Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko denarja za pijačo in kofetke zapravite na mesec

Koliko denarja za pijačo in kofetke zapravite na mesec

Od kar sem začel računat te izdatke sem ugotovil, da ta postavka ni tako zanemarljiva in nanese kar bogat znesek.

Ne velik, ampak bom pa zdaj v dveh mescih vse zamujeno nadoknadila kar nekaj solidnih plač imam v planu zapraviti za pijače in gostilne.

Kva pa vem… A veš da nisem nikol niti razmišljal o tem… Zunaj jemo dvakrat ali trikrat na mesec, kar nanese recimo 200 eur, potem grem enkrat ali dvakat na teden s kolegi na kakšno pijačo, lahko da se slučajno srečamo v mestu. Torej nekje 30 eur, na teden… To je 120 na mesec, pol grem če pelem tamalga v vrtec nazaj grede na kavo in sok, to je 7 eur dnevno, pa recimo da grem to 10 krat na mesec… Je to 70 eur, pol gremo pa zdaj enkrat tedensko recimo na kavico, sladoled alpa kolo v mesto je to spet 100 eur mesečno… Ko grem v Slovenijo tut vedno v vaško gostilno na pir pa kavo, pa mal družbo pa moram kdaj častit, kdaj drugi… Pa starše na večerjo pelem… Ja evo spet 150 eur…
Uf… pismo evo, skor 700 eur na mesec, za brezveze luksusa… Ja, se nabere.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Meni ne znese. 700 ŠE ZASLUŽIM NE. Če lahko zakaj ne.

pijače in kava ene 5 eur na dan (povprečje), torej približno 150 € na mesec, če štejem še hrano, pride pa še nekaj 100 € zraven..
Toplotek s pripravljeno hrano nisem vštela zraven.

No jaz sem nekje na 600evr mesečno samo za gostinske storitve …

Hmmm.. približno .nekih 100 eur/mesec .

Ja, nekje 200 eu na mesec.

Kaj pa vem kolk. Mogoče cca 200€ na mesec. Včasih še več, včasih manj. Včasih na dan ne zapravm nič, pač častijo drugi, včasih zapravm 10, 20, tud 50€ al pa še več v enem dnevu. Pač nism tega nikol računala. Če ne bi hotla nič zapravt, najboljš da skoz doma sedim in ne mrdam nikamor.

200 na mesec, to se ga morte pa napolno užigat vsak vikend haha

Kada žene tulumare
najbolje se troše pare… :))

Kada žene tulumare
najbolje se troše pare… :))
[/quote]

Hahahhaha

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Bi zapravila več, če bi imela več možnosti veganskih napitov (sojino, mandljevo, ovseno … mleko).

Definitivno preveč. Vsak dan minimalno 10 € za kavice, soke, limonade, …. , pa šteko čikov na mesec, da o sladoledu in macu z mulci niti ne govorim.

Niti centa. Ne hodim na pijače in kofetke :-))
Pijem lahko doma, kave pa sploh ne pijem.

Zelo malo.

Hja, se kar nabere… Kava, sladoledi,… sem ter tja kak konec tedna hrana zunaj. Malo je odvisno tudi od tega, kje delam… pogosto tudi zajtrk in malica zunaj. Tam med 500 in 1.000 evri se kar nabere, odvisno od meseca. Dopust pa seveda doda k temu se znaten pribitek, navdno tam okoli tisocaka na teden dopusta.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

20-25 evrov za 2, greva pa 4x na mesec z možem
To je ves najin luksuz

Sama sem bolj skromna. Recimo da grem 2x na teden na pijačo je to 5 e, službeni avtomat še 10e mesečno, hrana zunaj cca. 2x mesečno po 10 e, skupaj 50 e.

Bi več, pa dolgo časa nisem imel in sem se navadila tako.

Vsako soboto kapučin v lokalu x 2 in tonik (mislim da pride okoli 5,00 eur), vsaka druga sobota je moja, to pomeni 10 eurov na mesec, pa občasno med tednom kapučin, vendar ne vsak dan, tudi vsak teden ne, mogoče 2x na mesec, ko se mi da iti ven na kao malico, tako da bi se morala zelo potruditi, da bi prišla na 30 eurov – gorenjski geni so hudič.

Vprašanje je bilo samo za pijače / kave… in pri meni je to zelo različno; največ čez poletje, a v povprečju vseeno ni več kot 10 – 20 Eur mesečno.
Mogoče kdaj poleti – s pijačo po športu s kolegi pridem na 30.

Okol tri evre za dva paketa kave, ki jo doma kuham.
Ostalo pa nič.

…….in potem jočemo ker imamo prenizek osebni dohodek 🙁

Tu okoli mene in ob mojih poteh je toliko krasnih kafičev, da bi kar v vsakega šel človek posedet 🙂

Zunaj sama spijem kavico (ekspreso ali z rastl mlekom) ali sok max 1-2 krat na teden = 20 eur
S prijateljicami nekje trikrat na mesec (redko smo zunaj zaradi kave, to raje spijemo pri kateri doma, zunaj pa navadno kar flaška vode s sabo) = 10 eur, če vsakič ena časti
Z možem vsak vikend v glavnem 2x (kava ekspreso, zdaj tudi kako pivo) = 50 eur (od oka)

Skupaj torej pijačke cca 80 eur.

Absolutno gre več za hrano zunaj. Vsak dan v tednu jem zunaj kosilo = cca 150 eur na mesec. Enkrat ali dvakrat na teden grem ven tudi na zajtrk = recimo 40 eur (za 6 zajtrkov v mesecu)
Vsak vikend enkrat na dan jeva zunaj. Če v običajni restavraciji, dava cca 40 eur za oba. Če v boljši restavraciji, nekje do 120 eur za oba. To je enkrat na mesec največ. Skupaj cca 400 eur.

Skupaj hrana zunaj cca 600 eur.

Sicer živiva v Rusiji in imava nekoliko drugačno življenje kot povprečen zaposleni.

Za kavo: cca 200 eur na 3 mesece -za kavne kapsule Nespresso. Hodijo pa k nam domov na kufe prijateji, znanci, tudi delovne sestanke imamo namesto po kafičih, sodelavci in partnerji. Za dober kufe pridejo tudi na dom, pravijo 🙂

V kafičih po Sloveniji načeloma ne pijem več kave, ker mi ni dobra. Ali imajo slabo ščiščene in neredno servisirane avtomate, ali osebje ne zna, torej pusti, da kava predolgo teče preko ročke v šalico, ali pa imajo preveč spražene in preveč citrusne kavne mešanice za moj okus.
Dober espresso, mcchiato, ristretto, latte macchiato znajo pa pripravit v Sloveniji samo kje ob italijanski meji; na celini vzhodu, severu države pa nikakor. Spijem pa z veseljem zunaj po kafičih in restavracijah, ko sem v Italiji, pa na dopustu.

Za ostalo pijačo: tudi bolj malo zapravim, ker gremo 2x letno do par izbranih slovenskih vinarjev po zaloge ( cca 300-500 eur gre), pa morda 2x letno v kakšnem free shopu kak dober gin, kjer je ogromno svetovne izbire. Vsa ta pijača se konzumira večinoma ob obiskih, druženju, grilanju na domačem vrtu – cca 3 -4 mesece na leto.

No, 1-2x letno gremo skupina določenih prijateljic tudi ven na pijačo, poleti – takrat gre morda 100 -150 eur iz mojega žepa, ko častim.

New Report

Close