Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fruštk pri nas doma. Kakšen je pa vaš?

Fruštk pri nas doma. Kakšen je pa vaš?

Pri nas je ob šestih zajtrk. Vedno. Dons ga bom jaz delal, ker obadva vagabundka še spita, jaz sem bil pa nočno za kompjutrom hahah.
Mi mamo eno full smešno varianto in to je, da je fuštk vedno čist drugač postrežen, kot drugi obroki.
Če je lepo vreme je vedno na balkonu. Na mizo gre bel prt, skuhamo vrček kave (tri kapsule) en vrček je mleka, en vrč je naravnga pomarančnga soka.
Na mizi vedno dve vrsti jogurta (navaden pa sadn) vedno dve, tri vrste salame, sir in puter. Popečen toast in ajdov kruh. Umešana jajca (naredimo iz treh jajc) tko da vsak da eno skufrano veliko žlico na krožnik, pol so pa v eni skledci še lešniki, orehi, indijski oreščki in rozine. Pa vedno še marmelada in med. Če se komu zjutri da it v pekarno, to sem običajno jest, pa prnesemo še kakšen rogliček.
Je pa vsak kar želi. Ampak to je vedno na miz. Fruštk je najboljš del dneva za moje pojme in uživam, ko voham tist kofe na mizi pa vonj popečenga toasta.
Kva pa vi jeste zjutri? A mate tut ritual a je bolj na hitro na pultu zraven hladilnika?

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Ojej a ti to resno? A tako vsak dan tudi ko greste v službo ali ne hodite v službo?
Ker si tega resnično ne morem predstavljati, da bi nekdo jedel tak zajtrk pred službo.
Mi komaj na hitrico nekaj pojemo , če sploh kaj utegnemo , potem pa v službo, za kak dela prost dan si pa le vzamemo več časa in v miru pojemo zajtrk pa takrat še komaj kak kos kruha z maslom ali kak rogljiček.

Sonja, a veš da resno. Pri nas se vstaja dvajset do šestih od doma gremo pa ob petnajst do sedmih. Jaz imam do službe pet minutk, če začenjam ob sedmih ali pol osmih, odvisno kako imam izmeno, moja začenja enkrat med sedmo in osmo. Časa mamo zjutri eno uro ali celo več. Jaz grem še velikrat laufat za pol ure. Potem pa tuš in se vsedemo da pojemo. Pa ni veš… Ko se navadiš je to naštiman vedno v petih minutah, ne rabimo nič več. Vedno je vse že v hladilniku, tko da samo ven potegnemo. Kava je skuhana v dveh minutah, sok nalit v sekundi… Ne vem, vedno je tko. Ok, včasih vstaneta naša dva šele ob pol sedmih, pa takoj za mizo in zajtr. Tko smo se navadl. In veš da je fajn.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Pri nas nimamo fruštika.

Mi pa skozi teden vedno zajtrkujemo isto hrano: kos polnozrnatega ali črnega kruha, maslo, marmelada (ali med), pa belo kavo zraven.

Ob vikendih se malo “pocrkljamo” tudi s čim drugim, npr. sadni jogurti, muesliji, gres ali mlečni riž, jajca s slanino, pašteta, hrenovke, morda šunka, sir in sadje. Se hecamo, da imamo ob sobotah, nedeljah in praznikih “hotelske zajtrke”.

Sama dolga leta sploh nisem jedla zajtrka, samo kavo sem zlila vase. Ko se enkrat navadiš na zajtrk, si začetka dneva brez zajtrka ne predstavljaš več in zajtrkuješ, pa tudi če ob pol 5h zjutraj.

Šnops, kos špeha, čebula in kajla kruha!

Otroka skoraj vedno žitno čokoladne kroglice v mleku, včasih jajca na oko, mož vse sorte, kruh, margarino, marmelado, salamo, …. kavico, jaz pa podobno, največkrat pa samo kavico, dva velika piškota in obvezno dva čika za dobro jutro.

Dobro jutro
Jaz sem se zbudila že ob petih, pol sem pa moža zbudila ob pol šestih (nalozila sem mu da je ura štiri – Ej stari daj vstan, ura je štiri men je pa dovgcajt. Vse kar mi je reku je bilo Ej če zdej ne utihnes te bom tolk zalepu da ti nič ne bo jasno)
Zajtrk :pirin kruh in losos za oba, kuhano jajce zanj potem jogurt s pestjo oreščkov in jabolkom zanj, kofe oba
Hci si je pa puter namazala na kruh in čaj
Zdaj pa v šolo in službo.

Tole se mi zdi nekako značilno germansko. Tudi tukaj na severu je zaktrk najpomembnejši del dneva in tudi pri nas je izbira podobna, se pa ne držimo tako zelo jedilnika. Razlika je tudi v tem, da kadar pripravljam jaz, si vzamem čas in delam z občutkom. Lepooka je bolj na hitrico narejena in manj osredotočena na to kar počne. Pa tudi tako je, da jaz pogosto zajtrkujem zunaj, saj pogosto zgodaj odrinem na pot. So pa tu tudi v pekarnicah na voljo kraljevski zajtrki za par evrov. Jajca s slanino, obloženi kruhki, jogurt in kako (tukajrodno) sadje je navadno moja izbira. Včasih še jagodna marmelada in maslo na sveži žemljici za posladek, a nekako redkeje, ker mi sladko redko paše. Se mi že lušta… še eno postajo… :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Eden kosmiče na mleku, drugi kos kruha z nutelo, tretji maline, četrti nič. Jaz v službi okoli desetih pest mandljev.

Hahahhaha. To bom pa jest moji enkrat naredu. Ampak men neb rekla, da me bo zalepila, ampak bi mi jo v trenutku zalepila! Še v spanju bi se ji roka sprožla.
Drgač pa losos… Uf, to mam pa jest tut rad. Sploh polet pride super, mrzu prekajen losos pa mozarela, pa mal drobnjaka pa limonce gor. Uf, pomojem da bo to dons za mojo večerjo haha. Evo mam že idejo. Samo še v štacuno gre.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Kake pol kg sadja in belo kavo ko pridem v pisarno. Danes so češnje, njami

Tole se mi zdi nekako značilno germansko. Tudi tukaj na severu je zaktrk najpomembnejši del dneva in tudi pri nas je izbira podobna, se pa ne držimo tako zelo jedilnika. Razlika je tudi v tem, da kadar pripravljam jaz, si vzamem čas in delam z občutkom. Lepooka je bolj na hitrico narejena in manj osredotočena na to kar počne. Pa tudi tako je, da jaz pogosto zajtrkujem zunaj, saj pogosto zgodaj odrinem na pot. So pa tu tudi v pekarnicah na voljo kraljevski zajtrki za par evrov. Jajca s slanino, obloženi kruhki, jogurt in kako (tukajrodno) sadje je navadno moja izbira. Včasih še jagodna marmelada in maslo na sveži žemljici za posladek, a nekako redkeje, ker mi sladko redko paše. Se mi že lušta… še eno postajo… :-)))
[/quote]

Res je. Jaz nikoli nisem velik jedu zjutri, običajno (še v Sloveniji) nič, ko sem pa v Avstrijo prišel mi je blo pa na začetku čist čudn, ko so zjutraj začeli tisti težek beli prt dajat na mizo, pol so pa vse iz hladilnika gor navlekl. Evo, pol sem se pa navadu.
Mi gremo običajno v soboto ven na zajtrk. Ne vedno, ampak radi gremo. Ja, avstrijski zajtrki so fantastični zunaj. Jaz ne vem kakšna jajca to nardijo, ampak to so tko puhasta pa s slanino, da se ti topijo v ustih. Neki cajta sem mislu da delajo s kislo smetano, neki cajt da dodajajo kakšen peciln prašk… Ampak baje da ne, fora je v količini…. Ne vem. Ja, na zajtrk res dajo velik. Jest sem se hitr navadu 😉

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Hahahhaha. To bom pa jest moji enkrat naredu. Ampak men neb rekla, da me bo zalepila, ampak bi mi jo v trenutku zalepila! Še v spanju bi se ji roka sprožla.
Drgač pa losos… Uf, to mam pa jest tut rad. Sploh polet pride super, mrzu prekajen losos pa mozarela, pa mal drobnjaka pa limonce gor. Uf, pomojem da bo to dons za mojo večerjo haha. Evo mam že idejo. Samo še v štacuno gre.
[/quote]
Ja losos je super. Moj ga veliko poje jaz malo manj ampak se trudim 🙂
Ma najraje ga zjutraj nategnem ker pol me 5 minut grdo gleda pol se pa začne smejat
Enkrat sem mu alarm izklopla in uro naprej na mobiju nastimala da je kazalo 8 v resnici je bilo pa pol šestih veš kaj je hitr vstal, se danes mi je žal da ga nisem pustila v prepričanju da zamuja, si predstavljaš da bi šel tolk prej v službo, sam pol bi bi me pa zadavu

Mi ga imamo pa ob 7h in bomo ravno pričeli jesti imamo vse na mizi kar vi, razen še obvezno vrče z mlekom, kakavom, čajem in več vrst sadja češnje, lubenice, banane, ananas, marelice, breskve…pa obvezno jogurte in pudinge, kuhane imamo tudi hrenovke te imajo še posebej radi otroci in pa pečene klobase, pršut, olive. Kuhane štruklje in pečene ribe. Ne predstavljam si pa zajtrka brez pice, to imamo vedno zjutraj pečeno in narezano, mjami jutranji vonj sveže pečene pice vsak potem je kar želi.

Dan začnem s pol litrsko skodelico espresa z mlekom.
Obožujem jagodičasto sadje (maline, borovnice, jagode) prelito z jogurtom, jajčka in francoske rogljičke. Manjkati ne smejo niti popečeni kruhki, maslo in pomarančna marmelada.
Zajtrki so ob prostih dnevih dolgi in obilni.
Ob delovnikih sem odvisna od nadevane žemljice in espressa v službi.

Zelo dober začetek dneva. Pri nama je tako, da skupaj zajtrkujeva samo med vikendi in takrat kupim svež kruh ter postavim več stvari na mizo. Podobno kot ti pišeš.
Med tednom jeva pa vsak zase, ob različnih urah, različno obilno. Jaz brez zajtrka ne morem, on komaj spravi vase marmeladni rogljič.

Zjutraj običajno najprej spijem kozarec vode, potem pa si skuham neko toplo pijačo (običajno čaj, včasih kavo ali rastlinsko mleko), včasih tudi iztisnem svež pomarančni sok. Vedno jem za zajtrk vsaj dve vrsti sadja – narezanega ali v smutiju, ki mu včasih dodam še zelenjavo ali oreščke. Poleg tega si pripravim še neko jed – kar mi trenutno ustreza. Običajno so to beljakovine in ogljikovi hidrati, lahko je zraven tudi malo zelenjave.

Včasih si naredim samo bogato obložen sendvič.

Pogosteje jem jajca. Na primer 2 umešani jajci, jajca na oko, jajčno omleto z zelenjavo, včasih dodam še šunko. Zraven si dostikrat postrežem narezan paradižnik ali kumare/ popečene bučke/ zeleno solato, prelito z bučnim oljem ali na kolobarje narezan soljen paradižnik pokapan z olivnim oljem.
Poleg jem kruh: kajzerico, včasih žemljo, včasih belega, kdaj drugič polnozrnatega ali pa ajdovega z orehi, včasih namazanega z maslom, mlečnim namazom ali kislo smetano. Različno.

Na vsake toliko jem kosmiče z rastlinskim mlekom ali kozjim jogurtom, ampak ti mi sami niso dovolj in moram imeti zraven še nekaj drugega. Recimo katero od prej omenjenih “glavnih” jedi ali pa vsaj kruh z marmelado. Kruh z nekim namazom je na splošno nekaj, kar jem za povrhu, če sem še lačna. Včasih si skuham mlečni riž, polento ali gres.

Včasih mi v hladilniku ostane juha ali ostanek večerje in si kar to pogrejem za zajtrk.

Danes sem recimo zajtrkovala majhno porcijo zelenjavne juhe s koščki mesa ter makarone z zelenjavno omako (majhno porcijo, se razume), pa zeleno solato (nenarejeno, brez preliva) sem pikala zraven. To je bil ostanek včerajšnje večerje. Za konec sem si privoščila narezano hruško in češnje. Vmes sem pa razmišljala, da bi mi mogoče pasalo še eno umešano jajce..

Mi ga imamo pa ob 7h in bomo ravno pričeli jesti imamo vse na mizi kar vi, razen še obvezno vrče z mlekom, kakavom, čajem in več vrst sadja češnje, lubenice, banane, ananas, marelice, breskve…pa obvezno jogurte in pudinge, kuhane imamo tudi hrenovke te imajo še posebej radi otroci in pa pečene klobase, pršut, olive. Kuhane štruklje in pečene ribe. Ne predstavljam si pa zajtrka brez pice, to imamo vedno zjutraj pečeno in narezano, mjami jutranji vonj sveže pečene pice vsak potem je kar želi.
[/quote]
Heheheheheheheh! Ob nedeljah pa še odojka!?!?

Do 10h nič, potem pa v službi v bistvu kosilo.

Če sem doma pa kava in kakšen namaz.

Mene bi kap, da vidim toliko hrane na mizi. V celem tednu ne bi toliko spravila zgodaj dol. Sploh mi je pa škoda jutranjega spanca zato, da bi jedla.
Še dobro, da smo si različni in da si najdemo kompatibilne partnerje, ker da bi od mene en pricakoval kaj več kot dobr jutr zjutraj, dobi brco v rit. Enako tud, da mi v znak ljubezni privleče kak pladenj v posteljo. Me kar strese in imam purjo kolt 😉
Jaz sele v sluzbi po kavi zacnem funkcionirat in sodelovat v pogovorih, prej pa je tisto ne diraj lava dok spava.
Ni problem zvecer, ponoč, sam zjutraj pa sem adijo in je hrana zadnja stvar na katero pomislim.

So mi tiste minute zjutraj preveč pomembne, da bi jih zapravila za nek hedonističen zajtrk. Itak ne morem takoj zjutraj jest, zato si ga vzamem s sabo v službo (navadno kak jogurt in žemljico) in tam pojem pred začetkom. Ob vikendih pa navadno skupaj jemo – ampak nič hudo fensi šmensi – en kosmiče in mleko, drugi jogurt, tretji kak topel sendvič ali pa kar kruh in nek namaz alil salamo.

jaz sem danes jedla sendvič s sirom in pršutom, paprike in kapučino
ta teden sem sicer večinoma jedla granolo z jogurtom, malinami in robidami, pa kapučino
včasih si naredim avokado na toast s kakim jajcem na oko, ali pa ovsene kosmiče z jogurtom in jagodičevjem.
včasih je skuta z oreški, ob vikendih pa mogoče palačinke ali pa vaflji.

zajtrk mora bit. sem tud mojega navadila, da se je treba zjutraj najest. edino hči pravi, da bo zajtrkovala v vrtcu, ker jejo takoj ob osmih, ko pride tja in je tam bolj dobro (!)

Uh jaz bi pa zdaj eno borovnicevo torto uh bi pasal ampak ne bom

Zbudim se ob 5.00

Fruštkam pa :
Müslije / čokolin
Kruh z maslom in medom/višnjevo marmelado
Banana/Jabolko
Skodelica jogurta.

Pri nas med tednom jemo vsak posebej, razen včasih fanta jesta skupaj ko gresta na avtobus.
Midve s hčerjo lažje vstaneva, in hči se je tudi navadila vsako jutro jest, ima zdravila in mora že iz tega nekaj prej pojest da ni na prazen želodec. Pač pri njej sva vztrajala že v vrtcu da je nekaj pojedla že doma. Moški del težje zjutraj vstane , mož včasih pomaga pri pripravi zajtrka ali kosila včasih pa samo pobere in gre v službo. Midva jeva v službi ker imava pisarniško delo, jaz zjutraj tudi rada v miru pojem ne da moram gledati na uro in hiteti.
Fanta pa joj najraje nebi nič, pri mlajšem mi niti ni toliko ker imajo ob 9h že malico in takrat je starejši pa je potem kar nervozne če je lačen pa ne ve kaj mu je. In če ne je zjutraj je sigurno kakšna štala tam 2.uro, pred malico. Tako da mu težim.
Hči in midva jemo jogurt, pa kosmiče ali sadje. Fanta pa kakšen kruh pa pote ali še kaj namazano, marmelada, pašteta, sirček, ali pa košček sira. Včasih pa samo nekaj sadja ali paradižnik.

New Report

Close