Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek avto kw, km, gorivo

avto kw, km, gorivo

Kupujem avto in želim, da je varčen, a da zna vsaj malo potegnit, ko je treba.
Koliko kw ali KM in koliko cm3 moram gledat?

Še gorivo, dizelaši porabijo kar nekaj manj od bencinarjev.
Zakaj točno niso primerni za manjše kilometrine? Če dizel porabi 5l/100km, bencinar pa 8, mislim po mestu, se razlika konkretno pozna…

Mi lahko prosim kdo razloži?

ti zdaj želilš, da ti nekdo tu napiše elaborat glede tvojih vprašanj. Sama si pa toliko lena, da se ti ne da poguglat in malce prebrat. Knjige, enciklopedije, romani, članki, novice, forumi…..kaj vse obstaja na to temo.
sicer pa v enem stavku…..tega kar ti iščeš, ni.

Vidim, da čeprav si mehanik, se tudi ti ne zastopiš kaj dosti 😛

do 80kw je ena cena zavarovanja, od 80 naprej je druga, torej gledam kw do 80.
kaj o povejo cm3 o moči in porabi motorja? ajde, povej, če veš.

vozila sem manjši avto 66kw, dizel, ki je porabil po mestu 5l/100km in je znal potegnit, ko je bilo treba, ni se matral, verjetno bi en težji moral biti močnejši.
zdaj pa, kaj o moči in porabi povedo kw?

zakaj dizel ni primeren za manj prevoženih km? ne potrebujem cele študije, samo kaj je lahko narobe, če prevoziš 15.000 na leto namesto 30k?

nova
Uredništvo priporoča

neumna in nesmiselna vprašanja postavljaš. kot petleten otrok. potrudi se…informacij kolikor češ….z vzvišenostjo pri meni ne boš nič nardila. poglej eno drugo temo o tekmovanju med moškimi in ženskami….piše vse tam…skoraj vse. ste sposobne, boljše kot moški, presegate nas na vseh področjih…pomagajte si, ne jokat tle.

Koliko km delaš letno je važno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Dizel avto je dražji od bencinarja, zato moraš tudi km delati toliko več, da se ti na koncu obrestuje pri bencinu kot strošku. Pa tudi za motor mislim, da ni dobro voziti ga samo na kratke ture.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Dnevno delam daljše razdalje (+100 km) in imam bencinarja, 1.6. P0vprečnna poraba 6.9 l/100km.
Zadovoljna tako.

Kupi električni avto, ne pije nič, potegne in v nekaj letih se ti bo strošek nakupa povrnil.

Avto do 1,8 ker je v nižjem cestninskem razredu, dizel ima dražje vzdrževanje na dolgi rok, ki ga kompenziraš z nižjo porabo…je tudi res, da večina novejših bencinskih mlinčkov danes uporablja turbino in sta si s stroškom tukaj izenačena z dizlom…dizel rabi več časa da pride na delovno temperaturo in je v tem času poraba višja zato je primeren za daljše poti, avto je težji hitrejša obraba gum in zavor pri mestni vožnji, kjer je več zaviranja…in vse kar naštevaš kW, km, poraba je pogojeno z velikostjo vozila…majhen bo zadovoljen z 100 konji večji potrebuje kakšnega osla več…omenjajo električni avto…ja, če bo to drugi avto pri hiši, ker ni primeren za daljša potovanja edino, če se misliš voziti s hitrostjo tovornjakov 90km/h. In kolikor mi je znano, ga ne smeš prodati v roku treh let, če koristiš subvencijo.

V glavnem pri dizlu če delaš mal kilometrov (vožnja po mestu) ti bo prej šla turbina in še vztrajnik po možnosti+ dizl je drazja cestnina. Zato ce mislis delat 15k letno kupi Bencinara!!

Bencinar, 1.6 ali 1.8 (potem je dražja registracija). Jaz imam raje 1.8, pri 1.6 je poraba prevelika glede na to kar dobiš.
Pač izbereš varčnega, to so recimo Citroeni, Vw…poišči in primerjaj.

najbolj važna je barva vozila in koliko so zdržljivi tepihi

pozabu si na usb vhod na radiu..neprecenljivo…

Kupi si bencinarja, kot je že rečeno do 1,8 in tam do 125 KS. Koliko prevoženih km je relativno pogojeno s predhodnim vzdrževanjem vozila. V bližnji prihodnosti bodo cene dizlov močno padale iz razlogov, kot so prepovedi vožnje dizlov v mestih, nekatere tovarne so se že odpovedale proizvodnji dizelskih agregatov (volvo,subaru,tojota), nemška avtomobilska industrija pa jih bo dokončno nehala proizvajat do leta 2030.

Kupi si bencinarja, kot je že rečeno do 1,8 in tam do 125 KS. Koliko prevoženih km je relativno pogojeno s predhodnim vzdrževanjem vozila. V bližnji prihodnosti bodo cene dizlov močno padale iz razlogov, kot so prepovedi vožnje dizlov v mestih, nekatere tovarne so se že odpovedale proizvodnji dizelskih agregatov (volvo,subaru,tojota), nemška avtomobilska industrija pa jih bo dokončno nehala proizvajat do leta 2030.

Ja ves da, pa da me kap zadane, ko tankam! Ce me ne bi zadela ze ob registraciji!Tak zihr porabi 10/100 mestne voznje!
Nekaj, kar porabi po mestu 5-6 litrov bi imela, ne da delam sam za benz.

Meni je totalno smešno, ko začnejo eni nakladat kakšni ogromni stroški so z dizlom…..jst z mojim nimam “nobenega” stroška. Gume, tank, 1x na leto registracija plus zavarovanje ter 1x na leto menjava olja, filtrov,… Skratka čist običajni stroški, nič posebnega. O kakšnih vztrajnikih pa turbinah nakladate? Nisem nikoli menjala nič takega pa je avto že 12 let star. Kaj večjega na njem še nikoli ni bilo treba zamenjat. Avto je bil že vsepovsod pa je še vedno čist fajn za furat. Ne kupim bencinarja pa tudi, če delam na leto samo “3 jurje” kilometrov. Mi sploh ne gredo.

Tudi jaz sem v dilemi, benz ali dizel. Do zdaj smo imeli same dizle, res pa smo delali vec km. Zdaj kupujemo avto za 10k na leto, bolj mestnega in kar sem gledala bencinarjev, me je groza, kako sploh nic ne potegnejo, kar traja in traja, preden se spravijo v pogon, ma, saj pol, ko zalaufa, se kar gre, ampak nikakor startat z njim, niti saltat ne znam, vse drugace kot dizel.

Čist simpl- za krajše tire bencinar, za daljše dizel.

Men ga ni čez bencinarja, pa sem prej zmer meu dizle. Zdej mam bencinara, tak majhen faracajg, ki mi spije lih 5l/100km. Res pa je, da to ni avto za dirkat. Avto za na izi. Stroški z njim nizki, pozimi pali kot šibica pri – stopinjah. Dizli majo pozimi tu mal problemov( nekateri).

Morš mal vedet za kaj/kam rabiš avto.

Če bi delal 3 jurje, bi verjetno imela drugačne izkušnje in sedaj ne bi tega pisal(a). 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mater si ti en napihnjenec. Pametnjakovič, ki samo pametuje a pojma nima. Ženska nekaj vpraša, ker jo zanima, ti pa sereš in pljuvaš čez njo.
Le kako je lahko kdo tak gnoj.

Avtek bi bil za po mestu in za na dopust 4x letno. Mora vozit tudi v hrib cez Karavanke. Na AC mora potegnit, ko je treba prehitevat. Tudi na cesti naj bi zmogel kdaj na hitro potegnit. Drugace vozim po omejitvah, ne divjam in po mestu se pac cijazim kot vsi ostali, zato mora malo porabit, ker 7l je meni obcutno prevelika poraba za mestno voznjo. Dizla sem navajena in gledam dizle, dopuscam opcijo bencinarja, ce mi bo potegnil.
Katerega imas ti?

Mater si ti en napihnjenec. Pametnjakovič, ki samo pametuje a pojma nima. Ženska nekaj vpraša, ker jo zanima, ti pa sereš in pljuvaš čez njo.
Le kako je lahko kdo tak gnoj.
[/quote]
Glej sebe kaksen gnoj si. Baba sprašuje nesmisle, idiotizme in se norca dela iz normalnih ljudi, ki naj bi ji pomagali. Vsakemubz normalnim vprašanjem, kjub temu da je laik, s veseljem pomagam, samo si mora najprej sam nekaj pomagat, vedet kaj hoče in zakaj, potem pa lahko svetujemo. Ce recimo jaz tebe vprasam za nasvet kaksen avtoradio bi bil primeren zame, kaj bi odgovoril? To je tipicen primer neumnega vprasanja pri katerem ne veš, ali je avtor neumen ali sr iz drugih norca dela. Če pa napiseš, da rad poslušas v avtu muziko na glas, pa da basi nabijajo, pa poveš kakšen avto imaš in koliko si pripravljen zapravit, potem lahko debatiramo. Kapis?

kupi električnega in ga filaj pri sosedih, da te ne bo glava pekla. kot ti je bilo povedano bencinar pod 1,8 pa bo.


Lutkico, zdej ti bom jst povedu. Dizla not, to rab dva dni, da se zadeva ulaufa. Pozim tri dni, da začne gret, pa turbine in ta jajca. Nimaš boljše od Renojeve Lagune, bencin ena osm motor, dela k urca. Po mestu, semaforji, skoz rdeča, spelješ, zmer si ta pru. Pohodš gas do podna. Poraba 12l na 100, sam koli te burac. Samo jako. Neki prbijajo kolk se draži bencin. Men to nč ne pomen, jst skoz tankam za 20 € [hashtag=win]#win[/hashtag]

New Report

Close