Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Želja pokojnika: Namesto sveč in cvetja darujte denar za cerkev

Želja pokojnika: Namesto sveč in cvetja darujte denar za cerkev

Ali bi jo tisti, ki nimate dobrega mnenja o Cerkvi, upoštevali?


Da.

Ne, ne bi.

Sicer pa kaj to bo zdaj neka nova fora? Nabirke za poroko, nabirke za rojstni dan a zdaj še pa za pogreb?

Ne.

Jaz bi si zaželela: Namesto za cvetje in sveče darujte zavetišču za živali. Pa mislim, da bi bil marsikdo nad tem zgrožen. 🙂

Popolnoma te razumem in se strinjam s tabo. Že zdaj veliko darujem za zapuščene živali, tako v materialu kot v denarju. Z veseljem bi upoštevala tvojo željo.

Za cerkev pa tudi jaz ne bi darovala. RKC se kopa v zlatu, medtem ko nekateri ljudje (in živali) stradajo.

Bi, napol. Nobenega cvetja in sveč, cerkvi pa tudi nič. Cerkvi naj umirajoči svoj denar daruje, ne vem, zakaj ima tako veselje tuj denar razporejat.

Seveda bi.

Bi, napol. Nobenega cvetja in sveč, cerkvi pa tudi nič. Cerkvi naj umirajoči svoj denar daruje, ne vem, zakaj ima tako veselje tuj denar razporejat.
[/quote]

Heh, tuj denar razporejat imajo največje veselje mesečniki.

Heh, tuj denar razporejat imajo največje veselje mesečniki.
[/quote]

Očitno se nekateri tik pred smrtjo spreobrnejo v mesečnike in dobijo apetit po tem.

Denar za svečko in venec bi dala edino v spomin pokojniku, ki sem ga seveda poznala in je bil verjetno kdaj tudi del mojega življenja.
S cerkvijo si nisva tako blizu, tako da mi na misel ne pride poklanjat denarja neznanemu prejemniku.

Ne, vseeno bi prinesla ali rozico ali pa cez kak dan sveco.

Sem bila prejsnji teden na pogrebu – poleg placane pogrebne mase po pogrebu so se dodatno pobirali denar :(((

Spet ena proticerkvena provokacija. Zeeeeh.

Jaz bi rade volje to naredila.

Spoštujem želje, pa če bi se mi še tako neumno zdelo. Saj bi bila vendar to zadnja njegova/ njena želja.

Realnost je ena sama proticervkena provokacija.

NE! Bi pa daroval verniku, ki bi mu morala pomagati cerkev!

Čist res? “Želim, da po moji smrti daruješ vse svoje premoženje cerkvi in greš živet pod most”.

Čist res? “Želim, da po moji smrti daruješ vse svoje premoženje cerkvi in greš živet pod most”.
[/quote]
Punči al fantič, še nisi veliko zadnjih želja slišal/a? Ne gre se za vse premoženje, ampak pač tisto, kar bi se žalujoči namenil dati. Še nisi slišal svojci želijo, da namesto cvetja darujete za onkološke bolnike, v dobrodelne namene, celo sdsu, pač kamorkoli. In meni, če nekdo to izrazi, mislim, da nisem blentava, da bi pričakovali ikebano in tri vence pa pet paketov sveč.


Punči al fantič, še nisi veliko zadnjih želja slišal/a? Ne gre se za vse premoženje, ampak pač tisto, kar bi se žalujoči namenil dati. Še nisi slišal svojci želijo, da namesto cvetja darujete za onkološke bolnike, v dobrodelne namene, celo sdsu, pač kamorkoli. In meni, če nekdo to izrazi, mislim, da nisem blentava, da bi pričakovali ikebano in tri vence pa pet paketov sveč.
[/quote]

Gre za to, da pri tebi “Spoštujem želje, pa če bi se mi še tako neumno zdelo” dejansko pomeni “spoštujem želje, ampak z nekaterimi omejitvami” in se tega niti ne zavedaš.

Če bi pokojnik tako želel bi vedel, da mi tega ne more rečt, ker se tok dobro poznava, da ve da tega ne bom naredila.

Želja lahko obsega tudi tvoje celoto premoženje, saj je vendarle želja. Pokojnik bo gotovo prej prišel v nebesa, če ti vso svoje premoženje daruješ cerkvi namesto zgolj par svečarskih in cvetličnih evrov.


Ahh bluzi dalje, al pa imaš take nore še živeče svojce, da bi si kaj takega spomnili.

Kaj pa če bi nekdo želel cerkveni pogreb, vam to povedal, bi upoštevali to željo ali bi naredili po svoje?
Saj tisti pepel me bo vedel.


Ahh bluzi dalje, al pa imaš take nore še živeče svojce, da bi si kaj takega spomnili.
[/quote]

Kaj se je zgodilo z “Spoštujem želje, pa če bi se mi še tako neumno zdelo”? Zasuk koraj za 180 stopinj, bravo.

Ne, vseeno bi prinesla ali rozico ali pa cez kak dan sveco.

Sem bila prejsnji teden na pogrebu – poleg placane pogrebne mase po pogrebu so se dodatno pobirali denar :(((
[/quote]
Zakaj me to ne čudi? Brez pietete in sramu.

New Report

Close