Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na kakšen način razmišljajo najemodajalci

Na kakšen način razmišljajo najemodajalci

Pozdravljeni,

Ker se trenutno srečujem s to tematiko, me zanima vaše mnenje… Predvsem tistih, ki dajete stanovanja v najem (pa tudi izkušnje tistih ki ste ali najemate )…

Po kakšni logiki bi naj bilo najemodajalca vecje zadoščenje, če ima oseba pogodbo o zaposlitvi, če imaš pa za pokazati izpiske o mesečnem prilivu (dveh študentskih del, štipendije, pokojnine po staršu) – skupaj več kot ima povprečen delavec plače, pa jim nisi všeč.

Ker so lahko na prvo žogo prepričani, da bo nekdo z zaposlitvijo dovolj resen in plačeval vse, kdo opisan v zgornjem primeru pa ne?

Itak se plača varščina. Če pride to tega da postaneš plačilno nesposoben greš ven ali pa te mogoče lastnik tolerira dokler spet šiht ne pride.

Navadno je varščina za ene 3 najemnine. Odvisno od dogovora. Pa še to se moraš zavedat. Malo je ljudi, ki so pripravljeni kak mesec spregledat da je denar prišel kot smo to storili mi ker je najemnik po pravici povedal da denarja nima zarad menjave šihta.

Ja, saj ravno to – če imaš denar za varščino (ki je itak visoka) pa za prvo najemnino…. Potem najbrž nisi brez denarja :/

Od nekoga, ki je zaposlen in v delovnem razmerju je lažje izterjati morebitne neplačane obveznosti. Izvršba, blokada računa itd. Vsaj v teoriji. Študentu npr. nimaš kaj vzet.

Meni je pomembno, da ima najemnik redne mesečne dohodke. Ali je to plača, penzija, štipendija…. me ne zanima. Mora jih pa biti seveda dovolj, da pokrije vse stroške.
Študentom pa sicer ne oddajam iz drugih razlogov.

Mislim, da sem v življenju najemala vsega skupaj ene 9 stanovanj.
Se mi zdi nesprejemljivo, da bi en stanodajalec zahteval vpogled v plačilne liste, pa halo!? Samo stran od takih! Tudi, če ima nekdo 2000e plače, to še ni garancija, da je vesten plačnik in zanesljiv najemnik!

Nisem bila redno zaposlena, ampak NIKOLI nisem zamudila z najemnino.

Sem pa doživela, da so obljubljali najemno pogodbo, ki je nikoli nismo dobili v podpis ali pa to, da so nam zaračunavali stroške, ki niso bili naši.
Ti nič ne zavidam, stanodajalska kultura pri nas je pogosto na žalostno nizki ravni.

Garancije ni. Ti lahko nehaš študirat, on izgubi službo in sta oba brez rednih dohodkov.
Eni imajo raje študente, drugi raje redno zaposlene. Odvisno na koga naletiš.

Jaz bom stanovanje kmalu spet dala na trg in ti povem, da mi je kar malo muka, ker ne vem, a bo najemnik normalen ali ne. Izkušnje so namreč zelo pisane in bom tudi jasno povedala kaj je zame sprejemljivo in kaj ne. Ko sem bila sama najemnica, sem se držala istega principa in smo se vedno krasno razumeli.

Briga me kdo je in kaj je, kadi ali ne, ima živali ali ne … samo da redno plačuje, da ima odnos do opreme in da spoštuje normalen bonton v večstanovanjski stavbi.

Če te kaj bolj podrobno zanimajo zgornja pričakovanja, pa lahko dopišem.

A ti veš, da je v Nemčiji navada, da kandidat sam pokaže plačilne liste? Prostovoljno brez poziva. Ker edino tako pride v poštev. Ne smeš ga vprašati po veroizpovedi ali narodnosti ali strankarski pripadnosti.
Jaz imam slabe izkušnje s svobodnjaki, ker se plačevanje kar ustavi. Pa varščina bi morala biti pol leta, da ti pokrije stroške in škodo.
Če bodo pri nas sodišča kdaj kaj bolj ažurno delovala, se bo vsa situacija močno izboljšala, ker boš lahko hitro iztožil, če bo kaj narobe. In to v obe smeri.

New Report

Close