Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek garderobna omara za celo življenje

garderobna omara za celo življenje

Smo v fazi prenavljanja starega stanovanja. Posteljo imam, vse se je ustavilo prinakupu garderobne omare. Ker je izredno dolga, 4 metre, me zanima par stvari, za katere sem prepričana, da ima kdo od vas odgovore, ki mi bodo pomagali pri odločitvi.
Odločam se med ikeino omaro https://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S49128342/
(+ še en meter samo polic) in pa med Akronovo, delano po meri. Končna cena je približno enaka, cirka 100eurov je razlike.
Zanima me, kakšna je kvaliteta ikeinih omar? Ima kdo? Kako bi se vi odločili? Akronovih tudi ne poznam, tako, da tudi slučajno ne morem primerjat.
V trgovini sem videla, da imajo novejše omare predale. Ne vem, je to sploh uporabno? Prodajalec me prepričuje, da je to zdaj in, ampak tisti ropot, ko vlečeš predal ven in nazaj noter, bo za partnerja, ki dela turnuse verjetno moteč.

In še eno vprašanje. Mislila sem vzeti eno stranico z ogledalom, pa pravijo, da to za v spalnico ni dobro, ker se slabše spi. Kakšne so vaše izkušnje? Najlepša hvala za vašo pomoč!

Jaz bi vzela omaro čez celo steno, brez polic ob strani.
Glede notranjosti je pa odvisno, kaj potrebuješ. Midva imava 2x dvodelno, zgoraj police, spodaj obešalnik, ki je tako visoko, da lahko obesim tudi recimo en krajši plašč ali krilo do tal, hlače, za dolgo obleko je recimo prenizko, ampak teh imam le par poletnih in ni panike. Poleg sta še dve enodelni, zgoraj police, spodaj 3x predal, za nogavice in spodnje perilo. Potem je še ena enodelna s samimi policami, tu imam pa posteljnino, nekaj športnih oblačil in kaj takega, kar ne nosiva redno.

Pri tej omari na zgornjem linu mene moti, da se obešalniki zdijo kratki. Nekaj podobnega imava v predsobi, je že bila notri vgradna omara in na ta obešalnik lahko obesim svojo krako jakno ali bundo,recimo možev suknjič ali bunda sta pa že predolga, tako da ti obešalniki sploh niso praktični.

Ogledala v spalnici nimamo, imamo ga v predsobi in to veliko čez celo steno.

Poglej še Alplesove vgradne omare. Mi smo zelo zadovoljni.

https://www.alples.si/sl/furniture/vgradne-omare/.

nova
Uredništvo priporoča

Hči ima Ikeino iz istega programa. Stara je cca. 5 let in vse deluje. Bi pa za omaro za “celo življenje” raje vzela po meri narejeno. Izkoristek prostora bo gotovo boljši.

Predale jaz iporabljam za perilo, nogavice, kopalke, itd.
Jih pa ne rabiš veliko, recimo 3?

To na sliki se mi zdi neuporabo. Dajte naredit po meri, ne bo ti zal.

V ikei kupi omaro (Pax sistem) brez vrat, čez celo steno. Pred to omaro – recimo 10 cm, pa se naredi drsna vrat od tal (vodila se pritrdijo v parket in strop) do stropa. In prostor je maksimalno izkoriščen – dobiš še police na vrhu omar, in če se dolžina ne izide morda še prostor za likalno desko.

Omara na linku ima standardno globino 60 cm.

Avtorica, poguglaj izkušnje o Akroniju. Ni ravno neka vrhunska roba, se pa znajo dobro oglaševati.
Predali so praktični za nogavice, spodnje perilo, notranji predali pa vzamejo nekaj dragocenega prostora zaradi vodil. Zato so morda police bolj praktične. Jaz osebno bi vzela omare, da so zgoraj obešalniki in spodaj police, pa jih lahko po potrebi dodaš ali odvzameš, tudi višina je prilagodljiva glede na oblačila, ki jih obešaš zgoraj. Nogavice pospraviš v plitve škatle in jih imaš na zgornji polici (pod srajcami, hlačami itd).
Vodila so sicer danes tista ta tiha, tako da ne ropotajo. Edini pomislek je pač prostor, če morata gledati na vsak cm, in pa seveda cena, če morata gledati na vsak evro.

Ogledalo lahko namestiš tudi na notranjo stran vrat omare.

Če imaš možnost, raje po meri, tudi stabilnost take omare je boljša.
Odprtih polic ne bi imela, ker se prah nabira.
Po feng shuju ogledalo ne spada v spalnico – če ti to kaj pomeni: http://www.svetpohistva.com/spalnice/ogledala-v-spalnici-motijo-spanec-mit-ali-resnica/

Mi imamo vso pohistvo od akrona, razen kuhinje. Smo fulll zadovoljni. Vse omare imamo vgradne in do stropa… no razen nocnih omaric… Omare so stare ze vec kot 7 let, pa so kot prvi dan. Postelje imamo cca 3 leta, so tudi kot prvi dan. Pisalno mizo imamo pa cca 1 leto, pa tud kot prvi dan. Vse imamo pa isti motiv, pa ceprav so bile delane s precej let zamika. Ne bo ti zal ce jih narocis. Imamo pa povsod na omarah drsna vrata, tak da vrata in predalniki nic ne ropotajo ob odpiranju / zapiranju. Ti tudi oni svetujejo glede za kaj se bo omara uporabljala, in imajo dobre resitve. V prejsnjem stanovanju je pa omara stara vec kot 12 let, pa je tudi kot nova. So korektni in se drzijo dogovorov, rokov.

Jaz pa bi ravno čimveč predalov imela, se da lepše in pregledneje pospravit kot na police, npr majice, trenerke, puloverje, pajkice, tudi kavbojke, v glavnem vse kar ne rabi likanja, pri meni je to večina garderobe. Trenutno imam na policah žične košare ki jih vzamem ven da pridem do stvari, ko bom pa menjala omare bo pa definitivno čimveč spodnjih predalov.

Ko bom menjala omaro, bom dala skoraj same obesalnike, vse kar se da obesit, bom obesila, vse majce, hlace, puloverje, skratka vse razen spodnjih hlac in nogavic.

Ja blagič, da je vse kot prvi dan.

Ja blagič, da je vse kot prvi dan.

Ko bom menjala omaro, bom dala skoraj same obesalnike, vse kar se da obesit, bom obesila, vse majce, hlace, puloverje, skratka vse razen spodnjih hlac in nogavic.
[/quote]

Jaz bi za vse obesit rabila garderobno sobo, ne omaro ;-)))


Od vseh vprašanj imam najraje tistega, če ima kdo? Ne, ti si prva toplo vodo izumila z Ikeino omaro. Ja imamo ju, eno 3 m in eno 1 meter. To drugo bomo mogoče kdaj prestavljali, zato smo obe ločili. Ne vem sicer, kakšni predali ropotajo, pri nas ne! In ne, seveda ni uporabno, samo par milionov ljudi po svetu ima PAX pohištvo. A misliš, da ga delajo samo za reklamo?
Kupi najdražje od Akrona, da boš mirno živela? A ima kdo Akronovo pohištvo? Misliš, da ga ima? Kaj praviš?

Jaz bi za vse obesit rabila garderobno sobo, ne omaro ;-)))
[/quote]

7m omar z obesalniki zgoraj in spodaj bi bilo meni kar dovolj za naju dva, pa se malo bi ostalo za sina. Mislim, da imamo ogromno garderobe in mislim, da bi nakup obesalnikov bil priblozno v enakrm znesku kot omare :)))

Svetujem vgradno omaro po meri, kar ni Akron ali druge podobne blagovne znamke. Oni imajo v naprej določene korpuse, ki se prilagajajo minimalno, kar pomeni, da moraš sprejeti nekaj v okviru njihove ponudbe. Jaz sem poiskala mizarja, ki mi je čisto po mojih željah naredil vgradne omare v predsobi. Ko se bo nabral denar, bom dala delat še za spalnico. Omare, ki niso do stropa so nefunkcionalne, saj zgubiš prostor do stropa, pa še prah se tam nabira.

Zanimivo. Akron ima omare do stropa in se prilagaja – naredi točno po tvojih željah! Tudi pregradice v predalu, če želiš.

Če se odločaš med Ikeo ali Akronom, potem sigurno Akron.

Ikeinih garderobnih omar ne poznam toliko, da bi jih lahko komentirala. Z Akronovimi je pa po mojih izkušnjah takole:

1. Predali so super. Če bi se še enkrat odločala, bi imela še kakšnega več. Dobro se obnesejo za spodnje perilo, spodnje majice, nogavice, šale, kape, rokavice, oblačila za šport, manjše športne in druge pripomočke (smučarska očala, plavalna očala in podobne drobne predmete), pasove, modne dodatke, pižame. Če ti kje drugje zmanjka prostora (na primer v kopalnici), lahko v predal pospraviš ženske higienske pripomočke itd.

Malo preračunaj, koliko teh stvari imaš. Lahko si jih zložiš na posteljo in jih pospraviš na kupčke ali v kakšno škatlo tako, kakor bi jih pospravila v predale. Na ta način boš še najlažje videla, koliko predalov potrebuješ in kakšnih dimenzij.

Akronovi predali so kvalitetno narejeni.

2. Predali imajo lahko vodila z blaženjem (nisem prepričana, če sploh dobiš taka brez blaženja) in so zelo tihi tudi takrat, ko jih zapiraš. Skratka odpiranje in zapiranje predala je tiho in spečega človeka ne bo zbudilo. Drsna vrata so pa čisto druga zgodba.

3. Drsna vrata – nad njimi nisem navdušena in sicer se mi zdijo:
– glasna, ko jih premikam sem in tja po vodilih (problem so vodila)
– premalo masivna, raje bi imela malo debelejšo ploščo
– ne tesnijo tako dobro, kot bi lahko in zato v omaro prihaja prah (sploh na tleh je to opazno) tudi ko so vrata omare zaprta

Slabša kot pri drugih omarah z drsnimi vrati, s katerimi sem imela izkušnje pred tem.
Če bi ponovno izbirala, bi imela raje krilna vrata.

4. Izvlečne košare. Stvar osebne preference. Meni se niso zdele niti lepe, niti praktične. Sama niti nimam takih stvari, ki bi jih želela pospraviti vanje. Jih je pa enostavno izvleči, točno vidiš, kaj je v njih. Za moško spodnje perilo in nogavice se lahko super obnesejo.

5. Ogrodje omare, police – kvalitetne. Zelo všečno.

6. Razporeditev polic in obešalnih palic: če nisi prepričana, kaj bi ti prišlo bolj prav, lahko v nek del omare namestiš obešalno palico, ki se enostavno iztakne, ter naročiš še nekaj dodatnih polic. Na ta način lahko razporeditev sama prilagajaš svojim trenutnim potrebam.

Mi imamo v enem stanovanju Akron, v drugem Ikeo. Oboje je brezhibno, eno po 15 letih, drugo po 12. Zelo dobro premisli, kako boš naredila notranjo razporeditev. Mislim, da je pri Ikeiinih lažje pozneje kaj spreminjati, pri Akronu je vse fiksno. Kar se tiče cene, je Akron bistveno dražji – najprej zgleda ugodno, ko pa začneš z raznimi izvlečnimi predali, si pa tam … Pri Ikeji lahko kakšne mreže ipd. dodaš tudi pozneje. Sicer pa je Akron zelo solidna firma. Držijo se rokov ipd.


Od vseh vprašanj imam najraje tistega, če ima kdo? Ne, ti si prva toplo vodo izumila z Ikeino omaro. Ja imamo ju, eno 3 m in eno 1 meter. To drugo bomo mogoče kdaj prestavljali, zato smo obe ločili. Ne vem sicer, kakšni predali ropotajo, pri nas ne! In ne, seveda ni uporabno, samo par milionov ljudi po svetu ima PAX pohištvo. A misliš, da ga delajo samo za reklamo?
Kupi najdražje od Akrona, da boš mirno živela? A ima kdo Akronovo pohištvo? Misliš, da ga ima? Kaj praviš?
[/quote]

Đizus ženska, s tem je mišljeno, če ima kdo, ki je tu na forumu in slučajno bere njen post. To je vsem jasno, razen tebi.

Mi imamo omaro z drsnimi vrati narejeno pri mizarju in imamo isti problem: vrata ne tesnijo dobro in v omari se nabira prah. Sem mislila, da se pri takih priznanih znamkah, kot je Akron, to ne dogaja. Zdaj planiram še eno vgradno omaro – katerega izvajalca priporočate, da ne bo spet prah problem?


Točno! Slabo leto nazaj sem dala pri Akronu narediti vgradno omaro. Nad njihovim izjemno profesionalnim in fer odnosom (od izmer z arhitektko, predračuna, dobave, montaže) sem bila zares navdušena in bi jih mirno komurkoli priporočila!

Omaro imam res šele slabo leto, a se mi zdi kvaliteta solidna. Je pa res, da je cenovni razpon kar širok: odvisno za katero kvaliteto drsnikov, predalov, pantov ipd. se odločiš.

Osebno bi oz. bom -ko bodo potrebe- brez pardona vsekakor izbrala njihove storitve, artikle!

New Report

Close