Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sina "prijatelji" izkoriščajo

sina "prijatelji" izkoriščajo

star je 18 let, na žalost našel eno družbo nepridipravov, luzerjev…..
ker je fant precej labilen in nesamozavesten, se jim pusti izkoriščati, samo da je lahko v njihovi družbi (kao da je on tudi frajer – čeprav so daleč od frajerjev). posoja jim denar, vabi jih domov ker imamo bazen, da se lahko po mili volji zabavajo (njega sploh ne šmirglajo , kot da ga ni zraven), reče jim nič….. vsako prosto minuto izkoristi, da je le lahko v njihovi družbi, čeprav vem da je njim čisto vseeno ali je ali ga ni.
imam občutek, da on ve da ga imajo v druščini samo zato, da ga lahko izkoriščajo in potihem v sebi zelo trpi, vendar ga za enkrat ne uspemo prepričati, da naj si najde druge prijatelje. pravi naj mu damo mir.
kako naj z možem pristopiva k temu? nimam pojma 🙁

Mati si, zato boš ti odločala, ali se bodo ti prijatelji kopali na tvojem dvorišču. Tudi vidva ne znata postavit meja. Če sin posija svoj zaslužen denar ok, če posoja tvojega… Ja haloo?
Kaj narediti? Odločno postavit meje. Če še enkrat posodi tvoj denar ga ne dobi več, če se še enkrat prikažejo na bazen, jih nateraš,da je bazen zaprt. Sin bo morda čudno gledal, morda izgubil “prijatelje” si bo pa dolgoročno zapomnil. To je dobro zanj.

sama si kriva, da si vzgojila otroka s samopodobo popolnoma v k#${04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}&/

in zdaj bo naredil vse, da ga bodo drugi imeli radi…

tako situacijo si si pridelala z 18 let nikakve vzgoje, ko si otroku premalo dajala vedet, kako vredu dečko je. in si mora kupovat družbo in naklonjenost drugih

zdaj je, kar je.
zdaj boš morala počakat, da bo sam uvidel, kaj dela narobe.

nova
Uredništvo priporoča

To je en točno tak primer, kot je bil pri naših znancih. Njihov gor, njihov dol, njihov sem in puno peesdo sem jih imela poslušat, kako je mali ne vem kaj vse pameten, v bistvu pa se mu je že pri trinajstih videlo, da starih ne šmirgla pet posto, da jezika kot kačon strupeno, da sedi na ušesih, ko se mu je kaj reklo, doma haska nobenega, ampak nobenega. Pri osemnajstih je bil v tako slabi družbi, da je pustil šolo, ki jo je tudi sicer komaj zdeloval, da je začel z barabini delat barabije, ki so jim dvakrat v celoti razsuli bajto, ko sta šla nekam za vikend…. ampak na koncu je bilo še zmeraj – naš sem in naš tja, vsi drugi krivi, on pa nima samozavesti in ga družba izkorišča ter podobna jajca. Ne, nič ni družba kriva, osemnajst let so imeli, da mu nastavijo okvir, kako naj živi, da bo prav. Avtorica, a se kje najdeš? A nisi mogla prvič sterat mulcev, ko so prišli brez vprašanja na tvoje dvorišče? Je bajta od sina ali si ti delala za njo?? Eeee, vidiš, zdaj pa imaš. Vaš sem in vaš tja, glavno da ni nič kriv, da je družba tista!

To je en točno tak primer, kot je bil pri naših znancih. Njihov gor, njihov dol, njihov sem in puno peesdo sem jih imela poslušat, kako je mali ne vem kaj vse pameten, v bistvu pa se mu je že pri trinajstih videlo, da starih ne šmirgla pet posto, da jezika kot kačon strupeno, da sedi na ušesih, ko se mu je kaj reklo, doma haska nobenega, ampak nobenega. Pri osemnajstih je bil v tako slabi družbi, da je pustil šolo, ki jo je tudi sicer komaj zdeloval, da je začel z barabini delat barabije, ki so jim dvakrat v celoti razsuli bajto, ko sta šla nekam za vikend…. ampak na koncu je bilo še zmeraj – naš sem in naš tja, vsi drugi krivi, on pa nima samozavesti in ga družba izkorišča ter podobna jajca. Ne, nič ni družba kriva, osemnajst let so imeli, da mu nastavijo okvir, kako naj živi, da bo prav. Avtorica, a se kje najdeš? A nisi mogla prvič sterat mulcev, ko so prišli brez vprašanja na tvoje dvorišče? Je bajta od sina ali si ti delala za njo?? Eeee, vidiš, zdaj pa imaš. Vaš sem in vaš tja, glavno da ni nič kriv, da je družba tista!
[/quote]

avtorica ima čisto drug problem.
da ima sina, ki je predpražnik in si kupuje družbo. s posojanjem denarja, omogočanjem doživetij… pač tako, ki se da kupit. in tej družbi za sina dol visi. nikjer pa ne piše, da so to slabi fantje, ki delajo barabije.

Ti kot mama odločaš kdo pride ali ne pride k vam in se gosti pri vas. Če si opazila da so izkoriscevalci jim zapri vrata ali vrzi jih iz hiše Sin se bo nekaj časa kujal njim pa tako več ne bo zanimiv ker ne bo koristi. Zmagovalna za vse Pa finance mu omeji da bo imel manj kesa ne se pustit izkoriščat,ce je telicek se naiven in nesamozavesten bodita vsaj vidva

Steraj jih v božjo ma*r, sina pa je treba pretrest, da se strezne in zdej čez poletje poslat na vojaški tabor, da bo videl kako izgleda spoštovanje, kako izgleda red in mogoče bo spoznal boljšo družbo. Sicer pa tudi vi niste neki utrjeni. Jaz bi jih že prvi dan s palco nagonu ven iz bajte ne pa da jih bom še gledal. To je brat imel enga takega kolega pezdeta, k si je vse dovolu ko je enkrat pršu na obisk… po pol ure je začel pametovat pa se norca delat z vseh, višek je pa bil ko se je na kavč ulegel obut… sm reku… Boš ti ku*ac mali, ja. Pol mi je pa dopizdilo. In sm ga zagrabu za ramo, zvleku do praga pa še v rit z nogo nasuval, da se je pobral.

denar služi sam s popoldanskim delom, tako da mu to skoraj ne moreva preprečiti. mož ima sicer njegovo bankomat kartico pri sebi, vendar ker ga sam zasluži, jo pač dobi kadar prosi zanjo.

glede bazena: včeraj je mularija prvič prišla, sem pač tolerirala, čeprav je bilo njihovo obnašanje pod nivojem. zvečer sem sinu zabičala, da naj jih nikdar več ne povabi…. ne boste verjeli – danes dopoldan me mlajši sin kliče, da je “banda” spet v bazenu 🙁 predvidevam, da jim ni upal rečt ne 🙁 takoj sem ga klicala, naj takoj zginejo z bazena in baje jim je potem res takoj rekel in so šli (on pa spet z njimi)

priznam, da sva z možem mogoče včasih preveč popustljiva, vendar samo z razlogom, ker je drugače res dober, prijazen fant, pripravljen vsem pomagati pa hitro se ga da “okrog prsta ovit”

vem da je sedaj prepozno za prevzgojo, le bolj na ostro morava z njim !


zasipaj bazen 🙂

Denar je zasluzil sam, bankomat kartico ima pa moz???? Nas je v 1.letniku, ima stipendijo s katero razpolaga sam s svojo kartico…. vas je pa polnoleten pa rabi nadzor?


Ni cudno, da je fant toliko nesamozavsten in ga drugi izkoriscajo. Ze odnosi doma ne stimajo, samo nekateri starsi si to tezko priznate. Ocitno mu ne pustite, da se razvije v samostojno in odgovorno osebo, ki se postavi zase, zakaj, mama? A se bojite, da se bo sin postavil proti vama?

Fant je star 18, kar pomeni, da je tako on kot njegova družba že izoblikovanih osebnosti. Jaz se na tvojmu mestu ne bi sekiral, ker to izkoriščanje verjetno vidiš samo ti. Fejst dvomim, da bi se neki polnoletni najstniki družili z nekom samo zato, da lahko mal poplavajo v nekem bazenu in še to zgolj, mesec dva poleti. Mularija gre na jezera pa na morje in ne verjamem, da bi jim blo glih tolk do tega bazena. Posojanje denarja pa verjetn tut ni v igri ker se mularija dons dobr znajde. Očitno jim je tvoj sin všeč, ker je eden izmed taki “lumpov” kot so oni.
Bolj se mi zdi, da si ena tistih mam, ki vidiš in veš da je ta družba nikakva in da so vsi po vrsti navadni luzerji, nočeš pa si priznat da je tvoje sonce prav tako. Žal.
Ko sem bil star osemnajst sem točn vedu s kom se družim. S tistimi ki so šli na pir, pa k smo kšno simpatično ušpičl, pa k smo vedl, da mormo delat za šolo, drugač ne bo nč…

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

– pri 18 dela in ati in mami imata njegovo kartico?
-tamali mulc klice mamico v sluzbo in zatozi starejsega in mamica tamalega pooblasti da naj stera mulce iz bazena “braaaateeee mamica jeee reeekla daaa ne smeeete bit v bazenuuuu”.
-itd itn

Jaz vaju pri 18 posljem v pm

Avtorica kar tako naprej!! Verjamem da bosta uštimala!

Ti pa ziher ves, kako ga je vzagajala haha

Tole je tudi meni čudno. Jaz sem imela svojo kartico že v osnovni šoli. Na njej sicer ni bilo skorajda nič, ampak je bila samo moja. Ko sem v gimnaziji dobila štipendijo, pa sem morala sploh prevzeti odgovornost za vse svoje finance. Sama kupiti zvezke, karto za bus, cunje itd. Starša sta mi seveda dala zraven, ampak odgovornost je bila pa moja. Niti slučajno si ne morem predstavljat, da bi morala pri 18 prosit atija za kartico. Je to sploh legalno, če je polnoleten? Kako zavraga naj bo fant samozavesten, če mora pri 18 ateja prosit za lasten denar. Bohpomagaj no.
Malo več odgovornosti mu naložite, pa se bo spravil h pameti in se počutil bolj koristnega. Če dela, naj si tudi sam kaj plača, pa ne bo imel denarja za posojati okoli. Ali pa mu naredite neko varčevalno zadevo na banki, zavarovalnici.. pa naj tja vsak mesec vplačuje in špara (za izpit, avto, stanovanje…).
Neke meje bosta morala postavit. Ne vem no, eni smo šli pri 18 živet na drug konec slo v študentski dom, eni tudi v tujino, vaš si mora pa lasten dnar prosit.

Avtorica tole je vse skupaj malo čudno ali pa za lase privlečeno vsaj v določenih delih zgodbe.
Zakaj sta vzgajala copato in ne borca kot se za deca spodobi ?
Imata še zadnjo priložnost in prispevata s svojim dejanjem, da bo mali sonček s trhlimi nogami postal dec kot se zagre.
POŠLJITE GA V VOJSKO, ven bo prišel samozavesten s spucano glavo !

Nakladač.

New Report

Close