Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj sin se obnaša čudno in me zelo skrbi.

Moj sin se obnaša čudno in me zelo skrbi.

Star je 16 in zadnje tedne je zelo čuden. Vedno je bil vesel in nasmejan. Zadnji čas pa ne vidi smisla. Pravi da je od znotraj mrtev in da ne vidi smisla življenja. Skrbi me da je depresiven in da si bo kaj naredil. Pravi da je ničvreden in da bi bil svet boljši brez njega. Noče pa pomoči. Pravi da nima smisla in da njemu stroka ne more pomagati več. Kaj naj naredim?

morda je postal gej. Očeta namreč ne pozna, ga je prišel samo enkrat pogledat in vzkliknil: “A to sem naredil….”.

Izgubil je ambicije.

Najdite nekaj kar ga bo veselilo. Za začetek mu povejte, da ga imate radi. Dajte mu kakšno odgovornost in ga pohvalite ko bo delo dobro opravil. Tako da bo videl, da je koristen in uporaben.

Enostavno ne vidi perspektive niti smisla kaj bi počel s seboj. Idealna prilika, da mu ponudite roko in ga usmerite naprej.

Krik po pozornosti. Več časa preživi z njim, a ga ne obremenjuj in ne utesnjuj. Najdi pozitivne zgodbe. Obiskujta kulturne ali športne dogodke, kar ga veseli. Mogoče za nekaj časa ugasneš TV ali vsaj poročila.
Če imata možnost in željo, si nabavita psa. Psi so odlični prijatelji, terapevti, znajo super poslušati in potolažiti;) In še za gibanje skrbijo:) Ko pride domov, ni nikoli sam in kuža te je vedno vesel!

Saj bo;)

Prepolna rit in premalo dela. V 98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je tko.

Ne psa, ampak simpatično 15 letnico. Pes bo na koncu ostal tebi, dekle pa ne.

Ne psa, ampak simpatično 15 letnico. Pes bo na koncu ostal tebi, dekle pa ne.
[/quote]

:):):) To drži, ampak pes res ne škodi;)

gej je

Najdita kakšno dejavnost, ki ga bo veselila. Naj gre delat kakšno zanimivo študentsko delo. Tako bo nekje koristen in pa še denar bo imel in si bo lahko kaj lepega privoščil-dobre počitnice na morju.

Ne glede na to, kar pravi, pojdi po nasvet. K šolski psihologinji, k njegovi osebni zdravnici. Duševnih težav pri najstnikih je OGROMNO. S hitro in primerno obravnavo lahko narediti izredno veliko.

Da če sam ne vidi, da bi šel k psihologu-npr.,tudi mama ne more kaj ekstra.
Vedno mora priti želja od dotične osebe,ki ima problem.

Ko berem, imam bolj občutek, da je to krik mame po pozornosti….

New Report

Close