. Kdor nima, pa ne da. Moj sosed ima avto v vrednosti 45.000 evrov. Torej po tem lahko sklepamo, da so plače v Sloveniji več kot dobre in res ne vem, zakaj se vsi pritožujejo in jokajo. A tako to gre? Res upam, da imaš 16 let in si še malo zelena in posledično malo neumna. Ker če to govoriš pri starosti od 20 naprej, te je lahko sram kolikor si neumna. Aja, pa dedek je najbrš bil zelo ponosen, ko je prišla njegova vnukinja molit zanj, a je namesto tega raje čekirala ljudi in v mislih besnela zaradi bankovca v njihovi roki. Res, zelo si mu pomagala.


Jaz ne hodim k Maši. Problem rešen.

Luka


A doma pa ne moreš obuditi spomina na kogarkoli in moliti ?
Ste ovce že tako sprogramirane, da se vam samo v cerkvi dovoli obujati spomine.


A doma pa ne moreš obuditi spomina na kogarkoli in moliti ?
Ste ovce že tako sprogramirane, da se vam samo v cerkvi dovoli obujati spomine.
[/quote]

Kaj sem pa tebi danes na žulj stopila :))
V eni drugi temi mi govoriš, naj se zase brigam. Kaj, če bi ta nasvet raje za sebe ponucal? Prav res te ne briga, kaj jaz morem in kaj ne in kdaj in kako. Poleg tega je bil moj komentar usmerjen v to, da se gre v cerkev molit, ne pa okoli zijat in opravljat. Bistva tvoj program ni naložil. Glavno, da imaš povod za posmehovanje nekomu, ki drugače razmišlja kot ti.
Pa ne žali ovc! So prav zanimive živali, jih imam doma. In dosti bolj pametne in samosvoje, kot se jim pripisuje.

Kaj sem pa tebi danes na žulj stopila :))
V eni drugi temi mi govoriš, naj se zase brigam. Kaj, če bi ta nasvet raje za sebe ponucal? Prav res te ne briga, kaj jaz morem in kaj ne in kdaj in kako. Poleg tega je bil moj komentar usmerjen v to, da se gre v cerkev molit, ne pa okoli zijat in opravljat. Bistva tvoj program ni naložil. Glavno, da imaš povod za posmehovanje nekomu, ki drugače razmišlja kot ti.
Pa ne žali ovc! So prav zanimive živali, jih imam doma. In dosti bolj pametne in samosvoje, kot se jim pripisuje.
[/quote]
Komentiram tvoje izjave, ker v njih ni nobene logike.
In jaz nisem nikomur napisal, da se naj briga zase, zato ne vem, kaj zdaj meni pripisuješ ta tvoj očitek in da ga naj ponucam zase.
Bistvo vsake religije je poneumljanje in lajšanje manjvrednostnih kompleksov in pri tebi je zaznati precej tega vpliva.


Komentiram tvoje izjave, ker v njih ni nobene logike.
In jaz nisem nikomur napisal, da se naj briga zase, zato ne vem, kaj zdaj meni pripisuješ ta tvoj očitek in da ga naj ponucam zase.
Bistvo vsake religije je poneumljanje in lajšanje manjvrednostnih kompleksov in pri tebi je zaznati precej tega vpliva.
[/quote]

ja, potem pa ni čudno, da si ti taaaaako pameten!

New Report

Close