Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kajenje ob vozicku

Kajenje ob vozicku

Zivjo vsem, ki boste brali in sodelovali v temi.

Pred kratkim se mi je zgodilo nekaj, zaradi cesar odpiram tale razgovor. Bom kar razlozila:

Sem mlada mamica dojencka, ki je ravno dopolnil 4 mesece. V tem vremenu sva seveda veliko zunaj z vozickom (tudi zato ker imam se psa – pa to ni pomembno). Pa se jaz z vozickom in psom pocim na eno klopico, ker je bilo vroce, da smo malo posedeli v sencki. Zraven je bila se ena klopica, vendar brez naslonjala. Nakar se pripelje par (na kolesih), oba starejsa, moski in zenska (ce bi ugibala, bi jima dala nekje 60let), se usedeta na sosednjo klop in sicer tako, da sta gledala ravno v nasprotno smer.
Jaz sem se kar “guncala” vozicek in uzivala v vetru, ko zavoham dim. Oba sta prizgala cigareto, dim pa se je valil ravno proti mojemu malemu. Najprej sem obrnila vozicek tako, da dim ni ravno puhal njemu v obrazek, ampak tudi to ni pomagalo. Sedela sta ravno 2-3 m stran od mene.
Zato sem (vsaj po mojem mnenju) lepo prosila, ce se morda lahko presedeta nekam drugam (se ena klop je bila v blizini), ker imam majhnega otroka in ne zelim, da vdihava cigaretni dim. Kar me je sokiralo, je pa odgovor, ki sem ga prejela nazaj – nekaj v smislu: “Saj smo zunaj na javnem prostoru, ti pa ce si prisla z vozickom na sprehod pa lahko mirno s tem nadaljujes.” Sem kar obticala z odprtimi usti in me je prijelo, da bi ji tisti cigaret zatlacila tako globoko v usta, da bi ji kje drugje ven pogledal.

Uglavnem, ali res nekaterim ljudem ni mar za soobstoj drugih? Ce bi bila jaz kadilka, mi verjetno na kraj pameti nebi padlo, da bi se pocila zraven otroka v vozicku in prizgala cik. Od starejse zenske pa tudi nisem pricakovala tega.

Vsem, ki se bo dalo tale esej brati in bi radi pristavili tudi svoje mnenje pa pozdravljam!

Vem, da ti moj odgovor ne bo všeč, pa vendar; na nek način jima dam prav.
Bili ste zunaj, na prostem, nista pihala tvojemu otroku v obraz, nista se vsedla poleg tebe na isto klop. Če bi karkoli od tega naredila, b ibl moj odgovor drugačen.Tako pa, če te moti, se odstrani.
Bi tudi motorista ustavila, če bi se takrat peljal mimo in s hrupom zbudil tvojega otroka? Bi ustavila in preusmerila avtomobile, ki onesnažujejo okolje?

Te čisto razumem ker gre tudi meni na živce cigaretni dim. Ampak žal ima tudi ona prav. Tudi ona je prišla na sonček malo posedet in se relaksirat. In pač ti nimaš pravice od nje pričakovat da se presede ker tebi njen smrad ne odgovarja.
Ljudje pa že dolgo vidijo samo sebe ni nikogar drugega žal.

Zakaj se ti nisi presedla na tisto tretjo klopco?

pri zasvojenostih je hudič, ljudje vidijo samo to in nič drugega.
Po drugi strani pa to, da si ti zavohala dim ravno ni moglo škodovati otroku, saj ste bili zunaj in se dim po moje ni valil v voziček.
Če si v mestu, je otrok ob sprehodu vdihnil veliko več drugih strupenih plinov, ki jih sploh nisi zaznala.

čimprej se sprijazni, da so kadilci neuvidevni do drugih … umakni se raje!

sem kronično neprespana, ker kreten nad mano misli, da je sam na svetu … pa kaj naj?

Sem nekadilka in kadilcev sploh ne razumem.

Ampak v tem primeru, pa ima ženska žal prav. Zunaj jim je dovoljeno kaditi. Da bi pa bili kadilci obzirni, ti je pa tudi jasno, da niso. Torej, če bi želela svež zrak, bi se morala ti premakniti.

Ko sem bila jaz noseča, še ni bilo zakona o kajenju. Na vlaku, s katerim sem se vozila vsak dan, sta bila samo dva vagona za nekadilce. Vsi ostali so bili za kadilce. Jaz sem se usedla v vagon za nekadilce, ko se k meni prisede starejša ženska in takoj začne kaditi. Ko jo prijazno opozorim, da je vagon za nekadilce (da sem noseča pa je videla), je rekla: In kaj pol?! In mirno kadila naprej. Šla sem po sprevodnika, potem je hudič babji šel ven, ampak me je od takrat naprej (do danes) zelo grdo gledala in nikoli več pozdravila.

K sreči je zdaj mnogo, mnogo bolje, saj so jih povsod omejili. Edino zunaj pa še lahko kadijo.

kreeeteeen

Avtorica, eno vprašanje zate:
Predstavljaj si situacijo, ko prideš v park in tam sedi že kar nekaj ljudi. Tvoj otrok joka, je siten in nergav, pa ga pelješ malo na zrak, da ga pomiriš. Najdeš prosto klop, se usedeš, v želji da si malce odpočiješ in ujčkaš voziček, saj bo mali vsak čas zaspal. S sosednje klopi te sedeči prijazno (po njegovem mnenju) poprosi, da odpeketaš dalje, ker ima slabe živce in ga jok tvojega otroka nervira.
Bi se ti zdelo zamalo, ne?

nalaga nekadilcem, mladoletnim otrokom … da so v lokalih notri, zaščiteni pred kadilci in dimom.
Smiselno enako velja tudi za druge zunanje prostore. Torej, če ti cigaretni dim ni všeč moraš iti v zaprt prostor.

sam res, če bi meni rekla, naj se presedem, ker morda s kajenjem, pogovorom ali glasbo motim tvojega otroka, ne bi bila prijazna.
ne glede na to, da imam otroke strašno rada, me včasih malo zjezijo prenapete mamice, ki menijo, da bi se jim moral cel svet klanjat.
presedla bi se, avša, pa bi bilo.

sama sem sicer kadilka in bi tudi prizgala cigaret v blizini vozicka (ker pac cik avtomaticno prizgem ce sedim na klopci) vendar ce bi me mamica prosila da se umaknem bi se, kaj me pa stane..

Lekcija, ki je še nisi osvojila: ne pričakuj od drugih, da bodo razmišljali in funkcionirali kot ti. Sicer boš še velikokrat razočarana.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Se vas je kar nabralo.
No hvala, da ste izrazili se drugo perspektivo, tudi tistim, ki ste mojemu mnenju nasprotovali. Mogoce sem pa res tisti dan bila malo prevec zategnjena, se nam vsem zgodi, ne?

Drugace pa mislim, da me je sokiral samo njen odgovor, saj ji nisem zelela nic slabega.

Pa lep dan vsem se naprej!

Jaz pa mislim, da ima avtorica prav. Kadilcem ne oporekam njihove razvade, a kaditi morajo tako, da ne ogrožajo zdravja drugih ljudi (in cigaretni dim dokazano škodi zdravju). V omenjenem primeru je avtorica že bila na mestu dogajanja, kadilca sta prišla naknadno in spuščala dim proti otroku, se pravi ogrožala njegovo zdravje. Če bi bili obratno, in bi mamica z otrokom prišla kasneje, bi dala prav kadilcema.
Potrebno je razumeti, da imajo oboji pravice, tako kadilci kot nekadilci. V zgornjem primeru je vse jasno.

Avtorica, se popolnoma strinjam s teboj. Res je, da imajo tudi oni pravico sedeti na klopci, vendar en kulturen človek se ne bi usedel tako, da bi dim neslo v dojenčka v bližini. Ampak poudarek je na kulturen, kadilci pa v veliki večini niso kulturni temveč primitivni in v tvojem primeru je že bilo tako. kar dokazuje tudi njen odgovor.
In nekdo pravi, da bi se morala avtorica presesti, če ji kaj ne paše. Zakaj? Ona je prva bila tam.
Svet je takšen, da velika večina ljudi gleda samo na svoje koristi. Zato se čimprej navadi, da boš tudi ti takšna. Dosti lažje boš živela.
Me prav zanima kaj bi odgovorili vsi tisti, ki avtorici ne date prav v naslednjem primeru: Starejši par sedi na klopci pa pride mularija z žogo in jo brca tako, da leti čez glave temu paru. Bi tudi trdili, da se mora par presesti, če mu kaj ne paše?

Zakaj točno je ona avša? Ker noče, da se tvoj cigaretni dim vali v njenega otroka? Ti nisi samo avša, ti si ena nekulturna primitivna oseba.
Glej, meni se ni treba klanjat, samo puhala v mojega otroka pa tudi ne boš. Ravno nasprotno je pa res. Vi zasmrajenci mislite, da je ves svet vas in da vas morajo vohati vsi. Fuj

ona je bila prva na “svoji klopci”, naslednja ni več njen problem, tudi če tam kampira… kar se tiče dima pa če mislite da znamo kadilci obračat veter ga pa dajte še nekadilci, da se bo kadilo stran od vas… za striktne nekadilce so pa tako ali tako striktno nekadilski prostori pa visite tam, tudi če nimate nikomur za težit in vam je posledično dolgčas.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Zakaj točno je ona avša? Ker noče, da se tvoj cigaretni dim vali v njenega otroka? Ti nisi samo avša, ti si ena nekulturna primitivna oseba.
Glej, meni se ni treba klanjat, samo puhala v mojega otroka pa tudi ne boš. Ravno nasprotno je pa res. Vi zasmrajenci mislite, da je ves svet vas in da vas morajo vohati vsi. Fuj
[/quote]

Puhala v otroka? V otroka, ki j v vozičku in to s sosednje klopi?
Daj ne pretiravaj no.

a ti pa nisi primitivna s takimi komentarji?? kultura se izraza na razlicne nacine, en izmed teh je da ne pises s slabsalnim tonom o drugih ljudeh 😉

ona je bila prva na “svoji klopci”, naslednja ni več njen problem, tudi če tam kampira… kar se tiče dima pa če mislite da znamo kadilci obračat veter ga pa dajte še nekadilci, da se bo kadilo stran od vas… za striktne nekadilce so pa tako ali tako striktno nekadilski prostori pa visite tam, tudi če nimate nikomur za težit in vam je posledično dolgčas.
[/quote]

Tebi ni mar, če puhaš svoj cigaretni dim v nekoga in s tem ogrožaš njegovo zdravje?

Tebi ni mar, če puhaš svoj cigaretni dim v nekoga in s tem ogrožaš njegovo zdravje?
[/quote]

Ti se *ziher* ne vozis z avtom, sploh pa ne z dieslom, ane?!

Dajte ga no srat no, zunaj pa res nimas kaj za tezit.

(P.S.: Pa sem nekadilec)

Tebi ni mar, če puhaš svoj cigaretni dim v nekoga in s tem ogrožaš njegovo zdravje?
[/quote]

zakaj bi mi bilo mar? kogar moti cigaretni dim je izven dosega kadilcev, zraven se tlačite samo težaki in taki, katerim manjka dnevna doza cigaretnega dima od drugih…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

zakaj bi mi bilo mar? kogar moti cigaretni dim je izven dosega kadilcev, zraven se tlačite samo težaki in taki, katerim manjka dnevna doza cigaretnega dima od drugih…
[/quote]

Ok,

Mislim, da sta ti povsem korektno pojasnila osnove bontona. Bolj kvarno na otrokov razvoj od cigaretnega dima bi znal biti problem, da ima njegova mati težave s sprejemanjem zavrnitev.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close