Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rdeča pesa

Rdeča pesa

Vam je všeč rdeča pesa s kumino ali brez?

Ok, se dolgočasim in trollam. 🙂

Kaj delaš tako pozno v noč? Pojdi spat, princeska moja

S kumino. Brez ne. Dobra je pa tut kot pire. Moja jo nardi tako – pesa kuhana, maslo, kunina, žlica kisle smetane. Paše pa pri kakšnih pečenicah zraven.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

brez, brez, sem rekla brez?


Fej in fuj!!

Zelo redko jo jem. Meni ni neki ful pri srcu

Ne z, ne brez, mi je totalno bljek….

Sok sveže pese drastično znižuje hudo vročino, že žlička ali dve, tudi ko gre pri otrocih do 42℃.
Meni je nemalokrat rešila življenje.
Vročino so mi izmerili kar na dlani, 41,9℃. Noro.

Sicer pa ja, s kumino in brez jesiha.

Kaj rdeco peso jeste samo v solati (vlozeno), da je vsem iz prve jasno, kaj sprasuje Bonica?

Okrog kumine pa tako. Vecini ljudi ni vsec kuminovo zrnje med zobmi. Tudi celi poper in celi klincki ne. Zato pa se te zacimbe meljejo ali zdrobijo ali pa odstranijo, razen kadar so misljene tudi kot dekoracija, npr janež na upognjencih.
Npr zeljno solato zacinim z mleto kumino in mletim poprom. V jabolcni zavitek dam mleti cimet in mlete klincke.
Pri kuhanju pese in krompirja pa dodam v vodo nekaj celih zrn kumine, ki nevtralizira okus po zemlji, potem pa se z vodo vred odlije.

New Report

Close