Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vselitveno darilo malo drugace

Vselitveno darilo malo drugace

Kupujem vselitveno darilo. Vsec mi je ideja o “zabojcku dobrot”. Kaj bi vi dali v tak zabojcek…da je kvalitetno in uporabno..gre pa za slovenca ki zivita v tujini ampak prideta tedensko domov. Razmisljava o salami, malce bolj posebnem pivu, boljsem siru, posusenem paradizniku itd..bi vam tako darilo bilo vsec ali ne. V stanovanju se nisva bila tako da ne vem kako je urejeno.
Ce to ni primerno darilo kaj bi vi podarili? Hvala.

Med, potica,olivno ali bučno olje,lešnike…..

Zelo dobra ideja.
Meni bi bilo všeč.

Definitivno nosim samo se taka darila, kupim v trgovini iz tiste domace ponudbe s kmetij. Ce si doma blizu kmetij, pa kupi direkt pri njih. Glej samo, da ni hitto pokvarljiva roba.

Top ideja, jaz bi dala kašno dobro steklenico vina, domačo salamo/pršut, kakšno suho sadje – nepokvarljive a recimo’slovenske’ reči, če živita v tujini, jima bo skoraj sigurno všeč, da s sabo neseta nekaj malega od doma.

Zraven lahko das kaksne lepse kuhinjske krpe ali kaksno suho robo – kuhalnico ipd. da bo tudi kaj trajnega a uporabnega.

O kok fajna ideja! Ja! Karkoli skombiniraš bo zelo dobro na koncu:) Super!

Jz bi dala refoškovo čokolado (vinakoper), kakšno dobro domače vino, mogoče tartufato.

Sicer pa super ideja, ja.

Meni so tudi všeč taka darila. Zraven mogoče ćokolado s solnim cvetom, medico, nanoški ali tolminski sir, domače olivno ali bučno olje….če želiš kaj slovenskega.

Ne boš zgrešila če to neseš.

Midva se vedno izogibava da bi nesla kšno stvar za postavit, ker ne veš kako in v kakšnem stilu imajo opremljeno. Zavojček dobrot pa veliko ljudi prinese in spet nisi full inovativna.
Midva sva recimo kupila enkrat celoten pribor za šivanje, torej šivanke, cvirne, škarje… Fajn in lično pakirano.
Lahko pa neseš tut pribor prve pomoči za vsak dom. Stenska škatla in vse notr, kar se rabi.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Ena stara vraza pravi, da se ne podarja ostrih in konicastih predmetov (nozi, skarje, sivanke), ker to prinasa nesreco. Ker nikoli ne ves, koliko je obdarovanec vrazeveren, se je takim darilom boljse izogniti. Nekaj, kar se bo pojedlo, je za prvi obisk v novem stanovanju cisto primerno, pa tudi kaka poltrajna malenkost, ki v bistvu spada med potrosno robo, kot npr kuhalnica, zajemalka, kuhinjska krpa in podobno.

V kosarico lahko nalozis stvari, ki se direktno pojejo, kot klobase, prsut, sir, vino… Ce ves, da obdarovanci doma kihajo, pa lahko das kaj takega, kar se porabi pri pripravi jedi, npr skatlico solnega cveta, domaco moko iz mlina, dobro bucno ali olivno olje (ali oboje), kake zacimbe in ne nazadnje tudi teglc petersilja za na okensko polico.

Hvala vsem za ideje 😊 Porocilo:v lesnini sva kupila eno tako retro kosarico…zabojcek..notri pa dala komplet kuhinjskih krp, kuhalnico in leseno desko, sir Kober, tolminsko salamo, SpriCar, slo.pivo, domaci breskov sok in kavo. Upam da bo darilo doseglo namen 😊 lep vecer vsem.

O a za škarje in šivanke isto velja kot za nože? Za nože sem slišala to, in sicer, da se podarjajo na tak način, da nož obdarovanec “kupi” npr za 0,10€ in s tem izniči možnost nesreče;)

Meni tudi!

O a za škarje in šivanke isto velja kot za nože? Za nože sem slišala to, in sicer, da se podarjajo na tak način, da nož obdarovanec “kupi” npr za 0,10€ in s tem izniči možnost nesreče;)
[/quote]
Ja, velja za vse ostre ali konicaste predmete, ki se naj tudi ne bi puscali nepospravljeni, npr noz na pultu.

Reci da se hecaš!!!!!!!!!! Dobim pa raje nekaj manj izvirnega kot bo podarila avtorica kot cvirne in šivanje…Obup no.

New Report

Close