Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nagajanju macku

nagajanju macku

imamo macka in dvoletnega otroka. otrok je zacel macka vleci za rep (ugotovil je da tako macek zamijavka, kar se mu zdi zelo zabavno). tega seveda ne odobravam zato vas prosim za nasvet kako naj ukrepam? do sedaj sem otroka okregala z odlocnim NE, ga rahlo udarila po rokici in macka odnesla v drugo sobo. glede tega sem res dosledna vendar napredka ni. naj se povem da imamo tudi psa, katerega pa otrok zelo lepo boza in objema. kasen nasvet prosim?

Tvoj otrok ima pač pse raje kot mačke. Losaj se mačka, stran ga daj oz. komu drugemu.


Bog ne daj vzgojiti otroka, a ne?

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Poskusi obratno: iz prostora odnesi otroka, ne mačka. Zdaj kaznuješ mačka (ki ni nič kriv), ne otroka (in oba, maček in otrok, to občutita), se pravi, mačkovo (mirno, ljubeznivo, neagresivno) opozarjanje na bolečino kaznuješ, otrokovo vedenje pa potrjuješ. Reci ne, odnesi otroka in mu (do)povej, da muca boli. Udarec (no, “udarček”) po rokici lahko mirno opustiš, otrok verjetno sploh ne poveže/enači udarca in vlečenja, ustrezno bi bilo samo, če bi otroka pocukala za rep, pa ga nima :).

Potegni otroka za lulija da zatuli, bo hitro razumel.

Maček bo že pokazal svoje. Jaz sem pustila,da je maček malo šavsnil otroka, seveda,sem bila poleg in ni prišlo do hujšega.

Sončku par po riti pa bo takoj skapiral.

Ja saj je tipicno za to drazavo, da nastrada tisti, ki ni nic kriv…

Pazi, da maček ne “udari” nazaj:

[img]https://media.giphy.com/media/l0MYNB04rBb51QNtC/giphy.gif[/img]

Luštno! Ja, mački so zakon.
Avtorica, katere otrok vleče mačka za rep pa; če ga ne boš ti že od malega naučila pravilnega ravnanja z živalmi, kdo ga bo? Otroci zelo hitro razumejo kaj smejo, če jim starši to jasno pokažemo.

No, to ni nagajanje mačku, ampak je maltretiranje mačka. Najprej razčistimo to.

A da bi otroku tudi povedala, kaj in kako, ne bi šlo? Pri vas samo bumf in tresk, pa pač, kdor je močnejši?
Začni vzgajat otroka, je zadnji čas.

Dobra analiza in odličen nasvet.

New Report

Close