Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poznate kakega lastnika pitbula, ki je normalen

Poznate kakega lastnika pitbula, ki je normalen

Poznate koga, ki ima pitbula ali kako podobno pasmo, ki je bila ustvarjena za bojevanje, pa da je normalen?

Kolikor poznam lastnike teh psov, so vsi neki marginalci, zakompleksanci, imajo težave z zakonom, skratka “nevarni” fantje.
Jasno, pes ni nič kriv.

Ne poznam nobenega normalnega, da bi si omislil psa te pasme.

Hmm, očitno sem brez papirjev nenormalna 😉

Seveda ga imam samo zato, da se mi sred parka nihče ne upa nic rect, ce me prime cigaret prizgat ;)))

Mi je za verjet?

Seveda poznam.
Pasma, “ustvarjena za bojevanje”?? Ne, niso bili ustvarjeni za bojevanje.

nova
Uredništvo priporoča

https://en.wikipedia.org/wiki/Pit_bull

Many of these breeds were originally developed as fighting dogs from cross breeding bull-baiting dogs (used to hold the faces and heads of larger animals such as bulls) and terriers. After the use of dogs in blood sports was banned, such dogs were used as catch dogs in the United States for semi-wild cattle and hogs, to hunt and drive livestock, and as family companions.[3] Despite dog fighting now being illegal in the United States, it still exists as an underground activity, and pit bulls are a common breed of choice.[4][5][

https://barkpost.com/good/pit-bulls-history-of-americas-dog/
These were originally bred from Old English Bulldogs, who gained popularity in the 1800s on the British Isles in a blood sport known as “bull baiting” (tying a bull to an iron stake that gave him approximately 30 feet to move, and then setting dogs on it in an attempt to immobilize the bull for public entertainment). Bloodsports were outlawed in 1835 in the UK, so “rat-baiting” and dogfighting – which were easier to hide from police – became the new sports of popularity. Bulldogs were crossed with Terriers and then released into a “pit” to chase and kill rats or fight one another, thus beginning the “Pit Bull” type of dog.

Do psov različnih pasem, ki spominjajo na Pit Bulle velja v javnosti po večini odklonilen odnos. Grobe poteze raznih bul terierjev, njihova preteklost ter neodgovorni lastniki, zaradi katerih so nekateri psi res agresivni in nevarni so vodile v prepoved teh pasem v nekaterih državah po svetu (Nemčija).

Da, poznam.
V bistvu poznam samo enega lastnika takšne pasme psov (staffordshirski terier); tip sicer izgleda in deluje kot nek marginalec. Mislim, da se tako tudi želi prikazati.
A v resnici je kuža popolna milina od psa (no, lastnik pa tudi v bistvu popolna milina od človeka).

Ja jih poznam veliko, pa so normalni lastniki in njihovi psi.
Poznam pa tudi ekstreme, ki nimajo pitbulov ampak čivave, pa maltežane pa pekinezerje… pa so nenormalni, tako lastniki kot psi. Žal.

poznam poznam


Pri sosedih so ga imeli (staffordca). Oskrba 5 zvezdic, nikoli kričanja, kaj še le pretepanja, šel v pasjo šolo, prijazen, ubogljiv, socializiran tudi z drugimi psi in domačimi mačkami, skratka vse, kot je treba.
Dokler enkrat nismo sedeli pred hišo na kavi. Pes se je igral z napol izpraznjeno žogo nekaj metrov stran od nas, pač premetaval glavo sem in tja, mrvcaril žogo in renčal – igra kot igra. In naenkrat je spustil žogo, se brez vsakega predhodnega znamenja zagnal v sosedino nogo in jo mrcvaril kot je prej mrcvaril žogo. Vsi trije (sosed, moj in jaz) smo ga poskušali spraviti stran na vse načine, a ni spustil noge.
Pes je šel na evtanazijo, soseda je dobila na desetine šivov in hodi zdaj z berglo. Tega prizora ne bom svoj živi dan pozabila.


Pri sosedih so ga imeli (staffordca). Oskrba 5 zvezdic, nikoli kričanja, kaj še le pretepanja, šel v pasjo šolo, prijazen, ubogljiv, socializiran tudi z drugimi psi in domačimi mačkami, skratka vse, kot je treba.
Dokler enkrat nismo sedeli pred hišo na kavi. Pes se je igral z napol izpraznjeno žogo nekaj metrov stran od nas, pač premetaval glavo sem in tja, mrvcaril žogo in renčal – igra kot igra. In naenkrat je spustil žogo, se brez vsakega predhodnega znamenja zagnal v sosedino nogo in jo mrcvaril kot je prej mrcvaril žogo. Vsi trije (sosed, moj in jaz) smo ga poskušali spraviti stran na vse načine, a ni spustil noge.
Pes je šel na evtanazijo, soseda je dobila na desetine šivov in hodi zdaj z berglo. Tega prizora ne bom svoj živi dan pozabila.
[/quote]
:-))


Poznam pa nekaj normalnih pitbulov z nenormalnimi lastniki!
S psom, čeprav nisi lastnik/vodnik, je treba znati. Psi so bolj normalni od ?nevarnih fantov?!!

Seveda poznam.
Pasma, “ustvarjena za bojevanje”?? Ne, niso bili ustvarjeni za bojevanje.
[/quote]

Tebi pa manjka kakšna info 🙂


Pri sosedih so ga imeli (staffordca). Oskrba 5 zvezdic, nikoli kričanja, kaj še le pretepanja, šel v pasjo šolo, prijazen, ubogljiv, socializiran tudi z drugimi psi in domačimi mačkami, skratka vse, kot je treba.
Dokler enkrat nismo sedeli pred hišo na kavi. Pes se je igral z napol izpraznjeno žogo nekaj metrov stran od nas, pač premetaval glavo sem in tja, mrvcaril žogo in renčal – igra kot igra. In naenkrat je spustil žogo, se brez vsakega predhodnega znamenja zagnal v sosedino nogo in jo mrcvaril kot je prej mrcvaril žogo. Vsi trije (sosed, moj in jaz) smo ga poskušali spraviti stran na vse načine, a ni spustil noge.
Pes je šel na evtanazijo, soseda je dobila na desetine šivov in hodi zdaj z berglo. Tega prizora ne bom svoj živi dan pozabila.
[/quote]

O, kakšen grozen dogodek! Verjamem, da tega nikol ne pozabiš. Potem res velja, da so te psi tempirana bomba, nikol ne veš, kakšen namig ali vzgib je razlog za napad.
Prijateljica je imela pit bula; ona je čisto normalna, nežna in občutljiva oseba, psa mladiča je dobila za darilo od sorodnika, ki pa je fejst čuden. Ko je bil mlajši, je bil znan ljubljanski trabel maker in pretepač.
Pes je bil lepo vzgojen, scrkljan, res z njim nikoli problema. Rad ke bil b naročju, ker zaradi kratkih nogic in mišičastega trupa ni mogel sam skočiti na kavč, do mu naredili posebne stopničke. Takoj je splezal na kavč, se ti namestil v naročje, ampak jaz sem se ga zaradi ogromnega gobca in čudnega pogleda, vedno malo bala. Pri drugih pasmah nisem opazila tega pogleda; pes drži glavo v drugo smer, tebe pa opazuje s kotičkom očesa.
Jahh, saj so mi vse živali ljube, ampak čez mačke jih pa ni!

Moja LR “beštija” je imela pred pitbulom oboževalca neke druge manj osovražene pasme. Zanimivi odnosi, ki se končajo z navideznimi borbami za ?prestiž? ali kakorkoli se temu reče v pasjem svetu. S svojimi psi nikoli nisem imel težav z “borbenimi” pasmami psov, kar nekaj pa z lastniki !
Težava ni pes, ampak lastnik/ vodnik!

Raje lastnika pitbula , kot pa orožarskega fanatika za soseda

Poznam, Čorćipa.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


:-))
[/quote]

Oprosti. Popolnoma neprimerna reakcija z moje strani,

Oprosti. Popolnoma neprimerna reakcija z moje strani,
[/quote]
;-(

ne, nikogar normalnega ne pozna.

Verjemi, če bi morali tisti ki imajo željo po teh ekstremnih pasmah, opraviti zdravniške in psihološke teste kot dovolilnico za lastništvo takšnega psa, bi po vsej verjetnosti lahko v Slovenji na eno roko prešteli vse te pse.

Verjemi, če bi morali tisti ki imajo željo po teh ekstremnih pasmah, opraviti zdravniške in psihološke teste kot dovolilnico za lastništvo takšnega psa, bi po vsej verjetnosti lahko v Slovenji na eno roko prešteli vse te pse.
[/quote]

Kaj če bi vsi ki si domišljate da ste pametni, morali opraviti kakšen test? Za marsikoga bi se izkazalo, da se mora zabrskat v zemljo takoj.

Kaj če bi vsi ki si domišljate da ste pametni, morali opraviti kakšen test? Za marsikoga bi se izkazalo, da se mora zabrskat v zemljo takoj.
[/quote]

In kaj bi rad povedal?

In kaj bi rad povedal?
[/quote]

Da si ti ena ektremna pasma, ki ji še čivave ne bi zaupal.

Da si ti ena ektremna pasma, ki ji še čivave ne bi zaupal.
[/quote]

No vidiš, si tipičen primer, ki ga zgoraj opisujem. In potem bi imel “nevarno pasmo” v vzgoji nisi pa sposoben spoštljivega komuniciranja z ljudmi, seveda s proti argumenti.
Zato pa prvo, psiho teste, šele potem nakup in lastništvo.

New Report

Close