Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V lekarno je šla po zdravila za cucka?? Haha

V lekarno je šla po zdravila za cucka?? Haha

Saj ni res, pa je! Ena pasja obsedenka pred mano sprašuje, če bi bilo to ali ono dobro za njenega cucka. Jaz pa čakam, da zase dobim zdravila! Od kdaj ima cucek prednost pred človekom?? Od kdaj je lekarna namenjena psom?? A za pasje lekarne še ni slišala?!

To da farmacevte sprašuje kaj je dobro za njenega psa je res mimo. Ampak naši sosedje tudi določene stvari kupijo kar v lekarni, po nasvetu veterinarja. So menda iste stvari notri, le da za psa 3x dražje prodajajo.

V naši lekarni imajo nekaj stvari tudi za živali. In če je nekdo pred tabo ima vso pravico kupit tudi zdravila za živali. In na srečo obstajajo ljudje, ki za svoje živali dejansko skrbijo, ne pa da jih imajo radi samo ko so zdrave, ko pa zbolijo jih pa pustijo naj se same znajdejo.
Jaz ti predlagam, da se izviješ iz mamine vatice in spoznaš, da se svet ne vrti samo okrog tebe.

nova
Uredništvo priporoča

Super odgovor!

Pasje lekarne ne obstajajo.
Veterinarji imajo nekaj zdravil namenjenih živalim, nekaj res tudi za pse in mačke, čeprav je recimo AB namnjen psu popolnoma enake sestave kot tisti namnjen ljudem, ampak ga delajo posebej za pse in mačke.
Dobiva pa naš pes nekaj človeških zdravil, ki jih grem iskat v lekarno. In zdaj, če že nekaj humanega kupujem za psa, jasno da kdaj vprašam, če imajo mogoče še kaj, kar bi bilo lahko podpora temu, kar že kupujem ali kako kaj deluje, kaj priporočajo ipd. Saj humana zdravila imajo enak učinek na človeka in na psa.

Odkar se na pumpi lahko naješ, kupiš wc papir in plačuješ položnice, ni prav nič čudnega, da kako zadevo za živali lahko dobiš v lekarni.

Kakšni problemi lol.
Za mačka redno kupujem tablete proti parazitom, ovratnice in ampule proti bolham v lekarni. Prav dol mi visi, kaj si tisti v vrsti za mano misli o tem.

Pasje lekarne ne obstajajo.
Veterinarji imajo nekaj zdravil namenjenih živalim, nekaj res tudi za pse in mačke, čeprav je recimo AB namnjen psu popolnoma enake sestave kot tisti namnjen ljudem, ampak ga delajo posebej za pse in mačke.
Dobiva pa naš pes nekaj človeških zdravil, ki jih grem iskat v lekarno. In zdaj, če že nekaj humanega kupujem za psa, jasno da kdaj vprašam, če imajo mogoče še kaj, kar bi bilo lahko podpora temu, kar že kupujem ali kako kaj deluje, kaj priporočajo ipd. Saj humana zdravila imajo enak učinek na človeka in na psa.
[/quote]
No tole pa ne drži čisto! Obstajajo veterinarske lekarne, kjer imajo VSA zdravila za pse, mačke, konje……. in vse lahko če nimajo naročiš. Je pa svinjsko drago. Zdravila za ljudi zagotovo niso vsa enaka zdravilom za živali. Nekatera ja, veliko pa ne, so celo zelo strupena za živali, od Lekadola naprej.
Moj pes je jemal recimo za srce zdravila, Enap, pa za odvajanje vode Diuver ali Lasex, pa Aldactone (to so vsa zdravila za ljudi, ki delujejo tudi pri psih a v veliko večjih dozah kot pri ljudeh, saj imajo psi krajše črevo in drugače presnavljajo kot ljudje) in seveda glavno zdravilo Vetmedin, kateri je obupno drag. ( 50 tablet je 52 €, imam pa škatlico za 14 dni) Eutirox je tudi eno tako zdravilo za ljudi za ščitnico recimo, ki ga sme dobivati tudi pes a spet astronomska doza, 10x večja kot pri ljudeh. VSA ta zdravila dobimo lastniki psov na recept, beli recept in so plačljiva, tako da lekarna dobro služi tudi na pesjanarjih, ki za svoje pse žrtvujemo vse. Cene zdravil so zeloo visoke, ljudje niti ne vedo, ker vse dobijo zastonj na recept. Jaz sem mesečno za psa plačala 230e samo za zdravila evo.
Zato avtor začetnega posta, si resno bedak, če misliš da je lekarna namenjena le tebi. Vse se dobi za denar in zdravila so pač nekaj s čimer se dobro služi in lekarkar raje vidi da pride en pesjanar kupit zdravila, ker VSE plača kot ti, ki dobiš vse đabe.


No tole pa ne drži čisto! Obstajajo veterinarske lekarne, kjer imajo VSA zdravila za pse, mačke, konje……. in vse lahko če nimajo naročiš. Je pa svinjsko drago. Zdravila za ljudi zagotovo niso vsa enaka zdravilom za živali. Nekatera ja, veliko pa ne, so celo zelo strupena za živali, od Lekadola naprej.
Moj pes je jemal recimo za srce zdravila, Enap, pa za odvajanje vode Diuver ali Lasex, pa Aldactone (to so vsa zdravila za ljudi, ki delujejo tudi pri psih a v veliko večjih dozah kot pri ljudeh, saj imajo psi krajše črevo in drugače presnavljajo kot ljudje) in seveda glavno zdravilo Vetmedin, kateri je obupno drag. ( 50 tablet je 52 €, imam pa škatlico za 14 dni) Eutirox je tudi eno tako zdravilo za ljudi za ščitnico recimo, ki ga sme dobivati tudi pes a spet astronomska doza, 10x večja kot pri ljudeh. VSA ta zdravila dobimo lastniki psov na recept, beli recept in so plačljiva, tako da lekarna dobro služi tudi na pesjanarjih, ki za svoje pse žrtvujemo vse. Cene zdravil so zeloo visoke, ljudje niti ne vedo, ker vse dobijo zastonj na recept. Jaz sem mesečno za psa plačala 230e samo za zdravila evo.
Zato avtor začetnega posta, si resno bedak, če misliš da je lekarna namenjena le tebi. Vse se dobi za denar in zdravila so pač nekaj s čimer se dobro služi in lekarkar raje vidi da pride en pesjanar kupit zdravila, ker VSE plača kot ti, ki dobiš vse đabe.
[/quote]

V lekarni nihče od nas ne dobi čisto nič đabe, zanj pač plača zavarovalnica, ki ji on vsakomesečno plačuje prispevke.

V vednost in ravnanje;)

Npr del stvari za pse, ki se lahko kupijo v lekarni:
https://www.lekarnaljubljana.si/iskanje?query=pse

Tudi za muce je, sicer precej manj:
https://www.lekarnaljubljana.si/iskanje?query=ma{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dke

V lekarni nihče od nas ne dobi čisto nič đabe, zanj pač plača zavarovalnica, ki ji on vsakomesečno plačuje prispevke.
[/quote]

Tebi v razmislek:: primer:
komplet zdravil za enega povprečnega srčnega bolnika za cca 3 mesece, pride cca 150 eur – piše na računu, plača zavarovalnica……. Pa kje so potem še kakšna druga zdravila – zaščita za želodec, se predpisuje tudi na recepte -antacidi, mlace drugačni kot OTC, zaviralci protonske čralke napirmer – cene so tudi zelo visoke, že v prosti rpodaj so po 10 in več eur škatlica – 14 tabletk noter po 125 mg, 2 na dan lahko za tiste, ki jedo napirmer še nesteroidne antirevmatike…… Ni šans, da pride nekdo z “letnim prispevkom dodatnega zavarovanja skozi za samo nekaj od tega naštetega,kaj šele kaj drugega.

Pasje lekarne pač ne obstajajo.

Se mi pa zdi, da je tebe v resnici usekalo dejstvo, da se moraš ti, ki si bolan, sam plaziti po lekarnah, namesto da bi ti po zdravila šel nekdo, ki bi do tebe nekaj čutil. Posledično te je nabrate spravilo to, da obstajajo ljudje, ki namenjajo skrb (si moraš misliti) yebenim živalim, medtem ko tebe, revčka, bolnika in bednega človečka, ne povoha nihče.

Je tako?

Jaz za muco, ki ima težave s pljuči in potrebuje vpihe, vse kupujem v lekarni. Pa infuzijo smo dajali eni, ki je imela težave, vse kupovali v lekarni. Saj zato so. Meni je vseeno, če pred mano nekdo kupuje za konja ali pa veverico. V čem je sploh problem? Si samo ena od mnogih, ki potrebujejo pomoč.

Jaz grem k osebnemu zdravniku po recept za kaplice za vnete oči za psa in mi da recept kao zase, do veterinarja imam daleč!


Ja, tudi mi smo enkrat morali it po zdravilo za astmo v navadno lekarno. Je isto kot za ljudi, Veterinarka je poklicala v lekarno in so zmenili, kaj imajo, mi smo pa šli iskat.

Ostalo okoli zdravil so ti nekako že razložili.
Glede prednosti pa – ima jo tisti, ki se prej postavi v vrsto (pa niti ni bil to cucek, kolikor je razumeti iz napisanega).

Precej zdravil narejenih za ljudi, se uporablja za zdravljenje živali. Od bolj težkih zdravil, do bolj izi kot so Ranital, Letizen (alergije), Bisolvon, Flixotide pumpice za astmo, Tobrex mazilo za oči, …

Sicer ne vem zakaj je farmacevtko spraševala stvari, ker ti tu lahko samo veterinar pomaga, drugače ni pa nič takega, da greš v lekarno po zdravila za živali. Kam pa naj bi šel?

Mene moti, ker čedalje več ljudi svoje pse nadomešča z ljudmi. In zaradi tega smo prišli tja, kamor si ne bi želeli.

Je že vredu, da ljudje skrbijo za pse, kot za otroke. Meni je to všeč. Zagotovo imajo razlog za to. Čim več takšnih ljudi naj bo, saj s tem poteka tudi večja komunikacija. Sedijo na klopci, pogovarjajo se, komentirajo in opisujejo svoje ljubljenčke… prav prijetno jih je poslušat. Vse tiste, ki vas pa to moti, pa se ne rabite družiti z njimi. Poglejte jih, pozdravite jih, nasmehnite se in si po tiho mislite svoje. Tako bo najbolj prav.

Lej jo Yo. Si prišla iz ilegale?


Pasjih lekarn ni in normalno je, da je šla v lekarno vprašat kaj naj da svojemu psu ker ji je tudi veterinar tako svetoval, lekarne imajo več okenčkov in nad vsakim je napis Zdravila na recept in na drugem Brez recepta ti butara si se postavil za osebo, ki NI imela recepta je pa bila pismena in se postavila na pravo mesto, poleg tega je bila pred tabo torej si v vrsti stal za njo in nima nobene veze kaj je hotela in za koga, kot naslednje si pa lahko vesel, da ženska ni začela spraševat o raznih, dnevnih, nočnih, vitaminskih, pomlajevalnih kremah ali mažah proti strijam, hemoroidih itd takrat bi doživel razodetje kaj pomeni beseda čakanje, ker bi ji farmacevta na dolgo in široko razlagala vse prednosti in pomanjklivosti vsake kreme posebej.

Lej jo Yo. Si prišla iz ilegale?
[/quote]
Poglej datum njene objave 🤦‍♂️


No tole pa ne drži čisto! Obstajajo veterinarske lekarne, kjer imajo VSA zdravila za pse, mačke, konje……. in vse lahko če nimajo naročiš. Je pa svinjsko drago. Zdravila za ljudi zagotovo niso vsa enaka zdravilom za živali. Nekatera ja, veliko pa ne, so celo zelo strupena za živali, od Lekadola naprej.
Moj pes je jemal recimo za srce zdravila, Enap, pa za odvajanje vode Diuver ali Lasex, pa Aldactone (to so vsa zdravila za ljudi, ki delujejo tudi pri psih a v veliko večjih dozah kot pri ljudeh, saj imajo psi krajše črevo in drugače presnavljajo kot ljudje) in seveda glavno zdravilo Vetmedin, kateri je obupno drag. ( 50 tablet je 52 €, imam pa škatlico za 14 dni) Eutirox je tudi eno tako zdravilo za ljudi za ščitnico recimo, ki ga sme dobivati tudi pes a spet astronomska doza, 10x večja kot pri ljudeh. VSA ta zdravila dobimo lastniki psov na recept, beli recept in so plačljiva, tako da lekarna dobro služi tudi na pesjanarjih, ki za svoje pse žrtvujemo vse. Cene zdravil so zeloo visoke, ljudje niti ne vedo, ker vse dobijo zastonj na recept. Jaz sem mesečno za psa plačala 230e samo za zdravila evo.
Zato avtor začetnega posta, si resno bedak, če misliš da je lekarna namenjena le tebi. Vse se dobi za denar in zdravila so pač nekaj s čimer se dobro služi in lekarkar raje vidi da pride en pesjanar kupit zdravila, ker VSE plača kot ti, ki dobiš vse đabe.
[/quote]

Daj prosim napiši pasmo, pa starost tvojega psa. Pa ni nobena zafrkancija. Najlepša hvala!

New Report

Close