Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spoznate fanta, potem pa ugotovite, da dela pri pisanju veliko slovničnih napak

Spoznate fanta, potem pa ugotovite, da dela pri pisanju veliko slovničnih napak

Spoznate fanta/moškega, vam je všeč, potem pa si z njim izmenjate kak sms, mail sporočilo. Ugotovite, da dela precej slovničnih napak: nebi, koverta, akomolator, domol, gdaj, gdo, planice, polover itd.
Koliko bi vas to motilo, če bi vas sploh?

Evo mene bi precej. Bi moral biti drugače zelo v redu, da bi to nekako spregledala, čeprav so to stvari, ki jih štejem v splošno razgledanost.

Velja tudi kontra, če ste moški in spoznate tako punco.

Mene bi zelo motilo, predvsem, da se iz besedila ne bi razumelo bistva zapisanega ali pa bi iz zapisa izhajala dvoumnost. Morda je zato moja draga profesorica slovenščine. 🙂

gdaj je v bistvu pogovorna različica vprašalnice “kdaj”. Če gre za zmenkarjenje, kakšen nivo slovenščine pa pričakuješ?

Odvisno, ce bi se hotela sam posexat z njim, pol me ne bi motilo, ce pa bi bilo govora o resni zvezi pol pa bi me zelo motilo, z nepismenim ne bi hotela bit v zvezi.

Mene bi motilo.

Res slučajna napaka se zgodi, a to kar si zapisala niso slučajne napake. mi pa nekako zveni, kot da ni obiskoval slovenske šole. Jo je?

To ni nobena pogovorna različica ničesar. Zame je to nerazgledanost, enako kot “gdo”. Tudi, če gre samo za zmenkarjenje (čeprav avtorica ne govori o tem), pričakujem, da bo oseba poznala vsaj osnovna pravila slovenske slovnice. Menim, da tudi z načinom izražanja povemo marsikaj o sebi. Pri takem sms dopisovanju seveda ne pričakujem zborne slovenščine, ampak z nekom, ki napiše “domol”, ne bi šla niti na zmenek.
Pa daleč od tega, da bi jaz poznala vsa slovnična pravila, verjetno marsikatera vejica v temle komentarju ni pravilno postavljena. Ampak, da bi napisala “gdo” in “domol”, bi pa moralo nekaj iti hudo narobe 🙂

To bi bil recimo lahko kakšen avtomehankar.
Če je dober, delaven in bi me imel rad – piš me uh še za akomolator.Važno je, da mi ga zamenja, ko je potrebno!
Pa da mi reče : punca, rad te mam! Pa da me spoštuje.
Pa tud če reče koverta al pa polover.

Prava katastrofa. S takšnim moškim ne bi šla niti na kavo.

Mogoče ma disleksijo.??

Moj partner je takšen. Slovenščina mu ni vrlina AMPAK ima večjo plačo kot ja, manj dela za več denarja kot ga sama, bolj se znajde, veliko zna doma narediti, prej dobi službo kot pa sama, popoldne lahko mimo službe zasluži še mojo plačo in me ima rad. Meni je to dovolj. Zavedam se, da nalog ravno ne bo delal z otrokom, bo ga pa naučil veliko drugih stvari.

In še to ko vse pišete, da s takšnim moškim ne bi bile- sem imela kar nekaj sošolcev, ki jim ni šla slovenščina, pa jih ima večina kljub temu otroke in partnerko. Imajo pač druge kvalitete.

Če bime rad povabiv na kavo, mora znati slovensko. Pika. To so osnovnošolske zadeve.

Moj partner sicer dela avtomehanik (nima pa te izobrazbe, ima srednjo šolo), pa ne prenese takega pisanja in ne bi mogel biti z žensko, ki bi delala take napake.

Ne, polpismeni in revni me ne zanimajo.

Jaz sem imela fanta, ki je bil luškan za umret. Čist me je zmešal, pol je pa šel v vojsko in mi je pisal pisma, sem ugotovila, da je pol pismen 🙂 ampak dobro. Še sedaj mislim na njega, čeprav nisva skupaj več kot 20 let.

Meni je v srednjesolskih casih pisal en tak fant. Avtomehanik.
Bil mi je vsec, njegove pisarije pa precej manj. Poleg ogromno najosnovnejsih napak me je motilo tudi to, da ni nikoli nicesar prebral in da nisva imela skupnih tem za pogovor.
No, kmalu po koncu najine zveze sem se vpisala na studij slovenistike. 🙂

[img]https://orig00.deviantart.net/1dc6/f/2013/112/d/a/grammar_nazi_cat_by_latilover-d62mu1p.jpg[/img]

Za sporazumevanje naj bi znal postavljati vejice. Ker:

“Dogovarjati, ne diktirati.” ni enako “Dogovarjati ne, diktirati.”

Pomilostiti, ne obesiti.
Pomilostiti ne, obesiti.

Slovnica heil !

Kolendar, medalija …

In smo zaključili.

nebi
marmeljad
gdaj

In smo zaključili.

Bravo in moje čestitke za dobrega moža!

Ha ha ha

Mene zbode že “vredu”.

Ne motijo me te stvari pri prijateljih, znancih, težko pa si predstavljam, da bi bila kompatibilna z nekom, ki piše tako.

Mene zelo motijo nepismeni moški, pa nisem slavistka. Enostavno mi ni sexi. Vse mi dol pade.
In ravno moj sin ima disleksijo in piše skoraj nerazumno. Kot bi se z mano poigrala narava.

New Report

Close