Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Magna si po svoje razlaga SLO zakonodajo – delavcem ne bodo plačali malice in prevoza

Magna si po svoje razlaga SLO zakonodajo – delavcem ne bodo plačali malice in prevoza

Ker tako ali tako imeli visoke plače in ker v Avstriji da vračila stroškov malice in potnih stroškov sicer ni !!!!
AAAA?
Oprostite, tovarna bo stala na SLOVENSKIH TLEH!
V SLOVENIJI, kje kakor vem, še vedno velja slovenska zakonodaja in ne avstrijska.
Dobili ste miljone od slovenskih davkoplačevalcev in boste praktično zastonj postavili obrate!
A smo res takšni hlapci se vprašam?
https://www.zurnal24.si/slovenija/toliko-boste-zasluzili-ce-dobite-sluzbo-v-magni-magna-steyr-gradec-delo-iskanje-placa-evrov-311537

če bodo delavci zaposleni v (A) velja za njih (A) zakonodaja ☺

Zaposlitev sklenjena z avstrijskim delodajalcem, delo v slovenski poslovni enoti?


Podjetje Magna Steyr za svoj obrat v Gradcu išče delavce.

Hm, ko sem se nazadnje peljala v Gradec je bila avstrijska meja v Šentilju. Kdaj so jo prestavili severno od Gradca (ali Graza, kakor vam je ljubo)?

:))))))))))))))))))))))))))))))))

Top!
Na koncu se vedno izkaže… Važno pa je, da so vas nategovali z “dobro naložbo” in “velikim uspehom vlade”.

Jp, ampak že davno nismo več pod Avstroogrsko, ti ni nihče tega povedal? Si še boljši od unih mnogo let po vojni rojenih, ki ne vedo, da je druge svetovne tudi že davno konec.😁

pendler pavšalu pa otroških pa….kar vse pripade slovenskim delavcem ki delajo v tujini pri tujem delodajalcu

naši delodajalci sicer izplačajo napotenim delavcem isto kot bi dobil človek če bi delal pri tujem delodajalcu, a morajo vrnit razliko v kešu

toliko stane če ne znaš nemščine in si ne znaš sam poiskat dela kje na razvitem zahodu

mi smo ost blok in smo plačani kot ost blok..razen če ne gremo gor in pokažemo znanje in pridnost


Zagotovo da je za nekatere bil še kako uspeh, ko jim je kapnila zajetna vsota v žep in odromala na varno v davčno oazo. Ovse so ap ovce, te pa blejajo po barvi, čeprav je vse enako.

Prav nikjer v clanku ne pise, da v Sloveniji ne bodo spostovali SLO zakonodaje – se vec, pise, da jih iscejo za delo v Gradcu, ki je se zmeraj v Avstriji.

Jp, ampak že davno nismo več pod Avstroogrsko, ti ni nihče tega povedal? Si še boljši od unih mnogo let po vojni rojenih, ki ne vedo, da je druge svetovne tudi že davno konec.😁
[/quote]
o čem ti to gnojiš?
čE SO ZAPOSLENI V (A) VELJA (A) ZAKONODAJA .. NEGLEDE NA TO KJE DELAJO .. ŠUFT ZAGAMAN CRKN, ČE POJMA NIMAŠ

Ja ja, delavčki :)))
Lepo delat pa minimalca zasluzit :)))
Da bomo ostali loh koristili zastonj zdravstvo in socialo še naprej ha ha ha

Jp, če pa ti to praviš, potem bo pa to res prava blaginja za ljudi.😁


emm — korupcijo v zdravstvu, JU/JS in se zakreditirali za penzioniste ☺

Jp, če pa ti to praviš, potem bo pa to res prava blaginja za ljudi.😁
[/quote]

Nikjer nisem komentirala visine, le to, kar pise ” …. za svoj obrat v Gradcu… ” . Torej se morajo drzati A zakonodaje.
Avtor-ica pa govori cisto nekaj drugega kot pa pise v clanku…

Najprej se nauči brati in računati, potem ti bo šele dovoljena revolucionarna retorika. 😛


[/quote]

Simpatično zavajanje. V Avstriji ne dobis plačane malice in vožnje.
Kar se mi zdi fer in posteno.
Ampak ponujajo bruto plačo 1500 €. A je to premalo?

Folk ne izpast nepismen… DELO JE V AVSTRIJI.

Simpatično zavajanje. V Avstriji ne dobis plačane malice in vožnje.
Kar se mi zdi fer in posteno.
Ampak ponujajo bruto plačo 1500 €. A je to premalo?

Folk ne izpast nepismen… DELO JE V AVSTRIJI.
[/quote]

Pise ” Delavcu bi na mesec plačali 2088 evrov bruto…”


Sorry. Neto sem hotu napisat. TNX.. pa se spredaj mi dodal CCA. , da se še v to ne obregnete.

Debata je pa ornk…. na nizkem nivoju…

Pise ” Delavcu bi na mesec plačali 2088 evrov bruto…”
[/quote]

Cakaj, da zazenejo tovarno v Hocah in bodo Slovenceljne iz Gradca nagnali delat v lakirnico za bistveno manjso placo. :)))
Eni optimisti pa se kar mislijo, da nodo place v Hocah take kot so v Gradcu… :)))))

Pise ” Delavcu bi na mesec plačali 2088 evrov bruto…”
[/quote]Jp, kar vsem enako, v povprečju ali kako sveta tumpasta Barca?

Saj po naših firmah je marsikje povprečje neto plače po dva jurja in več, delavec pa dobiva razliko do minimalne plače. O delovnem času in pogojih magne škoda izgubljat besed, tipična sužnjelastniška firma. In zakaj se sveta Barca tako zavzema za podporo suženjstvu, ko pa sama nič ne dela in dobi na suho plačo? Namreč, če pogledam računovodkinjo v naši firmi nima niti približno časa 5 minut viset na starševskem čveku, si mora delo nosit celo domov, da sfolga. Pa sveta barca s 24 urnim driskanjem in vsiljivostjo na monu, kot da brez nje ne gre?

https://maribor24.si/gospodarstvo/v-magni-iscejo-moske-delavce-placa-cez-2000-evrov/

Potrebne so izkušnje in pogovorno znanje nemškega jezika, z delom pa bi se pričelo takoj. Delo poteka v dveh izmenah, bruto mesečno plačilo pa znaša 2088 evrov.

O kakem povprecju govoris? V originalnem clanku ne pise povprecje…

Kako pa si sama organiziram delo in kako mi uspe, pa je moja stvar in stvar mojega delodajalca.
Pa hvala “mojim” racunalnicarjem, ki marsikdaj dopolnjujejo program tudi po mojih komentarjih in hvala “mojim” profesorjem iz srednje, ki so me ucili programiranja 🙂 Lenoba je gonilo razvoja, je marsikdo rekel ze v preteklosti 🙂

Jp, kar vsem enako, v povprečju ali kako sveta tumpasta Barca?

Saj po naših firmah je marsikje povprečje neto plače po dva jurja in več, delavec pa dobiva razliko do minimalne plače. O delovnem času in pogojih magne škoda izgubljat besed, tipična sužnjelastniška firma. In zakaj se sveta Barca tako zavzema za podporo suženjstvu, ko pa sama nič ne dela in dobi na suho plačo? Namreč, če pogledam računovodkinjo v naši firmi nima niti približno časa 5 minut viset na starševskem čveku, si mora delo nosit celo domov, da sfolga. Pa sveta barca s 24 urnim driskanjem in vsiljivostjo na monu, kot da brez nje ne gre?
[/quote]

Še en, ki enostavnega članka ne zna prebrat.

Še en, ki enostavnega članka ne zna prebrat.
[/quote]

:))))))))))

Treba je vzeti v obzir celo zgodbo.
Magna je od države dobila toliko dotacij, da lahko rečemo, da bodo delavce dve leti plačevali kar naši davkoplačevalci. 😉
…in je Magni še tega denarja žal pa bi se radi pogajali o načinu izplačevanja.


[/quote]Vem, poznam kako tako driskot kot si ti, ki bo v nedogled zagovarjala škodovanje ljudem, ker misli, da jo povsod spremljajo in vidijo in mora lezt v rit pohlepu peščice. Si enostavno omejena, da bolj ne moreš bit, nesposobna v celoti in vse napiflano in prebrano lahko dojameš le dobesedno, čeprav je največkrat to popolnoma neuporabno in mimo, več glava pač ne zmore. Nič posebnega skratka, če ne bi bila izjema v tem koliko si tečna in vsiljiva.

New Report

Close