Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek katastrofalno odiranje

katastrofalno odiranje

Pozdravljeni,

prosim vse za nasvet, kaj narediti.

Namreč starša sta podpisala za namestitev fasade v bloku. Bilo je dogovorjeno 4.200 evrov na stanovanje. Potem pa bilo jim povedano, da so nepredvideni stroški in da bosta morala plačati 5.800. Je oče vprašal, če je to fiksno. Dobil je odgovor, da je. Včeraj pa sta starša izvedela, da bosta morala plačati 7.200. Toliko denarja nimata, saj skupaj dobita pod 1000 evrov pokojnine.

Meni se to zdi očitna kraja. Kajti, če je nekaj dogovorjeno, bi to moralo držati.

Še enkrat prosim, kako rešiti to zadevo. Ogroženih je še veliko stanovalcev v bloku, ki so se znašli nenadoma v brezizhodnem položaju. Naj na koncu omenim še to, da je delo zaključeno.

Hvala vsem za nasvete.

Lep pozdrav.

ps: opravičujem se za napake

Odvisno kaj so podpisali.

Rezervnega sklada nimajo? Običajno se zadeva dela tako, da ko se nabere dovolj denarja v skladu, se dela.

Jaz bi zahtevala sestanek z upravnikom, z vsemi člani nadzornega odbora in zahtevala popis vseh del, zakaj je dražje, katera dela točno niso mogla počakat in kdo je odobril ta dela!
Potem pa, če je le vse kot mora biti in je treba plačat, bi zahtevala obročno odplačilo v znesku, ki ne ogroža finančne eksistence družine.

Pa matr no lupijo jih ko bananne… Naj zamenjajo upravnika! Upravnik jim mora predložoit 3 ponudbe, pa tudi stanovalci lako sami predlagajo izvajalca, ki zna bit dosti cenejši.

https://www.izberem.si/prihrani?utm_source=siol.net&utm_medium=PR&utm_campaign=mar_19

Kako to določajo te astronomske zneske – po solastniških deležih ( kot bi bilo prav) in ne po kvdraturi?

Ma taki upravniki so v “uber” zaslužkarji za lasten žep. Ljudje, preverjajte jih in stopite jim na prste!


kateri upravnik je to –
podpisala sta za prvo ceno in tisto naj plačujeta… saj se zbira soglasje stanovalcev k vsemu k izbrani ponudbi in to potem mora držati, ne gre to tako,da bi si nekdo kar izmišljeval ceno.
Torej napiši ime upravnika te zgradbe.

jaz bi rekla,da se bom šla na policijo pozanimati kako je s tem – potem bi se morebiti malo ustrašili, po zgodbi z atrijem…
ne gre to tako po domače.
itak so morali investicijo skladno z obroki natančno začrtati predno so jo sprejeli in podpisali in tisto velja. tudi skladno s tem koliko in kako se bo financiralo iz rezervnega sklada, koliko ev. subvencija eko sklada, v koliko obrokih bo vse to?….


“Toliko denarja nimata,”
Tu se pokaže naša “ponižnost”. Šele ko nimamo, se začnemo pritoževati. Prej bi pa plačevali, karkoli se kdo zmisli.
Ne in PIKA. To mora biti nek zelo slab “mojster”, ki se “zmoti” za nekje 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Kar se mene tiče, bi mu rekel: “Po predračunu ali pa si odpeljite to fasado kamorkoli že”. Oz. priznam le podražitev, s katero sem bil vnaprej seznanjen in sem jo odobril. Ja kaj pa če bi hoteli 10 ali celo 20.000. Ali bi tudi kar plačali (če bi denar imeli)???
In potem se narod pritožuje, kako vsi kradejo. Ja, ob poskusu kraje je potrebno pač ukrepati.

Porkafleka: za 5.800 eur imam jaz letos: leseno teraso cca 40m2, sibirski macesen, popravki in barvanje fasade ccca. 175 m2 hiše dvojčka ( tri stene), pa še notranje beljenje vseh sob ( 2x)….

pa kaj so nori, da tako lupijo, no.

Večji del denarja, iz rezervnega sklada je ukradla upravnica, ki je pravna oseba. Zadeva je na sodišču. Večina oseb je bila za fasado in se ni upoštevalo, da so bili stanovalci, ki so bili proti. Mah eni so bili mahnjeni na subvencijo, ki pa je kapljica v morju.

Če bi lahko, bi staršem pomagala plačati a sva oba na minimalcu in imava še kredit za stanovanje.

Nisem napisala, da blok ima novega upravnika. Izbran je bil potem, ko je prejšnja upravnica ukradla denar in se ni več pojavljala v bloku.

Večji del denarja, iz rezervnega sklada je ukradla upravnica, ki je pravna oseba. Zadeva je na sodišču. Večina oseb je bila za fasado in se ni upoštevalo, da so bili stanovalci, ki so bili proti. Mah eni so bili mahnjeni na subvencijo, ki pa je kapljica v morju.

Če bi lahko, bi staršem pomagala plačati a sva oba na minimalcu in imava še kredit za stanovanje.
[/quote]
pa kaj pisariš – napiđši ime,da vemo kateri upravnik je tako lažmniv, če že sprašuješ…
to je prvo –
drugo – za fasado mora biti 3/4 stanovalcev in pri tem morajo ti biti seznanjeni tudi s ceno, celotno finančno konstrukcijo in načinom odplačevanja…. s tako kot so seznanjeni, tako se plačuje in nič drugače.
napiši še koliko je veliko stanovanje.


kateri upravnik je to –
podpisala sta za prvo ceno in tisto naj plačujeta… saj se zbira soglasje stanovalcev k vsemu k izbrani ponudbi in to potem mora držati, ne gre to tako,da bi si nekdo kar izmišljeval ceno.
Torej napiši ime upravnika te zgradbe.

jaz bi rekla,da se bom šla na policijo pozanimati kako je s tem – potem bi se morebiti malo ustrašili, po zgodbi z atrijem…
ne gre to tako po domače.
itak so morali investicijo skladno z obroki natančno začrtati predno so jo sprejeli in podpisali in tisto velja. tudi skladno s tem koliko in kako se bo financiralo iz rezervnega sklada, koliko ev. subvencija eko sklada, v koliko obrokih bo vse to?….
[/quote]

Za gradbeništvo veljajo še uzance iz saferjot iz leta 1977, če se ne motim in nepredvideni stroški lahko znašajo največ 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skupne pogodbene cene. Če to znaša več, se mora glede tega izvajalec ponovno dogovoriti glede izvedbe del z naročnikom…
Zdaj pa vprašanje: Kdo je pooblaščen pri naročniku in kakšen je njegov mandat. To mora imeti nadzorni svet nekje napisano, kar tako na počez te reči ne morejo biti in bi tvoja starša lahko zavrnila plačilo, zaradi česar pa bosta kasneje tožena, a je malo možnosti, da bi tožba uspela…
Pri tem je treba biti previden, a zakon, z uzancami vred je napisan tako, da obiranje ljudi na način “SCT” ni možen.


“Toliko denarja nimata,”
Tu se pokaže naša “ponižnost”. Šele ko nimamo, se začnemo pritoževati. Prej bi pa plačevali, karkoli se kdo zmisli.
Ne in PIKA. To mora biti nek zelo slab “mojster”, ki se “zmoti” za nekje 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Kar se mene tiče, bi mu rekel: “Po predračunu ali pa si odpeljite to fasado kamorkoli že”. Oz. priznam le podražitev, s katero sem bil vnaprej seznanjen in sem jo odobril. Ja kaj pa če bi hoteli 10 ali celo 20.000. Ali bi tudi kar plačali (če bi denar imeli)???
In potem se narod pritožuje, kako vsi kradejo. Ja, ob poskusu kraje je potrebno pač ukrepati.
[/quote]
se strinjam… ampak ukrepali pa ne bodo, avtorica se raje pritožuje kako nima za plačati, čeprav vse smrdi po kraji in se postijo nategovati očitno upravniku, ki jih je enkrat že nategnil očitno. kako glupi morajo biti ljudje.


kateri upravnik je to –
podpisala sta za prvo ceno in tisto naj plačujeta… saj se zbira soglasje stanovalcev k vsemu k izbrani ponudbi in to potem mora držati, ne gre to tako,da bi si nekdo kar izmišljeval ceno.
Torej napiši ime upravnika te zgradbe.

jaz bi rekla,da se bom šla na policijo pozanimati kako je s tem – potem bi se morebiti malo ustrašili, po zgodbi z atrijem…
ne gre to tako po domače.
itak so morali investicijo skladno z obroki natančno začrtati predno so jo sprejeli in podpisali in tisto velja. tudi skladno s tem koliko in kako se bo financiralo iz rezervnega sklada, koliko ev. subvencija eko sklada, v koliko obrokih bo vse to?….
[/quote]

Sem odgovorila a žal odgovor je izginil, zato pišem ponovno. Ime upravnika ne vem. Lahko napišem le, da se gre za blok v Šentjurju pri Celju.


se strinjam… ampak ukrepali pa ne bodo, avtorica se raje pritožuje kako nima za plačati, čeprav vse smrdi po kraji in se postijo nategovati očitno upravniku, ki jih je enkrat že nategnil očitno. kako glupi morajo biti ljudje.
[/quote]

Napačno ste prebrali. Upravnica je pokradla in odšla. Nov upravnik je moški in je on to zakuhal s fasado.

Sem odgovorila a žal odgovor je izginil, zato pišem ponovno. Ime upravnika ne vem. Lahko napišem le, da se gre za blok v Šentjurju pri Celju.
[/quote]

Zgodba smrdi na provokacijo…..

Sem odgovorila a žal odgovor je izginil, zato pišem ponovno. Ime upravnika ne vem. Lahko napišem le, da se gre za blok v Šentjurju pri Celju.
[/quote]
s provociranjem no. ne veš imena upravnika, kaj pa pol sploh veš in kaj hočeš da ti mi tukaj naredimo doniramo denar za tvoje preseravanje in zajebavanje tukaj.


pa kaj pisariš – napiđši ime,da vemo kateri upravnik je tako lažmniv, če že sprašuješ…
to je prvo –
drugo – za fasado mora biti 3/4 stanovalcev in pri tem morajo ti biti seznanjeni tudi s ceno, celotno finančno konstrukcijo in načinom odplačevanja…. s tako kot so seznanjeni, tako se plačuje in nič drugače.
napiši še koliko je veliko stanovanje.
[/quote]

Ime upravnika ne vem. Stanovanje je pa okrog 70 kvadratov.

Zgodba smrdi na provokacijo…..
[/quote]

Se motite, ko bi le bila. Predlagam, da se prepričate na lastne oči. Pripeljite se do hotela Žonta v Šentjurju in poiščite blok, ki je v njegovi bližini in povprašajte stanovalce. Več pa ne bom napisala, je dovolj.

Za tak dnar smo mi naredli fasado na hiši.


s provociranjem no. ne veš imena upravnika, kaj pa pol sploh veš in kaj hočeš da ti mi tukaj naredimo doniramo denar za tvoje preseravanje in zajebavanje tukaj.
[/quote]

Čakaj malo. Kako naj vem ime upravnika, če ne živim v tem bloku? Imam svojo družino in živim daleč stran. Izvedela sem za to godljo, ko se poklicala in nisem spraševala kateri upravnik je.

Za denar nisem prosila.

Imaš lep besedni zaklad.

Vsem drugim, hvala za mnenja. Se poslavljam.

Lp

Za gradbeništvo veljajo še uzance iz saferjot iz leta 1977, če se ne motim in nepredvideni stroški lahko znašajo največ 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skupne pogodbene cene. Če to znaša več, se mora glede tega izvajalec ponovno dogovoriti glede izvedbe del z naročnikom…
Zdaj pa vprašanje: Kdo je pooblaščen pri naročniku in kakšen je njegov mandat. To mora imeti nadzorni svet nekje napisano, kar tako na počez te reči ne morejo biti in bi tvoja starša lahko zavrnila plačilo, zaradi česar pa bosta kasneje tožena, a je malo možnosti, da bi tožba uspela…
Pri tem je treba biti previden, a zakon, z uzancami vred je napisan tako, da obiranje ljudi na način “SCT” ni možen.
[/quote]

Najlepša hvala za informacijo. Bom šla raziskovat po spletu, kje je ta zadeva.

Lp

Čakaj malo. Kako naj vem ime upravnika, če ne živim v tem bloku? Imam svojo družino in živim daleč stran. Izvedela sem za to godljo, ko se poklicala in nisem spraševala kateri upravnik je.

Za denar nisem prosila.

Imaš lep besedni zaklad.

Vsem drugim, hvala za mnenja. Se poslavljam.

Lp
[/quote]
Ki pritiče tvojemu izmišljevanju in trolanju ter norčevanju iz monovcev. Saj nismo bedaki no.


pa kaj pisariš – napiđši ime,da vemo kateri upravnik je tako lažmniv, če že sprašuješ…
to je prvo –
drugo – za fasado mora biti 3/4 stanovalcev in pri tem morajo ti biti seznanjeni tudi s ceno, celotno finančno konstrukcijo in načinom odplačevanja…. s tako kot so seznanjeni, tako se plačuje in nič drugače.
napiši še koliko je veliko stanovanje.
[/quote]

3/4 stanovalcev mora biti za fasado? Kdo pa plačuje ostalim četrt, če nimajo?

KAr se pa teme tiče, mislim da po zakonu lahko cena od predračuna odstopa nekje 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kar je več, se lahko izvajalec pod nosom ubriše.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Večji del denarja, iz rezervnega sklada je ukradla upravnica, ki je pravna oseba. Zadeva je na sodišču. Večina oseb je bila za fasado in se ni upoštevalo, da so bili stanovalci, ki so bili proti. Mah eni so bili mahnjeni na subvencijo, ki pa je kapljica v morju.

Če bi lahko, bi staršem pomagala plačati a sva oba na minimalcu in imava še kredit za stanovanje.
[/quote]

So stanovalci sprejeli predračun? Potem so lahko odstopanja max 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od predvidene cene, pa še tista mora naročnik sproti pisno potrditi. Naj plačata začetni znesek oziroma tistega, ki sta ga potrdila s podpisom anexa, ostalo pa naj si prižvižgajo med sabo novi upravni-stari upravnik-izvajalec-policija-sodišče. Če jima grozijo s tožbo, se naj ne ustrašita, saj dobro vedo, da je ne bodo dobili.

New Report

Close