Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prvi vročinski val 2018

prvi vročinski val 2018

Že ta vročinski val, ki je ravnokar minil, je bil hudo soparen. V stanovanjih je postajalo zadušljivo.
Mislite, da bo letošnje poletje zelo vroče.
Kot, da je v zraku nekaj, kar duši in prehaja tudi v prostore.

Kdaj je bil vročinski val? Kje? Kateri del SLO? Pri nas (osrednja) ga ni bilo.

Druga polovica maja, vsak dan čez trideset stopinj in v juniju prav tako.
Sedaj, dva tri dni se je ozračje nekoliko osvežilo.

Menda ne bo vroče poletje. Bo tako, kot ta mesec, vsak drugi dan malo dežja, da shladi. Čisto o.k.

Tudi paše deževna ohladitev. letos še ni bilo vroče. Kar naj bo sem in tja dež. Ne pa toče in podobnih stvari !

Res je, saj nad dežjem se nihče normalen ne bo pritoževal, najbolj grozno je, da sploh ne zna več biti samo dež, obvezno morajo biti zraven sunki vetra, pa toča, pa močni nalivi, da ja vsakič naredi škodo v vinogradu, na njivi, pa še hiše so v nevarnosti. In potem še ti vremenkoti vsako nevihto potencirajo do neba, da smo ja vsi čisto panični že preden se sploh kaj zgodi. Sam dež pa ni problem.

Prihaja drugi letošnji vročinski val. Najhuje bo od četrtka naprej in bo trajalo predvidoma sedem ali osem dni.
Temperature nad trideset stopinj in niti ponoči se ne bo shladilo veliko pod trideset.
Umaknimo se iz zadušljivih mest in se zavarujmo pred dihanjem umazanega zraka.

Naslednjih 6-7 dni bo res praktično brez padavin. Po nekod bo celo 30. Potem pa spet nevihte in temperature 25-26. Za enkrat vročinskega vala še ni bilo in tudi ne kaže preveč na to.

Kaki vročinski val?
Jaz še kratkih rokavov nisem oblekla in ponoči sem pokrita z odejo.

Zdaj na primer imam nogavice, dolge hlače in majico s dolgimi rokavi, pa skoraj ledene prste na rokah.

Daj prosim pošljite nam malo toplote. Najdete pa nas v dravski dolini.


[/quote]

Pri nas ni bilo vročinskega vala, temperatura ni dosegla 30, soparno je bilo ene 2-3 dni, ko se je pripravljal na nevihte, nevihta je bia ena v eno soboto, ostalo pa nekaj vetra, ki je razpihal soparo in mogoče par kapljic dežja ali ne. Vročina je bila prav ugodna, večinoma 26-28 stopinj, noči prijetne okoli 15, zame idealno vreme.

Nič ne bo, hvala bogu. Letošnje poletje bo kar znosno.

Tudi jaz se vedno nosim nogavice ali pa najlonke in teniske, dolge hlace in majico z kratkimi rokavi. Tudi pri nas v Zgorjesavski dolini imamo mraz.

Notranjost prostorov se je tako segrela, da te hoče zadušiti. Zunaj pa spet tista pekoča vročina.

Kako minil?
Pri nas (Primorska) je danes kazalo 32. Val je šele začel in baje bo trajal do konca tedna.
Meni je ok, saj je poletje.


[/quote]

Upam, da bo poletje zelo vroče…



Upam, da bo poletje zelo vroče…

[/quote]
+1


+1
[/quote]
-2

Upam, da ne bo zelo vroče!

Vročinskega vala, za enkrat, še ni bilo.

Res je, saj nad dežjem se nihče normalen ne bo pritoževal, najbolj grozno je, da sploh ne zna več biti samo dež, obvezno morajo biti zraven sunki vetra, pa toča, pa močni nalivi, da ja vsakič naredi škodo v vinogradu, na njivi, pa še hiše so v nevarnosti. In potem še ti vremenkoti vsako nevihto potencirajo do neba, da smo ja vsi čisto panični že preden se sploh kaj zgodi. Sam dež pa ni problem.
[/quote]

Uffff, samo tega ne, vsak dan dež! Zadunstano vlažno poletje je miljonkrat hujše kot suha vročina!


-2
[/quote]
:-))

Kjer sem jaz doma piha burja, vroča burja in zadušljiv zrak. Tudi če termometer ne kaže 30 stopinj, je strašno zadušljivo.
Saj veste, kje piha burja.

Že peti dan so temperature od enajste ure dopoldne do osme ure zvečer nad trideset stopinj.
Tudi ponoči se ne shladi. Saj malo pihlja, vendar ne tisti hladni veterček, ampak zadušljivo suho in toplo pihanje.
Grozno je. Ne moreš ne delati, ne pohajkovati, ne sedeti, kajti vsepovsod je vročina.
Le vodo, tekočo vodo je treba iskati, potoke, reke, jezera, najboljše pa je vsekakor morja, a kaj, ko je tako daleč.

Tudi na morju je vroče. Bili včeraj. Od 11 do 16 katastrofa. Vroče tudi v senci. Če ni klime, je tudi ob morju vroče. Razen ko greš v vodo. Ampak skoz tud ne moreš not bit.

Kot bi ta zadušljiv zrak, ki ga je prinesla krvava luna vstopal tudi v prostore. Tudi v prostorih je zadušljivo, ne da se dihati.

Si ti prejšnji teden prišlo iz Sibirije ali z Aljaske?
Ker sori, to je prvih 5 (po mojem štetju komaj 3) dni poletja letos, pa ste že vsi natravmirani od 30ih stopinj!
Klinc, preseli se nazaj v Sibirijo!

New Report

Close