Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izmenjajmo si predloge za kosila na dopustu

Izmenjajmo si predloge za kosila na dopustu

Jaz že malo načrtujem, da ne bo potem vse naenkrat. Gremo v apartma, imam dva majhna otroka, zato bom vsak dan pripravljala kosilo. Seveda tudi druge obroke, zajtrk, večerjo in malico a tu res ne bom koplicirala kakšno sadje, kruh s salamo ali namazom bo cisto ok. Pri kosilu je pa že treba malo bolj misliti, sploh ker kuhinja ni taka kot doma.. Saj veste majhen štedilnik, malo prostora…itd
Si že zdaj doma malo doma pripravljam po vrečkah, da bom potem na dan, ko bomo odšli dala iz skrinje v hladilno torbo. Pripravila bom puranje in piščančje zrezke, en dan jih bom pripravila z drobtinami, en dan brez. En dan bodo testenine (te bom skuhala tam), pa kakšno juhizo z vrečke in zraven palačinke, en dan rižota, sem razmišljala tudi o kakšnih tortilijah, pa seveda roštilj (za to bo zadolžen mož) aja pa solata je skoraj tudi obvezen del kosila, včasih bomo šli pa ven v kakšno restavracijo ali na funk food, čeprav ni zdravo a na dopust gremo tudi uživat.
Vmes bo padel še kakšen sladoled, slani prigrizki in sadja (sploh lubenica, marelice, brskve mmmm)
Nekaj predlogov sem navedla, morda pa še kaj spremenim če mi boste dali še vi kakšno dobro idejo (tudi kakšen namig kako vse čim prej narediti je več kot dobrodošel).
_____________________________
Pa brez žaljivk prosim, tisti ki greste v hotel se kar lepo imejte, nam take vrste dopust ni všeč ker smo radi čimbolj svobodni pa še otroka ne pojesta veliko (sploh, če v hotelu ni samopostrežna restavracija).

Ma kaksen dopust je to brez pireja in filanih paprik?

Ena ideja: jaz sm zdej v 11 dneh na morju mislm da 5x delala pito al burek, 1x s sirom, drugič s špinačo in spet 😉 ne vem kaj jim je blo vsem, da so hotl to jest, baje ful dobra, pa še na plažo smo jo nosil 😉 je pa hitr narjena, cca 15 min in daš pečt 😉
Drugač smo pa al jedl uzun al pa roštiljal. Aja pa buzara ni manjkala, pa sveže ribe, sam to pa nism jaz delala. Pa full solat pojedl. Skratka luštn, komi čakam spet moooorrrjjjeee 😉

nova
Uredništvo priporoča

Jz sm tudi pomislila na polnjene paprike:)) Še par idej za na hitro: bolognese omaka za pašto, zelen pesto od barille (kupiš narejeno v kozarčku), kuskus, kruhovi cmoki z golažem (oboje lahko zamrzneš), čufti s paradižnikovo omako, no mogoče še chilli con carne (enim poleti gre na žlico, enim ne). Sicer pa kakšna testeninska solata: testenine + narezani datljevi paradižniki + bazilika + tuna + oliv.olje+limonin sok/balzamični kis.

Lepo se imejte!

Tam, kamor greste, ni trgovine?

Sam mal, a ti to resno zmrzuješ puranje zrezke, ki so že itak narejeni tik-tak?

Če bi kaj zamrznjenega nesla, bi edino kak golaž, filane paprike ali kaj takega, kar se res dolgo kuha…
Na morju kuhamo kakor se nam zazdi, filane paprike so pa obvezno na meniju in to jih naredim tam, to je kosilo za 2 dni, jih pa delam ali klasično ali v pečici, kakor kdaj. Ostalo je skoraj vsak dan juha, potem pa kdaj roštilj, kdaj ribe, kdaj testenine s čimer se nam pač trenutno zazdi, nekajkrat gremo tudi kam jest, odvisno od razoloženja. Kar nesemo od doma, nesemo tisto malo, kar bi se pokvarilo, pa sol in sladkor in te drobnarije, ostalo nakupimo tam.

Ni sans da vsak dan kuham na morju. Jaz tam urnika nimam. Samo zajtrk res obilen pripravim. Med obroki itak sadje pa zelenjava kar surova drugače gremo pa mi kar ven pa veliko rib jem na razne nacine. Sem in tja kaj spečem pa žar tud lavfa. Itak pa večinoma kupim razno pecivo pri domačinih mene že cel otok pozna da skoz nekaj iscem
Letos pa bomo punce itak vsak dan zunaj kosilo jedle, z žarom se pa jaz ne mislim sama ukvarjat

predlog za eno kosilo: okusno, zdravo, nasitno, narejeno v pol ure

https://www.mojirecepti.com/recept/cvetacna-solata-z-jajci.html

Jaz poleti juhe preskočim ali nadomestim s hladnimi juhami npr tzatziki, murke ali gazpačo, ali pa sploh z zelenjavnim krožnikom. Doma si tudi dostikrat naredim sushije, ampak ker je govora o dopustu je to malo prekomplicirano. So pa to moje poletne stalnice, so osvežilne in lahko se jih pripravi vnaprej. Pa kakšne bogate solate z hladnim rižem ali testeninami (ali katerokoli žitarico ali stročnico) ter vso možno zelenjavo, jajci, sirom, morda tudi z mesom ali ribami so tudi v bistvu kompleten obrok.

Se pridružujem vprašanju, če si čisto prepričana okrog tega nakuhavanja in zamrzovanja. Za puranje in piščančje zrezke porabiš isto, da jih sproti vržeš na ponev, kot pa da jih odmrzuješ. Pa še pokvarijo se lahko med odmrzovanjem.

Predvidevam, da greš na Hrvaško (dalje z zamrznjeno hrano v hladilni torbi ne bi prišla), tam pa so cene približno iste kot pri nas. En kuhan obrok na dan je vrh glave, tudi če so zraven mali otroci. Pa še ta en obrok je lahko nekaj hitrega, preprostega in ne ravno orto zdravega. Če se 51 tednov prehranjuješ normalno, ti 1 teden z “nekaj na približno” ne bo naredil nobene škode. Sploh pa imajo taka dopustniška kosila, ki niso niti podobna domačim, en poseben čar.

Špageti z bučkami – en lonec, ena ponev in 15 minut.
Rižota s piščancem in solata – en lonec, ena skleda in pol ure.
Piščančji ali puranji zrezki ali tudi “briketi” (nageci), pire krompir ali riž z grahom in solata – en lonec, ena ponev, ena skleda in pol ure.
Sataraš z jajci in kruh – ena ponev in pol ure.
Mešano na žaru, surova zelenjava in kruh – 15 minut za pripravo, ostalo po navdihu.
Mešana zelenjavna juha in kupljeni slivovi ali marelični cmoki – dva lonca, ponvica za drobtine (pa še to dobiš cmoke s priloženimi praženimi drobtinami) in 20 minut.
Ribe na žaru in blitva s krompirjem – en lonec, ena ponev in če imaš očiščene ribe, pol ure plus žar.
Pečene hrenovke, gorčica, kruh in solata – ena ponev, ena skleda in 15 minut.
Testenine z jajci ali s sirom ali z mesno polivko in solata – en lonec, ena ponev, skleda in četrt do pol ure.
Kupljeni njoki s sirovo omako in solata – dva lonca, ena skleda in 10 minut.
Krompirjev golaž (krompirjev zos) s hrenovkami – en lonec in pol ure.
Popečeni piščančji koščki, kuskus in jogurtova omaka – ena skleda, ena skodelica, en lonec, ena ponev in 20 minut.

Potem pa 1x pica zunaj, pa 1x burek in jogurt, pa imaš dva tedna pokrita brez hudega dela.

Pišeš, da otroka ne pojesta veliko, zato vam ni za v hotel, po drugi strani pa delaš plan za vsak dan na morju. Kuhaš očitno samo ti, mož samo občasno na roštilju kaj obrne. Dobro, če je to zate dopust, da vsak dan preživiš toliko časa v kuhinji, pač je, ampak meni se zdi, da si temo odprla, da bi pljuvala po tistih, ki gredo v hotel.

Če hočeš stvari na hitro, delaj testenine in rižote na sto načinov, pri tem si lahko doma pripraviš omake in te zmrzneš, pa jajca ali sataraš, pa kak pomfri, pa ribe, če imate tudi zunaj kaj, da ne smrdi v apartmaju. Če že govoriš o nezdravih juhah iz vrečke, tudi hrenovke ne bodo odveč. Samo vse to lahko kupiš spodaj, razen če greste res v kakšen zabačen kraj, kjer ni trgovin, kar sicer dvomim, ker pišeš, da boste jedli tudi v restavraciji.

Če bo vroče, pa lepo zdržite tudi na solatah in hamburgerjih, če bo kdo blazno lačen. Če je dopust, naj bo dopust za vse, ne pa da boš ti gospodinjila, mož in otroci pa uživali.

Mi hodimo kampirat z gorilnikom z enim samim kuhališčem in brez hladilnika ali zamrzovalnika, pa prej ne načrtujemo veliko, a vedno preživimo :))))))

Jedilnik je nekako tak, kot ga je napisala Pismo rosno, vmes gremo pa še kdaj ven jest, na kakšne lignje, ribe ali pico, pa se imamo prav luštno. Včasih kuhamo v največji vročini lepo v senčki, včasih se nam ne ljubi, pa takrat jemo samo kakšno lubenico in potem kuhamo zvečer ali gremo pač jest ven. Zajtrki so pa obvezno na plaži – v trgovinici, pekarni in pri sadjarju naberemo, kar se nam zalušta. Da bi pa nekaj komplicirali glede hrane, pa ne hvala!

Dopust imamo običajno ob jezerih. Letos je na sporedu Švica. Predvsem zato, ker je moja že kar precej noseča, pa bo lažje kakšna taka država, če bi šlo kej narobe, kot pa morje… Sicer včasih tudi mi vzamemo apartma, le da nikol ne kompliciramo s kuhanjem. Zajtrk v apartmaju, ostalo vse zunaj. Edino kakšno juhico za tamalga skuhamo pa kakšen kakav. Je pa res, da je zdaj tamal že kr velik in se da tut v gostilni lepo vsest pa normalno jest.
Smo pa prvo leto ko je bil tamalček, ko je blo še vse treba pazit kako se je, smo šli v en apartma in takrat je moja kuhala. Pa tut jaz.
Večinoma res full simpl hrano, ravno zato da nismo kompliciral. Zjutri zajtrk, pač bl obilen. Kosilo smo pa res poenostavl. Testenine s smetanco, tamal pa kakšno zelenjavno spasirano stvar. Večeja v istem slogu, ampak samo za tamalga, midva sva si pa velikrat kr naročila dostavo.
Moja sicer odlično kuha ampak dopust je pa neki, kr ne rab pet ur za šporgetom stat.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Seveda vam dopust v hotelu ni všeč, saj si ga itak ne morete privoščiti. Kako je že rekla lisica, ko ni dosegla grozdja? Da je grozdje najbrž itak kislo, ane…

Na dopust grem tudi zato, da si bom odpočila, zjutraj dolgo spala, če mi bo pasalo, se usedla k zajtrku, ki ga bo drug skuhal, se razvajala in počivala…

Ne pa, da bom služkinja štedilnika, mojega dedca in mojih otrok. Dovolj delam in kuham in pospravljam doma skozi vse leto, zato si še kako zaslužim tista 2 tedna razvajanja, ko DRUGI KUHAJO ZAME!

Kako jih pa pripraviš, da jih ne delaš cel dan s kupom posode? Kupiš že pripravljene filane paprike in paradižnikovo omako in samo skuhaš ali kako?
Je pire krompir iz vrečke?

Mi smo tudi tako približno “komplicirali”, ko smo imeli majhne otroke. Sedaj smo pa kuharijo poenostavili in mi je žal, da je nisem že takrat, ko so bili otroci majhni. Skratka kuhamo vsak dan – enkrat ali dvakrat bolonez omaka od doma in testenine. Potem pa pečen puran, pa kakšni čevapčiči in to je to. Vsi imamo radi meso na tak ali drugačen način. Pa veliko zelenjave. Nimamo potrebe po filanih paprikah itd.

Moj nasvet. Ne kompliciraj. Pojdi v trgovino, kupi meso in zelenjavo in pripravi nekaj na hitro. Tudi ti si na dopustu, pa še vsi boste zadovoljni.


“Si že zdaj doma malo doma pripravljam po vrečkah, da bom potem na dan, ko bomo odšli dala iz skrinje v hladilno torbo.”
Resno? Mislim, ljudje to res počnete? Na dopustu?
Ok.

Dobro vino
Sir
Orada pečena na žaru / v ponvi
Svež kruh
Česen v olju za prilogo


Jaz bi, na tvojem mestu, organizirala obroke v restavraciji/gostilni.
Skrinja, hladilna torba, kuhanje … itd. No go. Saj je dopust, ali kaj?

Mi imamo to srečo, da jemo tisto, kar pač ujamemo. Na trnk, mrežo, vršo…
V skrajnem primeru (če res nič ni), lovimo na “kune”.
Jaz si dopusta ne predstavljam s pohanimi šnicli in hrenovkami.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Kako jih pa pripraviš, da jih ne delaš cel dan s kupom posode? Kupiš že pripravljene filane paprike in paradižnikovo omako in samo skuhaš ali kako?
Je pire krompir iz vrečke?
[/quote]

Medtem ko jaz ptipravim paprike, moz pripravi meso in riz, potrm paptike samo napolniva in dava kuhat. Druga varianta je s krompirjem, en lupi krompir, drugi ga naseklja na kockice, potem pa spet moz preprazi meso in krompir, jaz pripravim paptike, nafilava in dava v pecico. To je kosilo za najmanj 2x!


Pizza v neki pizzeriji,
Kosilo v neki gostilni.
Večerja v neki restavraciji.

Je to neki dopust ali kaj?

Kako jih pa pripraviš, da jih ne delaš cel dan s kupom posode? Kupiš že pripravljene filane paprike in paradižnikovo omako in samo skuhaš ali kako?
Je pire krompir iz vrečke?
[/quote]

Kako pa ti delas parike, da rabis cel dan in voz posode? Jaz tako: Ocistim paprike. V malem piskrcku 5 minut pokuham riz. V veliki skledi namocim zemljo ali kako rezino kruha. Medtem sesekljam cesen in zelen petersilj in pustim na deski. Riz odcedim, kruh ozamem in ga polozim v piskrcek k rizu. V skledo dam meso, riz, kruh,cesen in petersilj od prej, pa se sol in poper, pa suhi majaron. Premesam in napolnim paprike, ki jih odlagam v isto skledo na rob, ali pa na desko, ki je ostala od cesna. V velikem loncu na olju preprazim (bolj samo pogrejem) malo moke in malo cukra. Zalijem s pasiranim paradiznikom (kupljenim) ali z mezgo, razmesano z nekaj vode. Prilijem se malo vode in ko zavre, se kaki deci mleka, pa en lovorov list vrzem not. Solim, poskusim, nalozim paprike, pokrijem, pospravim posodo od priprave in grem za kako uro delat kaj drugega, npr tapkat po monu.
Skupaj z nozem in kuhalnico v predstavi nastopa 7 stvari, pripravis vse skupaj v dobre pol ure, pa nekaj casa rabi omaka, da zavre. Naprej pa se samo kuha. Ce te skrbi, da bi se prismodilo, potisnes lonec v segreto pecico. Res da do takrat, ko je paprika na krozniku, traja kaki 2 uri ali se malo vec, ampak resnega dela ni niti za polovico casa. Pa itak tega naredis vedro in imas potem se 2 dni mir s kuho.

Opravičujem se, ker smetim temo, ampak a vam je res bistvo dopusta hrana in brisače? Pa raje ne grem nikamor, kot da že doma 3 tedne prej kuham in da potem še 10 dni po povratku brisače perem.

A ti jih potem kar dol pustiš ali kaj narediš z njimi?

New Report

Close