Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mama ves čas sitnari, da ji na morju prav nič ni všeč in da bi se najraje vrnila nazaj domov…

Mama ves čas sitnari, da ji na morju prav nič ni všeč in da bi se najraje vrnila nazaj domov…

V soboto sva z mojim možem mojo mamo peljala na poletni oddih, saj si je to sama želela že od lanskega poletja, vendar prej zaradi zdravstvenih težav ni mogla iti. Prosila me je naj ji najdem kakšen lep apartma, blizu plaže in trgovine, da bo imela vse pri roki in, da ji nikamor ne bo treba posebej dolgo hoditi…
Že februarja sem začela iskat, da ne bi bila kasneje prepozna. Ko sem našla nekaj takih apartmajev, ki bi njej ustrezali sem ji to tudi povedala in ji zraven pokazala še slike, da se je na lastne oči lahko sama prepričala, če ji sam objekt in lokacija ustrezata. Sama se je tako za enega odločila, še rekla je da se bo tukaj počutila kot v raju. Skupaj sva tudi poklicali lastnike in zadevo uredili, torej rezervirali apartma.
Takrat je bila vidno vesela, saj si je tega oddiha zelo želela.
Zdaj, ko je končno tam pa ji ni nič všeč, čisto vse jo moti. Mislila je, da bo sam apartma večji (čeprav sem ji takrat točno prebrala kvadraturo in se je s tem strinjala). Zdi se ji premajhna kuhinja – sploh štedilnik pravi, da si ne more skoraj nič skuhati na njem, še kavo komaj, menda je tudi premalo ostale posode (čeprav ne vem kaj jo rabi, glede na to da je tam sama)!
Pravi, da se tudi naspati ne more dovolj dobro, da če bi vedela da imajo tako ”slab” vzglavnik bi si zagotovo prinesla svojega od doma…
Še nad sosedi se mi je danes pritoževala, saj nad njo menda biva neka mlada družina z majhnimi otroci in je ves čas živ žav…
Ko sem imela tega njenega tarnanja in pritoževanja že počasi dovolj sem jo kar sama povprašala o samem morju in plaži, predvsem kakšno je morje in če se kaj kopa..?
Pa je rekla, da je bila samo enkrat do zdaj v vodi in da verjetno sploh ne bo šla več, ker ji je premrzla, pa ravno njej, ko je bila že od nekdaj ”najtoplejša”, še 2 leti nazaj se je brez težav kopala v morju (konec septembra)- pa je bila voda veliko hladnejša kot zdaj!
Le s samo plažo je (bila) kolikor toliko zadovoljna, kjer vedno najde lep kotiček s senco.
To je pa tudi vse..
Pravi, da ima morja že do vrh glave in da bi najraje kar to sekundo spakirala in odšla domov ali pa vsaj v nek drug kraj na drugo lokacijo… če bi spet kaj poiskala, pa sem samo rekla, če se heca in je potem le odnehala.
Še rekla mi je, naj si z možem kar lepo vzameva dopust (ker ga po njeno povsod dobiš kar iz danes na jutri) in prideva po njo, pa sem rekla da ni več mali otrok, da ne bi mogla zdržati še teh par dni in da ji ni nič toliko hudega, da bi morala iz takih stvari delati tako dramo, kot to počne zdaj. (V resnici je apartma za njo po mojem mnenju idealen, ravno tako tudi okolica, ker je vse zelo identično, kot na slikah).
Že tako bo tam samo en teden. Se pravi vožnja tja je dobrih 5 ur, nazaj ravno tako in seveda bomo morali to ponoviti še enkrat, saj je mama ”prekomot”, da bi se usedla na avtobus in nam s tem stvari (pot, čas) malo olajšala.
Sicer ji stvari rada ustrežem, a kar tako iz danes na jutri žal ne gre. Imam tudi sama še veliko drugih obveznosti (služba, otroci)… tako, da dela res nikoli ne zmanjka.

…sem se morala malo izkašljati, ker mi je enostavno danes dvignila pritisk…

Ampak tale “sem se morala malo izkašljati na koncu mi gre pa že pošteno na k…
Ta stara je pač tipična tečnoba, ki ima polno rit vsega in ves čas rabi da nekdo skače okoli nje. Zaenkrat ji kar dobro uspeva, kot je slišati iz tega posta. Stavim, da bo stara vsaj en dan prej doma kot je bilo planirano. Upam, da se splača prenašati princezine ukaze, torej da boste vsaj kaj pametnega dedovali. Pa glej, da ne boš ti ratala ista bijach do svojih otrok.

Ali Slovenci sploh še rešujemo družinska nesoglasja medsebojno, ali pa je MON postal koncesionar za pristranska jamranja mladi vs stari?

nova
Uredništvo priporoča

Pa si je res zelela na dopust in to sama? Ni vsaj med vrsticami namignila, da bi imela malo vecji apartma in bi sla z njo kaka prijateljica ali prijatelj?

Sožalje, ampak septembra je morje definitivno toplejše kot zdaj, to bi pa menda lahko vedela. V junijskem morju se tudi jaz ne kopam, septembra pa brez problema.

Ja, želela si je iti čisto sama. Pravi, da si ne želi nobenega prilagajanja. S prijateljicami pa hodijo raje pozimi v toplice..

Jaz z mojo čist nikol zadovoljno in težko kot cent mamo opravim na kratko – “O, ni ti všeč, no, sporoči mi, ko boš našla kaj drugega in se tja preselila, da te pridemo iskat na pravi naslov, ko bo konc dopusta”.
Tastari pač manipulirajo s tistimi, ki jim to pustijo.
Naveličani so sami sebe in potem sitnarijo – ampak samo, dokler ne rečeš konc igre, pol se skulirajo.
Meni je mama rekla, če bi jo vsak mesec vozil na grob njene mame, oddaljen 150 km (ki ga 20 let ni obiskala). Sem ji rekel, da jo lohka vozim, da pa bi bil že cajt, da se posveti odnosom s živimi sorodniki.
No, ni mi je treba vozit na britof.

zdaj pa razumem zakaj nekateri ljudje nočejo imeti otrok…

In kaj je mislila, ko je šla sama na morje? Da bo super zabavno in da se bo lahko pogovarjala, zabavala in da bo krasno?
Če greš sam v apartma, je pač živ dolgčas.Naj bi šla v Izolo v Delfin hotel, ne pa pet ur daleč od doma! Tam bi srečala seniorje in seniorke njenih let.
Vzglavnik in letni kovter jaz vedno nesem s seboj na morje.

Pojdite ponjo.Dolgčas ji je za umret.

Mogoče je pa v depresiji.
Ko si v depresiji, ti gre vse na živce.

Vaša mama je človek, kateremu se ne da ustreči. Pustite jo, naj si sama rihta dopust.
Na kraj pameti mi ne pade, da bi se moji otroci ukvarjali z menoj in z mojim dopustom.

Šla dol……naj sama spoka stvari, jo odpeljala domov in da ne bi nikoli več slišala, da kam bi pa ona šla. Naj si pač sama zrihta dopust, prevoz itd….

Kaj imam jaz dost teh razvajenih starcev,…na bruhanje mi gre to njihovo izsiljevanje in stokanje.
Ali je nujno potrebno, da nam kratijo čas in da živimo njihovo življenje?? Ni!! In kaj??

Sunit jih v rit in si ne dovolit izsiljevanja, saj ni problema pomagat, ampak da imamo pa življenje kot nam oni dirigirajo?? Halooooo

Saj tudi jaz to doma gledam in sem se še 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odmaknila od tega, da nikoli ni nič prav.

Misliš, da boš ti kaj drugačna? Ista boš, če ne še hujša.

Naša tašča je ista. Konstantno nezadovoljna, v življenju še ni delala, bila je namreč tajnica v državnem podjetju, malo čez 50 šla v pokoj in sedaj že 20 let doma, z boljšo penzijo kot imam jaz plačo. Vse ji je hudo, vsi so manj vredni kot ona, mi mladi seveda nič ne vemo in nič ne znamo, ne gre ji v glavo, da služba ni več od 6h pa do 14h, da si ne moremo kar vsepovprek zidati hiš. Stalno jamra čez vse, kako jo vse boli, kako je reva, obenem pa svojo zlobo stresa vse naokoli. Umaknila se je cela družina od nje, mož je ne prenese, sina čustveno izsiljuje, pred tujci pa igra ubogo ženico. Sama se sicer z njo razumem, imam stike samo kolikor je nujno potrebno, ji pomagam, če to potrebuje, sicer pa se umaknem. Moja stara mama je isto, ne prenese je nobeden v družini, moje matere nikoli ni marala in je vseskozi delala prepir, z možem skupaj nnista mogla živeti, ker jo je bil sit. Malo nazaj pa se je spravila še name in sem jo poslala v tri krasne. Pa mi je grozila, da ne bom po njej nič dedovala pa sem ji iskreno in direktno povedala, da od nje ne rabim popolnoma ničesar in da je postala ena stara žleht baba. Tako sem tudi z njo zaključila. Škoda živcev za ljudi, ki se napajajo s krvjo drugih.

Ne razumem pa, da rezervirate apartma 5 ur daleč. Torej 10 ur vožnje za vaju. A za mamo pa ne bi bil dober kakšen apartma v Istri? A bližje slovenski obali pa ni morja?!

Mislim, da vsi skupaj preveč komplicirate. Mamo pa postavi pred dejstvo. Povej ji tudi, da lahko pride domov s taksijem.

New Report

Close