Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko denarja za plačilo cerkvene poroke?

Koliko denarja za plačilo cerkvene poroke?

Koliko denarja je primerno dati za plačilo cerkvenega obreda. Gre za ofer, če prav razumem – torej se da po presoji.
Prosim samo za dobronamerne komentarje.

Odvisno od vajinih zmožnosti in koliko vama tak obred sploh pomeni.

Nekateri dajo manjšo vsoto, recimo poplačilo maše (cca 20€) in še kaj zraven, ker niso ravno pri bogastvu.
Sem slišala tudi že za debelejše kuverte, recimo po 200€ ali več.

Če vama denar ni problem in če je vaša fara bolj švoh z denarjem ali če imate res fajn fajmoštra, ki se trudi s svojo faro in je v redu človek, je mogoče znesek, ki ni samo poplačilo maše ampak še kaj zraven, povsem na mestu. S tem mu data vedeti, da cenita njega, njegovo delo in nenazadnje tudi, da vama sama cerkev, obred, vera… nekaj pomenijo.

Sama pa, če bi se morala odločati, bi dala vetjetno 100€, če bi se hotela cerkveno poročiti. Več bi dala samo v primeru, da bi bil župnik zelo fajn in bi veliko vlagal v verski utrip fare. Manj bi dala samo v primeru, ko bi bila na tesnem z denarjem ali bi pa se v cerkvi poročila zaradi tradicije.

Srečno na skupni poti vama želim.

Nimam pojma kako to gre.
Kot nevednik bi dala 50 eur.

nova
Uredništvo priporoča

Če se poročiš z mašo, daš dar za mašo 17 evr in to je to, kar je priporočeno. Ostalo je po željah. Če je samo obred, ni priporočenega dara. Vedno pa lahko nekaj daš, če želiš. Kolikor si lahko privoščiš. Je pa to minoren strošek v primerjavi z vsem ostalim v zvezi s poroko.
Če misliš sam dar med mašo, pa daš kolikor hočeš, ali pa tudi nič.

Mašni dar za slovesne maše je 34 evrov, v pušico je pobira, en duhovnik je svetoval,da se da za 1kg kruha, ki ga običajno kupujemo … se mi zdi ok “mera”

Cena kruha naj bi bila mera? Aja potem moram jaz, ki imam malo dati vec, ker kupujemo drag kruh, ker sparamo povsod drugje, pri kruhu pa res ne. Sestra, ki ima pa 10x vec denarja kot jaz pa lahko da drobiz, ker kupuje bele narezane struce.

New Report

Close