Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poskusno delo-ocenjevanje

Poskusno delo-ocenjevanje

Kako bi odreagirali v taki situaciji. Imela razgovor z direktorjico, konec poskusne dobe-3mesece, na začetku nobenega uvajanja ker je sodelavka odšla predčasno na porodniško, delovno mesto ki povprečno rabiš cca eno leto da se uvedeš (tako drugi pravijo) in se zgodi da da ena zaposlena odpoved, druga sodelavka gre za en mesec na bolniško in to, ki je na bolniški nadomeščaš+delaš svoje delo, hodiš domov crknjen, kjer te čaka malo otrok, ki nima nič od tebe in ti reče, da si malo premalo motiviran, ker sem rekla da ne bom sprejela še en del dela od tiste ki je dala odpoved…meni je bilo kot da bi me s hladnim tušem nekdo polil…

Za kakšno delo se gre?

Delala bi zavzeto 8 ur in kolikor se v tem času naredi se naredi. Ostalo ostane.

Bi mi pa bilo vseeno ali je delo od delavke a, b ali c. Vem, da delam 8 ur in to mi je dovolj.

Sama sem pravočasno povedala za porodniško, ampak nadomeščanje se je pa začelo iskat in uvajati en teden pred mojim odhodom. Le kaj so mislili prej. Ja imam čisto vest, je pa res da delavke nisem uvedla tako kot treba. Pa ji naj sedaj pomaga šef, ki je to zakuhal.

Za dodatne obremenitve placali? Bi namrec bilo prav, dobiti bi morala dodatek za presezno in dodatno delo. Si mislim, da tozadevno najbrz delodajalce ni”motiviran” je motiviran za izkoriscanje ocitno.

Saj tako zdaj delam, res 130{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}ves čas na polno 8ur, včasih malo potegnem, ampak na dolgi rok tako ne bo šlo ker sem res izčrpana. Tudi to sem dobila servirano,ker hodim po otroka v vrtec in vstanem in grem, čeprav vmes res na polno delam in tudi kdaj ne grem na malico. Dodatno ni plačano ker je povečan obseg del in po njihovo se to ne plača dodatno in se ure nekoč koristi…ne vem sam se res sprasujem, če si želim dolgoročne zaposlitve tukaj …

Dodatne zadolžitve med delovnim casom, ki niso obseg tvojega dela, so dodatne in se dodatno placajo. Ne govorim o nadurah. Pa tudi nadure bi se morale placati… ne pa nekoc nekoc… nadurno delo ni moralo biti izjema, ne pa pravilo. Sploh ce nimas stalne zaposlitve je gnilo govorjenje delodajalca, da bos nekoc koristila nadure. Ce zdaj zahteva dodatno delo, naj ga zdaj placa, ne pa nekoc… ti ga moras oddelati sedaj. Ali bi morebiti bil on zelo motiviran da mu izjavis, da nekoc bos delala nadure, tako kot jih bo on nekoc placal.
Mater gnidam izkoriscevalskim. Preberi si zakonske podlage o nadurah in ravnaj skladno s tem.

V bistvu imam v pogodbi definiran neenakomeren delovni čas, izravnava ur je načeloma na pol leta…ampak ni bistvo to, želim si umirjenega in dostojnega dela kjer je povečan obseg del izjema ne pravilo, ne da že zdaj vem da bom cel november nadomeščala to isto sodelavko ko gre na dopust, januarja in februarja ker je res več dela…mah ne vem sam res se mi dozdeva da niso vredni mojega truda in dela…ker ga ne cenijo.

Kaksne pisaris. neenakomeren delovni cas ne pomeni tega, da lahko delas prekomerno na teden. A se smesis ali si res toliko tralala. Zakonsko je tocno zapovedano kaksen je lahko tedenski delovnik s koliko urami in koliko mora biti pocitka. Nic se ne more in ne sme izravnavati na pol leta. Pa kaj to tukaj pisaris. Ce nekoga nadomescas je to dodatno delo, dodatna obremenitev znotraj tvojega delovnika in zahteva dodatek k placilu. Kaj tukaj jamras sefu povej, ki te izkorisca.
Ti ga pa se zagovarjas. Izkorisca te ocitno, ne placuje posteno za delo, za povrh vsega pa se se norcuje, da nisi motivirana. Temu se rece tudi mobing poleg vseh ostalih krsitev.

New Report

Close